14.10.2022

19:30

HRABRI PARTIZAN PAO U PRODUŽETKU! Baskonija dobila NEVIĐENU DRAMU i TROJKAŠKI RAT! Ne pomažu ni Panter i Ledej (VIDEO)

ABA liga/MZT Skopje/Danail Petrovic

Košarkaši Partizana poraženi su posle produžetka od Baskoniju u drugom kolu Evrolige rezultatom 103:96 (14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7)

Crno-beli su, za razliku od meča u Berlinu, samouvereno ušli u duel sa Špancima i od prvog minuta na krilima raspoloženog Matijasa lesora preuzeli vođstvo i igru u svoje ruke.

Blistao je Francuz u tim trenucima, potpomognut razigranim Ledejom i Nanalijem, uspeo je da pokrene Obradovićev tim, koji je već posle uvodnih deset minuta imao devet poena viška (14:23).

Očekivalo se da u drugoj četvrtini Partizan nastavi gde je stao. Međutim, usledio je odgovor Španaca sa trojkama. Pogađali su igrači Baskonije sa svih pozicija za tr i serijom 7:0 uspeli da najpre izjednače na 30:30, a potom stignu i do prvog vođstva (33:30).

Pokušavao je kapiten Panter da na isti način odgovori domaćinu, ali su Kostelo, Hauard, Gidaritis, Sedekerkis i ostali igrači Baskonije kao na treningu gađali van linije 6,75, pa je Partizan otišao na veliki odmor sa podnošljivih četiri koša zaostatka (46:42).

Nastavak je doneo bolju igru Baskonije, koja se kako je meč odmicao, rezultatski odlepljivala do najvećih sedam poena viška (53:46). Nisu posustali crno-beli, zaigrali su ponovo angažovanije i preko raspucanog kapitena Kevina Pantera sa dve vezane trojke ponovo uhvatili priključaak (55:53), da bi u finišu trećeg perioda posle dugo vremena stigli i do vođstva (65:67).

BASKONIJA - PARTIZAN produžecima 103:96(14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7)

Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Serhio Silva (Portugal), Vasilis Picilkas (Grčka)

Baskonija: Hauard 33, Rajeste, Sedekerskis 11, Marinković 4, Dijez, Tompson 11, Kocar 4, Kostelo 19, Giedraitis 13, Homs 5, Kuruc 3

Partizan: Vukčević 3, Ledej 23, Koprivica, Panter 26, Papapetru 5, Egzum 4, Naneli 13, Glas, Lesor 19, Trifunović, Anđušić, Madar 3

Na krilima Pantera, Partizan je u poslednjih deset minuta nastavio da održava vođstvo i grabi ka prvoj pobedi u Evroligi posle osam godina čekanja. Tandem Amerikanaca Kevin-Zek utrkivao se ko će dati više poena Baskoniji, a crno-beli su u finišu serijom 0:6 došli do toga da imaju sve svojim rukama.

Standings provided by Sofascore

Novi poeni Kevina Pantera doneli su Partizanu 86:82, pokušala je Baskonija da se vrati trojkom Hauarda, ali je odgovorio Naneli. Međutim kada je mirisalo na pobedu crno-belih, u poslednjim sekundama još jednom trojkom Hauarda meč je otišao u produžetak (89:89)

A tamo su domaći pokazali više znanja, pa su naneli crno-belima i drugi neuspeh u Evroligi. Koševi Kostela u poslednjim sekundama, pa promašena trojka Partizana, uz faul Papapetrua rešili su sve dileme oko pobednika ovog meča.

Baskoniju je do trijumfa vodio Markus Hauard sa neverovatnih 33 poena i osam pogođenih trojki iz 12 pokušaja. Ispratio ga je Met Kostelo sa 19 poena, dvocifreni u pobedničkom timu još su bili: Rokas Gedraitis sa 13, odnosno, Tadas Sedekerkis i Darijus Tompson sa 11 koševa.

Kod Partizana blistao je tandem Kevin Panter-Zek Ledej koji je zajedno ubacio 49 poena. Kapiten crno-belih je meč završio sa 26, a krilni košarkaš upisao tri koša manje. Sjajan je bio i Matijas Lesor sa 19 poena, dok je dvocifren bio i Džejms Nananli sa 13 poena.

PRODUŽETAK

Kraj utakmice, Baskonija je pobedila Partizan rezultatom 103:96.

43. minut - Hauard pogađa preko Lesora i pogađa trojku za vođstvo Baskonije 96:94, serija 7:0 domaćina. Tajm-autom reaguje Obradović.

42. minut - Sada i Matijas Lesor pogađa za seriju 0:5, idu crno-beli na 89:94. Seriju prekida Kostelo i smanjuje 91:94.

41. minut - Kostelo je promašio trojku na startu produžetka, a Madaaaaaaaaaar to kaznio trojkom 89:92 vodi Partizan!!!!

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Trojka Hauarda za produžetak u Vitoriji - 89:89. Njegov 28 poen. Naneli je bio polovičan sa linije penala, promašio je drugo bacanje na 7 sekundi do kraja, a onda je Markus Hauard pogodio trojku sa zvukom sirene - 89:89. Igraće se još pet minuta.

Hauard je promašio prvo bacanje, posle faula Papapetrua, drugo je pogodio 86:88.

Darijus Tompson je ubacio trojku na 15 sekundi do kraja 85:86... Potom je Naneli fauliran, pa je otišao na liniju penala. Do kraja je ostalo 12,8 sekundi.

Panteeeeeeeeer poentira za 86:82!!!!!

39. minut - Ledej promašuje prvo slobodno bacanje, a drugo pogađa 82:83.

39. minut - Pogodio je Kostelo jedno od dva bacanja 80:83, a Egzum poentira i pritom pravi faul u napadu, njegov peti faul. Za Dantea je završena utakmica.

U narednom napadu Papapetru je faulirao Hauarda, koji je iskoristio oba penala 82:83, opet drama u Vitoriji.

38. minut -  Trojka Markusa Hauarda 79:81, ponovo je neizvesno! Na drugoj strani Kostelo je bukvalno nokautirao Kevina Pantera, gledaće se da li je bio nesportski faul. Ništa od toga, dosuđen je običan faul i četvrta lična Metu Kostelu.

Oba puta je Panter bio precizan i povećao na 79:83.

37. minut - Kakav koš Džejmsa Nanelija pri isteku napada, iz teške pozicije plus je iznudio faul i dodatno bacanje 76:80. Pogađa Naneli "penal" 76:81.

37. minut - Greši Papapetru u predaji lopte. Bila je šansa da Partizan ode na više od četiri razlike. Umesto toga, Sedekerkis zakucava preko Lesora 76:78.

36. minut - Nije trebala izgubljena lopta Partizanu, u trenucima kada je mogao da pobegne na šest razlike, Ledej je pogrešio i napad je za Baskoniju. Tajm-aut za Đoana Pejaroju, posle kojeg je Kostelo oba puta bio precizan 74:76. Ipak, uzvraća Panter u poslednjoj sekundi napada i pogađa 74:78.

35. minut - Sjajan potez Ledeja pod košem Baskonije, pogodio je za šest razlike 70:76. Odgovara Vanja Marinković poenima zaustavlja seriju Partizana 0:6, sada je 72:76.

34. minut - Rokas Gidraitis je promašio trojku iz ćoška, a potom Vanja Marinković sa ogromne udaljenosti iz očaja nije bio precizan takođe za tri, jer je šutirao iz očaja kada je isticao napad Baskonije. Tajm-aut za Obradovića.

33. minut - Kevin Panter nastavlja da rešeta mrežicu Baskonije i stiže do svog 20. poena, koliko ima i Ledej, ali Partizan vodi 74:70 što je najvažnije za obojicu. U međuvremenu poništen je koš Tompsona, jer je lopta nije bila u silaznoj putanji, kada je Lesor dotakao obruč.

32. minut - Promašaj Pantera za tri, ali u skoku je bio najviši Lesor i ispravio to 70:72. Potom i ukradena lopta Zeka Ledeja u napadu Baskonije, a onda Hauard pravi faul nad Panterom.

31. minut - Ledej pogađa sa jednom rukom 67:70, ali Hauard odgovara trojkom. Nezadrživi košarkaš Baskonije 70:70.

Počela je poslednja četvrtina u Vitoriji.

TREĆA ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine, Baskonija - Partizan 67-68.

30. minut - Markus Hauard pogađa oba penala 67:67, pa promašaj Pantera za dva. Lopta je išla na Ledeja koji je fauliran. Promašio je Amerikanac prvo, a drugo bacanje pogodio za vođstvo Partizana 67:68.

29. minut - Met Kostelo pogađa za tri sa velike udaljenosti 65:61. Kakava trojka Amerikanca koji igra za rerpezentaciju Obale Slonovače. A onda Zek Ledej "iz kornera" postiže trojku 65:64.

Posle nerealizovanog napada Baskonije, Kostelo je faulirao Pantera u šutu za tri, koji će imati tri slobodna bacanja! Sva tri puta je pogodio Kevin Panter i crno-beli posle dužeg vremena vode 65:67.

28. minut - Sada se odlično snašao Joanis Papapetru pod košem domaćih, uspeo da pogodi i dobiće dodatno bacanje 60:58. Pogađa i sa penala Grk, samo koš razlike 60:59. Ne staje ni Baskonija, Hauard oba puta precizan sa slobodnih bacanja 62:59, kao i Panter kod Partizana 62:51. Nastavlja se rezultatska neizvesnost.

27. minut - Prve poene na meču postiže Dastin Homs 57:53, ali mu odgovara trojkooooom Tristan Vukčević, samo jedan za Baskoniju 57:56. Ipak, već u narednom napadu ponovo Homs poentira, ali sada za tri - 60:56.

26. minut - Minut odmora za Obradovića, koji je nezadovoljan potezom Lesora. Francuz je krenuo na zakucavanje u želji da izjednači i dobio rampu, upropašćen napad crno-belih. To je razbesnelo trenera Partizana koji je momentalno tražio tajm-aut.

25. minut - Trojkaaaaaaa!!! Kevin Panter smanjuje 55:51, kapitenski nema šta. Još jednom Panter pogađa, samo dva razlike 55:53.

24. minut - Lesor kida obruč Baskonije zakucavanjem 53:48, da bi posle izgubljene lopte Madara, Gidraitis u kontri pogodio 55:48. Imao je šansu Partizan da se rezulatski približi.

23. minut - Mnogo prostora u reketu za Baskoniju, što koristi Majk Kocar i povećava na 51:46, najvećih +5 za Baskoniju. Raste prednost domaćih, Tompson pogađa oba bacanja za maksimalnih sedam razlike 53:46.

22. minut - Ne predaje se Partizan, Naneli je pogodio smanjivši na 49:47, a posle izgubljlene lopte domaćina, Lesor promašio u situaciji jedan na jedan pod košem domaćih.

21. minut - Sjajan pas Pantera za Ledeja, koga je faulirao Marinković pod košem i Amerikanac će imati dva slobodna bacanja. Oba puta je Zek bio precizan za 46:44.

Kod Baskonije je posle promašaja Marinkovića za tri, Gidraitis uhvatio loptu i poentirao uz faul. Litvanac je realizovao i bacanje - 49:44.

Počelo je drugo poluvreme.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena, Baskonija - Partizan 46:42. Domaćin je drugi period dobio rezultatom 32:19.

20. minut - Lesor je ispravio promašaj Nanelija, koji je u prodoru pokušao, nije uspeo, međutim, Francuz je bio na pravom mestu i smanjio 44:42. U narednom napadu Sedekerkis je ubacio za 46:42, sa kojim će se otići na poluvreme.

19. minut - Baskonija ponovo pogađa, poentirao je Met Kostelo, preko Lesora je bio precizan. Domaćin vodi tri razlike 43:40. Rokas Gedraitis je promašio prvo bacanje, ali pogodio drugo 44:40.

18. minut - Darijus Tompson na mis meču pogađa 41:40.

17. minut - Sada je Zek Ledej stigao do 12. poena i vratio vođstvo Partizanu 36:37, ali Hauard nastavlja da sipa trojke 39:37.

Trojkaški obračun nastavljen je novom trojkom Pantera, precizan kapiten crno-belih 39:40.

16. minut - Panter je pogodio za 33:32, ali Kostel daje novu trojku za Baskijce 36:32, međutim, vraća trojku Keeeevin Panteeeer 36:35! Jako bitni poeni za Partizan.

15. minut - Nastavlja domaćin da sipa trojke, sada je pogodio i Hauard, prvo izjednačenje na večerašnjem meču 30:30. Onda i još jedna trojka za Kuruca preko Lesora, prvo vođstvo Baskonije 33:30.

14. minut - Seriju Baskonije 7:0 prekida Dante Egzum sa slobodnih bacanja, oba puta je pogodio Amerikanac 25:30. Na drugoj strani takođe sa penala Sedekerskis ne greši 27:30.

13. minut - Pljušte trojke u Vitoriji, sada je pogodio i Kuruc kod domaćina 20:26. Uzvraća Ledej koji je postao prvi dvocifreni kod Partizana 20:28, ali novu trojku za Baskoniju daje Kostelo 25:28, pa zakucava Sederkerskis 27:28.

Samo je poen prednosti za crno-bele, reaguje tajm-autom Željko Obradović.

12. minut - Ledeeeeeeeeeej!!! Odgovoara Zek Sedekerskisu i novom trojkom vraća +9 (17:26).

11. minut - Promašajem Hauarda pod košem Partizana krenula je druga četvrtina, ali mu se revanširao Danilo Anđušić u šutu za tri. To je kaznio Sedekerskis i takođe van linije 6,75 pogodio prvu trojku u meču - 17:23.

Počela je druga četvrtina.

PRVA ČETVRTINA

Završena je prva četvrtina promašajem Hauarda za tri, Partizan posle 10 minuta vodi protiv Baskonije sa 23:14.

10. minut - Fenomenalni Zek ledej poentira u teškom šutu, uz dodatno slobodno bacanje koje je iskoristio 23:14 za Obradićeve izabranike!

Sada i Ledej u kontri pogađa za najveće vođstvo crno-belih 20:11, ali samo kratko je trajalo, jer je Hauard pogodio trojku za 14:20.

9. minut - Džejms Naneliii poentira u prodoru 18:11 vodi Partizan i drži kontrolu igre u svojim rukama.

8. minut - Madar je komplikovao i izgubio loptu, ali je Lesor bio sjajan u odbrani. Potom je Hauard promašio trojku, kao i Panter na drugoj strani. Seriju promašaja prekinuo je Met Kostelo jednim pogođenim slobodnim bacanjem 11:16.

7. minut - Oba bacanja pogađa Matijas Lesor i povećava prednost Obradovićevog tima na 16:10. Panter je prvi put na parketu umesto Papapetrua.

6. minut - Promašio je Tompson u napadu Baskonije, ali i Ledej težak šut, međutim, Darijus Tompson je "prodao" još jednu loptu, pa će novi napad imati košarkaši Partizana.

Nije, ipak, Naneli uspeo da nadmudri Vanju Marinkovića i izgubio je loptu. To je kaznio Gidraitis i drugom trojkom smanjio na 10:14.

5. minut - Faul u napadu načinio je Majk Kocer nad Zekom Ledejom, koji se dobro postavio. To je krunisao na drugoj strani Lesor novim silovitim zakucavanjem i imao je dodatno bacanje koje je promašio 7:14!

4. minut - Tompson smanjuje 7:10, ali Lesor brzim zakucavanjeeeem povećava na 7:12 u korist Partizana.

3. minut - Posle tajm-auta, Rokas Gidraitis od tablu pogađa trojku za Baskoniju i smanjuje 5:8, ali Papapetru uzvraća brzim poenima 5:10.

Fantastično zakucava Egzum za 8:2 u korist Partizana, Đoan Penjaroja traži prvi tajm aut za Baskijce.

2. minut - Ponovo je Papapetru promašio, a Džejms Nanali u padu pogodio, uz novo dodatno slobodno bacanje, koje je iskoristio 2:6, sjajan start crno-belih!

1. minut - Kocer preko Lesora ubacuje loptu kroz obruč, za prve poene Baskonije 2:3.

Posle promašaja Papapetrua, loptu je uhvatio Lesor i uz koš izborio faul. Dva plus jedan za francuskog centra, Partizan vodi 3:0.

Utakmica je počela!

20.29 - Nanali, Papapetru, Egzum, Ledej, Lesor je startna petorka Partizana.

20.20 - Večerašnji domaćin je, na opšte iznenađenje, imao MVP-ja prvog kola Evrolige. Estonac Majk Kocar proglašen je za najboljeg igrača prve runde najelitnijeg košarkaškog ranga.

20.15 - Poslednji put Baskonija i Partizan igrali su pre 12 godina. Ipak, najčuveniji mečevi su bili oni iz plej-ofa Evrolige 2008. godine kada je klub iz Vitorije eliminisao crno-bele i onemogućio im da odu na Fajnal-for posle majstorice, koja je odigrana upravo u dvorani gde će večeras ukrstiti koplja.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv prenos utakmice drugog kola Evrolige, između Baskonije i Partizana. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!

Šta će biti sa parkovima po Beogradu? Opozicija pokušava da manipuliše građanima! (VIDEO)

Pred beogradske izbore članovi opozicije pokušavaju da izmanipulišu građane Beograda. Malo, malo dižu paniku netačnim informacijama: tvrde da će pešački prelazi nestati sa mesta na kojima su neophodni, spinuju da je država dozvolila građenje stambenog objekta na mestu dečijeg parka, dižu paniku gde je nema. Sa druge strane, kada zađete među građane i kada popričate sa njima uglavnom komentarišu da Beograd nikada lepše nije izgledao. Gost "Info jutra" bio je glavni gradski urbanista Marko Stojčić sa kojim smo razgovarali o EXPU koji će se održati u Beogradu 2027. godine, ali i drugim važnim temama vezanim za naš glavni grad.

28.03.2024

10:35

Dinko Gruhonjić decu od 8 godina nazivao genocidnim! Nikada neće odgovarati za svoje reči jer je duboka država! (VIDEO)

Predsenik Srbije Aleksandar Vučić kaže da su vitalni nacionalni interesi naše zemlje ugroženi. "U ovom trenutku, nije lako da kažem kakve smo vesti dobili u poslednjih 48 sati. Direktno nam ugrožavaju vitalne nacionalne interese i Srbije i Srpske. Narednih dana upoznaću narod Srbije sa svim izazovima koji su pred nama. Biće teško, najteže do sad. Borićemo se. Pobediće Srbija", napisao je Vučić na svom Instagram profilu. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je novinar Tomislav Lovreković.

28.03.2024

10:11

Potpukovnik protivvazduhoplovne odbrane o obaranju "nevidljivog": Prva dva pokušaja bila su neuspešna, ali nismo gubili nadu! (VIDEO)

Na današnji dan pre 25 godine, četvrte noći NATO agresije na našu zemlju, Vojska Jugoslavije oborila je američki bombarder F-117A. Do tada se smatralo da ovaj tip aviona, koji je zbog smanjenog radarskog odraza zvan „nevidljivi”, nije moguće locirati na nebu. Ipak, to je uspelo Trećem raketnom divizionu 250. raketne brigade Vojske Jugoslavije, 27. marta 1999. u 20.42 časa. Dva projektila tipa „neva” ispaljena su iz atara Šimanovaca, a jedan je pogodio F-117A, koji se posle bombardovanja podzemnog komandnog centra u brdu Straževica u Beogradu zaputio ka vazdušnom prostoru Mađarske. Letelica u plamenu sunovratila se na njive u ataru sremskog sela Buđanovci. Pilot se katapultirao i prizemljio pomoću padobrana. Ostaci oborenog F-117A „noćni soko”, što je pun naziv aviona, danas se čuvaju u Muzeju vazduhoplovstva, kao trofej kojim nijedna vojska na svetu ne može da se podiči. O ovom poduhvatu Vojske Jugoslavije za Informer TV govorio je Đorđe Aničić, potpukovnik protivvazdušne odbrane, u emisiji "Info jutro".