18.11.2022

19:30 >> 22:38

LUDNICA! I TO EVROLIGAŠKA! Tri četvrtine JURCANJA, a onda  – EKSPLOZIJA U ARENI! Partizan zgromio “Ponos Izraela”! (FOTO)

LUDNICA! I TO EVROLIGAŠKA! Tri četvrtine JURCANJA, a onda – EKSPLOZIJA U ARENI! Partizan zgromio “Ponos Izraela”! (FOTO)

Košarkaši Partizana u Beogradskoj areni pobedili su Makabi – 96:88 u meču 8. kola Evrolige.

Od samog početka se videlo da će Ponos Izraela biti nezgodan rival večeras. Na početku greške crno-belih koje su gosti iskoristili i poveli 6:0. Krenuo je onda šut jedne  druge, sevale su trojke… Madar, Naneli, Ledej, ali ni to nije pomoglo da ekipa Željka Obradovića povede.  Pojtres je u tim trenucima bio nezadrživ I Makabi je održavao prednost.

PARTIZAN - MAKABI 96:88 (22:26, 27:24, 20:18, 27:20)

Beogradska arena. Sudije: Danijel Jeresuelo, Emil Mogulkoč, Džozef Bisang

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 21, Panter 13, Egzum 21, Papapetru, Smailagić 9, Jovanović, Naneli 6, Glas, Lesor 16, Madar 8, Anđušić 2.

MAKABI: Adams, Braun 8, Boldvin 23, Martin, Pnini, Dibartolomeo, Hilijard 14, Koen, Holins, Pojtres 16, Nibo, Kolson 17, Sorkin 10.

Slična priča nastavila se i u drugoj četvrtini. Samo na početku, poenima Pantera Partizan stiže do izjednačenja. Navijače crno-belih je najviše iznenadio ulazak u igru Alena Smailagića koji se vratio u tim posle teške povrede.

Igrao je tako kao da nije ni bio povređen, ali leka za raspoložene košarkaše iz Tel Aviva nije bilo. Na kraju prvog poluvremena minimalna prednost izraelskog kluba – 50:49. Egzum je dao 12, a Smailagić 9 poena.

U trećoj četvrtini nastavio je Partizan da juri rezultat. Igralo se koš za koš na početku, a Dante Egzum je sa dve brze izgubljene lopte "častio" Makabi koji je sredinom deonice uspeo i da se odlepi na 66:59 što je i bila njihova najveća prednost.

Bili su to Egzumovi minuti, a Arena je proključala nakon trojke Džejmsa Nanelija za 66:66 posle serije crno-belih.

I konačnoooo, ali konačno Partizan tek u finišu treće četvrtine preko Matijasa Lesora sa linije za slobodna bacanja dolazi do 69:68 i prvog vođstva na utakmici!

Ponovo je Arena eksplodirala jer je  Partizan četvrtu četvrtinu počeo sa dve pogođene trojke u režiji Jama Madara i Kevina Pantera, ali je Kolson odgovorio posle tajm-auta Makabija i naterao Obradovića da pozove minut odmora.

Ključni trenutak je možda bio kada je Egzum kada je Braunu ukrao loptu iz ruke i "namestio" Ledeju atraktivno zakucavanje za 79:72.

Standings provided by Sofascore

Na kraju, Partizan je u spektakularnoj atmosferi prepune Arene pobedio Makabi 96:88 i došao do skora 4-4.

Sa po 21 poenom su najefikasniji bili Zek Ledej (7 skokova i 2 asistencije) i Dante Egzum (4 skoka, 5 asistencija), 16 poena, 8 skokova i 4 asistencije je učinak Matijasa Lesora, 13 poena, 5 skokova i 3 asistencije je imao Kevin Panter, 9 poena i 2 skoka Alen Smailagić, 8 Jam Madar, 6 Džejms Naneli, 2 Danilo Anđušić, a bez poena je bio Janis Papapetru, kao i Uroš Trifunović.

U redovima Makabija, 23 poena, 4 skoka i 7 asistencija je imao Vejd Boldvin, 17 Bonzi Kolson, 16 Aleks Pojtres, a 14 Darun Hilijard.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Kolson pravi faul. Panter promašuje, ali Lesor hvata loptu uz faul Brauna! Oba puta precizan centar Partizana... Ledej je saaaaaam i to je kraaaaaaj! Partizan je pobedio Makabi 96:86

39. minut - Faul Lesora, Pojtres promašuje prvo bacanje. Drugo pogađa - 90:84. Lesoooooooor pogađa, Makabi je proćerdao još jedan napad... Crno-beli hitaju ka pobedi.

38. minut - Novi poeni Kolsona 88:83 za crno-bele. Ledej pogađa za 90:83, lako su crno-beli došli do koša!

37. minut - Kolson pogađa za 88:82.

36. minut - Lesor zakucava, a onda Kolson gazi liniju! Napad za Partizan. Egzuuuum ideeeee, a ide i Partizan na plus 9 - 86:77. Egzum do pantera, koji promašuje.

35. minut - Lepo Panteeeeer - 81:75. Sorkin pogađa 81:77.

34. minut - Rampa Papapetrua Boldvinu, ali gube loptu crno-beli Kolson ostaje sam za tri i - 79:75.  Lesor zakucava, a onda Kolson gazi liniju! Napad za Partizan.

33. minut - Egzum promašuje, ali i Braun. Lopta za Partizan. Nema koša Pantera. Kava odbran Egzuma, asistencija za Ledeja i Ledeeeeeeej, zakucava - 79:72.

32. minut - Kolson prekida seriju Partizana 8:0, lagani poeni za 72. tajm aut Obradović.

31. minut - Napad za Partizan, Madar za tri i daaaaaaaa - 72:68! Promašuje Sorkin napad za crno-obele. Panter za triiiiiiiiiiiiiiiii! Evo nove trojke! 75:68! partizan na plus 7!

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Braun za tri promašuje, faul je i lopta za Partizan. Prekršaj na Ledeju, polovičan sa bacanja 67:68. Uhhhh Nibo je ispustilo loptu, ali ipak lopta za goste. Greše Izraelci faul na Lesoru i konačnoooooooo posle bacanja vodi Partizan 69:68!

29. minut - Faul Lesora! Boldvin pogađa oba bacanja - 66:68. Naneli! Silazna putanja posle rampe Niba. Traži trener Oded kataš čelendž, sudije posle gledanja snimka kažu ipak nema koša! Ostaje 68:66 biće podbacivanje. Lopta za Makabi

28. minut - Hilijard promašuje za tri ide Naneliiiiiiiiiiiii - 66:66! Prva trojka Partizana posle prve četvrtine, tačnije posle SAT VREMENA! Nerešeno! Egal ponovo.

27. minut - Faul nad Ledejem, precizan oba puta - 61:66! Kolson je nagazio liniju, lopta za ekipu Željka Obradovića.  Egzum ide do kraja - 63:66, Arena ključa posle faula Egzuma na Sorkinu.

26. minut - Panter iz teške situacije, ali sreća za Partizan - greši i Adams. Šut Ledeja, hvata Lesor, ali istekao je napad. Promašuju gosti za tri, ali i Panter. Braun sam pogađa za tri za plus 7 - 59:66.

25. minut - Braun promašuje, ali propada još jedna šansa da Partizan povede. Anđušić je promašio za tri. Boldvinu se priznaju poeni uz faul Madara. Pogađa i bacanje 59:63.

24. minut - Boldvinova lična greška, Anđušić precizan sa bacanja - 57:60. Promašuje Boldvin, kontra Partizana koju faulom zaustavlja Pojtres. Panter se namestio za šut za dva i - novi poeni - 59:60

23. minut - Ume i Hilijard da promaši, ali Egzum greši. Pojtres završava akciju poenima - 53:58. Solo prodor Pantera - koš! Na drugoj strani Braun za Pojtresa koji se odlično snalazi pored Lesora - 55:60.

22. minut - Osmi poen za Sorkina, Makabi ima tri razlike 53:56.

21. minut - Lesor i Braun pogađaju na početku drugog poluvremena - 51:52.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Pojtres na ivici koraka pogađa iz teške situacije. Lesooooooooor, odjednom se okrenuo licem prema košu i poentirao. Braun ne pogađa za tri - 49:50 na poluvremenu.

19. minut - Egzum postiže 12 poen, promašuje Braun, ali Lesor prodaje loptu... Kakva rampa Lesora, pa onda na drugoj strani slobodna bacanja. razgoropadio se Lesor. Prvo pogađa, a odmah i drugo - 47:48.

Tekst potpisa

18. minut - Kako samo igra i Boldvin! Preko ruke pogađa košarkaš Makabija - 43:48.

17. minut - Hilijard opet ostaje sam i nova trojka - 37:44, Partizan na minus 7, ali pogađa Smailagić 39:44. Uzvraća Boldvin, lako igrači Makabija stižu do koševa. Ofanzivni skok uz koš Alena Smailagića - 41:46, deveti poen - 43:46.

16. minut - Anđušić promašuje, ali Smailagić pogađa uz faul! Precizan je i sa linije slobodnih bacanja - 35:38. Hilijard ostaje sam i - treća trojka 35:41. Egzuuuuuum iz teške pozicije 37:41.

15. minut - Smailagić postiže prve poene u Evroligi, ali odmah potom pravi i prvi faul.

14. minut - Egzum poentira, ali na drugoj strani Anđušić pravi nesportski faul. Pojtres pogađa oba bacanja, a loptu ima Makabi sa strane. Hilijard pogađa za tri i sada je plus 5 za Ponos Izraela 30:35.

13. minut - Pojtres snažno zakucava 28:30.

12. minut - Braun igra odlično, mnogo prostora mu je ostavljeno i on je to iskoristio 26:28. Panter uzvraća za novo izjednačenje. Digla se Arena, ušao je Smailagić u igru. Ovo je povratak u tim posle povrede. Lopta za Makabi.

11. minut - Matijas Lesor poenima iz reketa otvara drugu četvrtinu. Promašuju Izraelci pokušaj za tri, prvi faul Niba na Panteru. Prvi poen Pantera večeras, a odmah zatim i drugi. Izjednačenje 26:26.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Loši minuti za Partizan. Faul Egzuma u napadu. Ne koriste košarkaši iz Izraela napad, poeni za Egzuma - 22:26. Boldvin pravi grešku u koracima dve sekunde pre kraja uvodne deonice meča. Egzum do Madara iz auta ali malo je vremena - 22:26 rezultat prve četvrtine.

9. minut - Kolson pogađa trojku - 18:24

8. minut - Pojtres je nezadrživ. Dva poena kao od brega odvaljenog igrača Makabija - 16:21. Egzum je oba puta precizan sa penala - 18:21. Greše Izraelci, ali ne i Lesor. Prvi poeni centra crno-belih večeras.

7. minut - Boldvin za tri ponovo, ali vraća trojku Ledej - 16:19.

6. minut - Naneli za triiiii! Izjednačenje 13:13. Kolson odgovara nažalost istom merom 13:16.

5. minut - Faul Pojtresa na Lesoru. Madar za triiiiiiiiii - 10:12. Na drugoj strani faul Ledeja na Pojtresu, koji će imati dva slobodna bacanja. Promašuje prvo, drugi put je precizan - 10:13. Gosti i dalje u vođstvu.

4. minut - Jan Madar organizuje napad. Ledej pogađa za dva, a Lorenco Braun pogađa za tri 7:12, Lesor gubi loptu...

3. minut - Odgovara Hilijard trojkom, ali pogađa i Madar 5:9. Pojtres ne pogađa.

2. minut - Boldvin pogađa za goste iz Tel Aviva, a onda Papapetru gubi loptu, a Pojtres poentira u brzoj kontri - 0:6. Tajm-aut Obradović. Lesor do Ledeja, njegova pozija i trojkaaaaaaa - 3:6

1. minut - Prvi poeni za Makabi na startu utakmice. Sorkin poentira. Na drugoj strani, crno-belima je istekao napad, Papapetru je kasno izbacio loptu.

20:22 - U Areni je i predsednik Evrolige Dejan Bodiroga.

19:45 - Trener Partizana Željko Obradović ovako je najavio utakmicu:

- Sinoć je nakon 13 dana bio prvi trening gde smo imali situaciju da radimo pet na pet. Posle utakmice sa Panatinaikosom, a pre Borca smo imali trening na kom se povredio Dante Egzum i to je bilo to. Posle smo imali Olimpijakos gde smo imali prvo 9 a potom 8 igrača na treningu i bilo je nemoguće raditi. Vratili smo se u trening i to je prva stvar pred Makabi. A Makabi je poznat, oni igraju tipično onako kako igraju godinama. Imaju mnogo igre u tranziciji, mnogo izolacije i mnogo igre jedan na jedan. U tome je suština naše utakmice, da zaustavimo ta dva segmenta igre. Prvo tranziciju uz ofanzivni skok, potom izolaciju i igru jedan na jedan. Ako to budemo uspeli, imamo šansu da odigramo dobru utakmicu. Naravno, uz sve ono što treba da uradimo u napadu, a to je strpljenje koje nas je krasilo u velikom broju utakmica. Ekstra pas i poštovanje nekih principa i onoga što postavimo pred utakmicu. Tada bismo imali šanse da dobijemo meč - istakao je Obradović.

19.30 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo utakmice Partizan - Makabi Tel Aviv na portalu Informer.rs.