01.12.2022

19:45 >> 23:08

VALENSIJI DRAMA U ARENI! PARTIZAN NASTAVIO CRNU SERIJU! Produžetak, pa novi poraz crno belih! (FOTO)

Košarkaši Valensije posle prave drame i produžetka pobedili su Partizan 100:96 u okviru 11. kola Evrolige. OVo je bio četvrti uzastopni poraz crno-belih.

U prvoj četvrtini viđena je egal igra u Beogradskoj areni, uglavnom su vodili gosti, ali nisu uspelio da se odlepe na neku veću razliku. U finišu uvodne deonice crno-beli su prvi put stigli do dva poena prednosti, ipak prvih 10 minuta završilo se izjednačenim rezultatom 21:21.

Druga četvrtina slična prvoj, s tim što je Valensija stigla na plus 5 sredinom ovog perioda. Strpljiv je Partizan, a sve se nekako preokrenulo na bolje, kada su sudije umesto nesportske dosudile tehničku Panteru, koji se bunio zbog njihove odluke.

PARTIZAN - VALENSIJA 96:100 (21:21, 22:16, 21:25, 20:24, 12:16)

Beogradska arena. Sudije: Boris Rižik (Ukrajina), Šefi Šemeš (Izrael) i Tomas Bisuel (Francuska)

PARTIZAN:  Vukčević, Ledej, Panter, Papetru, Egzum, Jovanović, Brodžanski, Naneli, Glas, Lesor, Anđušić.

VALENSIJA: Harper, Klaver, Puerto, Prepelič, Pradilja, Veb III, Lopez-Arostegui, Džouns, Rejdebo, Dubljević, Aleksander, Rivero

Panter je onda pogodio za tri, pa su košarkaši španskog kluba napravili faul u napadu i ekipa Željka Obradovića je preokrenula meč i na odmor otišla sa maksimalnih plus 6 - 43:37.

Partizan je u 23. minutu imao vođstvo od 52:45, ali je usledila serija Valensije od 8:2 i Španci su u 26. minutu smanjili na 54:53. Partizan je u 28. minutu poveo 62:56, a "crno-beli" su u poslednju četvrtinu ušli s prednošću 64:60. Domaći košarkaši su napravili seriju grešaka, a Valensija je u 32. minutu povela 67:66.

Standings provided by Sofascore

Gostujući košarkaši su u nastavku meča održavali prednost, a Valensija je na tri minuta pre kraja povela 77:73. Partizan je na 70 sekundi pre kraja poveo poenima Kevina Pantera (80:79), ali je usledila trojka Džareda Harpera (80:82). Usledila je neizvesna završnica, Panter je pogodio dva od tri slobodna bacanja i izjednačio na 82:82.

Hared je na 20 sekundi pre kraja pogodio za 84:82. Panter je izjednačio na 84:84, a Kris Džons je promašio šut u poslednjim sekundama za pobedu. Valensija je igrala bolje u dodatnih pet minuta i zasluženo je stigla do pobede od 100:96.

Partizan će u narednom kolu, osmog decembra igrati sa Crvenom zvezdom, dok će Valensija gostovati Makabiju.

PRODUŽETAK

5. minut - Harper ide na Lesora i pogađa. Brži je - 93:98. Prava pravcata drama na 11 sekundi pore kraja Naneli je imao loptu, pa izgubio i Panterr je napravio faul. Harper ima dva bacanja. Prvo je pogodio. I drugo! Naneli ubacuje loptu četiri sekunde pre kraja. Gotovo!

4. minut - Klaver je faulira. Precizan je sa penala 90:95, raste prednost Valensije. Lesor ne pogađa prvo bacanje, drugo - da - 91:95. Dva bacanja za Riveru. Pogađa jedno, pa poeni Lesora - 93:96.

3. minut - Arastegui pogađa za tri - 90:93.

2. minut - Promašuje Panter. Veb pogađa 86:90. Pogađa Ledej 88:90. Gube loptu Španci, lopta za Lesora koji zakucavaaaaaaaaaa! Neređeno 90:90.

1. minut - Prvi napad za Valensiju. Faul na Klaveru. Oba bacanja pogađa iskusni košarkaš 84:86. Faul na Panteru. Kapiten Partizana daje oba bacanja 86:86. Dubljević u njegovom stilu 86:88.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Harper pogađa za tri! Uh, ovo ne valja - 80:82. Faul na panteru za triii! Dva od tri! Nerešeno je! Drama 82:82. Kakav poen za Harpera, visok luk, dva poena 84:82 za goste. Faul na Panteru.  Pametan faul. 17 poen za Pantera... Obradović se opredelio da brani napad! I dobro je ispalo. Džouns je promašio za tri!

39. minut - Panteeeeeeer kakva luda trojka! Partizan na minus 1 78:79! Nema koša za gote Panter pogađa kapitenski 80:79.

38. minut - Veb greši, lopta prolazi kroz ruke Hanteru. Egzum zakucavaaaaaaaaa, 75:77. Sad je važna odbrana. Sad Klaver zakucava 75:79.

37. minut - Valensija ima napad.  Pogađa Rivero uz faul Ledeja ovo nije dobro. Pogađa i dodatno bacanje 73:77. Kakva greška Pantera. Lopta ide u aut.

36. minut - Egzum za triiiiiii! Pravi igrač Valensije grešku u koracima, ali Ledej gubi loptu, lagani poeni - 73:74

35. minut - Nema trojke za Partizan, napad za Valensiju , Veb daje koš - 70:71.

34. minut - Egzum pogađa za dva - 68:67 za Partizan, a onda kakva rampa Australijanca!!! Promašuju Španci trojku, pa defanzivni skok Ledeja i faul! Bacanja za crno-bele. Deseti poen Ledeja sa penala - 70:67.  Faul na Arasteguiju - pogađa oba bacanja 70:69.

33. minut - Ledej će na liniju za slobodna bacanja. Oba je pogodio 66:64. Arostegui poogađa 2+1 i posle duže vremena vodi Valensija - 67:66.

32. minut - Panter do Nanelija koji promašuje trojku, Ledej krade loptu, ali na drugoj strani Panter je gubi. Laki poeni za Riveru 64:64.

31. minut - Papapetru je igrao odbranu na Riveru koji pravi korake. Panter gubi loptu, dobra odbrana Džounsa, Pradilja pogađa, samo je dva razilike - 64:62.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Novi faul! Lična Džounsa na Papapetruu. Eksplodirao je Lesor u reketu Valensije, kako moćno zakucavanje - 64:58. Štetaaa, opet Rivero pogađa posle ofanzivnog skoka. Kraj treće četvrtine - 64:60.

29. minut - Novi poeni za Egzuma 62;56. Rampa Nanelija na Riveru! Valensija gubi loptu, Egzum je odlično zatvorio Arosteguia.

28. minut - Lepooooooo! Zek Ledej pogađa 58:53, ali Arostegfui pogađa za 3 - 58:56. Poeni za Partizan na drugoj strani - 60:56.

27. minut - Kevin Panter pronalazi rešenje - 56:53. Ističe napad za Valensiju. Beži lopta Puertu, napad za partizan,.

26. minut - Harper pogađa 54:51. Lesor gubi loptu, pa igrači Velnsije greše... Ne vredi - poen za goste 54:53

25. minut - Ledeeej zakucava - 54:47. Gube loptu gosti, Naneli pokuđava za tri - ništaaaa. Veb pogađa 54:49.

24. minut - Odličan meč za Madara! Tri poenaaaaa - 52:45. Rejdebo pogađa

23. minut - Propušta Partizan napad, Dubljević ostaje sam i kažnjava trojkom 49:43. Klaver pogađa posle ofanzivnog skoka.

22. minut - Madar pogađa, pa onda Naneli - 49:40!

21. minut - Siguran je Lesor na startu drugog dela - 45:37. Klaver uvraća sa trojkom - 45:40.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Rivero promašuje zicer! Dvojka za Nanelija 43:37! Najveća razlika za Partizan. Ne pogađaju gosti, kraj poluvremena 43:37.

19. minut - Panter za triiiiiiiii! Vodi Partizan posle nepravde 39:37. Faul u napadu! Lesor u prodoru, faul! Pogađa oba bacanja - 41:37.

18. minut - Panteeeeeeer za tri!!! 34:36. Odbranio se Partizan, da li je nesportski faul, sudije većaju... Neverovatno! Ništa od nesportske, a tehničku dobija PanTer.Jedno bacanje pogađaju gosti, pa oba Papapetru - 36:37.

17. minut - Domaći u napadu, Lesor je fauliran. Pogađa oba penala - 31:34. Rivero pogađa, njegov deseti poen - 31:36.

Tekst potpisa

16. minut - Lična za Klavera. Ništa od ovog napada Partizana, Valensija ima loptu, Klaver na lini bacanja, jedno pogađa, drugo promašuje 29:34.

15. minut - Promašuje Anđušić, hvata Papapetru, ponovo Anđušić koji popravlja utisak - 29:31. Promašuje Valensija, ali i Papapetru, nema trojke.

14. minut - Papapetru precizan 27:27. Pradilja ponovo pogađa 27:31. Četiri poena prednosti za goste.

13. minut - Harper pogađa prvo, a odmah potom i drugo - 25:25. Nova greška, Pradilja kažnjava domaće 25:27.

12. minut - Panter organizuje napad crno-belih. Greše košarkaši Partizana, napad za Valensiju. Druga lična za kapitena domaćih

11. minut - Faul na Riverom koji pogađa oba bacanja, pa pogađša Lesor - 25:23

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Dug napad Valensije, promašuje Rivero za tri, lopta stiže do Španaca ponovo, faulč Egzuma. Harper je promašio, malo vremena za napad. Kraj prve četvrtine 21:21.

9. minut - Naneliii - vodi Partizan 21:19. Rivero se ponovo odlično snalazi u reketu pored Lesora 21:21.

8. minut - Rivero pogađa pored Lesora - 16:19. Pogađa Lesor 2+1, nerešeno je 19:19. Rivero promašuje.

7. minut - Ledej pogađa - 13:15. Puerto probao za tri, promašaj, ofanzivni skok i poen Rivera - 13:17. Naneliiiii pogađa uz faul. Pogađa i bacanje - 16:17.

6. minut - Novi poeni za Veba - 11:13. Madar greši, lopta za španski tim. Laki poeni za Arosteguija 11:15.

5. minut - Druga trojka za Partizan, Naneli je ostao sam, ali na drugoj strani odgovara Dubljević - 9:11. Precizan je Madar 11:11.

4. minut - Faul na Madaru, dva slobodna bacanja. Polovičan je Izraelac sa penala 6:8. Promašuje Arostegui za tri, lopta za domaće.

3. minut - Težak šut, ali Madar uspeva da nađe rešenje - 5:6. Probija odbranu crno-belih Džouns 5:8.

2. minut - Šesti poen Veba - 3:6. Naneli promašujwe, lopta za Valensiju. Nerma ni koša ni ofanzivnog skoka za goste.

1. minut -  Veb treći poenom otvara utakmicu, uzvraća Madar trojkom - 3:2.

20.40 - U toku je intoniranje himne Evrolige, utakmica uskoro počinje.

20.19 - Željko Obradvić je na pres konferencija dan uoči meča rekao:

- Utakmica protiv Valensije je izuzetno važna za nas, kao i svaka u Evroligi. Igramo na domaćem terenu, ja sam pričao igračima da izbiju iz glave da li igramo u Beogradu ili van Beograda, ali činjenica je da ovde imamo vetar u leđa od naših navijača i nadam se da će to tako biti sutra uveče.

20.15 - Trener Valensije Aleks Mumbru, dobro zna šta njegov tim očekuje u Beogradu.

– Svi znamo šta nas očekuje u Beogradu. To je glasna publika koja gura svoje igrače od samog početka. Partizan je solidan tim kod kuće pošto su pobedili tri meča do sada. Imaju ‘velikog’ plejmejkera Egzuma, dva dobra skorera poput Pantera i Anđušića, ‘trojke’ Nanelija i Papapetrua koje mogu kreirati. – kazao je trener Valensije.

19.45 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo košarkaške utakmice Partizan - Valensija na portalu Informer.rs.