22.12.2022

17:45 >> 21:01

ŠOK POBEDA PARTIZANA! ŽOCU TALIČAN ISTANBUL! Crno-beli "ubili" Fenerbahče! Kum Itudis ne veruje, DRŽI SE ZA GLAVU!

Košarkaši Partizana pobedili su usred Istanbula Fenerbahče - u utakmici 15. kola Evrolige.

Tvrd početak uz malo koševa obeležio je uvodne minute. Na polovini prve četvrtine bilo je 8:4 za ekipu iz Istanbula. Ceo prvi period igre protekao je u vođstvu Fenera, ali nisu crno-beli dozvolili rivalu da se odlepi.

Najveća prednost koju su domaći imali bila je šest razlike, a Partizan je protivniku konstantno duvao za vratom. Pjer je bio najefikasniji kod domaćih, a Vilbekin i Džakiri su promašivali. Anđušić je pogodio pred kraj četvrtine za tri, kao najavu preokreta u drugoj.

Tako je i bilo.

FENERBAHČE - PARTIZAN 72:73 (19:16, 18:17, 20:18, 15:22)

Dvorana: Ulker Arena. Sudije: Radović, Paterniko i Perez.

FENERBAHČE: Birsen 2, Hazen, Edvards, Vilbekin 14, Gejik, Mahmutoglu 3, Hejs-Dejvis 9, Pjer 13, Džekiri 8, Gudurić 4, Buker 8, Kalates 11.

PARTIZAN: Vukčević, Ledaj 8, Avramović 6, Panter 12, Smailagić 4, Papapetru 5, Egzum 10, Naneli 5, Lesor 12, Trifunović, Anđušić 4, Madar 7.

Partizan je poenima Pantera i Lesora u 12. minutu prvi put došao u vođstvo. Vrlo brzo dvorana je proključala prvo zbog faula Madara na Vilbekinu, a onda i tehničke Itudisu...

. Sve to dovelo je atmosferu do usijanja, a Partizan je nekako u ovom paklenom ambijantu plivao, i uprkos lošim procentima šuta i velikom broju izgubljenih lopti disao za vratom favoritu sve do poluvremena, na koje se otišlo rezultatom 37:33 u korsit turskog giganta.

Drugo poluvreme su obeležili još lošiji procenti šuta i jedne i druge ekipe. Partizan je primao lake poene iz pozicionog napada, što je domaćoj ekipi donelo i 10 poena prednosti. U poslednjoj četvrtini koncentracija u odbrani ekipe Fenerbahčea je pala tako da su Ledej i Lesor mogli da dođu do lakih poena u reketu.

Avramović se vratio na teren za ekipu crno-belih i uneo potrebnu energiju.

On je postao heroj crno-belih odmah po povraktu na parket. Imao je živce kada je bilo najpotrebnije, pogodio tri od četiri slobodna bacanja i u penal završnici skinuo skalp moćnom Feneru!

Partizanu je ovo šesti trijumf, dok je Fenerbahče ostao na deset pobeda, a doživeo je peti poraz.

Po 12 poena su postigli Kevin Panter i Matijas Lesor. Dante Egzum je ubacio 10 poena, a Zek Ledej 8. Madar je ubacio 7, a Aleksa Avramović 6 poena.

U domaćem timu Skoti Vilbekin je postigao 14 poena, Dišon Pjer 13, a Nik Kalates 11 poena.

Partizan će u narednom kolu ugostiti Bajern iz Minhena, a Fenerbahče gostuje Virtusu.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Faul Pjera na Avramoviću u trenucima kad Partizanu ističe napad! Aleksa Avramović 72:72. Promašuje Vilbekin, pa pravi faul na drugoj strani! Itudis se hvata za glavu! Avramović promašuje prvo bacanje, a pogađa drugo!  Odbranio se Partizan! Vilbekin nije pogodio i ide kontra napad, pa Vilbekin faulira Avramovića na tri sekunde pre kraja! KRAAAAAAAAJ, Partizan je pobedio Fenerbahče 73:72 u Istanbulu.

Avramović je promašio prvo slobodno bacanje, a drugo pogodio, 73:73 na 3,5 sekundi i Itudis ide po tajm-aut. Ako se Partizab odbrani pobedio je !

Mahmutoglu gubi loptu, pa fauliran je Papapetru i on promašuje oba bacanja, a Panter hvata ofanzivni skok i Partizan je pobedio!!!

39. minut - Sjajna odbrana Papapetrua koji je skinuo Bukera sa obruča! Novi poen za Ledeja! Izjednačenje! Buker dva od dva posle faula! Auuuu triler! 72:70!

38. minut - Lesor promašuje, ali hvata loptu. Greše crno-beli, lopta za Fener, drama u finišu - 70:66. Zek Ledeeeej za dva - 70:68.

37. minut - Pogađa Hejs, povo Fener u vođstvu - 66:64. Egzum pogodio bacanja, novo izjednačenje 66:66. Kalates za 68:66.

36. minut - Kalates pogađa jedno od dva bacanja 64:62. Važni poeni Nanelija 64:64.

35. minut - Lesooooooooor! Partizan ponovo vodi 61:62. Faul na Hejsu - 63:62 za crno-bele. Naneli promašuje

34. minut - Promašuje Gudurić, ali preseca pas do Lesora. Ipak, ponovo lopta za Partizan i trojkaaaaaaaaaa Papapetrua, Partizan vodi - 59:60. Kalates pogađa!

33. minut - Kalates pogađa za dva, ali Egzum se zaleteo i pogodio - 59:55. Promašuje i Vilbekin za tri. Lesor je nekako ugurao loptu u koš - 59:57.

32. minut - Gube crno-beli loptu, ali na drugoj strani Buker pravi faul u napadu! Osmi poen Lesora - 57:53.

31. minut - Papapetru pokušava za dva - promašuje. Novi promašaj Gudurića za tri!

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Pogađa Gudurić za dva - 57:49. Ne da Buker Avramoviću da poentira. Faul!  Pogađa Egzum - 57:51. Gazi liniju Edvards kakva glupost, ali malo vremena je bilo za napad. Rezultat treće četvrtine - 57:51.

29. minut - Lesor protiv Bukera u reketu - sedam razlike - 55:48! Gube loptu domaći, faul na Avramoviću. Polovićan je sa bacanja - 55:49.

28. minut - Greška Avramovića, posle faula Gudurića. Dobra lopta za Bukera, koji ide na liniju penala. Faul Avramovića.

27. minut - Kalates za Bukera, koji zakucava uz faul Avramovića. Devet je razlike - 51:42. Panter kapitenski iz teške pozicije - 51:44. Nesportski faul Ledeja na Guduriću. Pogađa dva bacanja reprezentativac Srbije. Novi napad za Fenerbahče.

26. minut - Vilbekin pogađa prvu dvojku večeras - 49:38. Ledej za dva - 49:40. Lična na Panteru 49:42. Oba bacanja pogađa kapiten crno-belih.

25. minut - Ne može Partizan nikako do poena u ovim trenucima, Pjer diže razliku na plus 10 - 47:37. Faul na Madaru. Promašuje prvo bacanje, pogađa drugo - 47:38.

24. minut - Kalates potpuno sam na trojci, srećom kratko! U igri je Aleksa Avramović prvi put ove sezone.

23. minuti - Loši trenuci za Partizan, nova izgubljena lopta...

22. minut - Džekiri pogađa za dva - 42:37. Vilbekin za tri - 45:37!

21. minut - Promašuju dopmaći na startu drugog poluvremena pogađa Madar, pa onda Vilbekin za tri! - 40:35. Pogađa Smailagić za - 40:37.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Korak unazad, pokušaj Gudurića za tri - neprecizno, težak promašaj Papapetrua, ali ni domaći nisu iskoristili napad, rezultat poluvremena 37:33.

19. minut - Panter sa lakoćom pogađa 32:33. Mahmutoglu za tri, nažalost 35:33. Panter sada promašuje, faul Anđušića. Vodi Fener 37:33.

18. minut - Mnogo prostora za Pjera koji pogađa - 29:29. Panter pogađa, ali Pjer uzvraća trojkom - 32:31.

17. minut - Madar prošao Birsena, ali nije pogodio. Promašuje i Buker. Biće još slobodnih bacanja za Lesora. Prvo pogađa, ali ne i drugo - 27:29.

16. minut - Vilbekin kratko za tri, hvala Džekiri, ali greši, na drugoj strani Anđušić ide na liniju slobodnih bacanja. Itusdis je dobio tehničku zbog prigovora. Pogađa i Lesor bacanja, Partizan vodi - 27:28 je rezultat, a onda faul u napadu! Gori dvorana!

15. minut - Lesor je na zemlji fauliran. Pogađa Papapetru 27:26.

14. minut - Kalates pogađa, a ima i dodatno bacanje, koje nije pogodio - 24:24. Vilbekin za triiiii! - 27:24.

13. minut - Novi promašaj domaćih za tri, ne pogađa ni Anđušića, ali odličan skok Anđušića, Lesor i lična Džekirija! Pogađa centar Partizana - 19:23. Vilbekin odgovara za tri - 22:23. Madar promašuje.

12. minut - Madar pravi faul na Vilbekinu, sudije "većaju" da li je nesportski i gledaju snimak. Ipak, samo "običan" faul. Gube loptu igrači Fenera, Vilbekin u napadu, lična Vilbekina. Panter dovodi crno-bele u vođstvo prvi put - 19:21.

11. minut - Turski tim ne koristi prvi napad, a onda Madar pogađa trojku - 19:19.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Pokušava Naneli, faul i bacanja za Hejsa. Polovičan sa linije penala. Kontra Partizana lična Gudurića na Madaru. Nesportski faul! Madar promašuje prvo, pogađa drugo bacanje, plus napad za crno-bele. Anđušiiiić pogađa za triiii - 17:16. Edvards do Pirsena i zakucavanje - 19:16 rezultat prve četvrtine.

9. minut - Dodavanje za Džekirija koji zakucava 16:11. Panter pogađa jedno od dva bacanja - 16:12.

8. minut - Panter promašuje, Edvards proba preko Lesora i promašuje. Naneli sam na trojci - 14:11.

7. minut - Hejs preko Ledeja, lopta je u košu 12:8.

6. minut - Pjer promašuje, Egzum hteo da položi loptu, faul Kalatesa. Bacanja, ali pre toga tajm-aut. Egzum precizan sa penala. Kalates pretrčao Egzuma i pogodio - 10:6. Ledej pogađa - 10:8.

5. minut - Smailagić lepo izgradio sebi poziciju i pogađa - 8:4. Vilbekin ponovo promašuje za tri. Džekiri promašuje, ali lopta i dalje za domaće.

4. minut - Naneli greši, Kalates ide u kontru, Pjer pogađa 6:2. Nova izgubljena lopta crno-belih. Kalates asisteira Pjeru - 8:2.

3. minut - Ponovo odličan Smailagić u odbrani, pokušava za tri u napadu, ali ne uspeva da pogodi. Džekiri poentira na drugoj strani 4:2.

2. minut - Hejs preseca, Pjer postiže prve poene na meču. Egzum promašuje, Smailagić preseca, i Dante Egzum pogađa - 2:2.

1. minut - Počela je utakmica, Partizan prvi u napadu, Egzum za Smailagića ne pogađa pored Džekirija. U sledećem napadu Vilbekin promašuje za tri

18:45 - Cveće za Željka Obradovića, klub iz Istanbula ga nije zaboravio:

18:43 - Intonira se himna Evrolige, meč uskoro počinje

18:25 - Spreman je i Skoti Vilbekin.

18:23 - Pred meč se oglasio i Bogdan Bogdanović, as Atlanta Hoksa, inače bivši košarkaš Partizana i Fenerbahčea.

18:21 - Dimitris Itudis, strateg Fenerbahčea je uoči utakmice rekao:

- Trenutno smo u lošoj situaciji. Nažalost, u poslednjih nekoliko utakmica nismo uspeli da odigramo na nivou na kom smo želeli. Trebalo bi da vratimo našu igru na nivo koji zahteva ovo takmičenje.Susrećemo se sa fizički snažnom, atletskom i efektivnom ekipom i u napadu i u odbrani. Znamo da će ovde doći motivisani. U prošlom kolu su savladali Anadolu Efes. Mi smo nažalost izgubili.

18:17 - Trener Partizana Željko Obradović ovako je najavio utakmicu:

- Utakmica u Evroligi protiv ekipe koja je među najboljim timovima u ovom delu Evrolige. Imaju i oni određene probleme kada su u pitanju povređeni igrači, ali to apsolutno ne umanjuje ulogu favorita Fenerbahčea na ovom meču. Igramo na njihovom terenu i mislim da nas očekuje veoma teška utakmica - rekao je Obradović.

17.45 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo utakmice Fenerbahče - Partizan na portalu Informer.rs.