OBRADOVIĆ OBJASNIO ZAŠTO TANDEM NIJE IGRAO! Evo šta TRAŽI od svojih izabranika!
Podeli vest
Košarkaši Partizana upisali su novi trijumf, savladavši Zadar ubedljivim rezultatom 114:77
Crno-bele je do novog trijumfa vodio Tristan Vukčević sa 25 poena, a trener kluba iz Humske Željko Obradović zahvalio se navijačima što su došli u velikom broju.
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je da njegova ekipa treba da bude oprezna u predstojećoj utakmici ABA lige protiv Zadra, uz podsećanje da je hrvatski tim pobedio Crvenu zvezdu
01.01.2023
16:40
- Da se zahvalim svim ljudima koji su došli, bila je lepa poseta i dobra atmosfera, igrali smo protiv dobre ekipe koja igra napadačku košarku u prvom poluvremenu smo primili 49 poena, jasno je bilo da svi ključevi leže u tome da se igraju agresivnije odbrane a da nastavimo u napadu kao i u prvom poluvremenu. Čestitke ekipi na dobroj utakmici i Zadru na svemu onome što su pokazali do sada, mislim da imaju dobar tim i igraju različitu košarku u odnosu na ostale timove - rekao je Željko Obradović.
U timu Partizana ponovo nije bilo Danila Anđušića i Uroša Trifunovića. Odmor je dobio i centar Matijas Lesor, koji je blistao u prethodnim mečevima. Najtrofejniji evropski stručnjak je objasnio izostanak tandema.
- Anđušić je imao probleme i nije trenirao, sutra će ponovo početi, imao je probleme sa ulošcima i preporuka je bila da pauzira par dana. Trifunović se osetio loše pred utakmice, trebalo je da počne, imao je simptome da se oseća loše i poslali smo ga kući. Što se tiče Lesora, odluka je da se čovek odmori. Ostali su takođe igrali, imali smanjenu minutažu, ja sam tako nešto najavio posle utakmice sa Bajernom, videćemo u narednim utakmicama šta možemo da radimo u tom smislu. To zavisi i od igrača, ako budu igrali kao večeras, onda je to neuporedivo lakše - kaže Obradović.
Foto: Starsportphoto
Dante Eksum i Tristan Vukčević
Grobare je zabrinuo i Kevin Panter koji je doživeo nezgodan pad, ali je trener crno-belih istakao da se ništa ozbiljnije nije desilo. Odmah nakon meča sa Bajernom, Obradović je napomenuo da će šansu dati i ostalim igračima, da će minutažu podeliti, što je i učinio, ali opet je našao jednu zamerku svojim igračima.
- Zadovoljan sam, ceo tim je igrao ozbiljno i svi igrači. Bilo je problema u odbrani i ofanzivnom skoku, ali to je posledica toga kako mi igramo i kako igra Zadar. Bili smo dobri, mislim da se vidi kod mladih igrača želja, ono što je važno jeste da shvate da je odbrana nešto čime moraju da se nameću. Imaju talenat u napadu, ali odbrambeno mora to da bude na drugom nivou ako misle da nastave da igraju i ako misle da dođu na određen nivo.
Blistao je Aleksa Avramović, iako se nedavno vratio posle povrede, a koji je konačno zaličio na starog sebe, oslobođeniji je u igri.
- Slažem se, igrao je dobro, ovo je ozbiljna utakmica, sve ovo do sada sam ga koristio manje, ali to je sve stvar trenigna, vraća se osećaj za slobodu, za prostor, za loptu, za ono što mi hoćemo da bude taktika igre u napadu, to je nšto što mu je pomoglo, počeo je da uzima šuteve koje voli i koje ubacuju. Ja od njega očekujem još veću agresivnost na loptu i to je ono što treba Aleksa da nam da. Što se tiče napada, on zna, kao i svi ostali, svako od njih ima postavljeno i zna se tačno koje stvari treba da rade u napadu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je da njegova ekipa treba da bude oprezna u predstojećoj utakmici ABA lige protiv Zadra, uz podsećanje da je hrvatski tim pobedio Crvenu zvezdu
Predsednik Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta i lider Demokratske stranke Srđan Milivojević gostovali su u "Utisku nedelje" na televiziji Nova.
Šef separatističkih blokadera Dinko Gruhonjić, antisrbin sa dna kace, naredio je svojim poslušnicima da "vojvođansko pitanje" ubace u program blokadera.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić poručio je da "teške optužbe koje su se u javnosti čule na račun tužilačkog pomoćnika u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal Radeta Bajića da je zloupotrebljavao ovo tužilaštvo da bi pravio biznis zaslužuju hitnu reakciju javnotužilačke organizacije.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije saopštilo je da je u toku proces evakuacije srpskih državljana iz Izraela koji će, kako se navodi, biti transportovani u Egipat, a potom avionom prevezeni za Beograd.
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević izjavila je danas na Kopaonik biznis formu da bi putnički saobraćaj od Beograda do Budimpešte trebalo da počne 27. marta, a cena karte biće 25 evra.
Kompanija Eekspo 2027 d.o.o. Beograd će od maja pokrenuti poslovnu digitalnu aplikaciju namenjenu privrednicima iz Srbije kako bi se povezali sa stranim kompanijama, ostvarile saradnju i kako bi se na taj način otvorila globalna vrata srpskoj privredi.
Dva psa rase Kane korso napala su svoju vlasnicu G. D. (57) sinoć oko 22 časa u dvorištu porodične kuće u Beranskoj ulici na Voždovcu, ostavljajući je da se bori za život u lokvi krvi!
Najmanje 10 ljudi je poginulo nakon što su američke snage otvorile vatru na demonstrante tokom upada u konzulat u pakistanskom gradu Karačiju, javio je Rojters.
Zalihe američkih raketa, uključujući „Tomahavk“, smanjuju se usled sukoba na Bliskom istoku, prenosi televizija Si-En-En, pozivajući se na visokog zvaničnika.
Igrani film "Žetva", inspirisan istinitim događajima opisanim u romanu "Srpsko srce Johanovo" Veselina Dželetovića, u koprodukciji Bandur film-a i TS Media, imaće svoju svečanu premijeru 17. marta u MTS dvorani u Beogradu, nakon čega će krenuti u domaću i međunarodnu bioskopsku distribuciju.
Zahvaljujući posvećenom učešću u programu rehabilitacije za zavisnike od narkotika, ozloglašeni reper Šon Didi Kombs, poznatiji kao Paf Dedi, izaći će na slobodu mesec i po dana ranije nego što je prvobitno planirano.
Srpsko narodno pozorište (SNP) u Novom Sadu saopštilo je danas da su u toku radovi na popravci drenažnog sistema u levom delu nadstrešnice ispred glavnog ulaza u to pozorište i istaklo da nije bilo nikakvog urušavanja niti pada delova nadstrešnice iznad ulaza u to pozorište.
Nakon što je stavio tačku na petogodišnju ljubav sa koleginicom Oliverom Bacić, glumac Miodrag Dragičević spakovao je kofere i sa njihovom ćerkicom Vasilijom otputovao u sunčanu Kaliforniju.
Manekenka Grejsi Bon iz Paname pojavila se na dodeli nagrada "Premio Lo Nuestro" u Majamiju u uskoj zlatnoj haljini, što je na društvenim mrežama izazvalo brojne negativne komentare zbog njenih oblina.
Usvajanje psa nije samo emotivna odluka, već i velika odgovornost koja traje godinama. Stručnjaci su otkrili koje tri rase se smatraju najproblematičnijim za čuvanje.
Lagani, cvetni mirisi savršeno se uklapaju u dolazak toplijih dana, jer sa sobom nose energiju, vedrinu i osećaj čiste svežinem, a evo kojih pet su idealan izbor.
Korisnici Ajfona primetili su da se opcije za prihvatanje i odbijanje poziva ne pojavljuju uvek na isti način. Ponekad vide klasična dugmad Accept i Decline, dok u drugim situacijama ne postoji opcija za odbijanje poziva.
Pevačica Teodora Džehverović oglasila se na Instagramu snažnim i emotivnim porukama povodom dramatične bezbednosne situacije koja potresa Bliski istok, a čije posledice osećaju i stanovnici Dubaija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar