23.02.2023

20:00 >> 23:11

GUDURIĆ RAZBIO PARTIZAN! Srbin iščupao Fenerbahče iz GROTLA ARENE! NOVA DRAMA, Turci se revanširali za Istanbul! (VIDEO+FOTO)

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Partizan 97:94 - u 25. kolu Evrolige i revanšiarli se crno-belima za poraz u Istanbulu u prvom delu sezone.

Crno-beli su odlično počeli utakmicu u krcatoj Areni. Krenuli su crno-beli sa 4:0, poenima, Madara i Lesora, Kalates je pogodio trojku, a onda se domaći tim prvi put odlepio na plus 7 - 12:5.

Papapetru je pogodio za tri, a Beogradska arena je tada proključala. Usledile su greške crno-belih, Motli je sa osam poena prvi put doveo goste u vođstvo 17:16.

U lošem ritmu počeo je Partizan drugu četvrtinu. Ekipa iz Istanbula je to iskoristila. Raspucan je Fener bio u tim trenucima, prvo je Gudurić pogodio za tri, a onda i Hejs.

Ekipa Željka Obradovića ušla je u kontraritam i gosti su brzo stigli do plus 10 - 27:37. Panter je tada proradio, a uz njega poentirao je i Madar, i na poluvreme se otičlo sa prednosšću Fenera - 47:46

PARTIZAN - FENERBAHČE 94:97 (22:22, 24:25, 23:21, 23:29)

Beogradska arena. Sudije: Migel Anhel Perez, Boris Rižik, Gitis Vilijus.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 2, Avramović 2, Panter 25, Smailagić 9, Papapetru 7, Egzum 17, Naneli 2, Lesor 15, Trifunović, Anđušić, Madar 15.

FENERBAHČE: Motli 14, Birsen, Hazer, Vilbekin 15, Edvards 4, Mahmutoglu, Hejs 6, Pjer 21, Gudurić 25, Buker 5, Kalates 3, Džekiri 4.

Četvrta četvrtina je bila presudna, a nju su izabranici Dimitrisa Itudisa odigrali bolje. Bili su pametniji u važnim trenucima i na kraju su slavili u neizvsnoj završnici. Posao im je dodatno bio olakšan nakon što je kapiten Partizana Kevin Panter na 3:28 do kraja zaradio peti faul.

Čak 14 trojki su postigli gostujući košarkaši iz samo 26 pokušaja, naspram Partizanovih 8 uz procente šuta bolje za oko 20 odsto.

Najviše su raspoloženi bili Dišon Pijer i Marko Gudurić koji su do pred sam kraj i jedan iznuđen šut srpskog košarkaša bili perfektni iza linije 6,75 i imali 9/9.

Kanađanin je i završio meč sa 5/5 na šutu za tri i 21 poenom, što je njegov rekord karijere. Efikasniji je bio samo Marko Gudurić sa 25 poena (3/5 za dva, 4/5 za tri), sedam asistencija i dva skoka za 24 minuta na parketu.

Dvocifren je bio i Skoti Vilbekin sa 15, odnosno Džonatan Motli koji je većinu od svojih 14 poena postigao u prvom poluvremenu.

Kod Partizana se istakao Kevin Panter sa 25 poena (5/7 za dva, 3/6 za tri), Egzum i Lesor su dodali po 15 uz još i 11 skokova za francuskog centra, a identičan poenterski učinak je imao i Madar uz četiri asistencije.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Pjer promašuje Lesor pogađa, tri razlike tajm aut za Itudisa. Pokušava Ledej, štetaaaa lopta je za Fener. Kraj utakmice! Pobeda Fenera 97:94.

39. minut - Gudurić promašuje za tri, ali košarkaši Partizana gube loptu, a onda faul za Hejsa. Jedan koš sa penala - 90:95. Papapetru promašio za tri. Minut do kraja lopta za goste.

38. minut - Gudurić je nezadrživ. Novi koš plus faul - 86:92. Gudurićevih 23 poena. Vilbekin za samog kao duh Bukera, poeni za 88:94.

37. minut - Faul na Lesou, centar crno-belih precizan oba puta 84:88.  Na drugoj strani Buker polovičan - 84:89. Egzum dvocifrem 86:89.

36. minut - Motli polovičan sa penala 78:85. Panteeeeeeeer za triiiiiii uz faul! - 82:85. Dvadeset poena Marka Gudurića 82:88. Grobari gađaju gudurića sa tribina. Kraći prekid.

35. minut - Napad za Partizan. Papapetru potpuno iz mrtvog ugla za tri! Promašaj, lopta za goste. Drama u Areni! Dešon Pjer za tri! Pet od pet za tri - 78:84.

34. minut - Gudurić za tri - 78:81. Krade loptu Marko Gudurić, Vilbekin promašuje.

33. minut - Po dve trojke na obe strane, prvo Panter, a onda Vilbekin 78:78.

32. minut - Promašuju crno-beli a onda DEšon Pjer 18 poen, trojka 71:74. Panter sada pogađa uz dodatni faul. Nerešeno je - 74:74.

31. minut - Buker pravi faul u napadu. Uroš Trifunović za Lesora, ma sjajnooooo! 71:68. Vilbekin uzvraća trojkom - 71:71.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Avramović u poslednjem sekundu treće četvrtine promašuje za trin - 69:68.

29. minut - Gudurićev 11 poen, pa onda i trojka 67:68. Lesor se odlično snalazi ispod koša - 69:68. Gudurić, Lesor udara rampu, ali sudije kažu silazna putanja 69:70. Obradović je tražio čelendž. Ispravna odluka. Arbitri poništavaju poene Gudurića.

28. minut - Odličan potez Avramovića, koji je izborio loptu, pa asisrtirao Lesoru, koji dobija faul od rivala. Polovičan je sa penala 67:63.

27 minut - Trojka za Pjera 64:63, na drugoj strani crno-beli gube loptu. Greše i gosti, Avramović na Vilbekina, pogađa - 66:63.

26. minut - Smailagić pogađa, a onda Fenerbahče gubi loptu. Panter poentira uz faul.  Trojka za goste 62:60. Dva dva za Pantera sa penala 64:60.

25. minut - Buker poentira - 55:54. Papapetru je napravio sebi poziciju i uspeo da poentira . 57:54. Avramović faulira Vilbekina u pokušaju za tri... Sva tri penala je pogodio - 57:57

24. minut - Panter do Egzuma, kojin pogađa preko ruje trojku o tablu - 55:52.

23. minut - Egzum ide do kraja, a tu je bio i Smailagić da osigura ove poene 52:50. Motli pravi faul u napadu.

22. minut - Pas Egzuma do Samilagića 50:50.

21. minut - Panter pontira prvi u nastavku meča, crno-beli vode 48:47, ali trojka za goste - 48:50.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Lesor precizan - 44:45. Lesor hvata loptu ispod koša, lična Kalatesa. Oba penala su u košu - 46:45. Motli za vođstvo Fenera 47:46 na poluvremenu.

19. minut - Pofigao se Panter i - naravno poentira - 42:43. Vilbekin u prodoru, šut i egzekucija - 42:45.

18. minut - Panter u odličnom ritmu. Trojkaaaa za minus dva - 40:42. Samo jedno bacanje pogađa Motli, pa onda promašuje Egzum. Sreća za Partizan. Edvards gazi liniju.

17. minut - Nema pena Hejsa za tri, lopta za crno-bele, poentira Egzum 37:42. Motli preko Lesora, ali dobra odbrana francuskog centra, Egzum promašuje sa poludistance.

16. minut - Eksplodirao je Madar u ovim trenucima, koš i faul Edvardsa - 33:39. Šta je pogodio Gudurića sada uz faul Madara - 33:42.

15. minut - Edvards promašuje za tri, ali i Ledej. Mnogo promašaja Partizana. Edvards u ofanzivnom skoku 30:39.

14. minut - Dvocifrena prednost Fenerbahčea - 27:37. Jan Madar pogađa za tri - 30:37.

13. minut - Smailagić gubi loptu, Gudurić pogađa za tri - 25:33, najveća prednost gostujućeg tima osam razlike. Pogađa Panter, pa Džekiri 27:35.

12. minut - Raspucani Fener na startu druge četvrtine, Hejs za novu trojku.  Smmailagić ne pogađa, Dešon Pjer postiže deveti pogodak

11. minut - Smailagić trojkaaaaaaa 25:22. Spakovao je Marko Gudurić prvu trojku - 25:22.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Gudurić za Džekirija 22:22. Nisu uspli da poentiraju košparkaši Partizana. Posle prve četvrtine - rezultat je nerršen.

9. minut - Šon Pjer pogađa za tri 18:20. Egzum ima pravi odgovor. Trojkaaaaa - 21:20. Newma poena za ekipu iz Istanbula.

8. minut - Gube loptu crno-beli, na drugoj strani Motli za prvo vođstvo Fenera - 16:17. Naneli promašuje, ali hvata Ledej i - poentira 18:17.

7. minut - Greši Egzum, poentira Pjer 16:13. Koraci Egzuma. Lopta za Fener. Kalaltes neprecizan za tri, hvata Motli, šutira uz faul. Osam poena za Motlija, pogodio je oba penala.

6. minut - Devet poena sjajnog Madara. Poslednja dva sa penala 16:11.

5. minut - Lesor blokira Motlija, ali lopta mu se vraća u ruke i zakucava 14:7.

4. minut - Papapetru pogađa uz faul, proključala je Arena - 12:5. Vilbekin asistira Motliju za 12:7. Madar za tri, ali promašuje.

3. minut - Trojka Kalatesa - 4:3. Madar odgovara i uzvraća istom merom - 7:3. Greše grci, Papapetru nekako ubacuje loptu u koš - 9:3. Precizan je Motli - 9:5.

2. minut - Odlična odbrana Madara, Lesor sad poentira 4:0, odličan početak Partizana.

1. minut - Prvi napad su imali gosti, Kalates nije bio precizan, Partizan u napadu, faul Motlija na Lesoru. Madar daje prve poene na meču - 2:0.

Srdačan je bio pozdrav kumova, Željka Obradovića i Dimitrisa Itudisa pre početka utakmice.

20.59 - Pre početka utakmice minut ćutanja za žrtve razornog zemljotresa. Fener prema najavama igra u crnim dresovima.

20.34 - Željko Obradović, trener Partizana ovako je govorio o rivalu dan uoči meča:

- Prilično neobična situacija, jer su već neko vreme bez utakmica zbog svega što se desilo, nažalost. Prekinuto je prvenstvo, nisu igrali u Kupu, ni tu utakmicu Evrolige. Bilo je nekih informacija da su planirali da igraju i neke prijateljske utakmice, ali nemamo nekih infromacija više osim rezultata. Ono što je bitno da su im se vratili neki igrači. Lepa je i vest da je Nemanja Bjelica počeo da trenira sa ekipom. Što se tiče načina igre Fenerbahčea, poznato je da imaju nosioce, mogu da igraju sa različitim postavama, da igraju sa tri visoka igrača i onda ima dosta promena u odbrani. Mogu da igraju i sa niskom postavom i onda da traže rešenja u šutu za tri poena. Sve to znamo i probali smo da se pripremimo kao prvi put kada smo igrali sa njima.

20.30 - Ovako je bilo u prvom meču ove setone u Istanbulu:

20.24 - Melih Mahmutoglu, kapiten Fenerbahčea koji će večeras igrati u crnim dresovima zbog žrtava katarstrofalnog zemljotresa koji je zadesio Tursku i Siriju ovako je najavio meč:

- Naša zemlja prolazi kroz težak period, u našim srcima je mnogo tuge za sve ljude koji su izgubili živote nakon ovog zemljotresa i molimo se za ljude koji su i dalje tamo. Teško je fokusirati se na košarku sada, ali znamo koliko je ova utakmica važna za nas i daćemo sve od sebe da pobedimo.

20.11 - Nemanja Bjelicdase vratio treninzima, ali neće igrati protiv Partizana iz predostrožnosti. Srpski reprezentativac je iz Golden Stejt Voriorsa došao u Fenerbahče, ali još uvek nije odigrao ni sekund za ekipu šampiona Turske.

20.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Partizan - Fenerbahče na portalu Informer.rs.