07.03.2023

19:30 >> 22:48

PARTIZAN GRABI KA TOP 8! EGZUM RAZVALJIVAO OBRUČ! Crno-beli uz ogromnu podršku "grobara" UGASILI TEODOSIĆEV VIRTUS! (VIDEO+FOTO)

Košarkaši Partizana pobedili su Virtus - 86:79 u 27. kolu Evrolige. Brejk u Bolonji je jako važan u borbi za plasman u Top 8 Evrolige!

Teodosić je otvorio utakmicu u Bolonji trojkom, a uzvratio je Panter. Partizan je potom preuzeo vođstvo. "Crno-beli" su u finišu prve četvrtine imali prednost od 28:21, ali su domaći košarkaši serijom 5:0 smanjili na 28:26.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu na startu druge četvrtine, a Virtus je 17. minutu stigao do prednosti od 42:36. Međutim, italijanski klub je prvo poluvreme rešio u svoju korist rezultatom 47:45.

Partizan je početkom treće četvrtine serijom 7:0 poveo 52:47. Gostujući košarkaši su održavali prednost u većem delu treće četvrtine, ali je Virtus u 28. minutu preokrenuo rezultat i poveo 63:61. "Crno-beli" su serijom 4:0 u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 65:63. Partizan je novom serijom 10:2 u 35. minutu stigao do prednosti 75:65.

VIRTUS BOLONJA - PARTIZAN 79:86 (26:28, 21:17, 16:20, 16:23)

Dvorana: Segafredo Arena. Sudije: Danijel Jerezuelo, Žozef Bisang, Đentian Cici.

VIRTUS BOLONJA: Menion, Belineli, Pajola 9, Bako 4, Žaite 14, Šengelija, Heket 5, Miki 13, Vims,  Teodosić 11, Abas 10, Odžoleje 13.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 8, Avramović, Panter 17, Smailagić 9, Papapetru 3, Egzum 17, Naneli 18, Lesor 5, Trifunović, Anđušić, Madar 11.

Košarkaši "crno-belih" su potom napravili nekoliko grešaka, a Virtus je serijom 9:2 prišao na 79:74. Gosti su poveli 84:76 na minut i 43 sekunde pre kraja meča, ali su košarši Virtusa smanjili na 84:79. Partizan je potom zadržao prednost i zasluženo je stigao do nove pobede u Evroligi.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Dante Egzum i Kevin Panter, koji su postigli po 17 poena, dok je Džejms Naneli dodao 16.

Kod domaćih, najbolji je bio Mam Jaite sa 14 poena, dok je srpski košarkaš Miloš Teododić ubacio 11 poena uz dva skoka i 11 asistencija.

Crno-beli imaju skor od 15 pobeda i 12 poraza, dok Virtus ima skor 12/15. Partizan će u četvrtak u narednom kolu Evrolige gostovati Armaniju u Milanu, dok će Virtus igrati u Berlinu sa Albom.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Ledej kakva moćna odbranaaaaa! Lopta za Partizan! Nova greška Bolonjeza, lopta je za crno-bele i pobedaaaaaa, mnogo važna pobeda srpskog tima u borbi za Top 8!

39. minut - Teodosić promašuje za tri! Panter promašuje, ali Vudu Abaz pogađa trojku - 79:84.

38. minut - Naneliiiiiii za triiiiiii mnogo važnooooo - 76:82 i faul u napadu za Teodosića! Egzum flouter o tablu!

37. minut - Madar promašuje za dva. Žaite pogađa 74:79.

36. minut - Trojka Teodosića uz faul. Promašuje bacanje Teo - 70:77. Lesor poentira.

35. minut - Madaaaar, Partizan ima najvećih plus 8 - 65:73. Egzum, već je plus 10 za Partizan. Žaite pogađa na drugom obruču.

34. minut - Ponovo Egzuuuuum ide do kraja - 65:71. Promašuje Madar za tri, odgovaraju domaći istom merom.

33. minut - Faul Ledeja na Odžoleji. Pogađa oba bacanja 65:67. Greši Naneli, nema faula. Eksplozija na obruči Virtusa, kakvo zakucavanje Egzuma - 65:69.

32. minut - Izvukao je ovaj napad Partizan. Madaaaaar važan poen - 63:67.

31. minut - Ne koristi Virtus prvi posed u poslednjoj deonici. Smailagić greši na drugoj strani, isteklo je vreme. Bez poena na obe strane.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Naneli za dva! Ponovo Partizan vodi - 63:65. Promašuje Belineli za kraj treće četvrtine - 63:65.

29. minut - Vodi Virtus 63:61, pa promašuje Madar. Uzvraća Belineli. Egzum popravlja Smailagićev promašaj. Opet nerešeno - 63:63.

28. minut - Pada Anđušić, kontra za Virtus Pajola pogađa, greše košarkaši Partizana, slobodna bacanja za Mikija. Oba puta precizan, izjednačenje - 61:61.

27. minut - Miki pogađa oba puta sa penala - 57:60. Na drugoj strani Naneli precizan sa linije slobodnih bacanja - 57:61. Džordan Miki promašuje.

26. minut - Ispravlja se Ledej, presekao je Teodosića, dodaje do Nanelija koji pogađa 54:58. Žaite promašuje prvo canje, pogađa drugo - 55:58. Treći faul Pantera, a u nastravku akcije i treći Lesora, na Mikiju.

25. minut - Precizan je Teodosić 54:56. Greši Ledej, gubi loptu.

24. minut - Miki odgovara - 52:54. panter, do Lesora, ovaj do Ledeja, ali šteta, nema poena... Ne prolazi Žaite, pogađa Panter na drugoj strani 52:56.

23. minut - sad Smailagić pravi ličnu, Žaite je na penalu. Prvo pogađa, a pogađa i drugo bacanje 49:52. naneli pogađa težak šut - 49:54.

22. minut - Nova greška Virtusa, Smailagiiiić za triiiii - 47:50! Alen Smailagić pogađa i za dva 47:52.

21. minut - Drugo poluvreme počinje poenima Nanelija - 47:47. Gube loptu domaći, ali onda i Ledej u napadu pravi loš potez.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Menion za Žaitea koji zakucava jednom ruko, a onda pogađa Janis Papapetru -46:43. Faul Lesora na Žaiteu, sudije gledaju, ipak nije nesportska. Jedno bacanje je pogodio košarkaš Virtusa. Naneli za dvaaaaa - 47:45.

19. minut - Teodosić greši u dodavanju, Promašuje Panter, ali Ledeeeej doleće i pogađa uz faul! Pa sjajno! 44:40.

18. minut - Žaite pogađa za 42:36. Prvi put plus 6 za Italijane. Žaite za sereiju Virtusa 11:2. Sada je 44:36.

17. minut - Miki beleži lagane poene 40:36. Koraci Madara, lopta za Virtus.

16. minut - Sve je promašio Trifunović, a onda Abas pogađa za tri - 38:34. Novi poeni za crno-bele 38:36.

15. minut - Avramović promašuje iz teške situacije, Pajola gubi loptu, a onda Ledej iz drugog plana za novo vođstvo gostiju 33:34.

14. minut - Pajola za izjednačenje - 31:31. Smailagić je fauliran. Prvi promašaj sa penala, drugi put siguran 32:31. Vodi Virtus ponovo 33:32.

13. minut - Greši Papapetru, Italijani u kontri.  Sjajna odbrana Trifunovića, pa onda koraci Egzuma, uz bolan pad košarkaša Partizana, dobro je, ustao je...

12. minut - Egzum pogađa uz faul - 29:31. Pajola sad promašuje za tri.

11. minut - Virtus u vođstvu, Pajola 29:28.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Odželej je ostao sam u reketu Partizana i lako pogodio 26:28

9. minut - Pajola pogađa sa poludistance - 21:26. Panter u prodoru, faul na kapitenu Partizana. Deseti poen Pantera večeras, pa odmah i jedanaesti. - 21:28. Odžoleje poeni uz faul 24:28.

8. minut - Pajola promašuje, ali kratak je Naneli za tri. Bako smanjuje na minus četiri 19:23. Lesor odlično otvara meč, poeni uz faul - 19:26, najveća razlika za crno-bele.

7. minut - Druga trojka Teodosića Agresivan je Partizan, Panter krade loptu i u kontri poentira - 17:23.

6. minut - Žaite pogađa, Egzum promašuje, greše i košarkaši iz Bolonje. Pogađa Lesor, jako lepo iščačkao je koš 14:19

5. minut - Naneli je precizan sa poludistace 12:15. Gube loptu domaći, a Panter promašuje trojku. Nova greška Virtusa, pa onda Panter 12:17.

4. minut - Samilagić za triii - 7:11, a onda posle izgubljene lopte domaćih i Panter pogađa - 7:13. Težak faul na Heketu, koji pogađa bacanja i još jednu trojku 12:13.

3. minut - Serija promašaja na obe strane

2. minut - Naneli uz kontakt za dva - 3:5. Žaite opet promašuje, ali Miki to popravlja 5:5. Madaaaaaar za triiiiiii 5:8.

1. minut - Prvi napad za Virtus,Teodosić odmah za tri - 3:0. Panter odmah uzvraća 3:3. Smailagić odličan u odbrani, ali gazi aut liniju. Nova lopta za ekipu iz Bolonje. Žaite promašuje zicer.

20.31 - Početak malo kasni zbog problema sa uređajem za merenje vremena.

20.29 - U toku je intoniranje himne Evrolige meč uskoro počinje.

20.14 - Legenda Virtusa i Partizana Predrag danilović ovacijama je dočekan u Bolonji, a na poklon je dobio i dres Virtusa.

20.01 - Košarkaši Partizana, kao što smo i najavili imaju veliku podršku sa tribina.

19.47 - Trener Partizana Željko Obradović izjavio je dan pre utakmice da su "crno-beli" dobro upoznati sa igrom Virtusa i da je važno sa kakvom će energijom košarkaši beogradskog kluba ući u ovaj meč.

- Virtus je tim koji je u dosadašnjem toku Evrolige igrao mnogo utakmica na veoma visokom nivou, ali je činjenica i da su imali neke slabe, kao što je bila ova poslednja protiv Fenerbahčea u Istanbulu. Skauting sa te utakmice ne treba da postoji. Spremaćemo se za ono najbolje, kako su igrali na domaćem terenu, ali i neke utakmice na strani - izjavio je Obradović.

19.33 - Navijači Partizana su pre utakmice počeli da se okupljaju na ulicama Bolonje, pevaju pesme i odlično su raspoloženi...

Nema sumnje da crno-bele večeras očekuje ogromna podrška u Segafredo Areni.

19.30 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Virtus - Partizan na portalu Informer.rs.

Demoralizovali su Evroviziju, a sad hoće da "preuzmu" i Olimpijske igre! Grad svetlosti postao je grad tame!

Sinoć su otvorene Olimpijske igre u Parizu. Spektakl prilikom otvaranja izazvao je burne reakcije. Da li je ono bila promocija jednakosti kako tvrde organizatori, ili nešto drugo? Na ovu, ali i sve druge važne svetske teme govorili su gosti emisije "Rat uživo", Dragoslav Rabrenović ispred Instituta ta nacionalnu strategiju i stručnjak za strategijski menadžment.

27.07.2024

22:05

SAD planira nove poteze! Ne piše nam se dobro! Stiže novi američki izaslanik na Balkan? (VIDEO)

Amerika je rešila da nam za svog novog izaslanika pošalje čoveka koji ukupno ima tri slike na internetu. To je čovek koji je organizovao Majdan. Ne pište nam se dobro. Na ovu temu u emisiji "Otvoreni studio" govorili su politički filozof Dragoljub Kojčić i stručnjak za bezbednost Ivan Miletić. Novinar i ratni reporter Igor Damjanović uključio se uživo u program i komenarisao je ovu temu.

27.07.2024

19:43

London radi na uništavanju Srbije i pravoslavlja, a krajnji cilj je šokantan! Politika  Sarajeva, Zagreba i Podgorice diktirana je iz jednog centra! (VIDEO)
Podkast

London radi na uništavanju Srbije i pravoslavlja, a krajnji cilj je šokantan! Politika Sarajeva, Zagreba i Podgorice diktirana je iz jednog centra! (VIDEO)

"Slobodna Bosna" danima vodi kampanju protiv Srbije i predsednika Vučića. Ipak, najgori su domaći izdajnici koji podržavaju medije iz Bosne, ali i Crne Gore i Hrvatske; a svi imaju jedan cilj: da vide uništenu Srbiju. Na ovu temu u "Info danu" govorili su član GO SNS Branislav Ivković i novinar Darko Zlojutro.

27.07.2024

17:00

Pitanje koje je podelilo Srbe: Kućni ljubimci u kafićima, da ili ne? (VIDEO)

Tema Vikend info jutra bila je pitanje koje je kopka gledaoce, ali i goste u studiju, a to je da li psi, generalno životinje, smeju da obitavaju u kafićima i restoranima i da li je opravdano naplaćivanje njihovog boravka u objektu. O tome su polemisali Aleksandar Gavrić iz organizacije Animal Rescue Srbija, modni fotograf Dejan Milićević, Ivan Gavrilović, pevač i veterinar Srećko Radojičić.