09.03.2023

19:34 >> 22:35

MANEKENI UZELI MERU PARTIZANU! Crno-beli neslavno prošli u Milanu!

Košarkaši Milana pobedili su Partizan rezultatom 76:62 u meču 28. kola Evrolige.

Bio je ovo veoma zanimljiv i napet meč, ipak Milano je izašao kao pobednik.

Partizan je odlično ušao u prvu četvtinu. Najviše se istakao Kevin Panter koji je postigao prvi sedam poena za crno-bele.

Kako je vreme odmicalo igrali su igrači Milana sve bolje, ipak Partizan je dobio prvu četvrtinu sa sa 19:13.

Mnogo bolje su Manekeni otvorili drugu četvtinu, a u jednom momentu su napravili seriju od 8:0.

Sjajno su igrali Dejvis i Beron, a Milano je na poluvreme otišao sa +1 (30:29).

Napeto je bilo u trećoj četvrtini, igralo se bukvalno poen za poen, a na semaforu se dešavala prava rezultatska klackalica.

Milano je u poslednju četvrtinu ušao sa +3, zahvaljujući trojci Nepijera uz zvuk sirene (49:46).

U poslednjoj četvrtini je već bilo jasno ko će biti pobednik ovog meča. Imao je domaći tim seriju od 15:0 u jednom momentu, a igrači Partizan bili potpuno nemoćni.

Meč se završio rezultatom 76:62 u korist domaće ekipe.

Najefikasniji u pobedničkom taboru je bio Beron sa 14 poena, dok je Dejvis ubacio 12 poena.

Partizan je večeras predvodio  Kevin Panter sa 15 poena, dok je Lesor zabeležio 11.

Milano-Partizan 76:62 (13:19, 17:10,19:17,27:16)

Olimpija:Dejvis, Tomas, Luvavu, Long, Pangos, Tonut, Meli, Napijer, Beron, Riči, Biliga, Hol, Šilds, Baldaso, Datoma, Vojtman,

Partizan:Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Anđušić, Trifunović

KRAJ UTAKMICE

39. minut - Precizan je Meli bio ispod koša Partizana (71:58)

37. minut - Novi poeni Dejvis, s druge strane precizan Naneli (69:57)

36. minut -  Pogađa Ezgum oba slobodna bacanja (65:53), ipak s druge strane Pengos pogađa slobodna bacnja (67:53)

35. minut - Beron je danas posebno raspoložen postigao je novu trojku, a zatim poeni Dejvisa (65:51). Obradović traži novi tajm-aut

34.-minut - Nastavlja Mialno sa sjanom igrom, sada imaju seriju od 15:0. Prekida zatim Papetru seriju Milana tako što je bio precizan sa slobodnih bacanja (60:48), a zatim trojka Ezguma (60:51)

33. minut - Ponovo precizan Beron, sada Milano prvi put ima dvocifrenu prednost (58:46)

32. minut - Novi poeni Dejvisa, povećava se prednost Milana (55:46), tajm-aut je zatažio Željko Obradović

31. minut - Povećava prednost Olimpija odmah na startu poslednje četvtine (51:46), a zatim novi poeni za +7 (53:46)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Pogađa Alen Smajlagić dva slobodna bacanja i donosi Partizanu novu prednost (45:46). U poslednjem napadu Nepijer postiže trojku (49:46)

29. minut - Prelazi Milano u vođstvo (45:43)

28. minut - Pengos donosi novo izjednačnje Milanu šutem za tri poena (43:43)

27. minut - Pogađa Ledej uz faul (38:40), nakon toga je pogodio slobodno bacanje (38:41)

26. minut - Bili Beron pogađa za izjednačenje (38:38)

25. minut - Pogađa trojku Džejms Naneli (36:38)

23. minut - Postiže trojku Vojtman (35:34)

22. minut - Postiže trojku Ezgum (32:32), zatim je precizan bio Matijas Lesor (32:34)

21. minut - Povećava se prednost Milana (32:29)

POLUVREME

20. minut - Precizan Beron za tri poena (30:27), s druge strane za dva pogađa Lesor (30:29)

19. minut - Dolazi Milano do izjednačenja (27:27)

18. minut - Oba slobodna bacanja pgoađa Kevin Panter (25:27)

17. minut - Napijer pogađa oba slobodna bacanja, Milano je sada u seriji od 8:0 i stigli su do izjednačenja

16. minut - Prilazi Milano Partizanu na -1 (23:25)

15. minut - Hajns preciznim šutem smanjuje prednost crno-belih (21:25)

14. minut - Povećava Janis Papapetru prednost Partizana

13. minut - Sjajno zakucavanje Pangosa (17:23)

12. minut - Sjajno je raspoložen Zek Ledej ponovo pogađa za dva poena (14:23)

11. minut - Precizan je Zek Ledej za dva poena (13:21), a zatim poeni Hajnca (15:21)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Pogađa Riči za tri poena (13:17), a zatim novi poeni Pantera

9. minut - Džejms Naneli pogađa prvu trojku za Partizan (8:17),  a zatim dva poena za Milano

8. minut - Odlično se snašao Lesor ispod koša Milana (6:14)

7. minut - Lesor zakucava za povećanje prednosti (6:12)

6. minut - Prva trojka Milana na meču (6:10)

5. minut - Polovičan Lesor sa slobodnih bacanja (2:8). Prvi poeni Avramovića na meču (2:10). Nikolo Meli je pogodio samo jedno slobodno bacanja (3:10)

4. minut - Bili Beron postiže prve poene za Milano (2:5), a potom novi poeni Pantera (2:7)

3. minut - Kevin Panter polaže za dva poena (0:5)

2. minut - Pogađa Kevin Panter uz faul, a za tim je bio precizan i sa slboodnih bacanja

1. minut - Oba tima su bezuspešno pokušali da dođu do poena, ali nisu ih služili šutevi

19.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen meču Partizana i Olimpije.

Prsti su na crvenom dugmetu! Jesmo li umalo izbegli nuklearni rat? (VIDEO)

Šta se zaista desilo 14. aprila? Odgovor Izraela na napad Irana je pomalo čudan. Navodno Iran je pokušao nuklearni napad na Izrael. Na ovu temu u "Info danu" govorio je Nikola Vrzić, glavni urednik portala RT. Uživo u program javio se pilot Stevan Ignjatović koji je detaljnije govorio o avionima koji su sposobni da nose nuklearne bombe.