24.03.2023

19:00 >> 21:53

LIDER EVROLIGE RAZBIJEN U KRCATOJ ARENI! Brutalna kucanja, cepanja mrežice trojkama, OVAKO SE IDE U TOP 8! I Novak se posrećio "grobarima"! (VIDEO+FOTO)

Košarkaši Partizana pobedili su Olimpijakos - 90:75 u krcatoj Areni u okviru 30. kola Evrolige. Ovo je pobeda koja crno-bele dovodi ispred vrata Top 8! Na utakmici se pojavio i Novak Đoković i iznenadio "grobare".

Na početku meča igralo se koš za koš, oba tima su se smenjivala u vođstvu, a onda su sredinom prve deonice dve trojke prvo Ledeja, pa onda Nanelija nagovestile da ekipa Željka Obradovića preuzima stvari u svoje ruke.

Usledili su minuti u kojima domaći nisu ispuštali vođstvo, Vezenkov je samo izjednačio na 20:20, a onda je beogradska ekipa opet dodala gas i na poluvreme otišli sa plus 5 - 27:22.

PARTIZAN - OLIMPIJAKOS 90:75 (27:22, 21:12, 12:18, 30:23)

Beogradska arena. Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Emin Mogulkoč (Turska) i Gitis Vilijus (Litvanija).

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru. Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar.

OLIMPIJAKOS: Vokap, Kenan, Luncis, Larencakis, Papas, Fal, Vezenkov, Slukas, Papanikolau, Bolomboj, Piters, Blek, Mekkisik.

Druga četvrtina je cela protekla u znaku Partizana. Već u 12. minutu crno-beli su se odlepili na plus 10 (34:24), posle trojke Pantera razlika je otišla plus 15 (43:28) da bi do kraja poluvremena domaći održavali visoku prednost bi na odmor otišli sa vođstvom 48:34.

Ovaj deo igre obeležili su Panter i Naneli koji su punili koš Olimpijakosa.

Olimpijakos je zaigrao angažovanije na startu treće četvrtine, a gosti su u 25. minutu serijom 12:2 smanjili prednost Partizana na 50:46. Košarkaši domaćeg tima su odbili nalet Olimpijakosa i u finišu treće četvrtine ponovo su stekli dvocifenu prednost (60:50).

Partizan je u poslednji deo meča ušao sa vođstvom od 60:52. Košarkaši Partizana održavali su visoku prednost u nastavku meča, a u 35. minutu bilo je 73:60 za domaći tim. "Crno-beli" su na tri minuta pre kraja meča poveli 83:66, a onda su mirno meč priveli kraju i stigli do 17. trijumfa u Evroligi.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džejms Naneli, koji je postigao 19 poena, dok je Kevin Panter dodao 17. Dante Egzum je ubacio 13, a Matijas Lesor 12 poena uz 10 skokova. U igru jedino nisu ulazili Tristan Vukčević i Danilo Anđušić.

Kod gostiju, najbolji je bio Šekil Mekisik sa 21 poenom, dok je Mustafa Fol ubacio 13. Olimpijakos je zadržao prvo mesto na tabeli sa 21. pobedom i devet poraza, dok je Partizan šesti sa 17 trijumfa i 13 poraza.

"Crno-beli" su ovim trijumfom napravili korak bliže plasmanu u plej-of najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Partizan će u narednom kolu u Beogradu 28. marta igrati sa Barselonom, dok će Olimpijakos dan kasnije na svom terenu dočekati Asvel.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Papapetru za tri, za kraj u stilu! Petnaest razlike - 88:73. Kraaaaj velika i važna pobeda Partizana na putu ka Top 8!

39. minut - Egzum pogađa - 85:73.

38. minut - Naneliiiiiii, kakvo zakucavanje - 83:66. Idu pet poena Olimpijakosa zaredom - 83:71.

37. minut - Naneli pogađa - 81:66. Fal promašuje oba penala. Panter preko ruke ne pogađa...

36. minut - Panter za triiiiiiii - 79:63. Mekkisik odgovara trojkom 79:66.

35. minut - Panter ne promašuje bacanja - 73:60. Papanikolau upisuje poene - 73:62. papapetruuuu trojkaaaaa 76:62. Plus 14 za domaće. Fal polovično precizan sa penala  - 76:63.

34. minut - Bolomboj dobija rampu i pravi korake. Odlična defanziva crno-belih. Egzum pogađa - 71:60.  Larenzakis promašuje.

33. minut - Mekkisik pogađa prvu trojku večeras - 65:58. Poeni za crno-bele 67:58. Slukas majstorski za Larenzakisa koji poentira - 67:60. Nema poena za domaćih, ali Bolomboj pravi ličnu u napadu. Kakav pas Lesora bez gledanja za Papapetrua - 69:60.

32. minut - Egzuuuuuum kakvo kucanje, posterizovan je Bolomboj! Arena vri - 65:54!

31. minut - Panter za triii - faul! Biće tri slobodna bacanja. Precizan je kapaiten crno-belih - 63:52. Faul Avramovića na Mekkisiku - 63:54.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Nema poena za Mekkisika, Papapetru pogađa - 60:50. Slukas pogađa za kraj treće deonice - 60:52.

29. minut - Još jedan promašaj crno-belih. Slukas pogađa oba penala. Samo je šest razlike - 56:50. Avramović poentira, laki poeni domaćih - 58:50

28. minut - Četvrta lična greška Kenona. Naneli ne pogađa, a onda ni Zek Ledej. Novi promašaj crveno-belih iz Pireja, ali i domaćih, sad pogađa Vezenkov - 56:48.

27. minut - Evo je trojkaaaaa pa konačno!!! Egzum - 53:46. Vezenkov promašuje, lopta je za crno-bele. I odmah faul nad Egzumom, koji promašuje prvo, ali pogađa drugo bacanje - 54:46. Lesor preko Vezenkova! Ponovo Partizan dodaje gas - 56:46.

26. minut - Novi poeni za goste! Ovo je sad već serija 14:2! Na semaforu samo četiri razlike za crno-bele - 50:46.

25. minut - Kenonova rampa Smailagiću, Partizan ima samo jedan koš u drugom poluvremenu. Novi promašaj Pantera, Kenon - 50:44.

24. minut - Kenon pogađa - 50:42.

23. minut - Evo i prvih poena domaćih u nastavku, Smailagić - 50:38.

22. minut - Vezenkov sad pogađa, nervozni su u ovim trenucima košarkašima Partizana što koriste gosti - 48:38.

21. minut - Fal postiže prve poene u nastavku - 48:36.

U Areni je i Novak Đoković.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Panter za triiiii- 48:32. Šesnaest razlike. Evo poena Slukasa. Partizan ima poslednji napad u prvom poluvremenu. Madar ne pogađa iz teške pozicije. Četrnaest razlike na poluvremenu - 48:34.

19. minut - Panter ne pogađa za tri, Lesor ofanzivni skok - faul. Francuski centar ne promašuje 45:30. Vezenkov do Fala - 45:32. Nadar greši, ali Madar krade loptu Slukasu.

18. minut - Vokap promašuje za tri, nije precizan ni Mekkisik, ali ni Papapetru na drugoj polovini terena. Mekkisik pogađa bacanja - 43:30. Trifunović je neprecizan.

17. minut - Kevin Panter, nova trojka - 43:28. Olimpijakos nema način kako da stigne do koša crno-beli.

16. minut - Papapetru sam, ali promašuje, borben je Trifunović, ipak aut za grčki tim. Piters zaboravljen u reketu domaćih - 40:28.

15. minut - Vokap promašuje za tri. Panter za triiiiiii - 40:26. Novi promašaj gostiju...

14. minut - Larenyakis promašuje za tri, Madar Vidi Egzuma, ovaj papapetrua, ali Vokap igra odličnu odbranu.

13. minut - Avramović pokušava i promašuje za tri. Odlična odbrana Avramovića, kontra Naneliii zicer, ijaooo lopta izlazi iz koša. Faul na Mekkisiku koji pogađa penale - 34:26. Egzum je izfintirao rivala - 36:26.

12. minut - Dante Egzum je brži od Larenzakisa - 31:24. Promašuju gosti, Naneli potpuno sam za triiiii - 34:24

11. minut - Drugi kvartal počinje poenima Lesora sa penala. Mekkisik pogađa preko Lesora 29:24. Nesporazum Avramovića i Ledeja.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Naneli za triiiiiiii - 27:22. Promašili su gosti za tri, kraj prve četvrtine.

9. minut - Lesor poentira - 24:20. Fal je uz salvu zvižduka sa tribina promašio oba bacanja. Avramović je pogrešio, pa u kontri Mekkisik pogađa - 24:22.

8. minut - Vezenkov izjednačuje - 20:20. Naneli je fauliran. Pogađa oba penala, sedmi njegov poen - 22:20. Vezenkov ispred Ledeja promašuje za tri.

7. minut . Vokap pas iza leđa do fala, koji postiže šesti poen - 15:14. Lesor se lako oslobodion Fala i zakucao - 17:14, ali Fal uzvraća na drugoj strani. Ledej dva plus jedan - 20:18.

6. minut - Nova trojkaaaa, vri u Areni, Naneli 15:12. Vezenkov promašuje, ali lična Ledeja u napadu.

5. minut - Naneli do Ledeja i - trojkaaaaaaaaa - 12:10. Vokap za Fala, koji je ipak nadmudrio Lesora - 12:12.

4. minut - Vokap pogađa, gosti vode - 9:10. Lična Kenana. Panter promašuje, greška i na drugoj strani.

3. minut - Zakucava Fal - 7:6. Naneli precizan sa poludistance - 9:8.

2. minut - Papanikolau pogađa, Smailagić promašuje 4:2. Lična Smailagića na Papanikolauu - 4:4. Smailagić za triiiiiiii - 7:4.

1. minut - Utakmica je počela faulom Kenana na Madaru. Izraelac pogađa oba bacanja - 2:0. Promašuje na drugopj strani Vokap za tri, pa novi poeni Madara - 4:0.

19.35 - Ovako su dočekani "crno-beli"

19.32 - Evo kako su navijači Partizana dočekali gostujuće igrače prilikom izlaska na teren:

19.29 - Strateg crno-belih Željko Obradović je ovako najavio meč:

- Verovatno najteži mogući protivnik iz mnogo razloga. Igraju izvanredno. Za ovo vreme dok smo mi pauzirali odigrali su dve utakmice u grčkom prvenstvu veoma dobro, na način na koji i inače igraju. Ekipa u kojoj se sve zna. Sem primarnog kontra napada, tu je napad "5 na 5", igraju zaista izvanredno sa veliki protokom lopte i nema praktično nijednog šuta koji nije izgrađen i koji nije dobar šut. Prva stvar koju treba da shvatimo je da ćemo igrati odbranu 24 sekunde i da budemo spremni na to - istakao je Obradović.

19.17 - Crveno-beli u Beograd stižu bez prvog trenera. Pirejska ekipa će biti oslabljena budući da je u Pireju zbog virusa ostao trener Jorgos Barcokas.

U Areni će ekipu voditi Barcokasov pomoćnik Hristos Papas.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Partizan - Olimpijakos na portalu Informer.rs.

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.