19:30 >> 22:26

NIŠTA OD TRIJUMFA! Partizan pao u GROTLU ARENE, crno-beli  nisu imali pravo rešenje za Barselonu

Starsportphoto©

NIŠTA OD TRIJUMFA! Partizan pao u GROTLU ARENE, crno-beli nisu imali pravo rešenje za Barselonu

Košarkaši Barselone pobedili su Partizan rezultatom 89:80 na gostujućem terenu u meču 31. kola Evrolige.

Bio je ovo veoma zanimljiv meč, imao je Partizan svoje šanse, međutim Barselona je izašla kao pobednik.

Barselona je bolje ušla u meč, puleni Šarunas Jasikivičusa su održavali prednost i ušli u drugu četvrtinu sa +4 (21:25).

U drugoj četvrtini gledali smo potpuno drugačiju priču, nošeni sjajnom igrom Dantea Egzuma, crno-beli su uspeli da preokrenu sitauciju steknu prednost.

Ipak, trgli su se Katalonci u drugom delu četvrtine, tako da je Partizan na poluvreme otišao sa +1 (45:44).

Treća četvrtina je bila potpuno u znaku Barselone, Nikola Mirotić i Nikolas Laprovitola bili su predvodnici ekipe.

Barselona je u jednom momentu imala i dvocifrenu prednost, a u poslednju četvrtinu su ušli sa +8 (58:66).

Dobro je Partizan počeo poslednju četvrtinu, bili su blizu preokreta, ali ponovo je usledila serija Barselone koja je na kraju trijumfovala sa 89:80.

Najefekisniji u pobedničkom timu bio je Nikolas Laprovitola sa 25 poena, dok je Nikola Mirotić postigao 19 poena.

U taboru Partizana, Dante Egzum je postigao 24 poena, dok je  Kevin Panter utakmicu završio sa 16 poena.

PARTIZAN - BARSELONA   80:89 (21:25, 24:19,13:22,22:23)

Štark arena, Beograd     Sudije: Rižik, Panter, Šemeš

Partizan:Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smajlagić, Papapetru, Egzam, Naneli, Lesor, Anđušić, Madar

Barselona: Da Silva, Pauli, Šanli, Veseli, Martinez, Kalinić, Satoranski, Laprovitola, Abrines, Higins, Kurik, Jokubaitis, Tobi, Mirotić, Nanji

40 .minut  - Laprovitola pogađa oba slobodna bacanja

39. minut - Ledej pogađa jednos slobodno bacanje (74:83)

38. minut - Laprotvitola Pogađa, a zatim s druge strane Lesor (73:81)

37. minut - Ezgum polovičan   sa slobodnih bacanja (71:69)

35. minut - Poeni Satoranskog (68:73), Egzum pogađa slobodnba bacanaja (70:73). Trojka Laprovitola (70:76)

34. minut - Pogađa  Avramović oba slobodna bacanja, zatim trojka Dante Egzuma (68:71)

33. minut  - Precizan Veseli (63:71)

32. minut - Prolazi Dante Egzum pored igrača Barselone, i pogađa za dva poena (63:66). Trojka Mirotića (63:69)

31. minut - Otvara poenima Aleksa Avramović četvrtinu (60:66)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Trojka Pantera (58:66)

29. minut - Mirotić pogaša oba slobodna bacanja (53:63), zatim poeni Egzuma. Tri poena Nikole Mirotića (55:66)

28. minut -  Pogađa Kevin Panter, prekinuo je dug post Partizana (51:61). Egzum pogađa oba slobodna bacanja (53:61)

27. minut - Fauliran je Laprovitola za tri  poena, pogađa dva od tri slobodna bacanja (49:61)

26. minut - Pogađa Mirotić za dva poena (49:59)

25. minut - Novi poeni Veselog, opet osam razlike za Barselonu (49:57)

24. minut - Polovičan Veseli sa slobodnih bacanja, zatim poeni Smajlagića za Partizan (49:55)

23. minut - Trojka Satoranskog (47:54)

22. minut - Abrines povećava prednost Barselone (45:48), a zatim je pogodio trojku, zatražio je Željko Obradović odmah tajm-aut (45:51)

21. minut - Pogađa Veseli za dva poena (45:46)

POLUVREME

20. minut - Poeni Korija Higinsa (42:41). Panter precizan uz faul,  a zatim je pogodio i slobodno bacanaj (45:41). Postiže trojku Higins (45:44)

19. minut - Pogađa trojku Laprovitala (42:39)

18. minut - Prekida Jam Madar Barseloninu mini seriju (42:36)

17. minut - Pogađa Veseli (40:34)

16. minut - Poeni Zeka Ledeja (38:32), a onda poeni Matijasa Lesora (40:32)

15. minut - Novi poeni Dantea Ezguma (34:30). Pogađa  Nikola Kalinić oba slobodna bacanja  (34:32), zatim poeni Partizana (36:32)

14. minut - Pogađa trojku Majk Tobi (32:30)

13. minut - Trojka Dante Ezguma (32:27), tajm-aut za Barselonu

12. minut - Pogađa Jokubaitis dva slobodna (24:27), a onda trojka Dantea Ezguma za izjednačenje (27:27). Sjajno se snašao Dante Ezgum ispod koša Barselona (29;27)

11. minut - Trojka Alena Smajlagića (24:25)

Kraj prve četvrtine

10 . minut - Dva poena Nikole Kalinića (20:25), . Polovićan je Alen Smajlagić sa slobodnih bacanj.

9. minut - Šanli je bio precizan za dva poena, a onda poeni Papapetra (20:21). Laprovitola je pogodio dva slobodna bacanja (20:23)

8. minut - Naneli precizan za tri poena, a zatim Jan Veseli pogađa za dva poena (16:19). POgađa Papapetru dva slobodna bacanja (18:19)

7. minut - Zakucava Jan Veseli (13:17)

6. minut - Matijas Lesor pogodio slobodno bacanje, s druge strane precizan Satoranski (11:15)

5. minut - Novi poeni Kevina Pantera (10:11), ipak nakon toga pogodio je Satoranski (10:13)

4. minut - Precizan Kevin Panter za dva poena (8:9),  a nakon toga je pogodio Jan Veseli (8:11)

3. minut - Dva poena Nanelija (4:8). Laprovitola je bio polovičan sa slobodih bacanja, a zatim novi poeni Jama Madara (6:9)

2. minut - Madar postiže prve poene za Partizan, a zatim trojka Laprovitola (2:8)

1. minut - Mirotić daje prve poene na meču (0:2), a zatim trojka Larovitole (0:5)

19:30 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 31. kola Evrolige između Partizana i Barselone. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!

U Salonu Muzeja grada Beograda otvorena velika samostalna izložba "Anatomija zvuka" umetnika Marka Kusmuka (FOTO)