25.04.2023

19:45 >> 23:11

BOMBAAAAAAAAAAA!!!! LUDA TROJKAAAAAAAA! PANTER U POSLEDNJOJ SEKUNDI UBIO REAL, A PARTIZAN NAPRAVIO BREJK USRED MADRIDA!!!!! (VIDEO+FOTO)

Košarkaši Partizana neverovatnom trojkom Kevina Pantera u poslednjoj sekundi pobedili su Real u Madridu 89:87 i napravili brejk u prvom meču četvrtfinalne serije Evrolige!!!!

Odlično su crno-beli otvorili prvu četvrtinu. Smailagić bez greške, sa tri njegove trojke, i još jednom Avramovićevomm gosti su se odlepili na 10:17. Skoro pa savršena igra na startu, kakva se mogla samo poželeti.

U narednim minutima, loš period za ekipu Željka Obradovića, greške su se nizale, a "kraljevski klub" pravi seriju 10:2 i prelazi u vođstvo 20:19, da bi se ova deonica završila u egalu - 22:22.

REAL MADRID - PARTIZAN 87:89 (22:22, 22:26, 20:15, 23:26)

Dvorana: "WiZink" (Madrid). Sudije: Robert Lotermozer, Gitis Vilijus, Emin Mogulkoč.

REAL MADRID: Vilijams Gos 6, Kozer 3, Rendolf 3, Fernandez 2, Abalde, Hanga 5, Hezonja 8, Rodrigez, Dek 24, Korneli, Tavares 12, Jabusele 14, Musa 10.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Avramović 8, Panter 26, Smailagić 11, Papapetru, Egzum 11, Naneli 2, Lesor 11, Trifunović 1, Anđušić, Madar 6.

U drugoj četvrtini šou, pravi, pravcati šou Kevina Pantera. Polako, idemo redom. Bolje su domaći otvorili ovaj kvartal, ponovo su nervozni košarkaši Partizana ređali promašaje, i Real pravi odmah seriju 8:0 i stiže do osam razlike - 30:22.

Međutim, uzvraćaju gosti i vraćaju se u život.Do polovine druge četvrtine gosti su mic po mic koristili greške Reala i stizali, a onda je na scenu stupio panter. Dve vezane trojke i gosti ponovo vode 42:39, onda nemogući poeni pantera, i crno-beli na poluvreme odlaze sa plus 4 - 48:44.

Partizan je u 23. minutu imao prednost od 55:48. Međutim, usledila je nova serija Reala od 8:0 za vođstvo domaćeg tima 56:55. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Real je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom 64:63. Real je poslednji deo meča otvorio trojkom Muse, a domaći su potom održavali prednost od tri do pet poena.

Na pet i po minuta pre kraja meča bilo je 77:70 za domaći tim. Partizan je smanjio na 77:75, a onda su gosti propustili nekoliko prilika da stignu do izjednačenja. Panter je pogodio trojku uz faul za izjednačenje, 80:80. Panter je iskoristio dodatno slobodno bacanje i doneo prednost Partizanu, 81:80. Usledila je neizvesna završnica.

Džanan Musa je 21 sekundu pre kraja izjednačio na 86:86, a onda je sa linije slobodnih bacanja doneo vođstvo Realu 87:86.

Partizan je posle tajm-auta krenuo u napad, a Panter je pogodio trojku na 0,4 sekundi pre kraja. Real je zatražio tajm-aut, a u poslednjem napadu Hezonja nije uspeo da pogodi.

Usledila je velika radost košarkaša Partizana, koji su poveli 1:0 u seriji.

DRUGO POLUVREME

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Poslednji minut - Smailagić promašuje, madar hvata loptu, ali isteklo je vreme. Drama u Madridu. Faul Muse u napadu! Svaka čast, sudije! Ovo ne bi svako svirao u ovakvom meču, pa jopš u Madridu. pater pogađa prvo bacanje, a i drugo 86:84. Trideset sekundi do kraja! Dek pogađa uz faul, neeeeeeeeeeeee!!!! Pogađa - 87:86 za Real, Partizan ima poslednji napad. panter trojkaaaaaaaa luda trojka u poslednjoj sekundi! PARTIZAN JE POBEDIO 89:87 I NAPRAVIO BREJK U PRVOM MEČU U MADRIDU!!!!

39. minut - Dva od Rudi Fernandez 82:81, posle faula. Egzum pogađa uz faul! Dodatno bacanje za Egzuma!  Pogađa Egzum - 82:84. Vilijams Gos pogađa - egal - 84:84.

38. minut - Real u napadu. Egzum pravi faul. Promašuje Musa prvi put, ali ne i drugi. Jedan od dva 80:77. panter za triiiii uz faul!!!! Dramaaaaaa! Šansa za tri plus 1!!! Vodi Partizan 81:80!

37. minut - Aleksa Avramović trojkaaaaaaaaa! Ovo vraća crno-bele u život! - 77:75.

36. minut - Greše domaći, ali Ledej ne poentira u napadu. Deko, Madar izbija loptu u aut. Fernandez promašuje za tri.

35. minut - Sad Madar promašuje, nije dobro. Dek pogađa - 77:70, 19 poen Argentinca. Dek pravi drugu ličnu na Lesoru. Pogađa Francuz bacanja - 77:72.

34. minut - Sreća za Partizan Musa ne pogađa, promašuje Trifunović za tri. Faul na Musi. Pogađa Bosanac ođba penala 75:70.

33. minut - Dek pogađa za dva - 71:68. Lesor ide do kraja, ovo je njegov ritam - 71:70. Dek se izborio za poen, sve uradio sa, - 73:70

32. minut - Jan Madaaaaar koliko sreće, lopta se razmišlja hoće li da uđe u koš i jeste, prošla je kriz mrežicu. Trojkaaaaa - 67:66. Novi poeni za Real - 69:66. Ide Lesor i zakucava - 69:68.

31. minut - Real ima loptu na startu posle deonice. Musa za tri - 67:63. Egzum greši, lopta za Gosa, faul Pantera na Jabuseleu. Francuz promašuje prvo bacanje, a za njim i drugo.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Madar sklanja loptu, ali lopta za Real. Musa fauliran u pokušaju za tri, biće tri penala. Dva od tri - 62:63. Gube loptu gosti, ispada lopta iz ruku Egzuma, poslednjih 9 sekundi ima Real. Dek se zaleteo, napravio dvokorak ka košu, Madar pravi faul. Dek pogađa prvi, a odmah i drugi penal. Naneli pokušava sa velike daljine, umalo da pogodi. Rezultat posle treće deonice 64:63. Slede minuti odluke.

29. minut - Naneli za triiiiiiiiiii, trojka važi uz faul Hange. Sudije gledaju snimak, pa da li je moguće, ne važi trojka, ali potvrđen je faul. Vodi Partizan 61:60. Nema trojke Jabuselea, ide Egzuuum iiii... Faul! Prvi put precizan, i drugi put - 60:63.

28. minut - Musa pogađa težak šut - 58:58. Lesor pogađa jedno od dva bacanja, pa Jabusele pogađa na asistenciju Muse 60:59.

27. minut - Rendolf preko Ledeja, ali istekao je napad. Ledej, neeeee, faul u napadu. Gos promašuje, ali Madaaaar pogađa konačnooo opet vodi partizan - 56:58.

26. minut - Ledej promašuje za tri, Kozer pogađa za tri, Real vodi 56:55. Faul Vilijamsa Gosa, ali posle toga ne može crnje. Koraci Lesora.

25. minut - Jabusele promašuje, lopta za Partizan. Avramović, umalo Jabusele da dođe do lopte. Napad za goste i dalje. Ispada lopta Panteru bez faula. Vilijams pogađa. Smanjuje Real serijom 5:0 - 53:55.

24. minut - panter ne ide trojka, Smailagić ofanzivni skok, ali faul u napadu. Kozer promašuje ide kontra Partizana, Panter promašuje, hvata Trifunović, faul Deka. Trifunović sve promašio.

23. minut - Ledeeeeeeej!!!! Plus faul Jabuselea! Odmah tajm-aut Čus Matea. Precizan je Ledej sa penala - 48:55. Sedam poena plusa. Rendolf uzvraća trojkom - 51:55.

22. minut - Uh, faul Smailagića u napadu. Treća lična.Avramović pogađa - 48:52.

21. minut - Real poenima Jabuselea otvara drugi deo, ali uzvraća Smailagić - 46:50. tavares ponovo rešava - 48:50.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Rodrigez promašuje za tri, ali Jabusele pogađa trojku - 42:46. Tajm-aut Obradović. Lesor protiv Hezonje, nije pogodio francuski centar, ali Ledej hvata loptu i treći faul Hezonje. Ledej pogađa oba penala - 42:48. Gos na isteku poluvremena pogađa za konačan rezultat prvog poluvremena - 44:48.

19. minut - Novi poeni za ekipu Željka Obradovića - 39:44. Dek za Jabuselea, promašaj za tri, Partizan ima loptu. Panter sa poludistance, mogle su sudije da sviraju i faul - 39:46.

18. minut - Nova trojka Pantera, 11 poen - 42:39 za Partizan, sedma trojka gostiju. Hezonja promašuje, Čus Mateo tajm aut.

17. minut - Ledej promašuje, ali i Real. Nova trojka Pantera, 11 poen - 42:39 za Partizan, sedma trojka gostiju.

16. minut - Panteeeer nova trojka, pa Tavares - 37:36. Egzuuum, tri uzastopne trojke crno-belih - 37:39. Nema trojke Hezonje, ali ima faula Nanelija. Hezonja pogaša - 39:39.

15. minut - Lopta za Tavaresa, koji sa svojom visinom samo spušta loptu u obruč. Egzum asistent, Ledej pogađa - 32:30. Nema koša za Real. Ide trojkaaaaaa Panteeeer. Serija gostiju 13:2, vodi partizan, ali odgovara Hezonja - 35:33.

14. minut - Novi faul u napadu Musa je obrio Egzuma, treća lična i treća izgubljena lopta za reprezentativca BiH. Panter greši, ali novi faul u napadu, ovog puta Hezonja. Faul Fernandeza na Egzumu, besni on, besni i publika. Udara zvezda Reala po lopti, nema tehničke. Pogađa oba penala Dante - 30:26. Krade loptu Lesor i brutalno zakucava. Vratio se Partizan - 30:28. Serija Partizana 6:0.

13. minut - Panter promašuje za tri, Lesor hvata loptu, ali Hanga ga faulira. Ledej jednom rukom, konačno Partizan pogađa - 30:24. faul Muse u napadu. Druga lična. Ne pogađa centar crno-belih.

12. minut - Serija promašaja gostiju, novi napad za "kraljevski klub". Druga lična za Papapetrua. Poeni hange za seriju 8:0. Obradović mora da reaguje. tajm-aut.

11. minut - Real ima prvi napad u drugoj deonici. hanga poentira uz faul Lesora. Precizan i sa penala - 22:25. Greše crno-beli, Jabusele za tri, posle olako izgubljene lopte - 28:22.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Jabusele protiv Papapetrua, pogađa Francuz - 22:21. Egzum na liniji penala. Prvi promašuje, drugi pogađa - 22:22. Jabusele promašuje poslednji šut u prvoj četvrtini, rezultat posle prvih deset minuta 22:22.

9. minut - Novi promašaj partizana, vodi Real - 20:19. Ponovo Dek. Serija "kraljevskog kluba" 10:2 posle grešaka crno-belih. Naneli sad pogađa 20:21. Jabusele promašuje

8. minut - Musa promašuje za tri, ali i Papapetru. Brutalno zakucavanje Tavaresa - 16:19. Panter ne pogađa sa poludistance. Napad za Real. Stižu domaći, prilaze na minus 1 Dek - 18:19

7. minut - Promašuje Avramović, a Dek lako poentira - 14:17. Trifunović ne pogađa, ali je Lesor sve pratio i ospravio stvar - 14:19.

6. minut - Dek protiv Papapetrua i lična greška grčkog asa. Pogađa košarkaš Reala - 12:17.

5. minut - Smailagiiiić treća trojka - 6:14. Koriste dva napada zaredom domaći - 10:14, ali onda Avramoviiiiić - 10:17.

4. minut - Faul na Panteru. Dva od dva za kapitena Partizana - 5:12. Nema trojke Hezonje, gosti imaju napad, ali ništa od nove trojke. Dek je fauliran. Pogodio je jedno bacanje, novi skok Smailagića, koji pokušava da zakuca, ali nije uspeo.

3. minut - Odgovara Hezonja sa tri poena - 5:6. Nova trojka Smailagićaaaa - 5:9. Odličan Smailgaić ponovo izborio je mrtvu loptu, a onda lopta za Partizan.

2. minut - Nova dobra odbrana crno-belih, Smailagić krade loptu, ali Avramović promašuje trojku. Smailagić faulira Deka, koji promašuje oba slobodna bacanja, ali Tavares hvata loptu uz faul Ledeja. Pogađa Realov gorostas oba penala - 2:3. Smailagić namešta ruku i trojkaaaaaa - 2:6.

1. minut - Utakmica je počela prvi napad ima Partizan. Odmah je fauliran Uroš Trifunović. Polovićan je sa penala - 0:1. Hezonja promašuje šut za tri, Ledej jednom rukom pogađa 0:3.

20.44 - Grmi himna Evrolige, timovi su na centru, utakmica uskoro počinje.

20.28 - Crno-beli su na parketu i zagrevaju se pred utakmicu.

20.20 - Navijači crno-belih su pre meča okupirali ulice Madrida, a onda se uputili u halu. Partizan će imati veliku podršku sa tribina.

20.15 - Trener Reala Ćus Mateo izjavio je na konferenciji za medije pred utakmicu sa Partizanom da njegov tim ima dobru šansu da se plasira na Fajnal for Evrolige.

- Uživamo u trenutku i spremni smo za ono što nas čeka. Imamo dobru šansu da odemo na Fajnal for. Znamo kako se igraju ove utakmice, šta je potrebno da bismo otišli dalje, da ostavimo kožu na parketu. Želimo da posle svake utakmice možemo da se pogledamo u oči i kažemo da smo uradili sve - izjavio je Mateo.

20.11 - Partizan i Real odigrali su dva meča ove sezone.

Real je u prvom delu sezone slavio 105:97, dok su crno-beli pred više od 20.000 navijača u Beogradu pobedili Madriđane 104:90.

20.09 - Trener Partizana Željko Obradović izjavio je da je Real favorit u četvrtfinalnoj seriji Evrolige, ali da veruje u svoj tim.

- Svima je jasno da igramo protiv tima koji ima želju da ide na titulu, takve ambicije se ne menjaju. Jasno je da je to tim sa ogrominm iskustvom. Serhio Rodrigez, Rudi Fernandez i Serhio Ljulj toliko toga su prošli iza sebe i u klubu i u reprezentaciji. Oskar Tavares, Gueršon Jabusele, Gabrijel Dek. Igrači koji su iskusni. Mario Hezonja i Džanan Musa, mladi igrači sa ovih prostora, daju veliki kvalitet, Alberto Abalde igra sa velikom energijom, imaju spoj mladosti i iskustva. Svi su sposobni da iskoče i da daju 15-20, pa i 25 poena ako treba - rekao je Obradović na konferenciji za medije pred put u Madrid.

19.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Real Madrid - Partizan na portalu Informer.rs