01.05.2023

18:00

BORBA ZA LIGU ŠAMPIONA JOŠ TRAJE! Partizan došao  do važna tri boda, PAO JE TSC U BAČKOJ TOPOLI!

BORBA ZA LIGU ŠAMPIONA JOŠ TRAJE! Partizan došao do važna tri boda, PAO JE TSC U BAČKOJ TOPOLI!

Fudbaleri Partizana pobedili su TSC sa 3:1 na gostujućem terenu u meču trećeg kola plej-ofa Superlige Srbije.

Bio je ovo veoma uzbudljiv meč, gledali smo 90 minuta prave fudbalske borbe,a kao pobednik je izašao Partizan.

Crno-beli su do vođstva stigli već u 12. minut kada je sjajan šut uputio Rikardo i savladao protivničkog golmana.

Ipak, odmah TSC krenuo sa napadačkom igro što je vrlo brzo urodilo plodom.

Tim iz Bačke Topole do izjednačenja je došao kada je Saša Jovanović sjajno iskoristio greške Partizanovih defanzivaca i pogodio za 1:1.

Nakon toga, činilo se da je TSC taj koji je dominantniji na terenu, igrali su ofanzivnu stvarali šanse, ali nije bilo golova.

Do gola je došao Partizan u 45. minutu, međutim Rikardov pogodak je poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu, več na startu u 48. minutu Partizan dolazi do nove prednosti kada je Jović iskoristio odbitak i poslao loptu u mrežu.

Bio je Partizan bolji u ovoj deonici meča, a to je pokazao i gol Aleksandra Filipovića u 70. minutu.

Tako su crno-beli priveli meč kraj i upisali veoma bitna tri boda za njih.

Partizan je sada četvrti, a za TSC-om i Čukričkim zaostaje četiri bod, biće ovo zanimljiv završnica prvenstva i borba za drugu poziciju.

TSC-PARTIZAN 1:3 (1:1)

Golovi: Jovanović (20)-Rikardo (12), Jović (48), Filipović (70)

Stadion: TSC arena

Sudija: Srđan Jovanović. Strelac Rikardo u 12. minutu

TSC: V. Ilić – Antonić, Ćalušić, Cvetinović – Stanojev, Stojić, Đakovac, Petrović – L. Ilić – Jovanović, Ratkov.

PARTIZAN: Popović – Filipović, Vujačić, Saničanin, Urošević – Kolorado, Belić – Dijabate, Natho, Jović – Rikardo.

KRAJ UTAKMICE

83. minut - Urošević odnosi loptu ispred Jovanovića, koji pada, a sa klupe TSC-a traže penal. Ipak, posle VAR provere odlučeno je da nije jedanaesterac

78. minut - Pokušava TSC na sve načine da dođe do gola, ali bez uspeha

70. minut - Novi gol za Partizan, Aleksandar Filipović je pogodio i čini se rešio utakmicu

61. minut - Žuti karton je dobio Kristijan Belić

58. minut - Dve uzastopne šanse za TSC, odlična reakcija defanzivaca Partizana

56. minut - Loša reakcija Uroševića, btn

55. minut - Ponovo šutira Rikardo, ali pored gola

54. minut - Nova prilika za Partizan, ali zakomplikovao je to Rikardo

48. minut - Novo vođstvo Partizana, strelac je Nemanja Jović.Rikardo je proigrao Natha koji je šutirao, a za tim se lopta odbila do mladog fudbalera koji je iskoristio svoju šansu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut - Novi gol za Partizan, precizan je bio Rikardo, ipak ofsajd

38. minut - Pogodio je Rikardo prečku, pobeogao je protivničkim igračim, a onda je šutirao sa sedam, osam metara, ipak bez pogotka

35. minut - Konačno šansa i za Partizan, ali promašuje Koloradu

28. minut - Kakva šansa za TSC! Imao je zicer Rakov, ipak nije uspeo da ga iskoristi.

25. minut - Konstantno napada TSC, pokušao je Stanojev, ali njegov udrac je blokiran

23. minut - Žuti karton je dobio Antonić iz TSC zbog prekršaja, dok je iz Partizana Jović dobio zbog prigovora

20. minut - Novi gol na meč! TSC je stigao do izjednačenja, strelac je Saša Jovanović.  Odlično je igrač TSC-a regaovao na odbijenu loptu i pogodio za izjednačenje

19. minut - Problem za Partizan! Slobodan udarac za TSC na 17 metara od gola, a Saničanin je zbog faula dobio žuti karton.

12. minut - GOOOOOOOOOL! 0:1 Rikardo!Veliku grešku je napravio Stojić, ponovo je izgubio loptu na svojoj polovini, oduzeo je Jović,  lopta je potom došla do Rikarda,a on je bio siguran

6. minut - Prva šansa na utakmici, imao je priliku Rikardo, šutirao je preko gola sa desetak metara.

1. minut - Utakmica je počela

18.40 - Gordan Petrić bodri večeras Partizan, bivši trener je došao da podrži crno-bele

18.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici TSC-a  i Partizana.