04.05.2023

18:23 >> 22:35

SERIJA SE VRAĆA U MADRID! Real ponovo brejknuo crno-bele, PARTIZAN MORA DA NAĐE PRAVO REŠENJE ZA MAJSTORICU

Košarkaši Real Maddrid savladali su Partizan na gostujućem terenu rezultatom 85:78 i tako se plej-of serija ponovo seli u Madrid.

Real je izjednačio na 2:2 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige, koja se igra na tri pobede. Partizan je posle dva meča u Madridu vodio 2:0, ali je Real izborio dva trijumfa u Beogradu i došao do majstorice.

Najefikasniji u ekipi Partizana u večerašnjem meču bio je Zek Ledej sa 25 poena, dok je Janis Papapetru dodao 18.

Kod gostiju, najbolji su bili Valter Tavares i Adam Hanga, koji su postigli po 15 poena. Džanan Musa i Gabrijel Dek su ubacili po 14 poena, a argentinski košarkaš je doživeo težu povredu u poslednjoj četvrtini. Majstorica između Reala i Partizana biće odigrana 10. MAJA od 21 sat u Madridu.

Pobednik ovog meča igraće u polufinalu završnog turnira Evrolige protiv Barselone, koja je u četvrtfinalu eliminisala Žalgiris.

Real je bolje ušao u meč i poveo 4:0 u drugom minutu. Real je u šestom minutu stigao do dvocifrene prednosti 17:7. Madridski klub je u nastavku prve četvrtine kaznio sve greške domaćeg tima i u 10. minutu bilo je 27:13 za goste.

Prva četvrtina je završena vođstvom Reala rezultatom 27:15. Partizan je početkom druge četvrtine smanjio na 27:18, ali je Real trojkom stigao ponovo do dvocifrene prednosti, 30:18. "Crno-beli" su serijom 8:2 u 13. minutu prišli na 32:26.

Partizan je u 16. minutu smanjio vođstvo gostiju na 34:32. Real je prvo poluvreme rešio u svoju korist rezultatom 45:42. Gosti su održavali prednost na startu drugog poluvremena, a Partizan je u 25. minutu prvi put poveo na meču, 51:49. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, ali je Real iskoristio greške domaćeg tima i u 29. minutu stekao prednost od četiri poena, 58:54.

Real je u poslednju četvrtinu ušao s vođstvom od 61:55. Gosti su poveli 63:55 na startu poslednje četvrtine, a onda su košarkaši Reala održavali prednost od četiri do šest poena. Partizan je u 35. minutu smanjio na 70:71. Međutim, košarkaši Reala su na nešto manje od dva minuta stekli vođstvo od šest poena (80:74).

Partizan je prišao na 80:78, ali je Tavares pogodio za dva uz dodatno slobodno bacanje (78:83). Košarkaši Partizana nisu uspeli da se vrate u meč, a Real je na kraju slavio sa 85:78. "Crno-beli" su na ovoj utakmici promašili čak devet slobodnih bacanja, što je možda na kraju bilo i jedan od uzroka poraza domaćeg tima. Utakmica je počela minutom ćutanja u znak sećanja na stradale u oružanom napadu u osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu.

Umesto himne, navijači su u tišini podigli šalove i cveće koje su potom bacili na teren. Košarkaš Partizana Danilo Anđušić i igrač Reala Najdžel Vilijams-Gos su se kratkim porukama obratili navijačima u ime svojih timova. Igrači

Partizana su na teren izašli u crnim majicama na kojima je pisalo ime škole "Vladislav Ribnikar". Košarkaši Partizana su igrali u potpuno crnim dresovima, a na grudima je bilo ispisano ime ove osnovne škole. Pre utakmice, navijači su ispred Arene u tišini palili sveće i ostavljali cveće. Pristalice Partizana nisu navijale u prvom poluvremenu.

Osmoro dece i radnik obezbeđenja ubijeni su u sredu ujutro u oružanom napadu jednog učenika u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u centru Beograda. Ranjeno je šestoro učenika i jedna nastavnica, a 13-godišnji napadač je uhapšen.

Partizan-Real Madrid 78:85 (15:27,27:18,13:16,23:24)

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 1, Avramović, Smailagić, Papapetru, Naneli, Lesor Trifunović, Anđušić, Madar.

REAL MADRID: Vilijams Gos, Rendolf, Fernandez, Abalde, Hanga, Hezonja, Rodrigez , Poarije, Ljulj, Musa , Tavares .

KRAJ UTAKMICE

40. minut -  Na neverovatan način postiže poene Tavares, uz to ima je dobio i dodatno slobodno bacanje koje je pogodio (78:83). Pogađa Musa (78:85)

39. minut - Pogađa Najdžel VIlijams Gos dva slobodna bacanja, zatražio je tajm-aut Željko Obradović. Nakon toga poeni Jan Madara , a zatim ponovo briljira Izraelac (78:80)

38. minut - Povredio je koleno Gabrijel Dek u duelu sa Ledejom, morao je da napusti igru, umesto njega dva slobodna bacanja je ubacio VIlijams-Gos (74:78)

37. minut - Pogađa Lesor dva slobodna, a zatim pogađa Rodrigez, nakon toga pogađa Ezgum (74:76)

36. minut - Dva poena Deka uz faul, a zatim je pogodio i dva slobodna bacanja (72:74)

35. minut - Pogađa Ledej (70:71)

34. minut - Anđušić pogađa uz faul, ipak nije pogodio slobodno bacanje (66:71)

33. minut - Pogađa trojku Ćaćo Rodrigez (62:68), a zatm je napravio faul nad Papapetrom za tri poena. Dva od tri je pogodio Papapetru (64:68). Polovićan Rendolf sa slobodnih bacanja (64:69)

32. minut - Pogađa Lesor uz faul, ali nije pogodio slobodno bacanje. zatim poeni Deka, a onda precizan Papaetru (62:65)

31. minut - Poeni Hezonje, zatim trojka Ezguma (58:63)

Kraj treće četvrtine

30-. minut - Pogađa Dek trojku (55:61)

29. minut - Tavares pogađa oba slobodna bacanja (54:58). Nakon toga polovičan Ledej sa slobodnih bacanja  (55:58)

28. minut - Postiže dva poena Džanan Musa (54:54), nakon toga ponovo pogađa reprezentativac Bosne i Hercegovine (54:56)

27. minut - Pogađa Tavares uz faul, a zatim je pogodio slobodno bacanje (51:52). Treća trojka Janisa Papapetrua (54:52)

26. minut - Sjajan potez Anđušića za dva poena, tajm-aut traži Ćus Mateo (51:49)

25. minut - Pogađa Ledej za izjednačenje (49:49)

24. minut - Tek prvi koš iz igre za Real, pogađa Musa, a zatim poeni Muse (47:49)

23. minut - Polovičan Janis Papapetru sa slobodnih bacanja (45:46). S druge strane slobodno bacanje ubacuje Musa (45:57)

22. minut - Pokušao je Dante Ezgum za tri poena, ali bez uspehja (44:46)

21. minut - Papapetru postiže dva poena za Partizan (44:45). Tavares pogađa samo jedno slobodno bacanja (44:46)

POLUVREME

20 .minut - Na fantastičan način Ljulj dolazi do dva poena, a onda trojka Anđušića (42:42). Fauliran je Ljulj prilkom šuta za tri poena, a zatim je dao tri slobodna bacanja (42:45).

19. minut - Novi poeni Hange (35:40), a zatim poeni Ledeja (37:40). U sledećem napadu efektno kucanbje Ledeja (39:40)

18. minut - Polovičan Lesor sa slobodnih bacanja (35:38)

17. minut - Nakon toga precizan je bio Ledej, a onda poeni Deka (34:38)

16. minut - Postiže poene Gabrijel Dek (32:36)

15. minut - Lesor precizan dva poena, zatim pogađa i Ledej, da bi ponovo bio precizan Lesor (32:34)

14. minut - Valter Tavares pogađa za dva poena (26:34)

13. minut - Lesor je pogodio za dva poena (23:32), a onda ponovo pogađa  trojku Papapetru (26:32)

12. minut - Nova trojka Papapetrua, Hanga uzvraća sa dva poena

11. minut - Ezgum otvara drugu četvrtinu poenima, a onda je uzvratio Rodrigez trojkom (18:30)

Kraj prve četvrtine

10. minut - Kakav potez Papapetrua, pogodio je Grk uz zvuk sirene (15:27)

9. minut - Nova trojka za Real, precizan je bio Mario Hezonja (13:27)

8. minut - Ledej pogađa dvojku, Hanga uzvraća trojkom (13:24)

7. minut - SIguran Zek Ledej za dva poena (9:17). Pogodio je Dek dva slobodna bacanja,  a zatim poeni Nanelija

6. minut - Beleži poene Vilijams Gos (7:14), zatim je usledio prvi televzijski tajm-aut. Nakon toga Džan Musa je pogodio za tri poena (7:17)

5. minut - Nova trojka Adama Hange (4:10), ali vraća trojkom Uroš Trifunović (7:10), ipak nakon toga laki poeni Gabrijela Deka (7:12)

4. minut - Prve poene za Partizan postiže Madar,  a zatim trojka Hange. U sledećem napadu Zek Ledej je smanjio prednost Reala (4:7)

3. minut - Pravi korakae Matijas Lesor, s druge strane promašio je za tri poena Džanan Musa.

2. minut - Pravi Uroš Trifuniović prvu ličnu grešku na meču, a zatim poeni Adama Hange (0:4)

1. minut - Real je otvorio susret poenima (0:4). Precizan je bio Džanan Musa.