• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

10.05.2023

08:40

Partizan i Real Madrid će ISPISATI ISTORIJU Evrolige!

Starsportphoto

Partizan

Partizan i Real Madrid će ISPISATI ISTORIJU Evrolige!

Podeli vest

Košarkaši Partizana u sredu (21.00, SK1) igraju protiv Real Madrida najvažniju utakmicu u sezoni.

Ekipa Željka Obradovića igra "majstoricu" sa Madriđanima za plasman na fajnal-for Evrolige. 
U dosadašnja četiri meča smo videli sve što možemo da poželimo, možda malo i više od toga. Sjajnu košarku, fenomenalne poteze, nažalost i pesničenje, pa i suspenzije četvorice igrača...

Partizan je dobio prve dve utakmice u Madridu, imao je šansu da zavrpši posao pred svoijim navijačima, ali je Real slavio u naredna dva meča. Večeras će definitivno pasti odluka ko će  Kaunas - Partizan ili Real Madrid.

Foto: Starsportphoto

 

Jedna od ove dve ekipe će ući u istoriju Evrolige. Madriđani imaju priliku da, još otkako je konstruisan plej-of u ovom formatu postanu prvi tim koji je posle 0:2 ili 2:0 dolazi do potpunog preokreta. U sezoni 2020/21. Efes je otvorio seriju protiv Reala u Istanbulu sa dve pobede. Madriđani su u Španiji izjednačili na 2:2, ali na kraju u majstorici su poklekli u Istanbulu. Takođe, Olimpijakos je 2014. godine gubio od "Kraljevskog kluba" sa 2:0. Grci su izjednačili, ali opet je majstorica pripala Realu. Ista stvar se dogodila Panatinaikosu, koji se vratio iz 0:2 protiv CSKA, ali u majstorici nije mogao da pobedi. Olimpijakos je  2013. godine imao 2:0, Efes izjednačio i na kraju Pirejci su došli do pobede.

S druge strane, Partizan će imati priliku da postane prvi tim koji će kao gost dobiti četvrtifinale u petoj seriji, posle neverovatnih 16:0 koji su domaćini do sada imali. Uključujući i trijumf Olimpijakosa u utorak veče nad Fenerbahčeom.

- Isto kao u prve dve utakmice, poslednje dve smo već i zaboravili, nisu baš bile za pamćenje. Bili smo tako blizu da uđemo na fajnal for. Mora da bude još jača koncentracija, igraćemo jače, znamo da nam je ovo poslednja šansa, daćemo sve od sebe da pobedimo. Motivisani smo i koncentisani smo da damo više od sebe. Definitivno to nije bilo dovoljno prošle nedelje, tako da ćemo se potruditi da bude bolje. Atmosfera je fantastična, oseća se veća ozbiljnost, ali je hemija kakva je bila. Koncentrisaniji smo - rekao je Alen Smailagić pred utakmicu.

Bonus video



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ni plajvaz nemaju, a hoće da vode državu: Blokaderi organizovali potpisivanje bez hemijski - građani ih isprozivali (VIDEO)
Politika

Ni plajvaz nemaju, a hoće da vode državu: Blokaderi organizovali potpisivanje bez hemijski - građani ih isprozivali (VIDEO)

Ni hemijski olovaka, ni jasne organizacije, ni ljudi. Tako izgleda današnja propala akcija prikupljanja potpisa za vanredne parlamentarne izbore koju su studenti blokaderi "organizovali". I tako su se "dobro" organizovali da ni hemijske za građane nisu obezbedili, ni obične niti brendirane, i taj sitni detalj simbol je potpune improvizacije i odsustva ozbiljnosti.

28.12.2025

14:15

Na današnji dan je umro balkanski Hitler: Srbi su mu bili prva meta - a Vatikan mu pomogao da pobegne
Politika

Na današnji dan je umro balkanski Hitler: Srbi su mu bili prva meta - a Vatikan mu pomogao da pobegne

U mračnoj ulici Sančez u argentinskom gradiću Lomas del Palomar, nadomak Buenos Ajresa 10. aprila 1957. sreli su se Ante Pavelić i Blagoje Jovović. Dva metka završiće u telu Pavelića, a od posledica tog ranjavanja dve godine kasnije će umreti u Frankovoj Španiji. Kako je Blagoje Jovović, sa svojom grupom iz Argentine, uspeo da uradi nešto što nisu mogle ili htele ozbiljne bezbednosne službe i zašto je danas važan mit o Jovoviću?

28.12.2025

14:11 >> 14:16

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

Ovi parovi su zapalili domaće ekrane: Hemija koja se ne zaboravlja
Kultura

Ovi parovi su zapalili domaće ekrane: Hemija koja se ne zaboravlja

Neke ljubavi traju koliko i kadar, a neke ostanu zauvek urezane u kolektivno sećanje. Domaće serije i filmovi doneli su parove čija je hemija bila jača od scenarija i veze koje su publiku naterale da navija, pati, veruje i pamti. Ovo su parovi koji su obeležili naše ekrane i postali više od fikcije.

28.12.2025

13:13

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set