Agencija za privredne registre (APR) donela je odluku da se na Fudbalski klub Partizan ne mogu primeniti odluke JSD Partizan jer fudbalska sekcija nije bila ni registrovana kao član sportskog društva. To znači da JSD Partizan nema osnova da uvede privremenu upravu fudbalskom klubu Partizan. Sa druge strane, iz JSD Partizan tvrde da je fudbalski klub legitimni deo sportskog društva i da to stoji u prvom članu Statuta FK Partizan.
JSD Partizan, na čijem čelu je predsednik KK Partizan Ostoja Mijailović, podneo je dokumentaciju koja, prema APR, nije bila dovoljna da se dokaže da je FK Partizan član sportskog društva, a imaće još 30 dana da dopuni dokumentaciju.
Prema informacijama do kojih je došao Informer, aktuelna uprava fudbalskog kluba iz Humske na čelu sa predsednikom Miloradom Vučelićem i generalnim direktorom Milošem Vazurom veruje da ostaje u klubu.
Generalni direktor FK Partizan Miloš Vazura poručio je da na dan 3. maj, kad je JSD Partizan pokušao da se upiše u APR, ne postoje dokazi da je klub deo JSD Partizan.
- Fudbalski klub Partizan održao je u septembru Skupštinu i doneo odluku da, ukoliko nelegalno izabrana uprava JSD pokuša da uvede fudbalskom klubu privremenu upravu, FK Partizan automatski istupa iz JSD Partizan. Na dan, 3. maja, kada je nelegalno izabrana uprava JSD pokušala da se upiše u APR, ne postoji nijedan dokument da je FK Partizan član JSD Partizan - rekao je Vazura za Informer.
Foto: Starsportphoto
Miloš Vazura i Milorad Vučelić
Agencija za privredne registre odbacila je registracionu prijavu za registraciju promene podataka u Registar udruženja, društava i saveza u oblasti sporta, jer je utvrđeno da nisu ispunjeni uslovi iz člana 14. stav 1. tačka 7) Zakona o postupku registracije u Agenciji za privredne registre.
"Proveravajući ispunjenost uslova registrator je utvrdio da u Registru udruženja, društava i saveza u oblasti sporta, kod podataka koji su registrovani za Fudbalski klub Partizan, nije registrovan podatak da je Fudbalski klub Partizan član Jugoslovenskog sportskog društva Partizan", navodi se u odluci APR.
Foto: Starsportphoto
Predsednik JSD Partizan Ostoja Mijailović
Agencija za privredne registre navela je i da JSD Partizan ne može da smeni upravu FK Partizan.
"Na osnovu napred navedenog i na osnovu priložene dokumentacije, registrator u momentu registracije nije mogao da utvrdi da je dana 3.5.2023.godine, odnosno u trenutku donošenja odluke upravnog odbora udruženja: „Jugoslovensko sportstko društvo Partizan", o raspuštanju uprave i razrešenju zastupnika i imenovanju privremene uprave i zastupnika u Fudbalskom klubu Partizan, Fudbalski klub Partizan bio član Jugoslovenskog sportskog društva Partizan i da su na njega mogle da se primene odredbe Statuta Jugoslovenskog sportskog društva Partizan, odnosno odluka upravnog odbora Jugoslovenskog sportskog društva Partizan", stoji u odluci APR.
Evo rešenja koje je donela Agencija za privredne registre, a koje je potpisala Nives Čulić.
Foto: Privatna arhiva
Tekst potpisa
Foto: Privatna arhiva
Tekst potpisa
S druge strane, predsednik JSD Partizan Ostoja Mijailović kaže da sad samo jedan korak deli fudbalski klub od dobijanja prinudne uprave i da Vazura i Vučelić nemaju baš nikakvog razloga da slave.
- Dopunićemo zahtev APR-a neophodnom dokumentacijom i dokazom da je fudbalski klub član sportskog društva. I to od njegovog osnivanja do današnjeg dana. U pitanju je samo administrativni uslov u postupku registracije - poručio je Mijailović.
Generalni sekretar JSD Partizan Željko Tanasković takođe se nije nimalo uznemirio zbog dopisa APR-a, štaviše on u izjavi za Informer tvrdi da sve ide u željenom pravcu.
- Izgubili smo rat za Partizan!? Mislim da je baš obrnuto. Mi smo na pragu velike pobede. U dopisu ARP-a stoji da imamo zakonski do 30 dana da pošaljemo dokaz da je fudbalski klub član sportskog društva. Ako istorija duga 77 godina nije dovoljan dokaz, ako neko hoće da kaže da smo svi mi koji smo godinama navijali za Partizan ustvari bili obmanuti, onda ćemo da se pozove upravo na odluke objavljene na tom istom APR-u. Tamo je objavljen Statut fudbalskog kluba, iz septembra prošle godine, gde u prvom članu jasno piše da je Fudbalski klub Partizan udruženi član Jugoslovenskog sportskog društva Partizan. Prema tome, sve je jasno - kaže Tanasković.
Foto: printscreen
Tekst potpisa
Kako i zašto je APR onda utvrdio da FK nije član JSD, ostaje nedoumica.
- To vam govori o polugama moći, uticajima, nečasnim radnjama... Ali, mi već pripremamo dopunu dokumentacije i uradićemo u zakonskom roku sve što je do nas. I kao što sam rekao na početku, ovo je naš prvi korak ka spašavanju fudbalske sekcije - dodao je Tanasković.
Fudbalski klub Partizan, na čelu sa aktuelnim rukovodstvom koje predvode Milorad Vučelić i Miloš Vazura, registrovao je Milorada Nikolića za trećeg zakonskog zastupnika u APR-u.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbalski klub Partizan, na čelu sa aktuelnim rukovodstvom koje predvode Milorad Vučelić i Miloš Vazura, registrovao je Milorada Nikolića za trećeg zakonskog zastupnika u APR-u.
Za svega mesec dana, vlasti u Podgorici izvele su nezapamćeni udarac i brutalno zabili tri noža u leđa Srbiji i čitavom srpskom narodu! Najpre su sramno izmenili Ustav i ponovo odbili da srpskom jeziku daju status službenog, potom su bezobzirno blokirali inicijativu za povlačenje lažnog priznanja takozvanog Kosova, a kruna bezumlja usledila je kada su sa okorelim ustašama slavili zločinačku "Oluju" i etničko čišćenje Srba!
Ideolog kragujevačkih blokadera i profesor Fakulteta inženjerskih nauka u Kragujevcu Miladin Stefanović, u "specifičnom" psihičkom stanju, najprizemnije je vređao aktivistkinje Srpske napredne stranke.
Novi talas bezumlja, autošovinizma i brutalnog vređanja sopstvenog naroda ponovo je zapalio društvene mreže, a glavni akter je blokaderski glumac Tihomir Stanić.
Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević izjavio je danas da će predstavnici te stranke uskoro tražiti od doskorašnjih partnera iz vladajuće većine potpise podrške za interpelaciju o radu šefa diplomatije Ervina Ibahimovića, ističući da Ibrahimović nije mogao da donese odluku o slanju predstavnika Crne Gore na obeležavanje godišnjice hrvatske vojno-policijske akcije "Oluja" bez saglasnosti premijera Milojka Spajića.
Predsednik Saveza Srba iz regiona, Miodrag Linta, pozvao je danas Tužilaštvo za ratne zločine u Beogradu da pokrene istragu povodom svedočenja oficira Hrvatske vojske o ubistvu 500 srpskih civila na Baniji u ustaškoj zločinačkoj akciji "Oluja".
Zbog snažnih erupcija vulkana na planini Etna na Siciliji, aerodrom u Kataniji bio je zatvoren u dva navrata, ali avioni "Er Srbije" su uspeli da prevezu 120 putnika u Srbiju!
Jelena Đokić, majka kojoj su među prvima isplaćena sredstva iz Alimentacionog fonda, ističe da nakon gotovo čitave decenije redovno dobija aleimentaciju, te da joj je to donelo osećaj sigurnosti i omogućilo da mirnije planira život svoje porodice.
Nemački ADAC zabeležio je 20 odsto više intervencija tokom letnjih vrućina, a najčešći uzrok kvarova na automobilima bio je akumulator sa čak 40 procenata.
Mladić u zatvoru Bilice u Hrvatskoj prijavio je da je više puta silovan, a slučaj je uzburkao javnost zbog sumnji na zataškavanje. Počinilac je navodno višestruki povratnik, poznat po sličnim zločinima, uključujući i napad na drugog zatvorenika pre deset godina.
Policija u Kruševcu uhapsila je D. S. (65) iz Batočine zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, nakon što je u njegovom automobilu pronađena veća količina materije za koju se sumnja da je marihuana.
Prošle su 34 godine od izvršenja poslednje smrtne kazne u Srbiji, a 24 od njenog ukidanja, ali u javnosti sve češće se zbog svirepih zločina traži se da se ona ponovo uvede.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Zaboravite na zahtevne poze, "ležeći policajac" sve češće se pominje kao jednostavna opcija koja privlači pažnju zbog udobnosti i opuštenog pristupa intimnosti.
Pakovanje kofera ne mora da bude stresno. Uz nekoliko jednostavnih trikova možete poneti sve što vam je potrebno, uštedeti prostor i izbeći pretrpan prtljag.
Visoke letnje temperature mogu biti veoma naporne za pse, pa je važno da vlasnici prilagode svakodnevnu rutinu kako bi svojim ljubimcima olakšali boravak na vrućini.
Kompozitor Milutin Popović Zahar otvoreno je govorio o karijeri Aleksandre Prijović, njenom odnosu sa Lepom Brenom, ali i o izdaji koju je, kako tvrdi, doživeo od jedne od najvećih jugoslovenskih zvezda.
Dača Virijević bez dlake na jeziku raskrinkao je bivše cimere. On je oštro osudio Anitu i Luku, izneo šokantne tvrdnje da Asmin ne voli svoju ćerku Noru, te otkrio da pojedini učesnici već preklinju produkciju za ulazak u narednu sezonu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.