15.05.2023

19:22 >> 20:58

ŠOK NAD ŠOKOVIMA U PIONIRU! Studentski centar pobedio Partizan, PORAZ OD REALA JE IZGLEDA OSTAVIO DUBOK TRAG NA CRNO-BELE!

Košarkaši Studentskog centra pobedili su Partizan rezultatom 84:83 na gostujućem terenu u prvom četvrtfinalnom meču ABA lige.

Partizan danas nije imao svoj dan, Studentski centar je stigao do velike senzacije.

Od samog starta Studentski centar je krenuo ofanzivno već n startu su napravili seriju od 6:0, ipak nije ni Partizan ostao dužan.

Ipak, održali su igrači gostujućeg tima prednost i  u drugu četvrtinu ušli sa +5 (17:22).

U drugoj četvrtini Studentski centar je sjajnom igrom u dva navrata imao po +13.

Sličnu situaciju smo gledali i u trećoj četvrtini, a Studentski centar je i u poslednju četvrtinu ušao sa +1.Konačno su igrači Partizana proradili u poslednjoj četvrtini, pod vođstvo Zeka Ledeja.

Imao je Partizan u jednom momentu i +7, među sjajna igra Zvonimira Ivišića koji je da ključne poene, donela je Studentskom centru pobedu.

Imao je na kraju Kevin Panter šut za pobedu, ali nije uspeo da pogodi, tako da će Partizan juriti izjednačenje u seriji u Podgorici.

Najefekiasniji u redovima pobedničke ekipe bio je večeras Zvonimir Ivišić sa 21 poen, dok je Megi ubacio 16 poena.

Partizan je predvodio Ledej sa 20 poena, Lesor je ubacio 11, dok je Ezgum zabeležio 10 poena.

Partizan-Studentski centar 83:84 (17:22,29:25, 21:21, 16:16)

Partizan: Vukčević(0), Ledej(20), Panter(14), Egzum(10), Papapetru(2), Naneli(7), Lesor(12), Trifunović(7), Anđušić(0), Madar(11)

Studentski centar: Megi(16), Pavićević (4), Ivanović(6), Vučeljić(0), Slavković(11), Hadžibegović(6), Goranović(0),Baćović(0), Tasić(8), T. Ivišić(0), Z.Ivišić(22), Drežnjak(11)

POSLEDNJA ČETVRTINA

Odlično je Partizan počeo poslednju četvrtinu, najviše zahvaljujući Danteu Egzumu stiglči su do +6 (78:64).

U momentu kada je Partizan imao +7, Zvonimir Ivišić je pogodio za tri poena (77:73).

Napetost je dostigla vrhunac u poslednjem minutu igre kada je Ivišić doneo prednost Studentskom centru (83:84).

Partizan nije iskoristio poslednji napad i Studentski centar je stigao do pobede (83:84)

TREĆA ČETVRTINA

Nastavila se borba i u trećoj četvrtini. Flečer Megi je preciznim šutevim uspevao nekako da vrati Studentski centar u prednost.

Kako je vreme odmicalo, Partizanje pokušavao stekne prednsot, ipak Studentski centar je nastavljao sa svojom igrom.

Ponovo se na kraju četvrtine Partizan primaknuo Studentskom centru, ali tim iz Podgorice je na pauzu otišao sa +1.

DRUGA ČETVRTINA

Neverovatnu seriju je napravio Studentski centar na startu druge četvrtine i stigli su do +13 (17:30).

Uspe je Partizan da smanji prednost na -9 (23:32),  a zatim je trener Studentskog centra zatražio tajm-aut.

Brzim napadima Studentski centar dolazi do nove dvocifrene prednosti, a Slavković je poenima ponovo vratio na +13 (23:36).

Kad god bi se Partizan primakao, Studentski centar bi se trojkom vratio na dvocifrenu prednost.

Ipak, Kevin Panter je dva minuta pred kraj sjajno igrom uspeo da smanji prednost na -3, a  zatim je usledio zakucavanje Zeka Ledeja (40:41).

Matijas Lesor je sa slobodnih bacanja konačno doneo prednost crno-belom timu (44:42).

Pred sam kraj četvrtine, Studetnski centar je ponovo došao do prednosti i na poluvreme  su otišli sa +1 (46:47)

PRVA ČETVRTINA

Studentski centar je utakmicu počeo sjajnom serijom od 6:0, ali nakon toga je Jam Madar ubacio trojku.

Partizan je tek u poslednja tri minuta prvi put pogodio za dva poena, pre toga su bili samo ubačaji za tri poena.

Uspeo Partizan u poslednja dva minuta konačno da dođe do prednosti protiv Studentskog centra koji se nije predavao.

Poenima Megija, Studentski centar je u poslednjem minutu stigao do nove prednosti,a  zatim  je istigrač povećao prednost ekipe iz Podgorice.

Prva četvrtina se završila rezultatom 22:17 u korist gostujućeg tima.

19.20 - Dobrodošli na blog posvećen uttakmici Partizana i Studentskog centra.

Makedonija je izabrala! Šiljanovska Davkova je predsednica, VMRO-DMPNE nanao istorijski poraz Pendarovskom i SDSM
Rezultati nisu konačni ali...

Prema prvim rezultatima do sada prebrojanih glasova sa biračkih mesta kada je reč o predsedničkiom izborima u Severnoj Makedoniji, prednost kandidata VMRO-DPNE Gordane Šiljanovske Davkove u odnosu na Stevu Pendarovskog iz Socijaldemokratskog saveza (SDSM) je ogromna. Šiljanovska Davkova je dobila na 90 odsto obrađenih mesta podršku 481.217 glasača, a Pendarovski 216.902 birača!