22.05.2023

19:00

TO JE PRAVO LICE CRNO-BELIH! Brutalni Partizan uništio "Studente" u majstorici i STOTKOM PROŠAO U POLUFINALE ABA LIGE! (FOTO)

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Studentskog centra 112:83 u majstorici četvrtfinala ABA regionalne lige i ubedljivom pobedom plasirao se među četiri najbolje ekipe.

Poveli su Podgoričani (84:83), trijumfom u Pioniru, da bi u dramatičnom meču crno-beli u Morači ipak pobedili (81:79) i ostali u životu, a bili su na ivici ambisa.

Meč je odigran u "Štark areni" pred 14.077 navijača, a i ovu utakmicu, kao i prvu u seriji gledao je bivši košarkaš Partizana Bogdan Bogdanović.

Večeras - samo na početku dobra igra podgoričkog tima, a posle... Crno-beli su ubacili u petu brzinu i deklasirali rivala.

Studentski centar je bolje ušao u meč i već u trećem minutu poveo 8:2. Partizan je potom zaigrao angažovanije, a "crno-beli" su u sedmom minutu trojkom Nanelija stigli do prvog vođstva, 14:13.

Partizan je zahvaljujući trojkama Nanelija u devetom minuta stekao prednost od osam poena (25:17).

"Crno-beli" su prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 27:21. Prednost domaćeg tima rasla je iz minuta u minut, a Partizan je prvo poluvreme dobio rezultatom 57:38.

PARTIZAN - STUDENTSKI CENTAR 112:83 (27:21, 30:17, 23:25, 32:20)

Beogradska Arena. Sudije: Damir Javor i Sašo Petek (Slovenija), Luka Kardum (Hrvatska).

PARTIZAN: Ledej 14, Drezgić 2, Koprivica, Panter 9, Smailagić 14, Papapetru 7, Egzum 9, Naneli 17, Lesor 13, Trifunović 5, Anđušić 10, Madar 12.

STUDENTSKI CENTAR: Magi 10, Pavlićević 11, Ivanović, Vučeljić, Slavković 5, Hadžibegović 10, Goranović, Baćović, Tasić 14, T.Ivišić 9, Z.Ivišić 13, Drežnjak 11.

Domaći košarkaši su u 23. minutu poveli 63:42, a tri minuta kasnije bilo je 73:51 za "crno-bele". Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 80:63. "Crno-beli" su poslednju četvrtinu otvorili serijom 5:0 za 85:63. Partizan je u nastavku meča održavao visoku prednost i zasluženo je izborio plasman u polufinale plej-ofa ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džejms Naneli sa 17 poena, dok su Zek Ledej i Alen Smailagić dodali po 14. Matijas Lesor je ubacio 13, Jam Madar 12, a Danilo Anđušić 10 poena.

Kod gostiju, najbolji je bio Danilo Tasić sa 14 poena, dok je Zvonimir Ivišić dodao 13. Nikola Pavlićević i Mateo Drežnjak su ubacili po 11 poena. Partizan će u polufinalu plej-ofa ABA lige igrati protiv Cedevita Olimpije.

Klub iz Ljubljane je u četvrtfinalu plej-ofa pobedio FMP iz Železnika serijom 2:1 u pobedama.

Polufinalna serija se takođe igra na dve pobede, a termini mečeva će biti naknadno saopšteni. Prednost domaćeg terena imaće ekipa Partizana.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Gube loptu gosti, a Smailagić još jednom za tri poena - 112:81.  Kraj meča. Crno-beli su ubedljivo pobedili Studentski centar

39. minut - Novi poeni za Ivišića - 104:78. Za tri pogađa Smailagić - 109:81.

38. minut - Četvrta lična za Drežnjaka. Anđušić pogađa oba bacanja, poeni za ekipu Andreja Žakelja, a onda i prvi poeni mladog Drezgića - 104:76.

I ovaj meč gleda Bogdan Bogdanović, as Atlanta Hoksa

37. minut - Anđušić rasitnio stotku, koš uz faul  - 101:73. Koprivici izlazi lopta iz koša, ali Baćović pravi faul u napadu.

36. minut - Na drugi obruč poentira Jan Madar. Greše gosti, pa trojka Anđušića - 99:73. Prekombinovali su se Podgoričani, istekao je napad.

35. minut - Anđušić promašuje za tri. Hadžibegović je precizan. Sve je gotovo u Areni se samo čeka kraj.

34. minut - Samilagić sam na šutu za tri, pogađa - 91:69. Odličan alej up Ivišića - 91:79.

33. minut - Pavlićević promašuje za tri. Skok za Ivišiuća, pa Magi trojka - 85:67. Odličan je Madar - 86:69.

32. minut - I Smajlagić pogađa trojku, 11 na meču Partizana 83:63, potom Madar iz kontre 85:63

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Bacanja za Flečera Magija.Pogodio je oba penala - 80:59. Jaka lopta Smailagića za Madara. Ide lopta u aut. Pavlićević pogađa za tri - 80:62. Kraj treće deonice.

29. minut - Težak šut Tasića, nema koša, isteklo vreme za napad. Anđušić na liniji penala. Pogađa oba bacanje - 78:57. Magi promašuje Ivišić hvata, ali gubi loptu. jan madar se lepo snalazi i pogađa - 80:57.

28. minut - Novi poeni za Drežnjaka. Četiri laka poena za goste.

27. minut - Kakva blokada Nanelija, pa na drugoj strani pogađa pod faulom Magija. Karakterističan potez Tasića, jednom rukom u dribling, drugom u roling 74:57.

26. minut - laki poeni za Zeka Ledeja - 70:49. Magi za tri promašuje, ali sjajno zakucava na ofanzivnom skoku Ivišić. Naneli  za Ledeja, bum - trojka! - 73:51.

25. minut - Egzum za triiii, pa Ivišić uzvraća sa dva poena - 68:49.

24. minut - Slavković pogađa za tri - 63:45. Greše crno-beli pa Drežnjak pogađa o tablu - 63:47.

23. minut - Lopta do Hadžibegovića, ali krade je Naneli. Panter pas za Lesora koji pušta  do Nanelija u uglu, ali promašaj za tri.

22. minut - Lesor je na liniji za slobodna bacanja. Precizan je centar crno-belih - 59:40, a onda Držnjak do Ivišića - 59:42.

21. minut - Prvi napad u nastavku meča ima Studnetski centar. Faul pantera nad Drežnjakom. Poeni na startu drugog dela sa penala za goste - 57:40.

KRAJ POLUVREMENA

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Slavkoviću krade loptu Panter, kakav alej up - 54:36. Tasić poentira - 54:38.

19. minut - Novi promašaj Podgoričana, a onda Naneli pokušava za tri, ali uz faul dobija tri bacanja. Pogađa bacanja, a li na drugoj strani poentira i Ivišić.

18. minut - Slavković promašuje za tri, ali onda Pavlićević pogađa uz faul. Nije pogodio sa penala - 47:33. Egzum ne greši - 49:33.  Ledej promašuje za tri, gosti imaju napad.

17. minut - Brutalno zakucava Lesor, pa krade loptu - 45:31. Najveća prednost za ekipu Partizana. Ponovo promašuju gosti, a onda Ivišić faulira Lesora. Siguran Lesor - 47:31.

16. minut - Drežnjak odgovara i uzvraća trojkom - 38:29. Faul nad Papapetruom, siguran je za dva - 40:29, a onda Hadžibegović pogađa. Sada je 41:31.

15. minut - Siguran Danilo Tasić sa linije bacanja - 35:26. Spetljali su se crno-beli, ali i Tasić promašuje za tri, a onda Papapetru za tri - 38:26.

14. minut - Flečer Magi pravi faul na panteru. Kapiten do Madara, nimalo lak pas i nova trojka - 35:24. Promašaj Pavlićevića iz driblinga za tri poena.

13. minut - Ivanović, pa Drežnjak, pogađa Tasić - 29:24, ali na drugoj Zek Ledeej za tri 32:24.

12. minut - Faul na Ivišiću. Polovičan je sa penala - 29:22. Papapetru do Madara, greška u koracima.

11. minut - Ivanović promašuje za tri. Papapetru je izgradio sebi poziciju i pogodio poluhorog - 29:21.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Greše domaći sad, novi poeni za goste - 25:21. Zek Ledej pogađa jedan od svojih karakterističnih šuteva, Ivišić za tri. Kraj prve deonice - 27:21.

9. minut - Ispada lopta Ivišiću, Naneli je izgradio sebi poziciju, ali nije pogodio, Tasić ide do kraja i poentira - 25:19.

8. minut - Laki poeni za Pavlićevića na obruču - 17:17. Smailagić siguran sa bacanja - 19:17. Tasić za Ivišića, koji promašuje za tri, a onda Naneli pogađa trojku bez koske - 22:17. Nova trojka Nanelija - 25:17.

7. minut - Odličan napad crno-belih, Naneli pogađa za tri - 14:13. Pavlićević dodavanje za gledanje za Tomislava Ivišića, faul. Pogađa oba penala košarkaš Studentskog centra - 14:15. Panter za trii - 17:15.

6. minut - Istrčana kontra ekipe Željka Obradovića posle promašaja Magija i Lesor brutalno zakucava - 11:11. Pavlićević promašuje za tri, ali u reketu je najviši Ivišić - 11:13.

5. minut - Hadžibegović pogađa uz faul - 5:11. Ledej poentira - 7:11. Greše gosti, ali Egzum ne pogađa. Gube loptu Podgoričani. Serija grešaka i jednog i drugog tima. Precizan je Panter. Kapitenski - 9:11.

4. minut - Tomislav Ivišić ne uspeva da pogodi na drugoj strani. Naneli ne pogađa sa poludistance. Prvu ličnu sad pravi Lesor. Ispada lopta Ivišiću, povratna Lesora do Egzuma. Faul.

3. minut - Flečer Magi ne pogađa, novi napad za crno-bele. Hadžibegović faulira Lesora. Polovičan je Francuz sa penala - 3:8.

2. minut - Tomislav Ivišić postiže novu trojku za goste, a onda i Slavković za dva - 2:8. Studentski centar bolje otvara meč.

1. minut - Magi trojkom otvara meč - 0:3. Trifunović pogađa oba bacanja - 2:3.

Sjajna atmosfera u Areni. Meču prisustvuje 14.000 gledalaca.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Partizan - Studentski centar na portalu Informer.rs.

Nosilac opozicione liste se tukao s policijom, podržavao pajser brigade, prekršajno osuđivan... Evo kako Bora Solunac tumači uljudnost i pristojnost!

Nosilac zajedničke liste 12 opozicionih stranaka i pokreta, Borislav Novaković, koji u kampanji tvrdi da se zalaže za uljudnost i transparentnost u politici, tukao se s policijom, lažno glasao iz Soluna, podržavao pajser brigade omladine Narodne stranke, i preršajno je osuđivan za privredne prestupe. Osim toga, primao je platu za posao na koji nije dolazio.