28.05.2023

18:45 >> 22:06

CRNO-BELI VODE U POLUFINALU ABA LIGE! Partizan pregazio Cedevitu Olimpiju u Areni (VIDEO+FOTO)

Starsportphoto/abaliga.com

Košarkaši "parnog valjka" na svom parketu ubedljivo savladali tim iz Ljubljane sa 85:70

Vratio se Partizan u prepoznatljiv ritam i na startu polufinalne serije ABA lige ubedljivo pobedio Cedevitu Olimpiju rezultatom 85:70 (18:8, 24:18, 18:16, 25:28)!

Pokazali su košarkaši crno-belih da je pad forme protiv Studenskog centra u četvrtfinalu bio samo prolazna slabost. Zaboravili su i šokantan neuspeh u "majstorici" Evrolige od madridskog Reala i potpuno se okrenuli narednom cilju - osvajanju regionalnog takmičenja.

Od prve sekunde se u igri Beograđana videla ogromna doza agresivnosti i velike želje za pobedom. U tome im je, po ko zna koji put ove sezone pomogla i sjajna podrška sa tribina, na kojima se okupilo više od 15.500 navijača, među kojima su bili i Savo Milošević, Bogdan Bogdanović, Saša Pavlović...

Ekipa Željka Obradovića nijednog trenutka nije dozvolila da im se slovenački tim rezultatski približi. Iako su gosti dominirali u skoku, pogotovo u ofanzivi, nisu uspeli to da materijalizuju u poenima.

Najefikasniji na meču bio je bek crno-belih Džejms Naneli sa 18 poena, dok je Jam Madar dao 13, a Dante Egzum 11, uz četiri skoka. Kod gostiju se istakao Jogi Farel sa 13 koševa, a Alen Omić je imao čak 17 uhvaćenih lopti.

Serija se sada seli u Ljubljanu, a druga utakmica odigraće se u utorak, od 18.00 časova.

Partizan - Cedevita Olimpija 85:70 (18:8, 24:18, 18:16, 25:28)

Dvorana: Beogradska arena

Kapacitet: 15.527

Sudije: Tomislav Hordov, Josip Radojković i Marko Mustapić (svi iz Hrvatske)

PARTIZAN: Ledej 2 (4 skoka, 5 asistencija), Drezgić 2, Koprivica 2 (5 skokova), Panter 5 (4 asistencije), Smailagić 7 (3 skoka), Papapetru 6, Egzum 11 (4 skoka), Naneli 18, Lesor 2 (4 skoka), Trifunović 10, Anđušić 7, Madar 13.

Trener: Željko Obradović

CEDEVITA OLIMPIJA: Rebec 6, Farel 13 (5 skokova, 5 asistencija), Radović 4 (6 skokova), Jeremić 3, Alibegović 7 (8 skokova), Murić 6 (6 skokova), Mulalić 3, Kosi, Matković 12, Gnjidić, Omić 6 (17 skokova), Dragić 10.

Trener: Mirsad Alilović

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Drezgić je probao sa distance i promašio. Kraj meča, Partizan je pobedio rezultatom 85:70.

39. minut - Radović je pogodio oba penala, kao i talentovani Drezgić.

39. minut - Omić siguran iz reketa. Madar održava prednost domaćih - 83:66

38. minut - Mulalić je postigao trojku za goste, rezultat je 81:66.

38. minut - Smailagić daje koš uz faul. Šansu dobija i mladi Savo Drezgić, a navijači ga hrabre aplauzom.

38. minut - Ne dozvoljava Madar da se Cedevita Olimpija približi. Došao je mladi plej na 11 poena.

37. minut - Alibegović je pogodio uz faul Trifunovića, a potom je dao i dodatno bacanje.

37. minut - Evo prve trojke i za Danila Anđušića. Vodi Partizan sa 77:60.

36. minut - Marko Jeremić daje trojku, ali je i Madar precizan sa distance. Ušao je Izraelac u seriju.

35. minut - Dva penala dao je Alibegović, uzvratio je Madar novim košem iz igre - 72:56

35. minut - Dva vezana ofanzivna skoka za Balšu Koprivicu i prvi poeni na utakmici za mladog centra "parnog valjka".

34. minut - Raspoložen je i Uroš Trifunović večeras. Nova trojka za crno-bele i vođstvo od 68:52.

34. minut - Matković lepo zakucava posle asistencije Ferela, a potom daje i dodatno bacanje.

33. minut - I Anđušić je precizan sa penala - 62:49.

32. minut - Matković je zakucao, a potom u sledećem napadu dao i dva bacanja.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Dante Egzum! Kakvo zakucavanje sjajnog pleja. Kraj treće deonice, crno-beli vode sa 60:42.

30. minut - Dominira Cedevita Olimpija u ofanzivnim skokovima, ali ništa joj to ne vredi, jer nikako ne može da pogodi.

29. minut - Nesportski faul nad Egzumom napravio je Rebec, a Australijanac je dao oba penala. U nastavku akcije trojku je dao Trifunović za 58:42.

29. minut - Matković je dao jedno slobodno bacanje za Cedevitu Olimpiju. Brz napad izveo je Partizan, iz kojeg se u strelce upisao i Danilo Anđušić.

28. minut - Puno praznog hoda u trećoj deonici s obe strane. Dao je Ferel trojku i smanji na 51:39.

26. minut - Evo ga i Kevin Panter. Kapiten "parnog valjka" konačno pogađa trojku, rezultat je 51:36.

24. minut - Tri ofanzivna skoka zaredom imala je Cedevita Olimpija, ali nije uspela da poentira. S druge strane, Naneli je precizan.

23. minut - Prve poene večeras upisao je Lesor posle odbitka, potom su kontranapad upropastili Panter i Naneli, uzvratio je Ferel trojkom za 46:34.

22. minut - Dragić smanjuje vođstvo Beograđana. On je i najefikasniji u taboru Ljubljančana.

21. minut - Murić je drugo poluvreme otvorio trojkom. Egzum je pogodio za 44:29.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Naneli je promašio za tri poena, kao i Dragić u poslednjim sekundama druge četvrtine. Crno-beli na pauzi vode - 42:26.

20. minut - Krade Smailagić loptu, ali i promašuje za tri poena. U nastavku je Omić uspeo da smanji vođstvo domaćih.

19. minut - Ide Partizan na plus 18, precizan je Madar sa distance.

18. minut - Dragić je dao dva slobodna bacanja, a onda ponovo Naneli za tri - 40:24.

18. minut - Madar je bio precizan sa penala posle nesportskog faula Ferela.

17. minut - Trojka Nanelija i to pod faulom. Amerikanac nije dao dodatno bacanje, vodi Partizan 35:22.

17. minut - Prazan hod crno-belih, dva napada nisu iskoristili. Za Cedevitu Olimpiju precizan je bio Edo Murić - 32:22.

16. minut - Iz drugog puta Ferel daje trojku. U nastavku Naneli precizan sa linije penala - 32:20

15. minut - Novi pogodak Papapetrua, ovog puta sa distance. Razigrao se Grk.

14. minut - Nova ukradena lopta za Ledeja, potom trojka Papapetrua, a onda i faul u napadu Matkovića. Novi napad za Partizan pri rezultatu 28:17.

13. minut - Koš Egzuma, pa promašaj dodatnog bacanja. S druge strane, precizan je bio Alibegović ispod koša - 25:17.

13. minut - Pet vezanih poena za goste. Matković je pogodio, ali nije iskoristio dodtano slobodno bacanje. Međutim, lopta je došla do Rebeca, koji je dao trojku za 23:15.

12. minut - Ponovo je Ledej fenomenalan u odbrani. Ukrao je još jednu loptu i iznudio faul, posle čega je realizovao dva slobodna bacanja - 23:10.

11. minut - Egzum je dao samo jedno slobodno bacanje. Ledej je u narednom napadu ukrao loptu i sjajno uposlio Trifunovića, koji je završio zakucavanjem za 21:10.

11. minut - Slovenci drugu deonicu otvaraju zakucavanjem Matkovića za 18:10.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Jedno slobodno bacanje dao je Papapetru, gosti posle toga nisu iskoristili dva poseda, a onda je Smailagić zakucao za 18:8. To je ujedno i rezultat prve četvrtine.

9. minut - Pokušali su Dragić i Ferel van linije 6,75 i promašili. Cedevita Olimpija ima šut za tri poena 0/8.

9. minut - Naneli je dao dva slobodna bacanja, u narednom napadu Partizan se odbranio, a onda je Egzum pogodio za 15:8.

8. minut - Ledej je promašio zakucavanje, tražili su crno-beli faul, ali nisu ga dobili. Potom je Dragić pogodio uz faul Papapetrua, međutim, nije realizovao dodatno slobodno bacanje. Rezultat je 11:8

7. minut - Serija promaša s obe strane. u jednom napadu nisu pogodili Omić, Jeremić i Dragić, s druge strane je bio neprecizan Ledej. I dalje je 11:6

6. minut - Smailagić je dao jedno slobodno bacanje za 11:6, potom je Madar ukrao loptu, ali i promašio šut sa distance

5. minut - Okrenuo je domaćin, vodi sa 10:6 posle slobodnih bacanja Smailagića.

4. minut - probudio se Partizan, atraktivno zakucava Naneli, pa pogađa i Smailagić za 6:6.

2. minut - vode gosti sa 2:4 zahvaljujući koševima iskusnog Zorana Dragića

19.30 - Počela je utakmica u Beogradskoj areni.

19.20 - Poznato je da Cedevita Olimpija nikako ne leži Partizanu u poslednje vreme. Prethodni put slavili su crno-beli u Areni, ali su Slovenci pre toga dobili četiri meča zaredom.

18.57 - Kormilar kluba iz Ljubljane, Mirsad Alilović, svestan je da njegovom timu neće biti lako u Areni.

- Znamo da nas u Beogradu čeka puna dvorana, što znači da moramo da budemo sto posto spremni i fokusirani na bukvalno svakog njihovog igrača. Treba da umanjimo njihovu efikasnost, ali u isto vreme moramo da budemo vrlo oprezni i brzi kada napadamo. Ovo će biti veliki test za nas. Ako ne budemo igrali odbranu na najvišem nivou i ako ne budemo kontrolisali skok, nemamo nikakve šanse.

18.51 - Trener crno-belih, Željko Obradović, izneo je jasna očekivanja pred okršaj sa Slovencima.

- Cedevita Olimpija je tim s kojim smo u minule dve sezone igrali veoma izjednačene utakmice. Praktično, uvek su se ti mečevi odlučivali u poslednjim posedima. To je dovoljno iskustvo da znamo šta nas očekuje. Izuzetno dobra ekipa, ali naše ambicije su da u prvom duelu ostvarimo povoljan rezultat i da u Ljubljanu odemo sa vođstvom u seriji. Cilj ostaje isti, a to je da se plasiramo u finale.

18.45 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Partizana i Cedevite Olimpije.

Fiona i Šrek stigli u Svilajnac! Ko su ovi ljudi?