20.11.2023

16:30

Novi poraz Partizana! Crno-belima definitivno ne ide u Ljubljani! Cedevita bauk!  (VIDEO/FOTO)

aba liga

Novi poraz Partizana! Crno-belima definitivno ne ide u Ljubljani! Cedevita bauk! (VIDEO/FOTO)

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Partizan 95:91 (22:27, 29:23, 22:21, 22:20)u derbi utakmici 8. kola regionalne ABA lige

CEDEVITA OLIMPIJA - PARTIZAN 95:91 (22:27, 29:23, 22:21, 22:20)

Ljubljana.

Dvorana: Stožice.

Sudije: Belošević, Javor, Mustapić

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart, Armand, Sou, Radović, Blažič, Prepelič, Džons, Ščuka, Klobučar, Šaškov.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Stjuart hladnokrvo napao Ponitku i poentirao 95:91. Naneli promašuje za tri, još 20 sekundi do kraja, Kobs promašuje, pa Naneli i kraj. Šesta pobeda Cedevite protiv Partizana zaredom u Ljubljani 95:91.

39. minut - Faul Ledeja na Prepeliču. Drama u Ljubljani! Finiš meča, manje od dva minuta do kraja. Reprezentativac Slovenije precizan oba puta 93:87. Ledej pogađa uz faul. Promašio je bacanje 93:89. Šaškov promašuje, pa faul Kobsa na Naneliju, koji pogađa oba bacanja 93:91.

38. minut - Faul na Blažiču. Oba puta je precizan. Stjuart osvaja loptu i novi faul na Jaki. Nova dva pogođena bacanja za Blažiča. tajm aut - 91:87

37. minut - Kobs, ništa od pogotka, hvata Kaminski, Doužer gubi loptu, Kobs, Doužer izbija loptu u aut. Na kraju tri sekunde u reketu Džonsa, a i Blažič je bio na ivici koraka. Izjednačenje 87:87, pogađa Ledej.

36. minut - Kaminski pogađa uz faul 85:84, pa faul na Blažiču. Nesportski faul Ledeja, pa frka na terenu, koju su sudije odmah prekinule. Na kraju i tehnička za Prepeliča. Bacanja na obe strane 87:85. kaminski u skledećem napadu sve promašio. Napad za "zmajčeke".

35. minut - Faul na Ledeju, promašuje prvoali pogađa drugo bacanje 82:81. Iz teške pozicije Blažič pokušao za tri i promašio. Greše košarkaši partizana Blažič poentira uz faul 85:81.

34. minut - Promašuju gosti, pa dodavanje Prepeliča do Džonsa 82:77. Kaminski sad poentira pod faulom Džonsa. Pogađa i sa penala 82:80, pa Cedevita ne koristi napad.

33. minut - Džons pogađa iz drugog pokušaja 78:75. Faul na Ledeju 78:77. Sjajna akcija i zakucavanje Džonsa 80:77.

32. minut - Anđušić s poludistance kratko. Greše domaći, pa Ledej na drugoj strani pod fauloom pokušava za tri. Dva bacanja je pogodio, ali Ponitka hvata loptu za novi napad. Smailagić zakucava 76:75.

31. minut - Pogađa Stjuart 76:71, Cedevita ima najveću prednost. Greše gosti, faul na Stjuartu, koji promašuje oba bacanja.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Greši Koboklo, Blažić iz kontre 70:69. Pokušava Kobs sa velike daljine u poslednjkoj sekundi, faul sviraju sudije. Sva tri bacanja pogaša Kobs 73:71 posle treće četvrtine.

29. minut - Kobs jedan od dva sa penala 68:67, pa sjajan alej up Doužera za Kabokla 68:69. Prepelič promašuje sa velike daljine za tri

28. minut - Trojka Prepelića, pa odlična finta Smailagića i zakucavanje 66:67.

27. minut - Kaboklo postiže šesti poen na meču 63:63.  Promašuju "zmajčeki" za tri, crno-beli u napadu. Doužer pogađa, partizan ponovo vodi 63:65.

26. minut - Doužer vraća trojku 63:61. Sou promašuje zicer.

25. minut - Greše gosti, Stjuart poentira 60:58. Ponitka promašuje, pa trojka Stjuarta 63:58!

24. minut - Ponitka je na lini slobodnih bacanja i vraća Partizanu minimalnu prednost 57:58. Faul na Sou, koji je takođe polovićan sa penala 58:58.

23. minut - Kobs postiže dvojku - 55:52.

22. minut - Doužer je fauliran pri šutu i ima dva bacanja koja koristi. Jaka Blažič postiže 18 poen.

21. minut - Kaminski dvojkom otvara drugo poluvreme - 51:52. Džons poentira pa su domaćini opet u vođstvu - 53:52.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Nova trojka za Prepeliča 49:47, Vraća Doužer trojku 49:50. Kobs pogađa za dva i postiže rezultat poluvremena 51:50.

19. minut - Ščuka promašuje za tri, Doužer se sjajno snalazi, pas do Ponitke 46:47.

18. minut - Ledej precizan sa penala, a onda Prepelič za tri 46:43, pa Doužer 46:45.

17. minut - Faul Prepeliča na Naneliju, koji pogađa sa penala 41:41. A na drugoj strani faul Ponitke na Prepeliču - 43:41 posle bacanja.

16. minut - Faul na Prepeličiu, koji je oba puta precizan sa penala, pa pogađa Naneli na drugoj strani 39:39. Greše crno-beli, poeni Blažiča iz kontre 41:39.

15. minut - Trojka Jake Blažiča 34:37. Ledej gubi loptu, pa faul Anđušića. Tri poena za Ščuku, 37:37 prosuo je Partizan prednost.

14. minut - Kaboklo i Doužer promašuju za tri. Faul Stjuarta u reketu.kaboklo pogađa jedan od dva.

13. minut - Prvi poeni za Jaramaza 28:36. Glas ne uspeva, partizan u tranziciji, Anđušić promašuje, a na drugoj strani i Prepelič.

12. minut - Klobučar ne pogađa, ali Džons prati i poentira 25:32. Anđušić za dva, nema poena, ima faula. Pogađa obva bacanja 26:34, pa Prepelič 28:34. Avramoviću je razbijen nos, pa je u svlačionicu otišao krvav

11. minut - Partizan se ponovo odlepljuje, poenima Anđušića ide na plus 9 - 23:32.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Šaško promašuje, Kaboklo dobro reaguje i faul na brazilskom centru, koji je polovičan sa linije penala. Opet Kaboklo kupi loptu posle promašaja "zmajčeka". Doužer promašuje za tri. Prepelič ne pogađa 22:27 posle prve četvrtine.

9. minut - Gubi loptu Naneli, pa onda faul Kaminskog. Sou pogađa jedno od dva 22:24. Doužer u svom stilu, na obruč 22:26.

8. minut - Kobs promašuje, uzvraćaju crno-beli, Sou zakucava 19:24.Nesporazum Kaminskog, poentira Blažič, tajm aut 21:24

7. minut - Blažič promašuje za tri, loptu hvata Naneli, poeni za Ponitku 17:21. Nova greška za Ljubljančanem pa Kaminski za tri 17:24.

6. minut - Sjajna blokada Soua. Greši Blažič, promena ritma Alekse Avramovića koji poentira 19:17.

5. minut - Ponovo vodi Cedevita 15:14 Džons je precizan sa penala, a onda Naneli, Pa Džons 17:17.

4. minut - Naneli do Kaminskog koji pogađa 13:12. Sada Ledej do Kaminskog 13:14.

3. minut - Džons je precizan, a onda odgovara Ledej trojkom 10:10. Poeni Blažiča uz faul 13:10.

2. minut - Ponitka dovodi crno-bele u prvo vođstvo 2:4. Pogađa Blažič trojku 5:4. Ne pogađaju gosti, a onda Sou trojka 8:4. Ledej vraća trojku 8:7

1. minut - Prvi poeni i prvi poen za Stjuarta. Uzvraća Partizan, Kaminski pogađa pod faulom. Nije iskoristio slobodno bacanje.

17.25 - Crno-beli poslednjih pet ligaških utakmica nisu pobedili u Ljubljani, i danas hoće da prekinu negativan niz.

17.11 - Trener Željko Obradović je ovako najavio meč:

- Pred nama je utakmica u Ljubljani, gde smo prošle sezone dva puta izgubili i gde tokom poslednjih nekoliko godina Partizan veoma teško dolazi do pobede. Cedevita Olimpija ima dobar tim, imaju dosta iskustva i sigurno nas čeka jako težak zadatak. Ništa novo neću reći ako ponovim da energija i koncentracija tokom svih 40 minuta utakmice donose prevagu. Tako će biti i sutra. A na nama je da učinimo sve kako bi te stvari bile na našoj strani- istakao je Obradović.

16.51 - Partizan i Cedevita Olimpija su nakon sedam odigranih kola na identičnom skoru 5-2

16.30 - Dobro došli na blog uživo meča Cedevita Olimpija - Partizan na portalu Informer.rs.

Kosta K. opet šokira svojim ponašanjem, evo koga prisluškuje!

Dečak-ubica, Kosta K. (14) počinio je krvavi pir 3. maja prošle godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" na Vračaru kada je ubio devetoro učenika i radnika obezbeđenja ove vaspitno-obrazovne ustanove i od tog dana, on se nalazi na Klinici za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu.