07.12.2023

15:30

Partizan preživeo Grafičar! Crno-beli u četvrtfinalu Kupa posle penala (FOTO/VIDEO)

Starsportphoto©

Poslednji meč osmine finala Kupa Srbije odigrali su Partizan i Grafičar u Humskoj ulici, a domaća ekipa je nakon 1:1 u regularnom delu meča, bila bolja posle izvođenja jedanaesteraca sa 5:4.

Crno-beli su, kao lideri na tabeli Superlige Srbije, bili favoriti protiv tima iz drugog ranga takmičenja, ali u redovima "parnog valjka" nisu zaboravili duel protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice, koji ih je prošle godne izbacio iz ovog takmičenja. Moglo je i sada da bude tako, ali je jedna odbrana golmana Jovanoviča poslala tim trenera Igora Duljaja u četvrtfinale.

Strelac: Jovanović 79. minut - Ajdar 64. minut

PARTIZAN: Jovanović - Filipović (od 46. minuta Stojković), Saničanin, Medina, Šehović - Šćekić (od 76. Dušan Jovanović), Belić - Menig, Natho, Trifunović (od 46. minuta Zahid) - Baždar (od 46. minuta Saldanja).

Trener: Igor Duljaj.

GRAFIČAR: Guteša - Matić, Ogbu, Jovanović, Radojević - Ćurić, Vasiljević - Mladenović (od 69. minuta Petrović), Stojanović (od 88. Fratrović), Ajdar (od 77. Vukčević)- Babakar.

KRAJ DRUGOG POLUVREMENA

94. minut - Gotovo je! Gledaćemo penale

92. minut - Guteša je ušao u udarac Zahida i ponovo bio sjajan čime je približio svoj tim izvođenju penala

90. minut - Igraće se još četiri minuta

90. minut - Mogao je Grafičar do 2:1, brani Jovanović

85. minut - Gužva u šeasnestercu Grafičara, ali lopta nije imala gde da prođe i sve ide ka tome da ćemo gledati penale, mada crno-beli od kada su izjednačili napadaju neprestano. Produžetaka nema

79. minut - Omladinac Dušan Jovanović spašava Partizan! Tri minuta nakon što je ušao u igru izjednačio je rezultat na asistenciju Stojkovića i vratio crno-bele u meč

76. minut - Iz igre ulazi Aleksandar Šćekić, ulazi Dušan Jovanović za domaći tim

66. minut - Babakar dobija drugi žuti karton jer je nagazio sa Leđa Saničanina i gosti će morati da čuvaju prednost sa igračem manje

65. minut - Ulazi Kalulu umesto Meniga koji se nije proslavio na ovom meču i upropastio je nekoliko napada

64. minut - ŠOK U HUMSKOJ, VODI GRAFIČAR! Svašta je odbranio Jovanović, ali udarac Ajdara sa 16 metasad nije mogao.

64. minut - Velika šansa za Partizan, ali Natho je bio u ofsajdu

57. minut - Sedmi korner za Partizan, prethodno su se Saldanja i ostatak ekipe bunili smatrajući da treba da dobiju jedanaesterac

50. minut - Sve je sam uradio Saldanja i pokušao da matira Gutešu sa 16 metara, ali je golman Grafičara skrenuo loptu u korner.

46. minut - Igor Duljaj šalje na teren Stojkovića, Saldanju i Zahida umesto Filipovića, Baždara i Trifunovića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut - Bez sudijske nadoknade završeno je prvo poluvreme. Neiskorišćene šanse na obe strane, dok odbrana nije bila na nivou

38. minut - Sreća po Partizan je da je Jovanović raspoložen. Upisao je još jednu odbranu, ovog puta zaustavio je udarac Ajdara

33. minut - OGROMNA šansa za Grafičar. Zamalo da gosti kazne neiskorišćenu priliku Baždara, ponovo je Babakar bio jedan na jedan sa golmanom, ali Jovanović spašava Partizan

30. minut - Baždar opet slabo šutira nakon što mu je Natho idealno dodao loptu

26. minut - Ponovo prilika za Baždara, šutirao je iz prve posle odbitka, ali slabo, pa golman Grafičara nije imao problema

24. minut - Partizanovi igrači popuštaju u odbrani i ponovo interveniše golman Jovanović posle udarca Babakara glavom u petercu

21. minut - Trifunović je žestoko startovao pa je Ćurić pao na zemlju sa bolnom grimasom, ali prošao je bez posledica

19. minut - Još jedna šansa za Grafičar, brani Jovanović šut Stojanovića sa oko šest metara

18. minut - Šutirao je Baždar iz prve, ali brani Guteša

14. minut - Prva prilika za Grafičar, Ajdar glavom preko gola

13. minut - Zbunio se Baždar u šesnaestercu i propustio priliku da dovede svoj tim u vođstvo

10. minut - Šut Baždar u okvir gola, odbranio je Guteša, a Šćekić posle kornera je poslao loptu van gola

7. minut - Pokušao je Menig sa desne strane, ali je njegov udarac izblokiran. Ponovo korner za Partizan, odbranio se Grafičar nakon Nathovog centaršuta

2. minut - Zapretio je Partizan preko Šćekića posle udarca iz kornera, ali je šutirao pored gola.

1. minut - Utakmica je počela

PRE MEČA:

15.55 - Slaba poseta na stadionu Partizana

15.34 -  Trener Partizana, Igor Duljaj, opominje da njegovi igrači moraju da budu maksimalno fokusirani protiv filijale Crvene zvezde.

- Motiv imaju i oni i mi, pogotovo njihovi igrači koji su mladi i koji žele da se dokažu protiv Partizana, što je legitimno i što me raduje. Od igrača ću tražiti da budu skoncentrisani. Igrao sam kup utakmice gde sam ispadao od ekipa koje su po snazi slabije od Partizana. Ima mnogo primera u prošlosti, ako ne uđete onako kako bi trebalo, dobićete dva šamara, ne jedan, nego dva. Maksimalno moramo da uđemo u utakmicu i to je ono što ću tražiti od svakog pojedinca, tj. od celog tima koji bude izašao na teren - rekao je Duljaj.

15.33 - Trener Grafičara Marko Neđić rekao je uoči utakmice protiv Partizana da će želeti da se predstavi kao ozbiljna filijala crveno-belih.

- Cilj je da se nadigravamo, prikažemo u najboljem svetlu, ali i predstavimo Grafičar kao Zvezdinu filijalu na ozbiljnom nivou. Utakmica sa Partizanom mladim igračima treba da bude prilika da pokažu kvalitet i odigraju bez pritiska, iako je jasno da kada igrate za veliki klub morate da imate to u sebi. Verujem u njih i siguran sam da će pružiti maksimum - rekao je Neđić.

15.30 - Dobar dan i dobro došli na lajv blog portala Informer.rs, na kojem iz minuta u minut možete pratiti dešavanja sa meča Kupa Srbije između Partizana i Grafičara.

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.