30.12.2023

16:56

Kraj: Partizan odmorio nosioce igre i ubedljivo slavio!

abaliga.com

Košarkaši Partizana gostovali su Mornaru u Baru u 14. kolu Admiral bet ABA lige.

Crno-beli na ovom meču imaju imperativ pobede ukoliko žele da stignu Crvenu zvezdu, koja suvereno vlada vrhom tabele regionalnog šampionata.

MORNAR - PARTIZAN 76:98 (18:22, 14:22, 24:23, 20:29)

Dvorana: Topolica

Grad: Bar

Gledalaca: 3.000

Sudije: Radoš Savović, Tomislav Vovk, Tomislav Stapić

MORNAR: Veders, Starovlah, Dan Martin, Luis, Luković, Miković, Voler, Gavrilovi, Vranješ, Peković,Marej, Radetić

Trener: Mihalo Pavićević

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Koprivica, Panter, Jaramaz, Naneli, Doužer, Anđušić,Ponjitka, Kaminski, Kaboklo

Trener: Željko Obradović

KRAJ UTAKMICE

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Novi poeni za Gavrilovića. Utakmica se mirno privodi kraju. Pogodio je SMit još jednu trojku u dresu Partizana. Definitivno se ne stidi šuta Amerikanac.

39. minut - Preciznim bacanjima Vukčević je odveo crno-bele na +20. Smanjio je to ubrzo Gavrilović.

Namestio je ruku i Danilo Anđušić. Iskusnom šuteru je ovo 17 poen i on je najefikasniji u redovima gostiju.

38. minut - Ne okleva Smit i pogodio je trojku. Ovo je čak deveti pokušaj iz daljine, a pogodio je dva puta bivši igrač Virtusa.

37. minut - Snašao se nekako Koprivica i poentirao. Loptu je obezbedio borbeni Ponjitka bacanjem na parket.

36. minut - Odličan pas Volera koristi Luković i atraktivno zakucava. Tajmaut traži Obradović.

35. minut - Pogađa Anđušić za tri i tako donosi 20 poena prednosti svom timu!

34. minut - Još jednom je odbrana Partizana stvorila lake poene na drugoj strani. Koprivica je lepo video Ponjitku koji je zakucao.

Evo je! Pogodio je Smit za tri poena i vidi se velika želja kod novog pojačanja crno-belih.

33. minut - Dobra odbrana crno-belih obezbedila je napad iz kontre, koji je odlično predvodio Smit. Amerikanac je sjajno uposlio Vukčevića, a ovaj atraktivno zakucao i primorao Pavićevića da pozove tajmaut.

32. minut - Odlično odigrana kontra Partizana i za dobro trčanje nagrađen je Ponjitka pasom koji je realizovao uz faul.

31. minut - Nije uspeo Smit za dva poena. Ne služi najnovije pojačanje crno-belih šut na ovom meču, trenutno je na 0/5 iz igre. Poene upisuje Luis za Mornar.

TREĆA ČETVRTINA:

Upisuje Luis i 15. poen što ga čini najefikasnijim na meču. Pokušao je Vukčević trojkom da okonča treću deonicu, ali je promašio.

30. minut - Smit je odlično uposlio Koprivicu koji je zakucao. Sa druge strane dvojku vraća Markus Luis.

Odličnu odbranu odigrao je Anđušić i ukrao loptu. Potom je iznudio nesportski faul Luisa.

29. minut - Seriju od 5:0 kompletira Markus Veders odličnim poenima za dva.

28. minut - Skida i Vukčević poklopac sa obruča Mornara i to trojkom!

27. minut - Evo napokon poena, a precizan je bio Veders. Amerikancu iz ekipe Mornara ovo je deseti poen.

26. minut - Serija promašaja u "Topolici". Nije pogodio Anđušić iz naskoka. Vranješ je pokušao za tri, ali je domaćin ostao bez poena.

25. minut - Pravu piruetu je izveo Martin na sredini terena i odlično pronašao Vedersa koji je zakucao.

24. minut - Pogodio je i Dan Martin za tri, a Koprivica uzvratio odličnim zakucavanjem u dva naredna napada.

23. minut - Kakvu trojku je pogodio Starovlah. U stilu Stefa Karija je poentirao igrač Mornara. Vraća Anđušić istom merom.

22. minut - Promašio je Jaramaz za tri, ali lopta ostaje u posedu crno-belih.  Odlična asistencija za Anđušića koji upisuje prve poene.

Nastavlja se odlično veče Nanelija. Novi poeni za iskusnog beka Partizana, ukupno osmi.

21. minut - Drugo poluvreme započeli su napadom domaći košarkaši. Odlično je asistirao Martin, a Veders je zakucao.

DRUGA ČETVRTINA:

Sada je Kaminski promašio posle skoka u napadu, ali je to ispratio Kaboklo i prikucao nazad u koš. Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi 44:32.

20. minut - Odličan je Frenk Kaminski na ofanzivnom skoku. Promašio je Kaboklo, a njegov promašaj je skupio Amerikanac i poentirao.

19. minut - Dolazi do prvih poena u dresu Partizana i Smit. Pokušao je hrvatski reprezentativac da to "potvrdi" još jednim košem, ali je promašio.

18. minut - Uzvraća pogotkom iz daljine i Džejms Naneli. Ubedljivo je najraspoloženiji u redovima regionalnog šampiona.

17. minut - Još jedna trojka sjajnog Markusa Luisa. Ovo je njegov deveti poen.

Još jedna dobra odbrana Partizana, ali je Luis uspeo da pogodi jako težak šut za tri poena.

16. minut - NBA akcija! Doužer, kao u svojim NBA danima pronalazi Koprivicu sjajnim dodavanjem, a ovaj prikucava.

15. minut - Majstorski je Naneli sa niskog posta video Pantera u suprotnom ćošku. Nagradio ga je kapiten preciznim šutem za tri. Sada je i poentirao Naneli. Igra sa mnogo samopuzdanja Amerikanac.

Kaminski nije uzeo šut za tri poena već je pokušao prodorom, ali je napravio grešku u koracima.

14. minut - Istom merom uzvraća Mornar. Trojku je pogodio Luis.

13. minut - Evo poena za crno-bele! Odličnu akciju realizuje Naneli pogotokom za tri poena.

12. minut - Česte izmene trenera Obradović. Martin je upisao dva promašaja za Mornar.

Insistira Partizan na igri sa niskog posta. Doužer odlično koristi visinsku prednost i pronalazi samog Kaminskog koji pogađa za tri. Dan Martin uzvraća pogotkom za dva.

11. minut - Nisu Barani realizovali prvi napad u drugoj četvrtini. Trej Voler je gazio aut liniju i tako zabeležio četvrtu izgubljenu za domaći tim.

PRVA ČETVRTINA:

Insistirao je Smit za tri poena, ali je promašio oba pokušaja. Nije zadovoljan Obradović pa je izmenio Amerikanca.

10. minut - Posle perioda bez poena na obe strane, loptu je kroz obruč ubacio Gavrilović sa linije za slobodna bacanja. Faul je skrivio Frenk Kaminski.

09. minut - Zatvorio je put ka svom košu Kaboklo. Druga blokada za Brazilca.

Uzvratio je Kaminski sjajnom leđnom tehnikom. Brutalna blokada Kabokla i kontra za Partizan. Debitant Smit je pokušao, a njegov promašaj je u koš vratio Jaramaz.

08. minut - Nije pomogao minut odmora. Jaramaz je prodao loptu i Vranješ trojkom dovodi domaće u vođstvo!

Nastavlja se odlična serija Mornara. Dvajt Marej je odlično probio i poentirao za dva. Koprivica je izgubio loptu, a Gavrilović je to kaznio pogotkom za dva. Prinuđen Željko Obradović na tajmaut.

07. minut - Nakon preciznog izvođenja penala Vedersa, priliku da ubeleži poene za svoj tim imaće Uroš Luković posle faula Kabokla.

06. minut - Dobar prodor Vedersa i imaće Amerikanac dva slobodna bacanja. Prekršaj je načinio Vukčević.

05. minut - Ne uspeva Marej za tri poena. Partizan sjajno brani svoj koš, ali je izgubljena lopta rezultirala lakim poenima za Mornar iz kontre.

04. minut - Pogodio je za tri Tristan Vukčević, a sa druge strane je Vranješ poentirao za dva poena. 15:4 u korist "parnog valjka".

Odlično je Ponjitka ispratio "odbitak" pa je lako vratio loptu u koš.

03. minut - Upisuje se u strelce i Pi Džej Doužer. Sa druge strane je pokušao Luković, ali je pogrešio.

02. minut - Raspucali su se crno-beli! Odličnu akciju završava Kaboklo trojkom na pas Pantera. Brazilac pogađa i za dva i već je to osetna prednost gostiju.

Nisu svoj napad iskoristili ni Barani. Prve poene na meču upisuje Kevin Panter preciznim šutem za tri poena.

01. minut - Prvi napad na meču imaće gosti iz Beograda. Promašio je svoj šut Tristan Vukčević, a Mateuš Ponjitka nije uspeo da povrati loptu za svoj tim.

PRE MEČA:

17.58 - Biće ovo prilika i za dugo očekivani debi Džejlina Smita u dresu Partizana.

17.10 - Partizan će "na noge" Baranima nakon poraza u dramatičnoj završnici meča sa Virtusom.

17.00 - Trenutno stanje na tabeli Admiral bet ABA lige.

Standings provided by Sofascore

16.50 - Dobrodošli na uživo prenos meča Mornar - Partizan.

Iako je Mornar pred početak ove sezone objavio smanjenje budžeta, malo ko je očekivao ovako loše izdanje tima iz Bara.

Prvobitna pojačanja su razočarala, pa se tim jako brzo pozdravio sa Makolom Mavijensom, Džamalom Džonsonom i Džejkobijem Bojkinsom. Trener Mihailo Pavićević je javno kritikovao igru svoje ekipe, ukazajući da nemaju potreban kvalitet za takmičenje kakvo je ABA liga.

Uprkos svemu tome, trener Partizana Željko Obradović, poziva na oprez i ističe da je večerašnji protivnik mnogo bolji od učinka na tabeli koji trenutno ima.

Nova utakmica u ABA ligi, uz veliko poštovanje protivnika koji je u prethodnim godinama radimo neke mnogo lepe stvari u regionalnoj košarci. Nadam se da će uspeti da tako i nastave. Pred nama je jedan trening i večeras put u Bar. Pokušaćemo da se što bolje pripremimo i sutra, uz maksimalnu koncentraciju odigramo dobru utakmicu - rekao je trofejni trener.

Nemačka i Francuska potajno priželjkuju kraj rata u Ukrajini jer zavise od ruskog gasa! Kosmet je sfera nemačkog uticaja! (VIDEO)

Gosti "Rata uživo" bili su politikolog Andreja Lović i Mladen Duvnjak iz organizacije "Srbi za Trampa". Govorili su, između ostalog, o predstojećim izborima u Sjedinjenim Američkim Državama, kao i o potencijalnim posledicama koje će njihov ishod imati na Evropu i NATO pakt. Takođe, komentarisali su i političku situaciju u Americi i Nemačkoj.