Košarkaši Partizana dočekuju izraelski Makabi u beogradskoj Areni u okviru 21. kola Evrolige.

Nije "ponos Izraela" morao mnogo da putuje, pošto ove sezone svoje domaće mečeve igraju u hali "Pionir".

PARTIZAN - MAKABI 88:79 (11:29, 25:23, 31:17,21:12)

Dvorana: Arena

Grad: Beograd

Sudije: Matej Boltauzer (Slovenija), Jakub Zamojski (Poljska), Rain Perandi (Estonija)

PARTIZAN: Smailagić, Jaramaz, Ledej, Panter, Naneli, Doužer, Kaminski, Kaboklo, Ponjitka, Koprivica, Smit, Trifunović.

Trener: Željko Obradović

MAKABI: Veb, Sorkin, Nibo, Rivero, Kolson, Menko, Braun, Boldvin, Dibartolomeo, Klivlend, Koen, Majer.

Trener: Oded Kataš

POČETAK MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Ima mnogo sreće Partizan. Nikako crno-beli da reše konačno pitanje pobednika, ali Makabi nikako ne koristi silne prilike. Mnogo promašenih otvorenih šuteva i domaći su na pragu trijumfa!

39. minut - Promašio je Doužer, ali se za novi posed pobrinuo Ledej. Nije uspeo ni Smailagić, ali ni Boldvin čiji šut za tri poena je izašao iz koša.

Kakvu glupost je napravio Smailagić. Nesportski faul je skrivio krilni košarkaš Partizana, a Veb je realizovao oba slobodna bacanja - 84:79.

38. minut - Nastavlja Doužer kao na treningu! Poput vežbe za šut, Amerikanac naskače na visinu penala i realizuje još jedan pogodak za dva poena - 84:77.

37. minut - Kaboklo je loše reagovao i napravio peti faul pa je za njega meč gotov. Na svu sreću, nisu to iskoristili igrači Makabija, promašio je Sorkin.

36. minut - Rutinira Doužer odbranu Makabija i postiže nove poene pomoću šuta za polu distance - 82:73 za "parni valjak".

35. minut - Potpuno je zaustavljen Makabi! Nova sjajna odbrana i ide Partizan po dvocifreno vođstvo.

Koš Sorkina je poen za Makabi posle duže vremena, ali je brzo anulirano pogotkom Doužera za tri poena - 80:71 za crno-bele!

34. minut - Izgubio je Partizan loptu, ali se čini da utakmica potpuno izmiče iz prstiju Makabija. Promašio je dva bacanja Nibo, a sledeći napad je Sorkin napravio faul u napadu i izgubio loptu.

33. minut - Isto čini i Ognjen Jaramaz, potpuno oduševljenje u Areni! Partizan ima +6 - 75:69!

Kakva trojka Smailagićaaa! Pogodak za tri i novo vođstvo Partizana - 72:69.

32. minut - Nije uspeo Smailagić, ali se ona srećno odbija o ruku Niba i upada u koš - 69:69.

Dosuđen je nesporstki faul i sada je Partizan ostao bez Nanelija! Amerikanac je već načinio jedan nesportski faul i zbog toga neće moći da nastavi.

31. minut - Naneli je udario Boldvina prilikom prvog napada Partizana, a Kataš je zatražio čelendž, ne bi li sudije dosudile nesportski faul.

TREĆA ČETVRTINA:

Opet loš završetak četvrtine! Vejd Boldvin je uspeo za tri sekunde da pretrči teren, izbaci Jaramaza i pogodi uz faul Ledeja. Velika šteta za crno- bele, ali očekuje ih odlučujućih deset minuta - 67:67.

Velika šteta! Jaramaz je imao dobar, otvoren šut za tri, ali nije uspeo da pogodi i tako okonča četvrtinu na najbolji mogući način.

30. minut - Toooo je to! Zek Ledej zakucava uz faul Klivlenda, Partizan prelazi u vođstvo - 67:64.

29. minut - Odlično se snalazi Bruno Kaboklo i poentira preko nemoćnog Sorkina - 62:62!

Kako igra Džejms Naneli! Ubacuje svoj 20. poen bek Partizana i izjednačuje rezultat - 60:60!

28. minut - Tu je i Zek Ledej! Kako bitnu trojku je pogodio Amerikanac za tri - 60:58!

Uzvraća Trifunoviiić! Sjajnim šutem za tri srpski košarkaš vraća publiku na noge - 60:55 za Makabi.

27. minut - Veoma brzo Makabi dolazi do devet poena prednosti. Prvo je Veb pogodio dva bacanja, pa je Boldvin iskoristio nepažnju NAnelija u odbrani i poentirao - 60:51.

Džeeejms Naneeeli za jednocifreni minus - 56:51! Amerikanac je prvo pogodio dvojku, da bi zatim usledila prava bomba za tri poena i eksploziju u Areni!

26. minut - Poentira i Džejms Naneli i sada je samo +10 za Makabi! Prepolovljena je prednost Makabija - 56:46 za Izraelce.

24. minut - Promašio je Jaramaz za tri, ali skok u napadu u ovom trenutku drži u životu Partizan. KAboklo je skupio promašaj i vratio ga u koš - 56:44 za Makabi.

Agresivnost Kabokla se isplatila pa će Brazilac imati dva slobodna bacanja. Koristi oba centar Partizana - 56:42.

23. minut - Majstorija Vejda Boldvina i poeni u stilu Dvejna Vejda - 56:40 za "ponos Izraela".

22. minut - Šta se sada desilo u Areni?! Kakav potez i spašena lopta Kabokla za lake poene Jaramaza. Uzvratio je Sorkin zakucavanjem usled lošeg vraćanja u odbranu domaćih - 54:40.

21. minut - Nije Makabi iskoristio prvi napad, promašio je Braun za tri poena. Poene za crno-bele obezbedio je Trifunović nakon ofanzivnog skoka - 52:38 za Makabi.

DRUGA ČETVRTINA:

Najbolji pojedinci nakon prvih 20 minuta su Doužer sa 16 i Naneli sa 10 poena za Partizan, Makabi predvode Blat sa devet i Sorkin sa osam koševa.

Upisuje deseti poen i Džejms Naneli, pa su on i Doužer najefikasniji u Partizanu. Nažalost, za kraj poluvremena Blat je pogodio za tri poena pa će crno- beli na pauzu sa velikim minusom - 52:36.

20. minut - Mnogo sreće za crno-bele. Fintirao je Trifunović, a Sorkin je, kako ne bi pao na srpskog košarkaša, uhvatio obruč i tako poklonio dva poena domaćinima - 46:34.

Još jedan dobar napad domaćih! Promašio je Doužer za tri, ali je Naneli odlično reagovao i poentirao - 46:31!

19. minut - Lupa "rampu" Kaboklo Braunu, a to koristi Doužer i odlično proigrava Nanelija koji pogađa otvorenu trojku i smanjuje prednost gostiju - 44:29!

18. minut - Dvocifren je i Sorkin nakon dobro odigranog napada sa niskog posta - 44:29.

17. minut - Promašio je Naneli za dva poena, ali je pokupio svoj promašaj i proigrao Smailagića kojeg je jako faulirao Rivero. Pogodio je jedno od dva momak iz Koteža, ali je Doužer vratio promašaj u koš - 42:26.

16. minut - Mnogo sreće za crno-bele. Loše su odigrali u odbrani i ostao je Boldvin potpuno sam, ali, na svu sreću, nije pogodio.

Dobro je uradio Kataš minutom odmora. Izašao je Makabi iz pauze dobrom akcijom koju je krunisao Boldvin pogotkom za tri poena - 42:21

15. minut - Fantastičan prodor Doužera i već 12 poen za bivšeg igrača Denvera. Tajmaut traži Oded Kataš - 39:20.

14. minut - Pridružio se strelcima i Džejms Naneli! Pogodio je iskusni Amerikanac za tri poena - 39:18.

13. minut - Stiže Doužer i do desetog poena. Samo ako se neko pridruži i ako uspeju nešto da odbrane, imaće čemu da se nadaju u crno-belom - 39:15.

Kada nema ko drugi, Doužer će! Pogodio je Amerikanac i upisao osmi poen. Uzaludno je to, s obzirom da su odmah na drugoj strani primili trojku. Pogodio je Klivlend - 37:13.

12. minut - Rivero utišava Arenu pogotkom uz faul Alena Smailagića, ali je promašio dodatno bacanje - 34:11.

Ušao je u igru Džejms Veb i pogodio trojku. Neverovatna napadačka igra Makabija - 32:11.

11. minut - Prvi napad u drugoj četvrtini imali su gosti iz Tel Aviva, ali nije pogodio Blat za tri poena. Nažalost, nije bolje počeo Partizan i nova izgubljena lopta je zaustavila napad domaćih.

PRVA ČETVRTINA:

Uspeo je Smailagić da pogodi za dva i tako upiše dvocifrene poene za Partizan na kraju prve četvrtine - 29:11.

10. minut - Trojku ubacuje i Tamir Blat. Jako loše brani Partizan i već je to osetna razlika - 27:9 za Makabi.

9. minut - Opet Doužer! Stiže nekadašnji NBA igrač do šestog poena nakon odličnog prodora i zakucavanja - 9:23.

Nove poene upisao je i Pidžej Doužer. Amerikanac ima četiri i deluje najraspoloženije za igru u crno-belom - 7:23.

8. minut - Ne staje Makabi. Pogodio je Boldvin za tri, a ispratio je Dibartolomeo dugom dvojkom - 23:7 za Izraelce.

7. minut - Krenuo je "parni valjak". Sada je i Doužer odlično probio i pobodio za dva. Uzvratio je Sorkin novim poenima - 5:18.

Evoooo jee! Pogađa Bruno Kaboklo za tri poena i prve poene na meču za domaće - 3:16.

6. minut - Nema rešenja Obradović. Mora trofejni trener da zatraži još jedan tajmaut, Partizan i dalje bez poena! 16:0.

5. minut - Svi sada pogađaju, samo Kolson nije postigao poene. Sorkin upisuje svoj četvrti - 16:0.

Još uvek je mrežica na košu Makabija netaknuta. Isto se ne može reći za Partizanov obruč. Pogodio je Nibo i imaće dodatno slobodno bacanje - 14:0.

4. minut - Najavljuje dobro veče Braun. Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde pogađa dugu dvojku i to je sada 11:0 za goste.

3. minut - Opet je 24 sekunde za napad bilo malo igračima Željka Obradovića. Na sve to, odbrana ne funkcioniše, pa je i Sorkin stigao do dva poena - 0:9 za Makabi.

Dobar napad usledio je nakon minuta odmora, ali je promašio Trifunović. Sa druge strane se i Lorenco Braun upisuje u strelce - 0:7.

2. minut - Nisu uspeli ni u drugom napadu da stignu do poena igrači Partizana. Promašio je za tri Panter, a pogodak Boldvina bio je dovoljan razlog da Obradović pozove rani tajmaut - 0:5.

Bolje počinju susret gosti iz Izraela. Dobar napad rešio je Nibo zakucavanjem - 0:2.

1. minut - Prvi napad imaju domaći i loše je počelo po crno-bele. Isteklo je vreme i Smit je morao da šutira sa skoro pola terena.

PRE MEČA

20.24 - U toku je predstavljanje ekipa i uskoro nas očekuje početak meča.

20.18 - Zanimljivost je da je trener Makabija, Oded Kataš igrao pod vođstvom Željka Obradovića i zajedno su 2000. osvojili Evroligu u Panatinaikosu.

20.10 - Evroliga se pohvalila sjajnim rezultatima i povećanim interesovanjem za elitno takmičenje u Evropi.

20.00 - Jedna od retkih utakmica ove sezone odigrana u Izraelu bila je protiv Partizana. Tada je Makabi slavio sa 96:81, tako da će crno-beli imati motiv više da se osvete za poraz 05. oktobra.

19.45 - Makabi će ovaj meč dočekati u najjačem mogućem sastavu. Povrede su u ovom duplom kolu zaobišli Izraelce, dok će Partizan biti samo bez Alekse Avramovića.

19.35 - Trenutno stanje na tabeli Evrolige.

Standings provided by Sofascore

19.30 - Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos utakmice između Partizana i Makabija!

Crno-belima će ovo biti izuzetno važan meč zbog nešto lošijih rezultata koje su upisali u prethodnim utakmicama.

Izabranici Željka Obradovića su poraženi na poslednja dva meča (Crvena zvezda i Fenerbahče) i izjednačili su broj pobeda i poraza - 10.

Sa druge strane, večerašnji gost će biti ekipa Odeda Kataša u sjajnom raspoloženju nakon ubedljive pobede nad Virtusom.

U naletu - Košarkaši Makabija

Razloga za optimizam među simpatizerima "parnog valjka" ipak ima. Osim što se igra pred punim tribinama Arene, među crno-bele vratiće se i Zek Ledej.

- Nisam igrao nekoliko utakmica, ali to je prošlost. Moram sada da pomognem timu, nisam hteo da propustim utakmice, ali prosto je bila takva situacija, pokušao sam što brže da se vratim na parket, prošao sam kroz pakao da se vratim i pomognem saigračima. Makabi ima dobar tim, sigurno će biti čvrsti. Već duže vreme igraju dobru košarku, a na nama je da se držimo dogovora i plana koji je trener osmislio - rekao je Amerikanac.

Vučević: Dunavski koridor biće završen do septembra 2025.

Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević obišao je danas radove na izgradnji završnog sloja asfalta na prvoj deonici Dunavskog koridora kod petlje Požarevac i najavio da će ta brza saobraćajnica biti završena u septembru 2025. godine, što je 15 meseci pre ugovorenog roka.