02.02.2024

19:30

Partizan se vratio, pa sve prosuo! Drugi poraz od Virtusa ove sezone

Košarkaši Partizana izgubili su od Virtusa u Bolonji u 25. kolu Evrolige rezultatom 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26).

Virtus - Partizan 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26)

Grad: Bolonja

Dvorana: Virtus Segafredo arena

Kapacitet: 9.980

Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Saša Pukl (Slovenija), Tomaž Travicki (Poljska).

VIRTUS: Kordinije, Lundberg, Belineli, Pajola, Dobrić, Šengelija, Heket, Miki, Polonara, Žižić, Danston, Abas. Trener: Luka Banki.

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Nema trojke Koridnijea. Problemi sa ubacivanjem lopte u igru za Partizan. Težak pas za Smailagića, kojeg je faulirao Danston. Pogađa Smajli oba, za razliku od prvog poluvremena kada je promašio oba! Pogađa za tri Lundberg preko Smailagića, uprkos dobroj odbrani Srbina. Nema pogotka Pantera za dva. faul Nanelija, daje Abas oba slobodna bacanja. Željko traži tajm-aut. Ostalo je 9,4 za Partizan do kraja, Doužer je ubacivao loptu ka Naneliju, ali je Abas krade i postiže poene na devet sekundi do isteka vremena. Na drugoj strani Panter daje trojku, 1,6 za napad Virtusa, odmah pravi Panter faul nad Belinelijem i pogađa oba bacanja - 88:84.

39. minut - Doužer za Balšu Koprivicu koji zakucava. Beži Kordinije Balši i pogađa. Gubi loptu Doužer - 79:79.

38. minut - Potom krade loptu i šutira preko Doužera, ali nema pogotka. Panter maši za dva, Kordinije hvata loptu. Pobegao je Kordinije Doužera i postiže lake poene na obruču. Tajm-aut zove Željko. Aleksa ubacuje loptu u igru, problemi za Pantera, Lundberg uzima loptu i daje poene - 77:77.

37. minut - Šengelija maši ceo koš, Danston hvata loptu, faul pravi Avramović. Danston polovičan sa linije penala. Doužer pogađa dvojku uz zvuk sirene nakon što lopta od Nanelija nije stigla do Koprivice. Lundberg protiv Koprivice i pogađa uprkos dobrpoj odbrani srpskog centra - 73:77.

36. minut - Naneli preko Danstona za tri i uz malo sreće ulazi lopta u koš! Težak je šut Belinelija preko Avramovića i promašuje. Naneli prolazi sve i pogađa uz faul - 70:75.

35. minut - Belineli maši, stiže Aleksa do lopte, grabi napred i postiže poene! Sjajna reakcija Doužera, zaustavio je još jednom napad Virtusa. Sjajno je zagradio Šengeliju potom, borio se za loptu sa njim koja ga je udarila u nogu i sudije daju novih 14 sekundi Virtusu. Belineli preko Koprivice, ali lopta ne ulazi, Danston je hvata. Opet je zaboravljen Lundberg uz dodatan faul Pantera koji ih sada ima četiri - 70:69.

34. minut - Naneli daje trojku za vođstvo Partizana! Uzvraća Lundberg istom merom. Agresivna odbrana Danstona, problemi za Panter. Biće sudijsko podbacivanje. Lopta završava kod Šengelije - 67:67.

33. minut - Popravlja Danston. Naneli daje oba slobodna bacanja nakon što je dobio udarac po ruci. Sjajna RAMPA Koprivice nad Danstonon. Pajola krade loptu Doužeru iza leđa. Greši Danston i lopta je za Partizan - 64:64.

32. minut - Doužer prolazi pored Mikija i maši polaganje. Dobar faul pravi Panter. Miki beži Panteru, ali promašuje. Pogađa Panter za dva, IZJEDNAČENJE. Tajm-aut traži Banki. Dobra odbrana Pantera, Belineli maši - 62:62.

31. minut - Pogađa Doužer uz zvuk sirene. Maši Pajola za tri - 62:60.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Pogađa Panter trojku uz faul! Čuju se navijači beogradskog kluba u Segafredo areni. Precizan kapiten i sa linije penala. Miki ne uspeva da zakuca, sjajno mu izbija loptu Koprivica! Ide Avramović do kraja i faul pravi Miki! Ne pogađa Aleksa dodatno bacanje. Sjajni Doužer u odbrani u poslednjim sekundama - 62:58.

29. minut - Poeni Doužera, a potom i njegova sjajna odbrana. Malo je falilo da lopta bude za Partizan, ali pobegla mu je. Lundberg uspeva da pogodi posle greške u odbrani crno-belih, a onda faulom zaustavlja Pantera koji daje oba slobodna bacanja. Rampa Smailagića u duelu sa Pajolom! Sudije su videle i faul, Italijan daje jedno bacanje. Smajli je dobio i tehničku grešku, Lundberg postiže poen - 62:52.

28. minut - Faul Smita, daje oba slobodna bacanja Heket - 58:48.

27. minut - Belineli maši za tri, a onda ga blokira Panter! Naneli neprecizan, Smit potom krade loptu Kordinijeu, maši Naneli, ali popravlja Smit - 56:48.

26. minut - Zaboravljen Belineli, Panter ga je ispustio iz vida i odmah su kažnjeni crno-beli trojkom. Ne pogađa Ledej za dva. Faul Nanelija, Kordinije pogađa oba slobodna bacanja. Precizan Smailagić - 56:46.

25. minut - Ponjitka napada Danstona, ali ne pogađa. Faul Heketa nad Kaminskim, a onda i Kordinijea nad Panterom. Ništa od ovog napada, faul kapitena Partizana. Belineli za Danstona koji je ostao sam i zakucava. Pogađa Panter trojku u jako važnom trenutku - 51:44.

24. minut - Smailagić ne uspeva da prihvati Aleksinu loptu. Heket ne pogađa, ali Šengelija stiže do ofanzivnog skoka i zakucava - 49:41.

23. minut - Ne uspeva Danston da pogodi pored Smailagića. Ide Aleksa do kraja ima i dodatno slobodno bacanje posle faula Šengelije. Belineli postiže treću trojku i to uz faul Alekse. Blista Aleksa, odlično šalje loptu za Kaminskog koji pogađa. Belineli ponovo za tri - 47:41.

22. minut - Zakucava Smailagić, uzvraća Šengelija, a onda pogađa Avramović za tri poena, njegova treća trojka - 40:36.

21. minut - Odlična odbrana Smita, mapi Heket, ali je Kaminski imao poslednji kontakt sa loptom. Pogađa Kordinije za tri uz zvuk sirene - 38:31.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Rampa Danstona Panteru. Tri napada nisu iskoristili crno-beli da povedu. Doužer pravi faul, Kordinije daje jedno bacanje. Nesporazum Doužera i Kaminskog koji ne hvata loptu. Heket prolazi preko Koprovice i pogađa - 35:31.

19. minut - Sjajna odbrana crno-belih! Ističe napad Virtusu, maši Panter na drugoj strani. Opet Heket maši za tri, ali i Panter. Faul u napadu Šengelije, ponovo sjajna odbrana Smailagića - 32:21.

18. minut - Odlična odbrana Koprivice, lopta je za Partizan. Koprivica napada Danstona i pogađa, sjajan potez centra crno-belih - 32:31.

17. minut - Pogađa Šengelija za tri. Željko traži tajm-aut. Faul Abasa nad Kaminskim koji ostaje da leži na podu jer je dobio udarac u lice. Buni se klupa Partizana i sudije na zahtev Željka Obradovića gledaju da li je u pitanju nesportska. Ostaju ipak pri odluci da je u pitanju običan faul. Maši oba bacanja Kaminski. Ne pogađa Heket za tri. Pronašao je sebi prostor Doužer za lake poene na obruču - 32:29.

16. minut - Ne uspeva da zakuca Balša Koprivica preko Šengelije, koji posle faula centra Partizana dobija dva slobodna bacanja i pogađa jedno. Panter pronalazi sebi prostor, ali ne pogađa - 29:27.

15. minut - Ne pogađa za tri Naneli. Ledej krade loptu Šengeliji, Panter pogađa. Tajm-aut traži Banki. Sjajan Ledej ponovo u odbrani - 28:27.

14. minut - Pronalazi prostor Naneli, ne pogađa. Sjajna reakcija Doužera, Naneli ostaje sam i daje lake poene. Ističe napad Virtusu, odlična odbrana Nanelija - 28:25.

13. minut - Lundberg poentira. Traži prostor Doužer i pronalazi ga za prve poene večeras. Abas daje trojku - 28:23.

12. minut - Sam pod košem ostaje Miki i pogađa. Šutira Panter preko Pajole i maši. Odlična odbrana Pantera, odlično reaguje Naneli nakon promašaja Mikija - 23:21.

11. minut - Miki protiv Nanelija, težak šut, ali pogađa iskusni košarkaš Virtusa. Sjajan prodor Pantera, dobro je kapiten ušao u utakmicu - 21:21.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Lundberg maši trojku. Pogađa Naneli za tri posle asistencije Pantera. Lundberg beži i uz faul Kabokla pogađa. Maši slobodno bacanje - 19:19.

9. minut - Prolazi Naneli lepo, ide sam do kraja. Lundberg zaboravljen pod košem i postiže lake poene. Ledej mašim izlazi lopta iz koša. Belineli pogađa za tri. Reaguje tajm-autom Željko Obradović. Ne pogađa Kaboklo - 17:16.

8. minut - Promašili su trojke Belineli i Kordinije, crno-beli su posle velike borbe stigli do lopte. Faul Kordinijea, Panter ubacuje oba bacanja. Danston poentira na drugoj strani - 12:14.

7. minut - Odlična odbrana Smailagića, naterao je Kordinijea na grešku o koracima. Laki poeni u kontri za Virtus nakon dobre odbrane Pajole. Pogađa Kevin Panter. Bio je to težak šut na isteku napadu - 10:12.

6. minut - Greši Aleksa, nesporazum sa Ponjitkom. Faul u napadu pravi Danston. Ne pogađa Kaminski, ističe napad - 8:10.

5. minut - Sjajan Avramović, pa greši Heket koji šalje previsoku loptu za Šengeliju. Još jedna trojka Avramovića nakon što je prethodno Smit promašio. Uzvraća istom merom Belineli. Probao je Aleksa još jednom ovog puta kratko. Odličan Smailagić u odbrani - 8:10.

4. minut - Prva trojka na meču, dao ju je Heket preko Kaminskog. Heket zaustavlja Avramovića. Ostaje sam Aleksa i pogađa za tri. Odličan Ponjitka, izbija loptu protivniku - 5:7.

3. minut - Odličan posao u odbrani uradio je Ponjitka protiv Šengelije, gubi loptu domači tim. Smit pogađa na drugoj strani. Aleksi je malo nedostajalo da ukrade loptu Šengeliji i na kraju mrtva lopta. Smailagić dobija duel sa Šengelijom. Dva slobodna bacanja za Smajlija, faul pravi Gruzijac. Maši oba - 2:4.

2. minut - Kaminski maši za tri. Dobro utrčavanje Belinelijea iza odbrane Partizana i postiže lake poene. Potom pravi faul nad Ponjitkom. Agresivan Heket u odbrani nad Avramovićem, lopta izlazi van terena i pripada Virtusu - 2:2.

1. minut - Poeni Smita uz zvuk sirene tek što se vratio u tim. Odmah Belineli pokušava za tri, ali nema pogotka. Poslednji je loptu pipnuo Danston, lopta je za Partizan - 0:2.

PRE MEČA:

20.27 - Startnu petorku domaćeg tima čine Kordinijer, Belineli, Heket, Šengelija, Danston, a Partizana Smit, Avramović,  Smailagić, Ponjitka i Kaboklo.

20.25 - Ni jedni ni drugi nisu u dobrom ritmu. Virtus je razbijen od Barselone u sredu sa 84:57, a Partizan je posle poraza u derbiju izgubio i od Monaka sa 85:70.

20.20 - Sa navijačima se družio i prvi čovek KK Partizan na trgu u Bolonji i svim prisutnim "grobarima" platio pivo.

20.15 - Partizan će imati veliku podršku i na ovom gostovanju, ali će mnogi "grobari" ostati i ispred dvorane jer ne mogu da dođu do karata koje su rasprodate još prošle nedelje.

Oni koji su u Bolonji prave sjajnu atmosferu svuda u gradu, o čemu opširnije možete čitati OVDE.

20.10 - U prvom meču ove sezone, Virtus je pobedio Partizan pred 20.000 ljudi rezultatom 77:75 krajem decembra.

20.05 - U sastavu će biti Džejlin Smit koji, odlukom trenera, nije tu bio na prethodne dve evroligaške utakmice. Smit je upravo iz Virtusa došao u Partizan. Vraća se i Danilo Anđušić. Ognjen Jaramaz je ispao iz sastava, a u igru neće ulaziti ni Tristan Vukčević odlukom trenera.

Željko ga vratio u sastav: Džejlin Smit

20.00 - Srpski reprezentativac i član Virtusa Ognjen Dobrić, nekadašnji košarkaš Crvene zvezde, kaže da se u poslednje vreme više puta čuo sa košarkašima Partizana nego sa bivšim saigračima iz redova crveno-belih.

U reprezentaciji zajedno, uEvroligi protivnici: Dobrić i Avramović

- Poslednjih dana sam se više čuo sa igračima Partizana, nego sa bivšim saigračima iz Zvezde. Najviše sam pričao sa Aleksom Avramovićem, ali i Ognjenom Jaramazom, kao i Urošem Trifunovićem. Hteli smo malo da se vidimo, da ih pozdravim, pošto je prošlo dosta vremena od poslednje reprezentativne akcije. Od septembra nismo bili zajedno i zato mi svi nedostaju.

Standings provided by Sofascore

19.55 - Trener Željko Obradović rekao je uoči meča sa Virtusom da će njegova ekipa dati sve od sebe da odigra bolje nego protiv Monaka.

- Probaćemo da odigramo na boljem nivou nego što je to bilo protiv Monaka. Pre svega mislim na zagrađivanje koša, jer je Monako dao veliki broj koševa posle ofanzivnih skokova, odnos osvojenih lopti bio je katastrofalan. Na taj veliki i ogroman broj poseda koji su oni imali više od nas, razlika je bila još i pristojna. To su neke stvari na koje moramo da utičemo.

Nada se boljoj partiji nego protiv Monaka: Željko Obradović

19.50 - Kvota na pobedu domaćeg tima je 1,76, a na Partizan 2,23.

19.45 - Tornike Toko Šengelija, koji je pauzirao oko dve nedelje, trenirao je sa ekipom i biće u sastavu za večerašnji meč!

Vraća se posle povrede: Toko Šengelija

19.40 - Virtus je verovatno najprijatnije iznenađenje ove sezone. Jedno vreme su bili i drugi na tabeli, uoči ovog meča su peti, a za pad su krive najviše brojne pobede u timu. Partizan je 11. i svaka pobeda mu je bitna kako bi ostao u trci za top osam.

19.35 - Partizan će na megdan Virtusu bez Uroša Trifunovića, kojem je pozlilo na letu Monako - Bolonja posle meča prošlog kola u sredu. On je sada stabilno, a dodatne analize obaviće po povratku u Beograd.

Pozlilo mu na letu: Uroš Trifunović

19.30 - Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos uživo meča 25. kola Evrolige Partizan - Virtus.

Pravoslavci i muslimani u savezu protiv NATO-a! U bliskoj budućnosti BRIKS će postati dominantna organizacija!

Geopolitički svet je sve uzburkaniji. Verovatno Srbija treba da bude veličine Gaze da bi bila dovoljno mala. U svetu ima mnogo prekombinovanja. Dešava se nešto što će prave rezultate dati tek za pet godina. O domaćoj politici, ali i o poseti Blinkena Bliskom Istoku govorili su u "Info večeri" Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke i Jovana Stojković iz pokreta Živim za Srbiju.