03.03.2024

18:10

KRAJ: Partizan savladao Cedevitu Olimpiju!

Starsportphoto©

Košarkaši crno-belih u Beogradskoj areni savladali Ljubljančane sa 110:102 (42:24, 28:33, 17:20, 23:25) u 21. kolu ABA lige.

Izabranici Željka Obradovića su nakon trijumfa u četvrtak nad Efesom u Evroligi, ponovo slavili pred svojim navijačima, ovog puta u regionalnom takmičenju.

"Parni valjak" je upisao 15. trijumf na Jadranu ove sezone, uz šest poraza, dok su Slovenci sada na skoru 14-7.

Partizan - C. Olimpija 110:102 (42:24, 28:33, 17:20, 23:25)

Grad: Beograd

Hala: Beogradska arena

Gledalaca: 7.611

Sudije: Milan Nedović, Dragan Porobić, Bojan Kruljac

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo.

Trener: Željko Obradović

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart, Radović, Radičević, Kobs, Glas, Blažič, Todorović, Džons, Klobučar, Omić, Dragić, Šaškov.

Trener: Zoran Martić

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Ne pogađa Blažič trojku, Kaboklo hvata loptu i šalje brz pas ka Avramoviću koji postavlja konačan rezultat - 110:102

40. minut - Kako se Ledej bacio po loptu i izvukao "mrtvu". U skoku sa Blažičem lopta je stigla do Kobsa, koji je promašio trojku. U nastavku faul nad Ponjitkom, koji ide na liniju penala i pogađa oba (108:102).

40. minut - Dragić šalje Kabokla na slobodna bacanja, on daje oba (106:102). Tajm-aut za trenera slovenačke ekipe. Još 22 sekunde do kraja.

40. minut - Evo trojke Stjuarta (104:102). Ništa nije gotovo.

40. minut - Kaboklo pogađa u poslednjoj sekundi napada. Sjajno je iskoristio pas Ponjitke iz auta (104:99). Do kraja još 40 sekundi.

39. minut - Promašaj Pantera za tri, potom i Blažiča.

39. minut - Kaboklo nije pogodio iz reketa, ali Blažič jeste sa distance (102:99). Evo drame.

38. minut - Ušlo se u seriju faulova. Kaboklo je poslao Kobsa na liniju penala, a on bio siguran samo jednom (102:95). Potom Anđušić gubi loptu, a Blažič siguran u kontri (102:97). Tajm-aut Obradovića.

38. minut - Dragić daje dva penala (101:94), a onda Anđušić samo jedno (102:94).

38. minut - Trojka Kabokla. Akciju je odlično odigrao Panter, proigrao Brazilca u korneru, a on pogodio (101:92).

37. minut - Dva penala dao je Anđušić (98:90), onda Blažič dobar ispod koša (98:92).

36. minut - Dobra odbrana Kabokla, faul nad Panterom, ali i slabo izvođenje sa strane crno-belih. U nastavku Omić pogađa pod faulom Ledeja (96:90).

35. minut - Anđušić siguran sa distance (94:88). Panter odlično skače sa Omićem za "mrtvu" loptu, onda i pogađa (96:88).

34. minut - Još jedna trojka Ljubljančana, sada preko Dragića (92:88).

34. minut - Precizan Panter sa distance (92:85). Tajm-aut traži trener gostiju Zoran Marić.

33. minut - Otvoren šut za tri poena promašio je Smit. Doužer pravi prekršaj, u nastavku Radičević daje trojku (90:85).

33. minut - Nesporazum u napadu Partizana, još jedna izgubljena lopta. Koprivica pravi faul nad Omićem prilikom šuta. On pogađa oba penala (90:82).

Alen Omić

32. minut - Vraća Jaka Blažič trojku u poslednjoj sekundi napada (90:80).

32. minut - Evo trojke - Danilo Anđušić (90:77). Njegov 18 poen na meču.

31. minut - Poslednja deonica počela je faulom Anđušića nad Šaškovim. Koprivica neprecizan, ali i Šaškov.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Tri šuta za tri poena je promašila Cedevita Olimpija u poslednjem napadu. Ostaje 87:77.

30. minut - Dobra odbrana crno-belih, Kobs je promašio, Anđušić je iznudio i pogodio dva penala (87:77).

29. minut - Ofanzivan skok Partizana nakon promašaja Trifunovića. Lepa asistencija Anđušića za Ponjitku, koji pogađa, ali i promašuje dodatno bacanje (85:77).

29. minut - Nesporazum Anđušića i Koprivice, još jedna izgubljena lopta za domaći tim. Kobs ne pogađa polaganje.

28. minut - Ofanzivni skok je ponovo problem za "parni valjak". Sada je Šaškov uhvatio loptu, iznudio faul, a onda dao dva bacanja (83:77).

28. minut - Promašuje Glas za tri, a onda ofanzivni skok, pa faul u napadu Balše Koprivice.

27. minut - Evo poena i Trifunovića (83:75), onda dobra odbrana Partizana, ali ne pogađa Ledej.

Uroš Trifunović

26. minut - Prekida Ledej seriju gostiju (81:72). Ipak, Šaškov daje treću trojku na ovom meču (81:75).

25. minut - Ledej promašuje trojku, ali je daje Šaškov s druge strane (79:72). Tajm-aut traži Željko Obradović.

25. minut - Lep potez Ledeja, pogađa iz okreta (79:67). Onda precizan i Šaškov (79:69).

24. minut - Promašuje i Panter otvoren šut sa distance, ali Džouns fali prekršaj u napadu nad Ledejom.

24. minut - Novi promašaj crno-belih, koriste to Slovenci. Pogađa Kobs, a onda i dodatno bacanje (77:67).

23. minut - Glas promašuje trojku, Aleksa pravi prekršaj nad Omićem. Kobs promašuje polaganje, ali Omić ispravlja (77:64).

Bruno Kaboklo

22. minut - Novi prodor Ledeja, fauliran je i koristi penale (77:62). Onda dobra odbrana, ali i promašaji Avramovića, pa Kabokla.

21. minut - Druga trojka Avramovića na utakmici, onda i laki poeni Omića (75:62).

21. minut - Drugo poluvreme poenima otvara Zek Ledej (72:57). Uzvratio je Dragić trojkom (72:60).

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Ledej daje dva bacanja (70:55). Onda fenomenalan potez i zakucavanje Sjuarta, a u poslednjem napadu Panter promašuje trojku (70:57).

20. minut - Odličan presing Partizana, uzeli su loptu na polovini gostiju, ali onda Kaboklo pravi faul u napadu. Blažič ne pogađa trojku, a Ledeju je dosuđen prekršaj pri skoku. Džons daje oba penala (68:55)

20. minut - Blažič upisuje novi promašaj. Brza kontra crno-belih, fauliran je Ponjitka pri šutu i pogađa dva bacanja (68:53).

19. minut - Kaboklo nakon faula Džonsa daje dva penala (66:53).

19. minut - Lepa akcija i laki poeni za Kabokla (64:51). Potom Ponjtika pravi svoj treći faul nad Kobsom, a on opet pogađa bacanja (64:53).

19. minut - Doužer siguran sa distance (62:49), u nastavku Panter faulira Kobsa, koji je siguran sa linije penala (62:51).

Pi Džej Doužer

18. minut - Partizan igra zonski presing, ali je Omić ipak dobio dobru loptu ispod koša i to iskoristio (60:49)

18. minut - Odličan potez Ponjitke, pratio je prodor Pantera i odlično pogodio, a pritom iskoristio i dodatno bacanje (60:47).

18. minut - Promašaj Kaminskog, a četvrti put na ovoj utakmici Dragić dao koš uz faul. Rezultat je 57:47.

17. minut - Još jednom Dragić pogađa uz prekršaj, ali je promašio dodatno slobodno bacanje - 57:44.

17. minut - Evo pogotka i Kaminskog, potom je Kaboklo dobar u odbrani (57:42), ali u nastavku ne pogađa trojku.

Frenk Kaminski

16. minut - Trojka Kobsa iz kornera, Obradović traži tajm-aut (55:42).

16. minut - Izgubljena lopta Doužera, pa pogodak Dragića. Uzvraža Kaboklo fenomenalnim zakucavanjem na asistenciju Pantera.

15. minut - Nakon promaša Trifunovića za tri, precizan je bio Dragić (53:35). Onda ni Kaminski ne uspeva da pogodi van linije 6,75, a u nastavku akcije Dragić opet siguran (53:37).

14. minut - Evo trojke i za Uroša Trifunovića (51: 32), potom njegova sjajna reakcija u odbrani, presečan pas i zakucavanje (53:32).

14. minut - Šaškov je upisao ofanzivni faul, iznudio je faul Kaminskog, a potom dao oba penala (48:32).

13. minut - Neprecizan Dragić sa distance. Međutim, još jedna greška Partizana u napadu i nova izgubljena lopta, ali Dragić promašuje oba bacanja.

13. minut - Ofanzivan skok Kabokla nakon promašaja Avramovića i poeni iz reketa (48:30).

12. minut - Blista Danilo Anđušić večeras, već je ubacio 13 poena. Posle jedne od retkih grešaka i izgubljene lopte domaćih, poentirao je Glas (46:30).

11. minut - Smailagić otvara drugu deonicu atraktivnim zakucavanjem. Crno-beli su na "plus 20" (44:24).

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Aleksaaaaa. Nova trojka, onda i Anđušić krade loptu i pogađa u poslednjoj sekundi (42:24)

10. minut - Evo i trojke Anđušića (37:22). Smailagić pravi faul u odbrani, a Dragić koristi penale (37:24)

9. minut - Razigrao se i Anđušić (34:19). Uzvraća Šaškov trojkom iz kornera (34:32).

9. minut - I večeras je, kao i protiv Efesa, Avramović izuzetno raspoložen za igru. Još jedan uspešan prodor (32:19). Potom Blažič oba puta neprecizan sa linije penala.

8. minut - Avramović je iskoristio dva slobodna bacanja, a onda odradio i sjajan posao u odbrani. Anđušić je upisao nove poene iz prodora (30:19).

Danilo Anđušić

8. minut - Dobro kretanje Anđušića i poeni sa distance. Onda Džons na sceni, ofanzivni skok i novi poeni (26:19).

7. minut - Stjuart lepo zakucava, a potom Avramović brzo pogađa trojku (24:17).

6. minut - Stujart dobar u prodoru. Evo serije Cedevite Olimpije od 6:0. Prekida je Avramović brzim poenima (21:15).

5. minut - Dobar Omić u ofanzivnom skoku, upisuje lagane poene. Potom Ledej nije pogodio trojku (19:13).

5. minut - Džons poenima sa distance prekida seriju domaćih, nije uspeo Doužer da uzvrati istom merom (19:11).

4. minut - Odlična odbrana Partizana, a onda i trojka Pantera (19:9).

Kevin Panter

4. minut - Doužer pogađa trojku i vodi crno-bele na "plus sedam" (16:9). Trener gostiju je tražio tajm-aut.

4. minut - Kaminski poentira uz faul. Precizan je i sa penala (13:9).

3. minut - Kobs za tri, ne pogađa, a i istekao je napad. Panter je raspoložen večeras, novi poeni, a nakon njega ne pogađa Stjuart.

2. minut - Stjuart posle Blažiča pogađa novui trojku za goste, a odgovara Panter dvojkom. Nova trojka za Ljubljančane, pa opet Panter (8:9).

1. minut - Meč je počeo dobrom odbranom Pantera i zakucavanjem Kaminskog. Uzvratio je Blažič trojkom (2:3).

1. minut - Utakmica je počela.

PRE MEČA

18.38 Partizan je minula tri duela protiv Ljubljančana dobio na svom parketu, a poslednji put poražen je od njih u decembru 2021.

Željko Obradović

18.20 Trener crno-belih, Željko Obradović, potvrdio je da neće moći da računa na trojicu igrača za ovaj duel.

- Protivnik sa nekim stvarima koje su veoma bitne, sa novim trenerom i sa novim igračima. Na nama je da probamo da nastavimo na način na koji smo igrali poslednju utakmicu, sa velikom borbenošću i sa željom da uđemo u seriju dobrih rezultata. Džejms Naneli, Ognjen Jaramaz, Tristan Vukčević nisu trenirali, tako da su njih trojica bili van stroja, svi ostali su u redu - rekao je Obradović.

18.10 Dobrodošli na blog posvećen utakmici Partizana i Cedevite Olimpije.

Pravoslavci i muslimani u savezu protiv NATO-a! U bliskoj budućnosti BRIKS će postati dominantna organizacija!

Geopolitički svet je sve uzburkaniji. Verovatno Srbija treba da bude veličine Gaze da bi bila dovoljno mala. U svetu ima mnogo prekombinovanja. Dešava se nešto što će prave rezultate dati tek za pet godina. O domaćoj politici, ali i o poseti Blinkena Bliskom Istoku govorili su u "Info večeri" Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke i Jovana Stojković iz pokreta Živim za Srbiju.

27.04.2024

22:35

(VIDEO) Ovaj snimak je razgnevio celu Rusiju! Kako je Ukrajina uspela ovo?! Dron zbrisao milionski supermoderni sistem!
NEVEROVATNO

Prema tvrdnjama ukrajinske vojske, u napadu njihovih snaga uništen je skupoceni sistem ruske vojne opreme. Ukrajinska vojno-obaveštajna agencija GUR objavila je u subotu video snimak za koji tvrde da prikazuje udar pripadnika Obaveštajne službe odbrane Ukrajine (DIU) i 15. odvojene artiljerijsko-izviđačke brigade Black Forest kako gađaju ruski radarski sistem 48Y6 K-1 Podljot, a na snimku je uhvaćen i dramatičan trenutak eksplozije.