Košarkaši Partizana pobedili su Borac u Čačku 84:77 u 22. kolu ABA lige.

BORAC ČAČAK - PARTIZAN 77:84 (26:26, 15:23, 16:12, 20:23)

Sudije: Tomislav Hordov, Luka Kardum, Krunoslav Peić

BORAC: Rebrača, Segu, Birc, Nikolić, Tasić, Tomašević, Talić, Frenklin, Uskoković, Todorović, Čarapić, Manojlović.

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Ponjitka, Kaboklo.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Nova izgubljena lopta Borca, kao da su se košarkaši iz Čačka uplašili iznenađenja, Aleksa pogađa oba penala, crno beli su na plus 9 - 73:82 i to bi bilo to. Čeka se samo kraj. Konačan rezultat meča Borac Čačak - Partizan 77:84.

39. minut - Greši Avramović, ali Čarapić ne pogađa za tri, lopta za Partizan. Ledej pogađa mnogo važnu trojku 73:77. Novi izgubljeni napad za Borac, pa Smailagić za tri!

38. minut - Gube loptu Čačani, prava parada Alekse Avramovića uz faul. Pogađa Aleksa oba penala. Posle tajm auta 5:0 za goste. Birc sad pravi grešku u koracima.

37. minut - Briljira u finišu Uroš Čarapić, njegov 13 poen za plus 4 ekipe Džolija Mijatovića u finišu. Smailagić za tri, uspešan 73:72.

36. minut - Smit promašuje, Borac u napadu. Promašuje Segu, ali Čarapić unosi loptu u koš 71:69

35. minut - Tasić se prošetao do koša, novo izjednačenje 69:69. Panter promašuje, Frenklin stiže do lopte, Čačani u napadu za vođstvo. Segu pod faulom. Dva penala. Promašio je oba. Ništa od vođstva domaćih

34. minut - Uroš Trifunović vraća prednost Partizanu 67:69.

33. minut - Panter pogađa 62:67. Uzvraćaju domaći 64:67, greše gosti, bum bum Čarapić trojka i egal je trenutno 67:67.

32. minut - Avramović pokušava trojku sa velike razdaljine, ništa, ali zato je Čarapić uspešan 60:65. Novi promašaj crno-belih, Segu pogađa 62:65.

31. minut - Panter, nema pogotka, ali lopta i dalje za Partizan. Nesportska Uskokovića na Avramoviću pri pokušaju za tri. Sudije su gledale snimak i na kraju dosudile namernu. Aleksa je pogodio dva od tri 57:63 uz loptu sa strane. kakvo zakucavanje Zeka Ledeja. Uskoković je završio utakmicu.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Birc je precizan i pogađa oba bacanja 55:59. Na drugoj strani i Zek Ledej 55:61. Kraj treće četvrtine, sve je otvoreno. Serija Borca 5:0.

29. minut - Smailagić pravi ličnu u napadu. Tasiću izlazi lopta iz koša, hvata je Zek Ledej. Faul Uskokovića na Panteru. Avramović pas do Trifunovića za tri 53:59. Važni poeni za goste

28. minut - Trifunović šutira iz teške pozicije, ali snalazi se, Birc promašuje u sledećem napadu nema pogotka. Naneli za tri, nema koša, bori se Koprivica koji je fauliran.

27. minut - Uskoković stiže do lopte, faul i to treća lična za Pantera. Danilo Tasić pogađa oba penala 51:54. Naneli gazi aut liniju. Uskoković promašuje, ali Tasić ofanzivni skok uz pogodak 53:54.

26. minut - Koprivica greši, Čačani su u napadu. Čarapić pogađa za tri 50:54. Nrtva lopta, uz malo koškanja Tomaševića i Koprivice. Ništa strašno, žar borbe...

25. minut - Tasić, ide lopta pod koš, ali dobra reakcija Anđušića. Birc iz teške pozicije, loptu hvata Koprivica.

24. minut - Tasić ubi loptu, e sada Smit pogađa za rri 47:54.

23. minut - Smit konačno pogađa za crno-bele 45:51. Odličan pas Anđušića, Smit promašuje trojku.

22. minut - Promašaji na obe strane, Partizan je još bez koša u nastavku.

21. minut - Bolje Čačani otvaraju drugo poluvreme i to sa dva poena zaredom Tomaševića i Birca 45:49

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Anđušić cepa mrežicu za tri. Odličan pas Uskokovića za Tasića koji ne pogađa i to je kraj prvog poluvrena.  Borac - Partizan 41:49.

19. minut - Trifunović za Smailagića koji pored tri igrača poentira uz faul, ali ne pogađa dodatno bacanje 41:43. Dobra odbrana Partizana i dobro ispraćen napad, precizan je Smit 41:46. Birc promašuje, Anđušić je pokupio loptu.

18. minut - Talić je na liniji slobodnih bacanja. Prvo promašuje, drugo pogađa 41:39. Anđušić se odlično snalazi i poentira 41:41. Neprecizan pas, lopta za goste iz Beograda.

17. minut - Faul Manojlovića na Smailagiću, koji potom asistira Anđušiću i na semaforu je 40:39.

16. minut - Tasić je prvo "popio" blokadu Koprivice, ali se dobro snašao i pogodio 36:38. Greše crno-beli u napadu, Talić pogađa za 38:37

15. minut - Novi poeni Birca 34:34. Anđušić o tablu za tri 34:37

14. minut - Odlična blokada Koprivice, Naneli iz kornera za tri, nepreciznom pa ofanzivni skok Trifunovića i pogodak 32:34

13. minut - Na pas Tasić, Uskoković poentira 32:30. Trifunović pogađa na ofanzivnom skoku.

12. minut - Tasić, pa sjajno utrčavanje Birca za 30:28. Ledej ne pogađa iz kornera. Loš pas Tasića, faul Despotovića, lopta za crno-bele. Sada prekršaj na Ledeju. Novi egal kraj Morave 30:30.

11. minut - Prvi napad za Borac na startu druge deonice. Odlična finta Tasića i pogodak. Vodi Borac 28:26. Uzvraća Anđušić 28:28

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Smailagić se bori ispod koša, ali ne upeva da dođe do lopte, poeni Tomaševića, Boarc preokreće rezultat 23:22. Avramović pogađa pod faulom 23:26. Uskoković pogađa neverovatnu trojku na isteku prve četvrtine 26:26.

9. minut - Anđušić, pa Birc izbija loptu Anđušiću, koji u nastavku akcije greši 17:19. pogađa Birc , pa onda Trifunović za tri 17:22.

8. minut - Ne uspeva Kaboklo, Tasić u dobroj poziciji pogađa za 13:19. Avramović do Kabokla koji je u mis meč situaciji i ne uspeva da pentira, a onda koš Manojlovića 15:19

7. minut - Ledej pokušava, nema pogotka. Tasić je na liniji penala. Pogađa prvo, a precizan je i drugi put 10:17.

6. minut - Manojlović postiže trojku za domaće 8:15. Posle tajm auta poeni Avramovića, pa blokada Koprivice na drugoj strani.

5. minut - Segu napada, a faul pravi Avramović. Košarkaš Borca pogađa jedno od dva bacanja 5:10. Aleksa Avramović gađa za tri 5:13. Segu gubi loptu, Koprivica zakucava, prva dvocifrena prednost za Partizan 5:15.

4. minut - Koprivica zakucava na drugoj strani 4:10, pa odlična odbrana Partizana. Faul Koprivice u duelu sa Tasićem. U sledećem napadu Segu promašuje za tri.

3. minut - Ponjitka pravi faul, nema poena za Borac, ali ni za Partizan, lopta je kod Čarapića, Segu pogađa 4:8.

2. minut -  Frenklin posle alej-upa postiže prve poene za Borac, faul na Ledeju, koji je oba puta siguran sa linije slobodnih bacanja 2:8.

1. minut - Partizan vezuje četiri poena na startu koševima Ledeja. Greše ponovo na startu Čačani, Panter za 0:6.