31.03.2024

18:30

KRAJ: Partizanu pripala drama u "Morači"!

abaliga.com

Košarkaši crno-belih slavili su večeras protiv Budućnosti u Podgorici (89:83), u okviru 25. kola ABA lige.

Za ekipu Željka Obradovića ovo je bio ključni meč u borbi za drugo mesto na tabeli i prednost domaćeg terena u polufinalu plej-ofa, a sada ima skor od 19 pobeda i šest poraza.

Prvi okršaj ovih rivala u Beogradu završen je trijumfom "parnog valjka" rezultatom 96:83.

Budućnost - Partizan 83:89 (21:23, 23:21, 19:26, 20:19)

Grad: Podgorica

Hala: SC "Morača"

Gledalaca: 5.100

Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Hordov, Milan Nedović

BUDUĆNOST: Megi, Friman, Slavković, Makundu, Farel, Džouns, Jagodić-Kuridža, Tanasković, Rajt, Popović, Pol, Kamenjaš.

Trener: Andrej Žakelj

PARTIZAN: Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo.

Trener: Željko Obradović

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Fenomenalna odbrana Doužera, blokirao je Pola prilikom šuta za tri poena, do lopte je stigao Panter i iznudio faul za dva bacanja. Pogodio je kapiten Partizana oba penala i postavlja konačan rezultat (83:89).

40. minut - Leeedeeej! Trojka Zeka na pola minuta pre kraja utakmice (83:87).

40. minut - Megi je pobegao i pogodio (83:84).

39. minut - Evo poena za Ledeja iz reketa (81:84).

39. minut - Makandu zakucava preko Ledeja i to uz faul. Francuz ne pogađa dodatno bacanje (81:82).

39. minut - Evo poena za Pantera sa distance (79:82), trener domaćih Andrej Žakelj traži tajm-aut. Ostalo je minut i 42 sekunde do kraja meča.

38. minut - Promašaji Nanelija i Doužera, potom i Ferela na drugoj strani. Drama nas čeka u "Morači".

37. minut - Kakva greška Doužera, nova izgubljena lopta za Partizan, ukupno 13 večeras, pa faul Ledeja. Ferel daje dva penala (79:80).

36. minut - Kaminski pravi četvrtu ličnu grešku, šalje Kamenjaša na slobodna bacanja, on pogađa oba (77:80).

36. minut - Ferel daje jedno bacanje (75:79), potom greši Kaminski ispod koša i gubi loptu. Ipak, Ledej je bio sjajan u odbrani, iznudio je faul Makadua, ali je dao samo jedan penal (75:80)

35. minut - Kamiiinskii! Trojka Amerikanca baš kada je to crno-belima to trebalo (74:79).

35. minut - Kakva greška Pantera, izgubio je loptu, a Kamenjaš pogodio iz kontre (72:76). Potom kapiten Partizana neprecizan u napadu, a Kamenjaš opet siguran (74:76).

34. minut - Pogađa Doužer sa distance (70:76), a onda Kamenjaš ne pogađa ispod koša.

34. minut - Pogodio je Pol trojku preko Trifunovića (70:74), Obradović odmah traži tajm-aut.

33. minut - Uspeli su Podgoričani da poentiraju preko Kamenjaša (67:74), a onda očajan napad Beograđana i užasan šut Trifunovića, koji nije dobacio ni do obruča.

33. minut - Evo poena za Ferela sa distance, prvi za njega večeras (65:72). Ledej je iznudio faul prilikom šuta i dao oba penala (65:74).

32. minut - Dobra odbrana Partizana, kontru je povukao Avramović, pronašao Ponjitku, koji zakucava (63:72).

32. minut - Trifunović je morao da šutne trojku u poslednjoj sekundi i promašio. Još nema poena u poslednjoj deonici.

31. minut - Prvi posed za Budućnost, ali Makadu ne pogađa. Potom Ledej pravi korake, pa ponovo loš napad domaćih.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Nije uspela Budućnost da iskoristi poslednji napad, odličan u odbrani bio je Ponjitka (63:70).

30. minut - Raspoložen je večeras i Naneli (63:69), potom je Ledej izblokirao Ferela, a onda iznudio i dva bacanja, a samo jedno pogodio (63:70).

29. minut - Ledej je iznudio prekršaj pod košem za penale, oba je pogodio (60:67). Megi je krenuo opet da "sipa" trojke (63:67).

28. minut - Doužer "namešta" poene Kaminskom (58:63), Frimen ponovo siguran, a onda i Panter (60:65)

27. minut - Evo i novih poena Nanelija, sada sa distance (55:61). Uzvraća Budućnost trojkom Frimena (58:61).

27. minut - Neprecizan Panter nakon prodora, kaznio je to Megi novom trojkom (55:59).

26. minut - Odlična odbrana crno-belih, pogotovo Pantera. Požurio je onda Ledej u napadu i promašio, ali ni Frimen nije pogodio za tri.

26. minut - Sada se Doužer iskupio, odlično je probio odbranu domaćih, dao koš i pogodio dodatni penal (52:59).

25. minut - Očajan potez Doužera u napadu, kontra Budućnosti završena je pogotkom Rajta uz dodatno bacanje, koje ne pogađa (52:56).

25. minut - Iznudio je Kaminski bacanja, ali je pogodio samo jedno (50:56). Potom Amerikanac pravi faul, ali u nastavku akcije Tanasković ruši Doužera i daje loptu gostima.

24. minut - Poeni Kamenjaša nakon tajm-auta Budućnosti (50:55)

24. minut - Slavković precizan sa linije za slobodna bacanja (48:52). Jako dobra akcija Partizana, Kaminski ovog puta daje trojku (48:55).

23. minut - Odličan pas Pantera za Nanelija (46:50). Promašio je Tanasković, a potom sa distance pogađa Doužer (46:52).

22. minut - Rajt nije pogodio, a onda i serija loših poteza crno-belih u napadu. Kaznio je to Popović (46:48).

22. minut - Dobar Kaminski u odbrani, a onda je Doužer iznudio faul i pogodio dva penala (44.48).

21. minut - Prvi napad za Beograđane, nakon odbitka posle šuta Doužera uspeo je Kaboklo da pogodi (44:46).

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Sada su promašili i Panter i Megi. Poslednji napad imao je Partizan, Željko Obradović je iskoristio tajm-aut na tri sekunde pre kraja, ali Kaminski nije pogodio otvoren šut za tri poena. Ostalo je 44:44.

20. minut - Kakva je ovo utakmica, šta je ovo u "Morači". Opet je Megi dao trojku (44:44). Rafali s obe strane.

19. minut - Ponovo Megi precizan van linije 6,75, ali i Naneli (41:44).

18. minut - Megi vraća trojku (38:38), ali istom merom "udara" i Ledej (38:41).

17. minut - Opet Naneli, druga vezana trojka za iskusnog Amerikanca (35:38). Promašio je Megi, ali onda i Panter.

17. minut - Evo trojke i za Nanelija (33:35), a onda i dobar napad Podgoričana i zakucavanje Džonsa (35:35).

16. minut - Dobra akcija crno-belih, otvoren šut imao je Avramović sa distance, ali je promašio. Potom Tanasković precizan iz reketa (33:32).

15. minut - Evo trojke Rajta nakon karambola u kojem je pao Doužer (31:32). Drži se Amerikanac za skočni zglob, otišao je na klupu.

15. minut - Tri faula zaredom napravili su igrači Budućnosti. Ledej je sa penala bio precizan (28:32).

14. minut - Odličan potez Rajta i pogodak Kamenjaša (28:30), a potom Koprivica pravi faul u napadu prilikom postavljanja bloka.

13. minut - Promašio je Pol za tri, Naneli pronalazi Koprivicu u reketu, koji je siguran (26:30).

13. minut - Evo još jedne trojke za Budućnost, pogodio je Pol. Ipak, brzo su crno-beli uzvratili, Panter je sjajno probio, našao Ledeja samog u korneru, a on vratio trojku (26:28)

12. minut - Panter je izuzetno raspoložen, novi koš sa distance (23:25).

12. minut - Ni Ledej nije bio precizan, na drugoj strani Makundu poentira (23:23).

11. minut - Promašuje Frimen otvoren šut, onda greši i Ponjitka, ali Avramović krade loptu.

11. minut - Prvi posed u drugoj četvrtini je za Beograđane, Smailagić promašuje za tri iz kornera.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Aleksaaaaa! Trojka Avramovića u poslednjoj sekundi prve deonice (21:23).

10. minut - Nova trojka Pantera, sada u poslednjoj sekundi napada (19:20). Uzvratio je Frimen, a onda Ledej neprecizan za tri (21:20).

9. minut - Ledej je probao nakon ulaza, promašio je, ali je Koprivica prikucao. S druge strane, Kamenjaš precizan posle odbitka (19:17).

8. minut - Nije uspeo Avramović da pogodi nakon prodora, promašio je s druge strane i Kamenjaš. Panter je iznudio faul i pogodio oba penala (17:15).

7. minut - Promašaj, pa ofanzivni skok Budućnosti, a onda trojka Frimena (17:13).

7. minut - Rajt siguran sa distance (14:12), a onda Avramović pogađa samo jedno bacanje (14:13).

6. minut - Džons sa penala vraća prednost Podgoričanima (12:10). Ledej je morao da šutira u poslednjoj sekundi napada, promašio je, ali su se igrači Budućnosti spetljali i poklonili loptu gostima. Kaminski zakucava na asistenciju Pantera (12:12).

6. minut - Evo prvog šuta Zeka Ledeja i odmah trojka (10:10).

5. minut - Slavković siguran ispod koša. Potom se Doužer okliznuo, a Tanasković novim zakucavanjem digao publiku na noge (10:7).

5. minut - Paaanteeer! Trojka kapitena "parnog valjka" uz faul i dodatno slobodno bacanje (6:7). Gosti prvi put vode.

5. minut - Novi promašaj Ferela, a potom faul nad Doužerom.

5. minut - Evo i Zeka Ledeja na parketu, zamenio je Bruna Kabokla.

4. minut - Spetljao se Ponjitka, napravio je korake i poklonio loptu domaćinu. Loš početak crno-belih.

4. minut - Neprecizan je Panter ispod koša, nije iskoristio dobar pas iz auta. Kaznio je to Slavković iz kornera (6:3).

3. minut - Precizan Panter sa distance (4:3), pa novi promašaj Ferela za tri. Nesuđeno pojačanje Partizana imao je otvoren šut.

2. minut - Promašaj Ferela za tri, potom su pogrešili crno-beli u napadu, a iz kontre poentira Tanasković (4:1).

2. minut - Prve poene gostima donosi Pi Džej Doužer sa linije penala, gde je bio polovičan (2:1).

1. minut - Krenulo je zakucavanjem Nikole Tanaskovića, bivšeg igrača Partizana, a potom je promašio Frenk Kaminski (2:0).

1. minut - Utakmica u SC "Morača" je počela.

PRE MEČA

19.25 Startna petorka "parnog valjka" je Doužer, Panter, Ponjitka, Kaboklo i Kaminski.

19.15 Zvanično - Zek Ledej nalazi se u sastavu Partizana za večerašnji okršaj protiv Budućnosti, dok su van rostera ostali Džejlin Smit i Ognjen Jaramaz. Obradović se odlučio za sledećih 12 - Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski i Kaboklo.

19.12 O važnosti utakmice u "Morači" pričao je i centar crno-belih, Balša Koprivica (23), koji je ovaj duel okarakterisao kao meč sezone.

- Najbitnija utakmica ove sezone u ABA ligi, definitivno. Budućnost nije igrala desetak dana, verujem da su imali priliku da se dobro pripreme za nas. Očekujemo dobru atmosferu - poručio je Koprivica.

Balša Koprivica

19.09 Očekuje se da se u sastav "parnog valjka" nakon tri nedelje izostanka vrati Zek Ledej. Iskusni krilni centar je posle gostovanja u Barseloni otišao u Ameriku zbog smrti oca, a u međuvremenu je propustio utakmice protiv Baskonije, Real Madrida i Olimpijakosa u Evroligi, kao i okršaje sa FMP-om i Studentskim centrom u ABA ligi.

19.02 Crno-beli u Podgoricu stižu posle bolnog poraza kod kuće od Olimpijakosa u Evroligi, ali i četiri dana pred duel sa Albom koji bi mogao da bude ključan u borbi za plej-in. Ipak, ne očekuje se da će trener Obradović sada odmarati ključne igrače za gostovanje u Berlinu.

18.53 Pobednik večerašnjeg okršaja u "Morači" osiguraće drugo mesto na kraju regularnog dela takmičenja, a samim tim i prednost domaćeg terena u polufinalu plj-ofa ABA lige.

18.48 S druge strane, Željko Obradović očekuje reakciju svog tima nakon poraza od Olimpijakosa u 32. kolu Evrolige.

- Znamo da je utakmica veoma značajna za nas i Budućnost, pobednik osigurava drugu poziciju. Probali smo ova dva dana da se spremimo. Igraćemo u pravoj košarkaškoj atmosferi, protiv veoma dobrog tima. Na nama je da probamo da odigramo najbolje što možemo - objasnio je Obradović.

18.44 Trener Budućnosti, Andrej Žakelj, istakao je da od svojih momaka očekuje maksimalno zalaganje, dok o krajnjem ishodu ne razmišlja previše.

- Očekujem da momci pruže maksimum. Glavni su pristup, energija i koncentracija. Ako u tim elementima budemo dobri, onda imamo šansu. Imali smo vremena da se spremimo taktički, ali pre taktike su ovi elementi bitni. Partizan će biti na nivou, važna je utakmica i njima, ali mi više brinemo o sebi. Siguran sam da ćemo uz pomoć vernih navijača pokazati pravo lice - rekao je Žakelj pred meč.

18.41 Prvi ovosezonski duel Beograđana i Podgoričana odigran u Areni pripao je crno-belima. "Plavi" će ovoga puta imati prednost, uz to crnogorski šampion je značajno promenio sastav u odnosu na decembar prošle godine, kada je bilo 96:83.

18.30 Dobrodošli na naš lajv-blog posvećen utakmici Budućnosti i Partizana u SC "Morača".

Brnabić: Građanima dugujemo pristojan dijalog među strankama!

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je razgovor između vlasti i opozicije lekovit za parlament, a da je pristojan dijalog političkih stranaka koje drugačije misle nešto što političari duguju svim građanima Srbije, bez obzira na to da li su oni glasali za vlast, opoziciju ili možda nisu uopšte izašli na izbore.