21.04.2024

17:19

Kraj: Ubedljivo slavlje crno-belih u Laktašima!

abaliga.com

Košarkaši Partizana gostuju Igokei i ukoliko pobede, izboriće mesto u polufinalu regionalnog šampionata gde ih već čeka Budućnost iz Podgorice.

Crno-beli su relativno lako izašli na kraj sa izabranicima Vladimira Jovanovića 94:85 u Beogradskoj areni u sredu i tako sebe doveli u poziciju da slavljem na gostujućem parketu trasiraju put dalje.

IGOKEA - PARTIZAN 80:101 (16:27, 22:22, 17:24, 25:28)

Dvorana: Laktaši

Sudije: Damir Javor (Hrvatska), Tomislav Hordov (Hrvatska), Miloš Koljenšić (Crna Gora)

IGOKEA: Kondić, Bošković, Filipović, Stanković, Aćimović, Nakić, Milosavljević, Marić, Karmajkl, Jeremić, Radošić, Milovanović.

Trener: Vladimir Jovanović

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Kaboklo, Kaminski, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Ponjitka.

Trener: Željko Obradović

ČETVRTA ČETVRTINA:

Pukla je i "stotka"! Pogodio je Ledej za stotoku Partizana, da bi na tri sekunde do kraja trojku ubacio i Stanković za konačnih 101:80. Crno-beli će na Budućnost, a prvi meč igra se u Beogradskoj areni. Biće to spektakl u najavi.

40. minut - Bez mnogo borbe beleži novi koš Kaboklo zakucavanjem - 77:99.

39. minut - Upisuje još dva poena Ledej sa linije slobodnih bacanja i mirno privodi utakmicu kraju za svoj tim - 77:95.

38. minut - Još jedna trojka, a egzekutor je Zek Ledej. Za sada 18 poena ima bivši student Virdžinije - 75:95.

37. minut - Odlično se izvukao Kaboklo u ćošak i pogodio izvan linije od 6,75 metara - 74:90.

Sjajno služi trojka crno-bele

36. minut - Provereni dvojac Naneli - Smit ponovo proizvodi poene za Partizan! Trojka nekadašnjeg igrača Makabija - 72:86.

35. minut - Pogodio je Kondić i za tri poena, a uzvraća Ledej karakterističnim košem jednom rukom - 69:83.

34. minut - Odlično kontroliše loptu Kondić  i proigrava Karmajkla. Američki centar snažno zakucava - 81:66.

Filipović i Smit "oči u oči"

33. minut - Ne može da pogodi Avramović, ali sjajan je na ofanzivnom skoku Kaboklo. Dobra rola nekadašnjeg NBA igrača u drugom poluvremenu - 61:81.

32. minut - Sjajan prodor Kondića. Sada je i bek Igokee poentirao uz prekršaj protivnika - 58:79.

Pridružuje se i Kaboklo pogotkom uz prekršaj. Brazilac upisuje svoj šesti poen - 57:79.

31. minut - Napada odmah Panter i poentira uz faul Filipovića. Siguran je kapiten i sa linije slobodnih bacanja - 55:76.

TREĆA ČETVRTINA:

Poenima Kabokla na samom obruču završava se treća četvrtina. Apsolutna kontrola Partizana nakon 30 minuta igre - 73:55.

30. minut - Napravio je dobru poziciju Ledej pod košem, pa su prinuđeni bili igrači Igokee na prekršaj. Siguran je Teksašanin sa linije slobodnih bacanja - 71:54.

29. minut - Stigao je Ponjitka do dabl-dabl učinka sa desetim skokom, uz koji ima i 15 poena, ali je sada skrivio faul u napadu - 52:69.

28. minut - Kondić se dobro snalazi i pogađa uz faul Kabokla - 52:68.

27. minut - Opet kombinuju odlično Naneli i Smit, a ishod je isti - trojka hrvatskog reprezentativca - 49:68.

26. minut - Prelepo je "poveo" kontru Naneli i sjajnim dodavanje u "džep" pronašao Smita, kojem nije bilo teško da pocepa mrežicu za tri poena - 49:65.

Odlična rola Nanelija

25. minut - Ide i trojka Filipovića! Stigao je do 26 poena nestvarni Splićanin - 49:62.

Voli Ponjitka obruče u Laktašima! Već 15 poena za nekadašnjeg igrača Panatinaikosa, pogodio je za tri poena - 46:62.

24. minut - Filipović! Fantastična prednja promena, podsetio je na Tima Hardaveja u trenutku, i uspeo da pogodi preko višeg čuvara - 46:59.

Promašio je Smailagić šut za tri sa čeone pozicije, ali je Trifunović to odlično ispratio i vratio u koš uz faul Džekija Karmajkla - 44:59.

23. minut - Gubi loptu Naneli, a Bošković uspeva da poentira uz prekšraj nekadašnjeg beka Fenerbahčea - 43:56.

22. minut - Kakva sekvenca Ponjitke! Reprezentativac Poljske u dva navrata odlično trči i završava na obruču, a sada je ubacio uz prekršaj Kordića - 41:56.

Partizan postiže prve poene drugog poluvremena preko Mateuša Ponjitke, a Filipović je ipak stigao do koša i to trojkom - 41:51.

21. minut - Pokušao je Filipović u istom ritmu kao i u prvom poluvremenu, ali je njegov šut bio kratak.

DRUGA ČETVRTINA:

Poenima Smailagića sa linije slobodnih bacanja "parni valjak" ima 11 poena prednosti na poluvremenu. Ubedljivo najefikasniji pojedinac u oba tima je Filipović sa 18 poena, dok Partizan predvodi Naneli sa 11.

Goran Filipović

20. minut - Nagrađuje Trifunović borbenost Smailagića novom trojkom Partizana - 38:47.

19. minut - Nastavlja svoju seriju Filipović. Neverovatan je Hrvat - 38:43.

Trifunović je dobio šansu i odmah poentirao za dva, a onda je precizan i za tri poena - 35:43

18. minut - Loš faul Nanelija, samo je pet sekundi preostalo za napad domaćih. Kažnjava nepažnju crno-belih Nakić i upisuje osmi poen - 35:38.

Dobro se "zida" Smailagić pod košem. Morao je Milovanović da spreči poene krilnog centra Partizana faulom.

Borba pod košem Koprivice i Nakića

17. minut - Poeni za Džejlina Smita, ali je to prouzrokovalo nešto lošije vraćanje u odbranu crno-belih koje koristi Filipović i postiže novu trojku - 33:37.

16. minut - Još jedan sjajan potez i pogodak Gorana Filipovića. Reprezentativac Hrvatske upisuje svoj deseti poen - 30:35.

Sjajna odbrana Partizana i odlično trči Ponjitka. Pogađa Poljak na obruču, tajmaut Igokea - 28:33.

15. minut - Naneli za tri poena pogađa i prekida seriju domaćih. Odlično igra Amerikanac u poslednje vreme - 28:33.

14. minut - Ne koriste svoje prilike crno-beli, a Filipović potvrđuje izvrsnu formu još jednom pogođenom trojkom - 28:30.

Evo napokon poena za Partizan! Pogađa Panter za tri, ali uzvraća istom merom Filipović - 23:30.

13. minut - Odličan potez i slalom driblinzi Filipovića, koji pogađa preko Kaminskog - 22:27.

12. minut - Ne predaje se Igokea! Sada i Aćimomić stiže do dva poena, a minus je spušten na samo sedam - 20:27.

11. minut - Spetljali su se crno-beli, pre svih Kaboklo, koji je olako izgubio loptu. Kevin Panter je faulom prekinuo kontru protivnika, koji je okarakterisan kao nesportski.

PRVA ČETVRTINA:

Pomenuti Stanković ubacuje trojku za Igokeu, a Smailagić pravi faul u napadu pa će domaćin imati poslednji napad u prvoj četvrtini - 16:27. Loše je to odradila četa Vladimira Jovanovića pa se na prvi odmor ide na "+11" za goste.

10. minut - Vrlo lep napad "parnog valjka", ali Panter ne pogađa za tri. Ipak, velikom borbom osvojena je lopta i Naneli uspeva da upiše dva poena - 13:27.

Velika razlika koju su crno-beli brzo stvorili je malo razmrdala Igokeu, pa tim iz Laktaša počinje da igra na svom nivou. Nije zadovoljan Obradović, tajmaut za goste - 13:25.

9. minut - Smailagić lupa rampu Nakiću, a Jovanović dobija tehničku zbog prigovora. Smatrao je trener Igokee da je njegov košarkaš fauliran prilikom duela sa nekadašnjim NBA igračem.

Još jednom izgubljena lopta Partizana, a iz kontre svoj šesti poen postiže Nakić - 11:24.

8. minut - Ide trojka i za domaće. Filipović je dobio nezgodan pas, u noge, ali je uspeo da iskontroliše telo i pogodi - 9:24.

7. minut - Gube loptu Igosi, Naneli i Koprivica su dobro trčali, a Amerikanac je lepo završio na obruču - 6:23.

Poentirao je Mario Nakić na obruču, samo da bi Naneli i Džejlin Smit pogodili za tri poena i napravili zabrinjavajući plus - 6:21.

6. minut - Druga trojka za Zeka Ledeja. Odlično otvaranje meča za bivšeg igrača Olimpijakosa - 4:13.

Zek Ledej

5. minut - Evo poena i iz igre za tim iz Laktaša. Mario Nakić odlično napada i pogađa preko Koprivice - 4:10.

4. minut - Napokon prilika da se Igokea upiše na večerašnjem okršaju. Dobro se snašao Karmajkl i sa dva slobodna bacanja prekida seriju crno-belih - 2:10.

I dalje je domaćin bez poena, a "parni valjak" odlazi na dvocifreni plus zakucavanjem Ponjitke - 0:10!

3. minut - Nastavljena je serija crno-belih. Ledej pogađa za tri poena i ubacuje osmi vezani poen za svoj tim, Jovanović reaguje tajm-autom - 0:8.

2. minut - Fantastična odbrana, brza kontra i poeni Koprivice uz faul. Sjajan start crno-belih - 0:5.

1. minut - Prvi napad i prvi poeni za Partizan preko Zeka Ledeja - 0:2.

PRE MEČA:

17.58 - Trofejni trener Obradović odlučio se za prvu petorku Smit, Koprivica, Ledej, Naneli i Ponjitka. Kapiten Kevin Panter dobiće šansu sa klupe.

17.45 - Kao najveća pretnja Partizanu u prvom meču pokazao se mladi Mario Nakić (22) sa ubačenim 21 poenom i šest skokova.

Duel Jaramaza i Nakića

17.40 - Što se druge strane plej-of kostura tiče, Crvena zvezda sutra ima priliku da izbaci Studentski centar iz doigravanja, dok će Cedevita na svom parketu pokušati da produži seriju protiv Mege.

17.35 - Pobednika ove serije u polufinalu očekuje jako težak posao protiv Budućnosti. "Plavi" iz Podgorice su lako izašli na kraj sa Zadrom u dvomeču i tako već obezbedili mesto među najboljih osam.

17.30 - Utakmice u dvorani u Laktašima između dva tima su uvek bile zanimljive. Partizan je od 13 susreta slavio sedam puta, dok su popularni Igosi u šest navrata izlazili kao bolji protivnik.

17.25 - Sa druge strane, tim iz Republike Srpske će na ovom meču biti jači za mladog Ognjena Stankovića, koji je prvu utakmicu propustio zbog nastupa na završnom turniru ABA lige za igrače do 19 godina.

17.20 -  Trener Partizana, Željko Obradović rekao je pred utakmicu da je primarni cilj njegove ekipe okončanje serije sigurnom igrom protiv poprilično neugodnog protivnika.

- Pred nama je druga utakmica protiv Igokee. Imali smo nekoliko dana da se posvetimo njenoj pripremi i da u Laktaše krenemo sa nepromenjenom ambicijom, a to je završetak ove serije već sutra. Ekipa Igokee je pokazala da je u stanju da igra na visokom nivou i samo uz maksimalno poštovanje domaćeg tima i visok nivo koncentracije mi možemo do pobede - rekao je popularni Žoc.