Košarkaši Partizana večeras dočekuju Budućnost (Arena 1 premijum 19.00) u meču odluke polufinalne serije ABA lige. Ulog je ogroman - borba za trofej regiona, ali i za mesto u Evroligi naredne sezone.
Razlog za to je što su finale regionalnog takmičenja poslednji put igrali 2021, a ove godine ih niko nije video u borbi za trofej. Sa druge strane, četa Željka Obradovića ostala je bez doigravanja Evrolige pa je kao jedina uteha navijačima ostala odbrana trofeja ABA lige.
Foto: abaliga.com
Džejms Naneli
Prokockanom prilikom u Podgorici i taj "plan B" je doveden u pitanje, a na staklenim nogama je i nastup u elitnom takmičenju naredne sezone.
Većeg motiva nema - iz Arene se crno-beli mogu vratiti sa štitom ili na njemu, pošto bi nastup u Evrokupu bio slaba uteha za "grobare".
Pitanje je i koliko bi igrača uspeli da zadrže u svojim redovima predstojećeg leta, s obzirom da mnogi izazivaju veliku pažnju poznatih klubova, a, ruku na srce, igranje drugog po jačini takmičenja u Evropi nije naročito inspirativno.
Ruku na srce, "parni valjak" je i dalje favorit sa kvotom od 1,20 na pobedu, dok bi se trijumf gostiju smatrao pravom senzacijom. Koeficijent na tako nešto je 5,35.
Podsećamo, i duel u "Morači" odlučen je neshvatljivim greškama, promašenim slobodnim bacanjima Pantera i promašenim zicerom Alekse Avramovića.
Stiče se utisak da Partizan baš mora da se potrudi kako bi dozvolio Budućnosti pobedu u grotlu prepune Beogradske arene i da mora sam sebi da puca u nogu i to više puta.
Da li će šampiona ABA lige odlučivati "večiti derbi" po treći put zaredom ili će Budućnost prekinuti tradiciju i vratiti nas u 2021? Saznaćemo večeras.
Francuski teniser Korentan Mute (25) optimističan je pred večerašnji duel sa Novakom Đokovićem (36)(Sport klub 1 ne pre 19.00) smatrajući da je srpski as na zalasku karijere.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Francuski teniser Korentan Mute (25) optimističan je pred večerašnji duel sa Novakom Đokovićem (36)(Sport klub 1 ne pre 19.00) smatrajući da je srpski as na zalasku karijere.
Kazahstan i Kina potpisali su više od 70 komercijalnih dokumenata vrednih preko 15 milijardi dolara, čime Peking dodatno učvršćuje položaj u zemlji koju je Rusija vekovima smatrala prostorom svojih posebnih ekonomskih i političkih interesa.
Odmetnuti socijalista Branko Ružić, drugi čovek Socijalističke partije Srbije koja je deo vladajuće koalicije, nastavlja da vodi i sprovodi blokadersku politiku.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaje se danas s predsednikom Vlade Češke Republike Andrejem Babišem, koji boravi u dvodnevnoj zvaničnoj poseti.
Nakon vesti o samoubistvu policajca, javnost u Srbiji ostala je u šoku, a društvene mreže preplavljene su reakcijama i komentarima građana koji direktno optužuju pokret "Kreni-Promeni" i njegovog lidera Sava Manojlovića za targetiranje i lažne optužbe koje su prethodile ovoj tragediji.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević raskrinkao je u programu uživo tokom Kolegijuma naše televizije Sava Manojlovića, opozicionara iz pokreta Kreni-promeni, jednog od vodećih blokadera koji je na sraman način udario na sada pokojnog policajca iz Priboja, Vasilija Lalovića.
Potpuni raskol, laži i obmane u redovima užičkih lažnih revolucionara doživeli su svoj vrhunac! Dušan Savić, nepriznati vođa blokaderskog pokreta i glavni akter lokalnih skandala, pre dva dana je lišen slobode, a njegov pokušaj da se opere pred javnošću i sopstvenim saborcima prerastao je u pravu tragikomediju.
Samoproglašena politička “elita” koju predvodi blokaderski "papa" Vladan Đokić, a koja se lažno reklamira kao skup „mladih i nezavisnih akademaca“, u praksi pati od ozbiljnog nedostatka - i mladih, a i novih lica. To najbolje dokazuje prisustvo Predraga Voštinića, koji u ovom političkom eksperimentu zauzima 47. poziciju koalicije poznate i kao "blokaderska lista".
Naftne kompanije, koje su podnele zahtev za korišćenje operativnih rezervi evro dizela u cilju obezbeđivanja sigurnog snabdevanja domaćeg tržišta, dobile su dozvolu Ministarstvo rudarstva i energetike.
Jedina vest koja je tog 23. jula 1954 krasila naslovnu stranicu Večernjih Novosti bila je ona da je car Etiopije, jedne od najsiromašnijih afričkih zemalja, svoj rođendan proslavio – u Beogradu.
U slovenačkim medijima pojavio se snimak privođenja Amira Uzunovića (39), državljanina Bosne i Hercegovine koji je u slovenačkom mestu Vuhred nožem zverski usmrtio suprugu Zijadu, pa danima bežao od policije preplivavajući hladnu Dravu.
Policajci iz Kneževa i pripadnici Žandarmerije MUP-a Republike Srpske uhapsili su četiri osobe, jednog meštanina i trojicu državljana Srbije, nakon što je prijava za pretnje oružjem razotkrila veliku ilegalnu plantažu marihuane i čitav arsenal oružja.
Američke obaveštajne službe istražuju da li je Rusija pomogla Iranu u napadima dronovima na CIA objekte u Persijskom zalivu, kroz podatke za navođenje ciljeva.
Ursula fon der Lajen najavila je plan od 800 milijardi evra za odbranu, dok Putin, prema italijanskoj analizi, smatra da Moskva nema razloga za odgovor.
Novi filmski spektakl Kristofera Nolana, epska drama "Odiseja", za samo nedelju dana prikazivanja u bioskopima širom sveta uspeo je da otplati impresivni budžet uložen u produkciju.
Američka tehnološka kompanija Meta počela je da testira novu aplikaciju Stori kit, koja uz pomoć veštačke inteligencije generiše personalizovane priče za decu.
Dobra boja kose može potpuno da promeni celokupan izgled. Prava nijansa može da osveži lice, ublaži umoran izgled i učini da kosa deluje punije, zdravije i negovanije
Kad osetimo žeđ već smo dehidrirani, zato na vidnom mestu postavite vodu i to će vas podsetiti da je pijete. Stručnjaci savejutu da je pijemo češće po manje.
Pevačica Edita Aradinović na svet je donela devojčicu, a evo kako se novopečena mama pripremila za njen dolazak i opremila luksuzni kutak za svoju mezimicu.
Pevačica Edita Aradinović juče je donela na svet ćerku Zoju, a sada su joj na prinovi čestitale i sestre Luna i Nina Đogani, uputivši joj emotivne reči.
Pevačica Didi Janković je nedavno otkrila detalje problema sa zdravljem, a sada je na svoj 38. rođendan poželela da bude zdrava i što pre se vrati muzici!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.