27.05.2024

19:30

Mega pobedila Partizan! Igraće se majstorica (FOTO/VIDEO)

Starsportphoto©

Košarkaši Mege pobedili su Partizan u drugom meču polufinala Superlige Srbije rezultatom 92:88. Treća utakmica odlučiće ko prolazi u finale, a na programu je 30. maja u Beogradskoj areni.

MEGA - PARTIZAN 92:88 (18:28, 23:19, 26:15, 25:26)

Grad: Beograd

Dvorana: Trening centar "Dejan Milojević".

Gledalaca: 326.

Sudije: Obrknežević, Stefanović, Pešić.

MEGA: Filips, Milijašević, Jelavić, Marković, Popović, Iljasoglu, Đurišić, Kovačević, Petrović, Jović, Mušicki, Malovec.
Trener: Marko Barać.

PARTIZAN: Smit, Ledej, Drezgić, Avramović, Panter, Smailagić, Jaramaz, Dimitrijević, Trifunović, Anđušić, Ponjitka, Kaboklo.
Trener: Željko Obradović.

KRAJ UTAKMICE

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Ne uspeva da poentira, ali ima dva bacanja Anđušić. Pogađa oba. Nema pogotka Petrovića za tri, ali ni Anđušića, Ponjitka stiže do lopte. Još jedan promašaj za tri, ovog puta Avramovića. Filips odličan na defanzivnom skoku i posle faula Anđušića ima dva slobodna bacanja. Pogađa oba. Smit iz teške pozicije pogađa za tri, ostale su 3,4 sekunde do kraja. Zakucava Jović, utakmica je gotova - 92:88.

39. minut - Smit za Kabokla koji se snalazi i poentira. Faul u napadu Đurišića, njegova peta lična greška. Promašuje Anđušić, hvata Jelavić. Dok sudije gledaju za koga je lopta, u prenosu se čuje da Obradović viče "sram vas bilo". Dobija i teničku grešku. Jelavić pogađa jedno bacanje. Krade Ponjitka loptu. Trči u kontru i pogađa trojku. Faul Anđušiča, Iljasoglu promašuje oba bacanja - 88:83.

38. minut - Iljasoglu promašuje za tri, ali ima Mega ekstra posed. Izbija loptu Smit i ide u kontru, ima dva slobodna bacanja i pogađa ih. Filips gazi liniju preko polovine i napad je za Partizan. Nema trojke Smita, Ponjitka stiže do lopte - 87:78.

37. minut - Poentira Đurišić iz rolinga. Smit maši jedno od dva bacanja. Sam Jović na ziceru na drugoj strani i pogađa. Nema trojke Trifunovića - 87:76.

36. minut - Jović pogađa oba bacanja nakon faula Smita. Snalazi se tada Smit, ali loše dodavanje i nesporazum sa Kaboklom dovode Partizan do 18. izgubljene lopte. Poentira Jelavić iz teške pozicije. Nema trojke Trifunovića, ali ekstra posed imaju crno-beli i pogađa Smit - 83:75.

35. minut - Pogađa trojku Trifunović nakon pasa Smita. Petrović promašuje. Ništa od trojke Anđušića - 81:72.

34. minut - Faul u napadu Kabokla. Petrović precizan. Ponjitka pogađa jedno bacanje nakon faula Jelavića. Greši Đurišić, Anđušič hvata loptu - 81:69.

33. minut - Laki poeni za kapitena Pantera, tajm-aut traži Barać, trener Mege. Trojka Milijaševića. Jedmo bacanje pogađa Avramović. Još jedna trojka Milijaševića - 79:68.

32. minut - Beži lopta Kaboklu. Jelavić pogađa pod faulom Ledeja. Precizan je i sa linije penala. Ističe crno-belima vreme za napad, odbranila se Mega, ali traći napad - 73:65.

31. minut - Iljasoglu pogađa za tri poena. Kaboklo pogađa uz faul i dodatno bacanje. Jelavić pravi faul u napadu - 70:65.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Polaže Iljasoglu. Maši Panter iz teške pozicije, a potom i uz zvuk sirene - 67:62.

29. minut - Maše i Smit i Milijašević za tri poena. Panter do kraja i kontra rukom ubacuje loptu u obruč. Precizan je i Filips, a onda krade loptu Smitu - 65:62.

28. minut - Marković pogađa jedno bacanje, hvata Ledej loptu. Nema pogotka Trifunovića za tri poena. Maše i košarkaši Mege. Panter za Smailagića, još jedna izgubljena lopta za crno-bele. Prekršaj Ledej, Milijašević precizan sa linije penala - 63:60.

27. minut - Pravi faul Jović i Smailagić pogađa oba bacanja. Malovec pogađa uz faul uz zvuk sirene. Panter maši za dva poena, ali faul prave košarkaši Mege. Tehnička i za Maloveca i za Smailagića, bila su samo dva bacanja za Partizan, Smailagić precizan - 60:60.

26. minut - Spetljao se Anđušić u kontri i Partizan ponovo gubi loptu. Jović pogađa. Avramović pogađa jedno bacanje posle faula Filipsa. Jović ne uspeva preko Smailagića - 57:56.

25. minut - Đurišić pravi četvrti faul nakon neuspelog napada. Pogađa jedno od dva bacanja Anđušić. Željko jesve nervozniji, treću ličnu pravi Anđušić i Kovačević pogađa uz faul, a potom i slobodno bacanje. Nema pogotka Anđušića, Jovića blokira Kaboklo u kontri, ali ima Mega ekstra posed - 55:55.

24. minut - Pogađa Filips sa druge strane za tri i prvo vođstvo Mege na meču! Kaboklo pogađa uz faul kao i slobodno bacanje - 52:54.

23. minut - Nema pogotka Trifunovića za tri poena, hvata Đurišić i pogađa preko Kabokla. Nema pogotka Anđušića iz driblinga za tri, ne uspeva Trifunović da dođe do lopte - 49:51.

22. minut - Kovačević stiže do lopte, maši, a onda Partizan ponovo gubi loptu. Anđušić pravi ful, maši Kovačević drugo bacanje, snalazi se Ponjitka. Kaboklo zakucava. Filip Jović na drugpj strani pogađa za tri poena - 47:51.

21. minut - Prve poene postiže Anđušić. Filips uzvraća lepim potezom. Kaboklo pravi faul u napadu. Maši Đurtišić za tri poena - 43:49.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Maši Petrović, hvata loptu Ledej. Ponovo zakucava Kaboklo. Petrović sjajno pogađa iz prodora uz zvuk sirene - 41:47.

19. minut - Treća lična Đurišića. Ledej pogađa dva bacanja. Tri slobodna bacanja za Iljasoglua, pogodio je dva. Milijašević pogađa za tri poena. Smailagić promašuje jedno od dva bacanja posle faula Milijaševića - 39:45.

18. minut - Marković lepo napada u prodoru i pogađa. Loš napad Partizana, promašuje Ledej. Nema pogotka ni za Megu - 34:42.

17. minut - Greška u koracima Nikole Đurišića. Anđušića pogađa dva bacanja nakon faula Đurišića. Blokada Smailagića i Anđušića. Ništa od pogotka za crno-bele, tri sekunde u reketu Smailagić - 32:42.

16. minut - Odlična blokada Smailagića, ali Ledej potom greši u kontri. Lična greška Džejlina Smita uz pogodak Đurišića. Još jedna uspešna kontra Mege, Smit ostaje sam na šutu za tri i pogađa - 32:40.

15. minut - Poeni Ledeja. Treći faul Pantera, Jović promašuje jedno bacanje. Sjajna odbrana Jovića, ali se Smit odlično snašao i pogodio iz teške pozicije - 28:37.

14. minut - Nema pogotka Pantera sa poludistance. Malavec pogađa za tri poena - 27:33.

13. minut - Kaboklo pravi faul u napadu. Filips maši za tri poena. Ledej bez uspeha pokušava za tri, Kaboklo opet beleži ofanzivni skok. Trifunović napada jedan na jedan i pogađa - 24:33.

12. minut - Snalazi se Jelavić i poentira. Maši Avramović, hvata loptu Kaboklo. Avramović maši pri isteku napada, a Malavec pravi faul. Jović krade loptu nakon loših dodavanja Partizana i ponovo zakucava, ovog puta uz faul. Željko Obradović traži tajm-aut. Maši Jović slobodno bacanje - 24:31.

11. minut - Jović pravi faul u napadu. Loš napad Partizana, izgubljena lopta i Jović ima otvorenu kontru i zakucava. Pogađa Avramović za tri poena - 20:31.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Ponjitka i Avramović zajedničkim snagama dolaze do lopte, pogađa Panter iz driblinga. Faul pravi Panter, jedno bacanje pogađa a Milijašević. Kovačević pravi faul, Ledej pogađa oba bacanja. Isto toliko i Filips posle faula Pantera - 18:28.

9. minut - Dobra akcija Mege, Marković na polaganju. Još jednom zakucava Kaboklo.

8. minut - Iznudio je faul Avramović, promašio je jedno bacanje. Filips pravi grešku u koracima, ali Kovaćević je krade Partizanu i poentira. Pogađa Panter pod faulom Đurišića, pogađa i bacanje - 13:22.

7. minut - Zakucava Kaboklo preko Jelavića. Maši Marković dva slobodna bacanja za Megu. Još jednom zakucava Brazilac. Promašuje dodatno bacanje, beži lopta Jelaviću - 11:18.

6. minut - Raspoložen je Ponjitka, pogađa i drugu trojku. Lep potez Markovića koji postiže prve poene, Poljaku je malo falilo da ponovo ukrade loptu. Mega krade loptu Partizanu, laki poeni Petrovića - 11:14.

5. minut - Dobra reakcija Ponjitke u odbrani, lopta je za Partizan. Maše i Trifunović i Kaboklo, izlazi lopta iz koša. Trojka Petrovića - 7:11.

4. minut - Greši Ponjitka, igrao je nogom. Lepa kombinacija igrača Mege, asistencija Jovića, a poeni Jelavića. Ponjitka hvata loptu i daje lake poene - 4:11.

3. minut - Jelavić pogađa pod faulom, lična greška Trifunovića. Jelavić maši slobodno bacanje. Smit pogađa trojku. Nema pogotka za Đurišića za tri, prekršaj potom pravi Iljasolu. Kaboklo neprecizan, druga lična za Iljasolu koji odlazi na klupu - 2:9.

2. minut - Malovec pravi prekršaj nakon što je loptu u odbrani uhvatio Trifunović. Pas Smita za Trifunovića koji pogađa trojku. Greška u koracima Džejlina Smita - 2:6.

1. minut - Trojku odmah na startu pogađa Ponjitka. Nema pogotka Smita nakon što je Mega prokockala našad - 0:3.

PRE MEČA

19.50 - Sin Dejana Milojevića, Nikola Milojević, prati ovaj meč uživo, kao i srpski košarkaš Boban Marjanović.

19.45 - Trener domaće ekipe Marko Barać rekao je da će pokušati seriju da vrati u Beogradsku arenu.

- Još jedna utakmica protiv velikog tima i prilika za naše mlade igrače da pokažu svoj talenat. Ovoga puta igramo u našoj sali i maksimalno smo motivisani pred ovaj duel. Analizirali smo prvi meč i pokušali da napravimo određene korekcije kako bismo bili što spremniji. Biće nam potrebna velika energija i koncentracija u pokušaju da vratimo seriju u Arenu - rekao je Barać.

Trener Mege Marko Barać

19.42 - Zbog ograničenog kapaciteta hale, ulaznice nisu bile u prodaji, već su podeljene prijateljima i sponzorima kluba.

19.40 - U dvorani u beogradskom naselju Braće Jerković je i Amerikanac iz redova Partizana Džejms Naneli. On nije u sastavu odlukom trenera Željka Obradovića jer samo četiri stranca sme da ima u timu prema pravilima KLS.

Naneli se našalio sa bivšim košarkašem Partizana Tristanom Vukčevićem

19.35 - Prvi meč u Beogradskoj areni pripao je Partizanu rezultatom 82:72. Ukoliko Mega izjednači u seriji treći meč igraće se 30. maja od 20.00.

19.30 - Dobro veče i dobro došli u tekstualni prenos uživo drugog meča polufinalne serije Superlige Srbije u kojem Partizan gostuje Megi.

Čak i da Rusija okupira celu Ukrajinu, rat se neće završiti! Dve velike sile bore se za lične interese i ni jedna neće popustiti!

Mnogi analitičari prognoziraju da će naredna polovina godine biti malo mirnija od prve. Ipak, nagoveštavaju se nova ratna žarišta u svetu. O ratovima i geopolitici u emisiji "Rat uživo" govorili su Marko Matić iz Centra za odgovorne medije i prof. dr Dragan Škobalj, ekspert za energetiku. Uživo u program, putem vajber uključenja javio se i ratni reporter i novinar Igor Damjanović, kao i novinar Dejan Jelača.