10.07.2024

14:17

Autogol Kovačevića za remi Partizana u Moskvi

FK Partizan

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno 1:1 (0:1) u prijateljskom meču sa Lokomotivom iz Moskve.

Crno-beli su tako remijem završili učešće na prijateljskom turniru u Moskvi i u Beograd će se vratiti bez ijedne pobede iz tri pokušaja.

Ovaj put delovao je da su izabranici Aleksandra Stanojevića blizu trijumfa. Dobro su igrali, kontrolisali su ceo meč, a do vođstva su došli u 30. minutu golom Mateusa Saldanje. Taman kada je delovalo da je to kraj, Bojan Kovačević se pobrinuo da ipak ne bude. U nadoknadi vremena tokom jedne akcije Lokomotive, golman Jovanović je intervenisao i izbio loptu, ali je na nju naišao Kovačević i sproveo je u sopstvenu mrežu.

Veliki posao čeka trenera Aleksandra Stanojevića, koji je prethodno rekao da nije baš zadovoljan i da ekipa može da izgleda dosta bolje. Protiv Lokomotive, to i jeste izgledalo bolje u odnosu na duele sa CSKA (3:0), koji je Partizan ubedljivo izgubio i Dinamo iz Moskve (2:2), gde je izvukao remi. Sada je tim iz Humske ostavljao utisak da je kompaktniji i sigurniji. Dobro je to delovalo u odbrani do samog kraja.

Sudeći po tome što je promenio maltene ceo tim, jasno je da Stanojeviću rezultat i nije bio u prvom planu. Ovo mu je maltene poslednji trenutak da vidi šta funkcioniše, a šta bi trebalo ispraviti pre početka sezone u Superligi, ali i kvalifikacija za Ligu šampiona.

Naravno, uvek je slađe ostvariti barem jednu pobedu, ali sve će se to zaboraviti ako Partizan u takmičarskim mečevima bude na visini zadatka. Do početka Superlige ostalo je još desetak dana...

LOKOMOTIVA - PARTIZAN 1:1

Strelci: Nikita 90 Mateus Saldanja 30,

Stadion: RZD Arena

Grad: Moskva

LOKOMOTIVA: Mitrjuškin – Nenahov, Njamsi, Fason – Silijanov, Batrakov, Barinov, Rakov, Tiknizjan – Vorobjev, Pinjajev

Trener: Mihail Galaktionov

PARTIZAN: Jovanović – Filipović, Marković, Mujakić, Antić – Arijaga, Zahid – Trifunović, Goh, Kalulu – Saldanja.

Trener: Aleksandar Stanojević

DRUGO POLUVREME:

KRAJ UTAKMICE.

90+3: Kiksnuo je Jovanović doslovce u poslednjim trenucima utakmice. Rusi dolaze do izjednačenja.

90+1: Stanojević daje uputstvo svojim igračima gde bi trebalo da stanu. Igraće se još dva minuta.

89. minut: Pritisla je sada Lokomotiva Partizan, crno-beli su mahom sali u sopstveni šesnaesterac i uspeli su da se odbrane. Utisak je da im odbrana korektno funkcioniše.

86. minut: Probao je sa distance Stjepanović da uveća prednost Partizana, ali je Mitrjuškin bio siguran.

79. minut: Slobodan udarac za Partizan, do lopte je nedaleko od gola stigao Nemanja Nikolić i šutirao je, ali pored gola.

75. minut: Saldanja je napustio teren, a umesto njega u igri je Đorđe Jovanović.

70. minut: Kratak predah za obe ekipe, voda i minut odmora.

65. minut: Izmene u Partizanu, u igri su Nemanja Nikolić i Severina, nema više u postavi Trifunovića i Goha. Zubairu i Kovaćević su dobili šansu.

63. minut - Mujakić ostavlja dobar utisak u dresu Partizana. Imao je dve kvalitetne intervencije u šesnaestercu crno-belih.

60. Šutao je Saldanja iz kornera, ali je protivnička odbrana ekspresno reagovala.

58. minut - Mogao je Partizan da realizuje jednu lepu akciju, imao je četvoricu igrača u napadu, ali je Kaluluov pas bio loš, pa je naizgled dobra situacija propala.

56. minut - Drugo poluvreme je za sada znatno sporije od prvog, fudbaleri oba tabora su krenuli sporo, bez želje za postizanjem nekog rezultata. Na prvi pogled umorni, iako je temperatura znatno prijatnija nego u našim krajevima.

48. minut - Dve izmene kod crno-belih, Stjepanović i Ovusu će igrati umesto Zahida i Arijage.

PRVO POLUVREME:

Poluvreme - Tim iz Humske vodi nakon prvog dela igre u Moksvi, a jedini gol je postigao Mateus Saldanja u 30. minutu igre.

45+2 - Glavni arbitar je produžio prvo poluvreme dva minuta, ali se za tih 120 sekundi ništa značajno nije dogodilo.

43. minut - Žele Rusi da dođu do izjednačenja pre odlaska na pauzu, ali lopta ne želi u gol.

40. minut - Briljira Antić na ovom meču, i glavom odbacuje svaku loptu koja se čini kao potencijalna pretnja.

38. minut - Velika šansa za Lokomotivu, gužva pred golom Partizana, ali lopta odlazi pravo u ruke Jovanoviću.

35. minut - Čini se da je ovaj gol dao dodatnu motivaciju igračima iz oba tabora. Dok Partizan diktira tempo igre, Rusi stvaraju brojne šanse, ali im ne ide od ruke da ih do kraja i realizuju.

30. minut - GOL! Saldanja je olako matirao protivničkog golmana!

26. minut - Sudija je poslao igrače dva tima da se osveže.

21. minut - Zahid je izveo faul, ali su domaći poslali loptu u korner. Lopta iz kornera je otišla pravo golamnu u ruke.

15. minut - Pokušava Partizan na sve načine da se približi protivničkom golu, ali je odbrana Lokomotive i više nego stabilna.

12. minut - Dobra akcija crno-belih preko Kalulua, koji je sjajno poslao loptu ka Gohu, ali je on pobegao malo u desno, pa nije mogao ozbiljnije da ugrozi gol protivnika.

10. minut - Partizan je imao priliku da iz slobodnog udarca ugrozi gol Lokomotive, ali lopta je otišla preko gola.

9. minut - Fudbaler ekipe iz Moskve grubo je startovao nad Kaluluom, koji je kratko ostao da leži na zemlji, ali nije ništa ozbiljnije u pitanju.

5. minut - Imali su šansu izabranici Mihaila Galaktionova, srećom po fudbalere Partizana lopta je otišla preko gola.

3. minut - Obe ekipe krenule su silovito od samog starta meča, ali čini se da Partizan preuzima veću inicijativu.

1. minut -  Utakmica je počela, posed lopte prvi ima tim Aleksandra Stanojevića!

PRE MEČA:

14.30 - Mali broj gledalaca je na tribinama "RZD Arene", iako je karta koštala 100 rubalja, što je oko 120 naših dinara

14.25 - Naša Superliga i ruska Premijer liga startuju u isto vreme, za deset dana. Klub iz Humske će u prvom kolu igrati protiv Napretka u Loznici, dok će Lokomotiva dočekati novog prvoligaša Akron.

14.20 - Današnja utakmica će biti treća provera za crno-bele u Moskvi. Na "Bratskom kupu" su izabranici Aleksandra Stanojevića remizirali sa Dinamom (2:2), zatim su izgubili od CSKA (0:3), a sada ih čeka test protiv Lokomotive.

14.15 - Dobrodošli na tekstualni prenos uživo kontrolnog meča Partizana i Lokomotive.

Sile mraka i vladari iz senke vuku sve poteze! Evo šta su hteli da postignu ubistvom Trampa! (VIDEO)

Ko stoji iza atentata na Trampa? Forenzičari tvrde da je na skupu pucano iz tri različita oružja. Izraelska vojska izvela udare na centralnu Gazu. Među stradalima ima dece. Na ove, ali i sve druge važne svetske teme govorili su analitičar prof. dr Miloš Laban i politički filozof Dragoljub Kojčić. Uživo u program putem vajber uključenja javili su se i politikolog i advokat Aleksandar Đuričić i predsednik SPOR Stefan Srbljanović.