Autor: V.Ž.

13.09.2024

18:54

Partizan u petoj brzini! Šakotin AEK razbijen u spektaklu na Sajmu! (FOTO)

Košarkaši Partizana pobedili su AEK 93:60 u prvoj utakmicu pred domaćim navijačima u sklopu priprema pred novu sezonu.

Prvobitno, meč je trebalo da bude odigran na Kalemegdanu, ali je zbog najave loših vremenskih uslova u Beogradu u poslednjerm trenutku preseljen u Halu 3 Beogradskog sajma.

PARTIZAN - AEK 93:60 (27:20, 24:19, 27:8,

Beogradski sajam.

PARTIZAN: Dejvis, Lundberg, K.Džouns, Nilikina, Vošington, Koprtivica, Nakić, Marinković, Pokuševski, Braun, Bonga, T. Džons.

Trener: Željko Obradović.

AEK: Stornilis, Hab, Karampelas, Flionis, Brajs, Filios, Parker, Kuzminkas, Netcipoglu, Alejn, Kuzeloglu, Golden.

Trener: Dragan Šakota

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Kraj utakmice Partizan je deklasirao AEK 93:60!

38. minut - Lična greška za Bošnjakovića, dva penala pogađa Goldena 87:58.

37. minut - Najbolji igrač AEK-a je Brajs, dva poena 85:53. Braunovo zakucavanje iz kontre 87:53.

36. minut - Vašingtona neće šut, ide na klupu, u igru ulazi Bošnjaković. Sterling gubi loptu, faul Nilikina.

35. minut - Vašington polaže posle lepog prodora 85:51.

34. minut - Posle tajm-auta Marinković pogađa za dva, onda je Nilikina odigrao dobro u defanzivi. Pokuševski zakucava na asistenciju Nilikine 82:51. Faul na Nilikini 83:51

32. minut - Stornilis poentira u dva napada zaredom i Željko Obradović traži tajm-aut.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Vanja Marinković u kontri pogađa i postavlja konačan rezultat treće deonice 78:47

29. minut - Mario Nakić pogađa iz kontre za dva 74:46. Skordilis samo jedan poen sa linije penala, a posle pravi i faul u napadu.

27. minut - Posle trojke i dvojke Lundberga - zakucavanje. Najbolji period igre partizana od starta utakmice. Bošnjaković pogađa prvu trojku na meču, crno-bela dominacija 72:46.

25. minut - Brendan Dejvis gađa i poentira sa distance 61:42. AEK za pet minuta daje samo tri poena Partizan blizu 20 razlike 61:42

Trojka Lundberga koji je iskreirao sam sebi svoju poziciju za šut i tako je sada prednost Partizana ubedljivih 20 razlike 64:44.

23. minut - Novi poeni Tajrika Džonsa i to u kontri 55:39. Džonmsovi minuti. Novo zakucavanje prvog igrača crno-belih u nastavku 59:41

22. minut - Agresivniji Partizan u nastavku, Željko Obradović proba i tu varijantu protiv Atinjana

21. minut - Posle promašaja na obe strane na početku drugog poluvremena odlična akcija i baaaaaaam zakucavanje Tajrika Džonsa 53:49.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Sterling Braun je fauliran i imaće dva slobodna bacanja, a onda uz zvuk sirene Karlik Džouns pogađa uz faul 50:39. Pogodio je i sa penala. Partizan - AEK 51:39 na poluvremenu.

19. minut - Koprivica lupa rampu Kuzelogluu, koji usput dobija i nesportsku ličnu grešku. Balša oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja. Partizan ponovo dvocifren 45:35. Greše gosti, pa novi poeni Koprivice 47:35

18. minut - Karlik Džons poentira posle prodora 43:33. Smanjuju Atinjani sa linije penala, ali nove poene za crno-bele postiže Brendon Dejvis.

17. minut - AEK sa penala stiže do novih poena 38:33. Nova, treća trojka Sterlinga Brauna 41:33.

16. minut - Karlik Džons krade loptu i rutinski poeni za 38:31.

15. minut - Brutalna blokada Tajrika Džonsa, zaustavio je Kuzminskasa, Karlik greši, ali je Pokuševski siguran za 36:29.

14. minut - Košarkaši Partizana naštelovali nišanske sprave i Pokuševski pogađa za tri 36:31.

13. minut - Nilikina opet pogađa za tri 33:27. Fauliran je Džons koji je sada prvi put na terenu, a onda i promašuje.

12. minut - AEK uzvratio trojkom 30:27, a Nakić u sledećem napadu promašuje za tri posle skoka u napadu Tajrika Džounsa i pravi ličnu.

11. minut - Faul na Brajsu pogađa sa penala 27:22. Prve poene upisao je Frenk Nilikina, i on je bio precizan za tri.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Dvejn Vašington je oba puta precizan sa penala. Partizan odličan u defanzivi, a u poslednjem napadu je Vašington promašio trojku. 27:20 što je i rezultat posle prvog perioda igre.

8. minut - Tajrik Džons sjajno zakucava 23:15. Na drugom košu AEK stiže do nove trojke i to o tablu. Prednost Partizana je prepolovljena 23:18

7. minut - Fauliran je Bonga, staje na liniju penala i pogađa samo jedno  21:13

6. minut - I Bonga za triiiiiiii 20:10. Atinjani odgovaraju trojkom Brajsa 20:13.

5. minut - Braun postiže novu trojku, ekipa Željka Obradovičća je ubedljiva na startu 15:6.

4. minut - Trojka Sterlinga Brauna za 10:4, a onda asistencija Dejvisa za Marinkovića 12:4.  Dragan Šakota traži tajm - aut za AEK..

2. minut - Partizan je odlično počeo kao i Brendon Dejvis sa pet poena na startu.

1. minut - Brendon Dejvis postiže prve poene na meču 2:0. Trojku poogađa Ife Lundberg. 5:0.

I AEK je došao do svojih prvih poena na ovom meču 5:2.

18.55 - Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos meča Partizan - AEK na portalu Informer.rs.

Demokratije više nema u svetu, postoji samo vladavina jednog naroda! Oni određuju šta su ljudska prava! (VIDEO)

Troškovi servisiranja ogromnog američkog saveznog duga sada su veći od budžeta za odbranu, izjavio je izvršni direktor Tesle i Spejks Iksa Ilon Maks u popularnom podkastu. On je dodao da zemlja „izuzetno brzo bankrotira“. Američko ministarstvo finansija objavilo je krajem jula da je državni dug premašio 35 biliona dolara, što je skočilo za trilion u periodu od šest meseci. Profesor dr Milan Petričković sa Fakulteta političkih nauka govorio je na ovu temu u "Info jutru" Informer televizije.