Obradović pred turnir u Atini: Ponosni smo što inspirišemo druge, Janakopulos mi je bio sve, otac, prijatelj...
Podeli vest
Trener Partizana Željko Obradović pred predstojeći turniru u Atini "Pavlos Janakopulos" koji će se održati na kultnom stadionu "Kalimarmaro" , pričao je o Atini, koja je za njega druga kuća i što igra turnir posvećen čoveku koga mnogo poštuje, koji mu je bio kao otac i prijatelj.
Pored Partizana i Panatinaikosa, koji igraju u petak, na turniru učestvuju još dva evroligaša, Andolu Efes i Makabi Tel-Aviv. Trener crno-belih se prisetio da je Partizan pre starta minule sezone na Tašmajdanu odigrao meč sa Fuenlabradom pred oko 10.000 "grobara" i inspirisao druge ekipe.
Košarkaški klub Partizan poznat je kao "odskočna daska" za najjače evropske i NBA timove, ali će ove sezone nastupati sa čak osam igrača koji su prethodno nastupali u najjačoj ligi sveta.
Trener KK Partizan Željko Obradović i kapiten KK Partizan Vanja Marinković poslali su otvoreno pismo javnosti, a povod je vređanje navijača crno-belih upućeno Vesni Čović, supruzi predsednika KK Crvena zvezda Nebojše Čovića.
16.09.2024
10:29
Ceo svet je nakon toga pričao o atmosferi, navijačima, a nešto slično se očekuje i sad na kultnom stadionu, mestu održavanja prvih modernih Olimpijskih igara (1896).
- Ovaj turnir je nešto vrlo slično onome što smo mi organizovali pre godinu dana sa Fuenlabradom na Tašmajdanu. Bila je divna atmosfera i čitav svet je video spektakl. Bilo je zaista nešto posebno. Mislim da je ono što smo mi uradili pre godinu dana sada inspirisalo druge klubove da urade nešto slično. I zbog toga smo ponosni. Jer mi smo napravili prvi korak ka organizaciji utakmica na otvorenom - kazao je Željko Obradović, prenosi grčki portal Gazeta.
Turnir nosi ime nekadašnjeg vlasnika Panatinaikosa Pavlosa Janakopulosa.
Košarkaši Pariza imali su zanimljivu uvertiru i pripremu pred meč s Partizanom u Beogradu.
16.09.2024
08:38
- Svake godine mi smo na ovom turniru. Volimo da dođemo u Atinu, ne moram da naglašavam zbog čega volim da sam u Atini. Ovaj grad je moj drugi dom gde volim da dođem da vidim moje stare prijatelje iz Panatinaikosa. Šta za mene predstavlja Pavlos Janakopulos? Sve! Otac, dobar prijatelj. On je za mene uvek bio više od predsednika kluba. Bili smo veoma bliski. Uvek se trudio da mi pomogne oko svega, kao što je pomagao svakom od nas za mojih 13 godina u Panatinaikosu. On mi je posebna osoba i uvek ću ga pamtiti po tome što je uvek želeo svakome da pomogne.
Stadion "Kalimarmaro" je posebno mesto.
- Srećni smo što se nalazimo na ovom istorijskom mestu. Biće pune tribine, tako da će biti sjajno za sve koji dođu i svedoče uživo ovom spektaklu. Ovo je stadion na kojem su održane prve moderne olimpijske igre, tako da sam stadion ima svoju istoriju. Kao što sam već rekao, Kalimarmaro će biti krcat tako da nas i taj podatak čini još ponosniji što smo deo turnira.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaški klub Partizan poznat je kao "odskočna daska" za najjače evropske i NBA timove, ali će ove sezone nastupati sa čak osam igrača koji su prethodno nastupali u najjačoj ligi sveta.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp zauzeo je kurs ka likvidaciji duboke države u SAD, odnosno, liberalnih globalista, objavivši im rat do uništenja, izjavio je ruski filozof, politikolog i sociolog Aleksandar Dugin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je povodom najnovijih dešavanja i napada na studente koji žele da uče, a koji su od sinoć na mirnom skupu u Pionirskom parku gde traže da im se ispune zahtevi kako bi se vratili na fakultete.
Predstavnik studenata koji žele da uče Miloš Pavlović uključio se večeras u specijalni program Informer televizije i naglasio da njihova okupljanja nisu usmerena na stvaranje buke ili haosa.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas na skupu "Žene snaga Srbije", povodom obeležavanja Dana žena 8. marta, da su u utorak u Skupštini kukavice napale poslanice, institucije naše zemlje, kao i Srbiju, ali da su im žene stale na put i pokazale hrabrost.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se iz Sava Centra na skupu pod nazivom "Žene, snaga Srbije" i istakao da neki iz opozicije kao da se za Olimpijske igre spremaju jer "svi pređu po 15 kilometara dnevno".
Ministar zdravlja u Vladi Republike Srbije Zlatibor Lončar uručio je danas ugovore o radu novoj grupi zdravstvenih radnika koji se nakon boravka u inostranstvu vraćaju u Srbiju, i dobijaju posao u našim zdravstvenim ustanovama.
Većina vlasnika smeštaja u Grčkoj kaže za Srbe da su dobri gosti, ipak neki od njih su počeli da naglašavaju da žele isključivo dobre turiste, s obzirom da su imali loša iskustva prethodnih godina!
Nikola M. (35) iz Velikog Središta poginuo je sa dvogodišnjim sinom u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 14. novembra prošle godine kod Vršca kada je naglo prešao u suprotnu traku i sudario se sa kamionom.
Posebno odeljenje za organizovani kriminal Višeg suda u Beogradu odbilo je žalbe na rešenje o određivanju pritvora predsedniku opštine Obrenovac i bivšem v.d. direktoru EPS-a Miloradu Grčiću, biznismenu Aleksandru Papiću i koordinatoru IKT poslova JP EPS Ivanu Marinkoviću.
Stan u kojem je S. V. (29) upucao policajaca S. M. (38) u Mirijevu, kako javlja naš reporter sa lica mesta, u vlasništvu je ženske osobe koju je policija upravo privela.
Izjava predsednika Francuske Emanuela Makrona o potrebi pokretanja diskusije o primeni nuklearnog oružja je put do velike tragedije, izjavio je predsedavajući Državnoj Dumi Rusije Vjačeslav Volodin.
Hiljade ljudi na istoku Australije dobilo je naređenje da se evakuiše zbog ciklona Alfred, koji je doneo jaku kišu, ogromne talase i jake vetrove, a zatvoren je aerodrom u Brizbejnu, kao i više od 1,000 škola u tom regionu.
Snage povezane sa novim vlastima u Siriji ušle su, u priobalnom delu zemlje, u teške borbe sa borcima lojalnim svrgnutom sirijskom predsedniku Bašaru al Asadu, preneo je danas BBC.
Jutjuber i avantirista Endrju Kros (36) preminuo je u utorak, 4. marta, mesec dana nakon što je doživeo tešku saobraćajnu nesreću i bio priključen na aparate za održavanje u životu.
Poznate ličnosti često prave greške u govoru zbog brzopletosti. Neki to prihvate sa smehom, dok drugi pokušavaju da se opravdaju. Ipak, ti njihovi lapsusi se i dan danas prepričavaju i iznova izazivaju osmeh.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar