Obradović o čudnim odlukama u Evroligi! Drugi put naš rival ima dan više odmora
Podeli vest
Trener Partizana Željko Obradović govorio je o sutrašnjem meču protiv Armanija u Evroligi.
Crno-beli u okviru 10. runde elitnog takmičenja od 20.30 dočekuju italijansku ekipu u Beogradskoj areni i nadaju se da bi mogli da prekinu seriju poraza. Partizan je u sredu uveče izgubio od Barselone (87:79), što im je bio peti uzastopni poraz u eliti.
Osećam se mnogo bolje, oslobodio sam se štaka. Uskoro imam zakazanu magnetnu rezonancu, pa ću, kada stignu rezultati, znati više o tome koliko mi je još oporavka ostalo i kada ću se vratiti na teren, poručuje košarkaš Crvene zvezde, Džoel Bolomboj (30).
Jedan od simpatizera Novaka Đokovića (37) zabeležio je neverovatan trenutak – srpski as meditira na teniskoj mreži!
14.11.2024
19:00
Obradović je za medije rekao da je ekipa na treningu radila na stvarima koje nije koristila protiv Barselone.
- Trening između dve utakmice je posvećen da se vide neke stvari koje smo radili i da se razmišlja o novom protivniku. Radili smo ono što je bilo evidentno, a to je veliki program u našoj igri, da znamo da pravimo faul u slučaju kad smo u bonusu. Vraćam se na ovu situaciju gde je bilo minut i 25 sekundi do kraja, pola koša za Barselonu, gde smo imali dva faula još do jednog bonusa i primili smo tri poena, mada je bilo i drugih čudnih stvari pre tih tri poena, ali ne bih o tome. Druga stvar koju smo probali da reagujemo je ono gde smo imali najveći problem u zadnjih pet minuta druge četvrtine, a to je bila "svič" odbrana Barselone i probali smo da reagujemo i objasnimo igračima - rekao je Obradović.
Veoma važan duel za obe ekipe, daćemo sve od sebe da dobijemo utakmicu, rekao je Mitrović.
14.11.2024
18:00
Foto: Starsportphoto
Košarkaši Partizana
Trofejni trener se osvrnuo i na predstojeći meč sa "manekenima", a posebno je istakao činjenicu da ponovo, kao i u prošlom duplom kolu, imaju dan manje odmora.
- Što se tiče Milana, oni takođe imaju neke probleme, igraju atipično sa tri četvorke, uglavnom sa dva pleja. Već smo napravili skauting, ono što je interesantno, ekipa koja igra protiv nas drugi put u duplom kolu ima dan više od nas. To nije zanemarljivo. M smo igrali sa Fenerbahčeom, oni su pre toga igrali utorak - petak, a mi smo igrali dan kasnije prvu utakmicu. Tako je ispalo, ali moramo sa još većom energijom da igramo, sa većim brojem izmena i da ostavimo srce na terenu. Još jednom hvala svim navijačima koji su i u onom ogromnom minusu nisu nikad prestali da bodre tim. Oni su uvek bili naša snaga, morao sam igračima da pričam o tome, da shvatimo da sem nas igramo i za nekog drugog. Gest koji je napravio predsednik, kada je ušao u svlačionicu i stao uz ekipu, hvala mu na tome i imaćemo to u mislima - dodao je popularni Žoc.
Obradović je otkrio i da li će se kapiten Vanja Marinković naći u timu sa Armanijem.
- Vanja je nažalost i dalje u istom problemu ima još par igrača sitnih problema, videćemo šta će biti - rekao je Obradović.
Starteg Partizan je otkrio i šta je pričao sa Frenkom Nilikinom tokom treninga.
- Nisam samo sa njim, to su dnevni razgovori, svako od njih zaslužuje pažnju i da razgovaramo o ulozi u timu, sve je bilo veoma korektno, to su momci u koje imam veliko poverenje - dodao je trener crno-belih.
- Čuo sam, nisam znao, šta može čovek da kaže, sem da izjavi saučešće porodici i bliskim ljudima. Mnogo mi je žao, ne znam šta bih vam odgovorio - zaključio je Obradović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Osećam se mnogo bolje, oslobodio sam se štaka. Uskoro imam zakazanu magnetnu rezonancu, pa ću, kada stignu rezultati, znati više o tome koliko mi je još oporavka ostalo i kada ću se vratiti na teren, poručuje košarkaš Crvene zvezde, Džoel Bolomboj (30).
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
Mark Brnović, koji je danas preminuo, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena. Izvor iz SAD otkrio je ko je stajao iza te odluke.
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Za ukrajinske pilote lovaca MiG-29, koji deluju od prvih dana ruskih vojnih operacija duž istočne linije fronta, svaka misija predstavlja kombinaciju preciznog proračuna i instinkta za preživljavanje.
Nemačke oružane snage našle su se usred ozbiljnog skandala koji uključuje seksualno uznemiravanje, ekstremno desničarsko ponašanje i upotrebu narkotika u jednoj od svojih najelitnijih jedinica, u trenutku kada Berlin pokušava da ojača Bundesver i poveća broj regruta, navodi Fajnenšal Tajms.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunu demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 648 ljudi. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Zemlje EU razilaze se u stavovima po pitanju nabavke oružja za Ukrajinu u sklopu paketa pomoći od 90 milijardi evra – Nemačka i Holandija smatraju da deo sredstava treba da bude potrošen za kupovinu američkog oružja, dok Francuska insistira da prioritet treba imaju evropski proizvođači.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Muzički repertoar srpske estradne pevačice Snežane Đurišić na tradicionalnoj novogodišnjoj Srpskoj večeri u Zagrebu izazvao je burne reakcije i završio na naslovnicama tamošnjih medija.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar