Alen Smailagić dolazi na megdan Partizanu sa četiri kopče na glavi. On je povredu zaradio na utakmici Žalgirisa protiv Jonave (101:64), ali će uprkos tome biti prisutan na meču u "Beogradskoj areni" (utorak od 20,30, Sport klub 1).
Ubedljiv i rutinski trijumf tima Andree Trinkijerija obeležila je povreda doskorašnjeg košarkaša Partizana. On je u jednom trenutku utakmice zadobio posekotinu na glavi koja je zahtevala četiri kopče.
Ipak, to ga nije omelo da se vrati na parket, pa se u nastavku ponovo našao na terenu i tom prilikom pokazao kakav je borac, a samim tim je i oduševio litvanske navijače.
Alen Smailagic suffered a head laceration in the game against Jonava, which required 4 stitches. Zalgiris player is already back on the court. pic.twitter.com/Ytd0nJAPjj
— BC Zalgiris Kaunas (@bczalgiris) December 1, 2024
Ubedljiv trijumf "zelenih" dolazi u pravom trenutku. Upravo je Jonava bila generalna proba pred jedno od najtežih gostovanja u Evropi i odrađena je na rutinski način.
Meč između Partizana i Žalgirisa važan je za obe strane. Na jednoj, crno-beli su vezali dve pobede i žele nastavak serije i povratak u borbu za Top 10.
Na drugoj, tim Andree Trinkijerija doživeo je pomalo neočekivan poraz na domaćem terenu od Baskonije (70:83), nakon čega je italijanski stručnjak psovao u programu uživo, iako su veći deo utakmice imali prednost koja je u jednom trenutku iznosila velikih +16.
Svi, cela Evropa, pazi i moja svlačionica, nema ko nije mislio da pobeđuje Zvezda. I samo sam rekao ‘OK, ti ćeš večeru, ti ćeš važnu bocu vina, ti ćeš drugu večeru’. I svi pali, rekao je Andrea Trinkijeri i otkrio zbog čega je verovato da Partizan dobija Crvenu zvezdu u prvom ovosezonskom večitom derbiju.
Nekadašnji strateg Partizana, a sada šef stručnog štaba Žalgirisa, Andrea Trinkijeri, pred meč sa bivšim klubom je rekao da će mu biti izuzetno teško da vodi tim u Areni punoj njegovih "grobara".
Litvanski novinari koji se bave košarkom do detalja su analizirali haos nakon meča Partizana i Olimpijakosa u Evroligi, posle kog se Jorgos Barcokas žalio da je napadnut. Ipak, kako i oni sami tvrde kamere otkrivaju drugačiju istinu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Svi, cela Evropa, pazi i moja svlačionica, nema ko nije mislio da pobeđuje Zvezda. I samo sam rekao ‘OK, ti ćeš večeru, ti ćeš važnu bocu vina, ti ćeš drugu večeru’. I svi pali, rekao je Andrea Trinkijeri i otkrio zbog čega je verovato da Partizan dobija Crvenu zvezdu u prvom ovosezonskom večitom derbiju.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom današnjeg prvog Kolegijuma naše televizije ekskluzivne informacije kako je Beograd spreman da uvede recipročne mere Crnoj Gori nakon što je on u toj zemlji stavljen na crnu listu.
Misije Euleksa i OEBS-a oglasile su se danas povodom dramatične situacije na Gazimestanu gde je juče, na Vidovdan, sproveden novi teror nad Srbima, a u režiji takozvane policije lažne države Kosovo i samozvanog premijera Aljbina Kurtija.
Jelena Pavlović, blokaderka sa dna kace, a nekada pristalica politike Aleksandra Vučića, pa potom i poslanica stranke Branimira Nestorovića, izazvala je danas neviđeni haos u blokaderskim redovima, pokrenuvši lavinu njihovih međusobnih sukoba i žestokih okršaja.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predstaviće večeras javnosti najnoviji, sveobuhvatni paket državnih mera koje su direktno usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje svih građana naše zemlje.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) izdao je crveni meteoalarm zbog visokog UV indeksa za danas i sutra, a u Novom Sadu je već izmereno čak 59,5 stepena.
Energetsko povezivanje ključno je za energetsku sigurnost Balkana i jugoistočne Evrope, jer samo dobro povezane zemlje mogu biti energetski bezbedne i otporne na energetske šokove i turbulencije, poručila je danas ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović, koja je putem video linka učestvovala na ministarskom panelu regionalne konferencije „Energetski zaokret 2“ u Tuzli.
Dok Srbi strahuju od ujeda opasne ribe-zeća u Pefkohoriju, 15-godišnji Janis u Atini uspešno lovi ove štetočine i sa 158 ulova osvaja prvo mesto na takmičenju.
Tihomir Krstić (45), koji je bio u protvoru zbog sumnje da je 27. decembra, prošle godine na Novom Beogradu napao, izbo nožem I opljačkao S.C., preminuo je u Centralnom zatvoru.
Jednoipogodišnji dečak koji je 23. juna teško povređen u stravičnoj nesreći u Begaljici kod Grocke, kada ga je deda pregazio traktorom, nažalost preminuo je u Univerzitetskoj dečjoj klinici Tiršova.
Ormuski moreuz, kroz koji prolazi oko trećina svetskog izvoza nafte, ponovo se našao na ivici ozbiljne krize, a formalni povod je tumačenje člana 5 američko-iranskog memoranduma, ali je suština spora u potpuno različitom razumevanju prava na kontrolu plovidbe.
Portparolka Bele kuće Karolina Levit potvrdila je danas da će se u utorak, 30. juna u Dohi održati sastanak na visokom nivou o Iranu, ali i da će na njemu delegaciju SAD da predvode specijalni izaslanik Stiv Vitkof i Džared Kušner, dok će se paralelno voditi i tehnički razgovori.
Nakon pucnjave u Štadeu u Nemačkoj, u kojoj je ubijeno petoro ljudi, dve osobe su navodno pokušale da pobegnu automobilom, rekao je za nemački portal Focus.de čovek koji živi u blizini mesta pucnjave.
Policija i hitne službe sprovode veliku akciju u Štadeu, dok dva helikoptera nadleću centar grada, a portparol policije potvrdio je da je u napadu život izgubilo pet ljudi.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Plaža Glifoneri, koja se nalazi oko 7 kilometara od Limenasa na ostrvu Tasos, predstavlja odličan izbor za sve koji žele da uživaju u mirnom ambijentu i prirodnoj hladovini.
Kamen u bubregu postaje bolan kada se simptomi pojave. Dr Sarbjit Mohapatra deli znake upozorenja na koje treba obratiti pažnju, kao i preventivne korake koje treba slediti.
Mnoge poznate ličnosti svim silama se trude da sakriju svoj privatan život, a jedna od njih je i pevačica Džejla Ramović, koja je u tajnoj vezi s kolegom Jakovom Jozinovićem.
Pevač Emir Habibović čeka čeka svoje šesto dete sa 15 godina mlađom suprugom Tamarom, a sada je objavio još jednu vest o prinovi u porodici - dobiće i unuče.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.