Igrači Partizana se uplaše od "grobara"! Legendarni Grbović zagrmeo posle poraza crno-belih!
Podeli vest
Nekadašnji kapiten Partizana, a sada direktor Beogradske arene, Goran Grbović, rekao je da igračima crno-belih koncentracija pada zbog navijača u hali.
Pošto je ostvario pet uzastopnih pobeda u Evroligi, Partizan je upisao novi poraz. Iz Beograda je ovoga puta bodove odneo Asvel, koji je naglo podigao formu, a samim tim i popravio poziciju na tabeli.
Najefikasniji pojedinac u porazu Partizana od Asvela (79:82) bio je Dvejn Vošington sa 22 postignuta poena, a nakon meča Amerikanac je istakao da će tim puno naučiti iz ovog poraza.
Nekadašnji kapiten Partizana, Goran Grbović, u razgovoru za Informer je istakao da poraz od Asvela može mnogo da košta beogradskog velikana.
- U procentu čak i 50 posto. Zato što, bez obzira na okolnosti i povrede, kada rekonstruišeš ekipu, kada se jedan igrač povredi, to je udarac. Prekid serije u ovom trenutku je baš bolan za Partizan, pre svega jer je opet izgubio kod kuće. Moraš sada da računaš da ćeš neke utakmice jako teško da odigraš na gostovanju, a izgubio si kod kuće. Tu su i Bolonja i Vilerban. Koštaće mnogo i što se tiče samopouzdanja zbog narušavanja konstante koja je trajala pet utakmica i tokom koje smo dobili Olimpijakos i Panatinaikos - poručio je popularni Grba, pa u istom dahu nastavio:
Slobodan sam! Bio je to kratak i jasan odgovor Žofrija Lovernja na pitanje da li bi se vratio u Partizan, nakon što je njegov trenutni klub Asvel slavio u Beogradskoj areni u 16. kolu Evrolige (79:82).
Košarkaši Partizana poraženi su od Asvela na domaćem parketu (79:82), u 15. kolu Evrolige, a centar crno-belih Balša Koprivica kaže da su izgubljene lopte i skok kumovali kiksu.
18.12.2024
06:53
Foto: Starsportphoto
- Ovaj poraz od Asvela je signal da igrači Partizana moraju da se pregrupišu i da krene da se igra košarka kao u prethodnim utakmicama, da se povećava koncentracija u odbrani i da bude manje izgubljenih lopti. Posle Asvela je po rasporedu Efes u Istanbulu, a na takvim gostovanjima ne možeš da se vadiš za poraze kod kuće. Nije laka situacija. Još kad se na to dodaju povrede igrača... Doduše, na to se računalo pre početka sezone da će doći do toga, ali za Partizan je svaki igrač važan i to se odrazilo na igru ekipe.
Na pitanje kada će Partizan biti pravi, Grbović je odgovorio:
- Šta tačno znači "biti pravi?". Pitaš čoveka koji je stara škola. Za mene je sve neuspeh kada nisi prvak. Jedno su rezultati, drugo su ciljevi, treće je uspeh. Uspeh je kada si prvi. Željko razmišlja na ovaj način. Partizan je našao svoju igru, našao je i Vošigntona, Brauna i Karlika. Mi ćemo morati da odigramo pozicionu igru mnogo preciznije i bolje. Moraćemo da pretimo iz reketa kada protivnici skupljajuu odbrani. Mi nemamo centra koji može da dominira kao što je Lesor. Tajrik nije taj koji da igra u pozicionoj igri. Ne preti kao što je Lesor. Dejvis isto nije taj igrač, a ostaje samo Balša koji može da preuzme tu ulogu. On igra dobro i u odbrani i ima skokove u napadu. Tu je on dosta dobar, ali mora da se oslobodi, da odigra mnogo efikasnije za ekipu. Tu negde moramo da se tražimo, jer spolja imamo jako dobre igrače. Ali ako nemaš unutrašnju igru, gde dođe do lakih poena...
Foto: Starsportphoto
Ponudio je Grbović i alternativno rešenje.
- Ili da se ubrza igra maksimalno kao što je bilo u početku, gde smo izdominirali u odbrani i imali lake poene posle kontri. Sada toga nema, uglavnom do poena dolazimo iz igre jedan na jedan, što ne znači mnogo, jer jake ekipe nađu rešenje za tu vrstu napada. Nema mnogo vremena za pronalaženje, raspored je nemilosrdan. Nema se vremena. Budućnost je, primera radi, vrlo lako našla rešenje za naš napad. Imate manju klupu, manji izbor itd. U principu, moraće da daju mnogo više od sebe i igrači i stručni štab da bi se vratili na put koji bi mogao da ih odvede u tih prvih 10 na tabeli - objasnio je legendarni košarkaš.
Foto: Starsportphoto
Za kraj je Grbović zašao dublje u analizu toga što Partizan protivnicima dozvoljava da uhvate previše ofanzivnih skokova.
- Partizan igra taj zonski presing 1-3-1 i to što preuzimaju na perimetru ne znači mnogo za skok u napadu. U tim preuzimanjima ti treba koncentracija, jer se dešava da baš spoljni igrači prođu i na te odbitke uzimaju skokove. Juče smo imali situaciju da je Asvel tri ili četiri puta imao te tercijarne napade, a duple napade više i ne brojim. U odbrani moraš da koristiš sve elemente. Odbrana je 90 posto stvar volje, a 10 posto stvar dogovora, ali često padnemo u tom voljnom momentu. Zbune nas tri pogotka kada ne očekujemo. Utakmica traje 40 minuta, nemate prava da padnete u tim elementima igre u toku utakmice. Zagrađivanje koša je osnovni element u košarci. Lopta padne tu negde u sredinu i neko drugi je pokupi. To je baš stvar dekoncentracije i ne sme da se dešava. To je za razgovor i analizu. Razumem da ima igrača koji nisu igrali evropsku košarku i da treba da se adaptiraju. Kao da se igrači uplaše svoje publike, što se takođe dešava ponekad. Mislim da će morati da se poradi na mikrotaktikama mnogo više, jer verujem da možemo da pobedimo Efes u Istanbulu ako budemo koncentrisani, pa da odigramo sa Fenerom, što će biti možda ključna utakmica bez obzira na ishod u Istanbulu - zaključio je Goran Grbović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Najefikasniji pojedinac u porazu Partizana od Asvela (79:82) bio je Dvejn Vošington sa 22 postignuta poena, a nakon meča Amerikanac je istakao da će tim puno naučiti iz ovog poraza.
Dr Emir Ugljanin, blokader bivši asistent na Državnom Univerzitetu u Novom Pazaru (DUNP), izneo je skandalozne zaključke u emisiji Utisak nedelje na tajkunskoj Novoj S govoreći o događajima od jula ove godine u Novom Pazaru kada su blokaderi ekstremisti brutalno napadali policiju.
Blokaderi su za 28. decembar, za nedelju, neposredno pred doček Nove godine najavili novi skup i prikupljanje nekakvih potpisa za izbore, ali izostavili su da spomenu zbog čega su izabrali baš taj datum.
Jedan od glavnih trovača tajkunskog lista Danas, koji redovno na najsramniji način napada vlast svoje zemlje, ali i iznosi notorne laži kako bi je predstavio u što gorem svetlu, jeste Aleksandar Latas - čovek koji je, slučajno ili namerno, nagrađivan u Hrvatskoj za svoje pljuvanje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa visokom delegacijom Svetske banke na čelu sa Čarlsom Kormijeom, direktorom za regionalnu infrastrukturu za Evropu i Centralnu Aziju.
Kukuruz se sve više koristi u kotlovima i može značajno smanjiti troškove grejanja domaćinstava, iako ima nešto nižu toplotnu vrednost u odnosu na pelet, ali i duplo nižu cenu.
U selu Velika Reka kod Malog Zvornika pet porodica koje žive od zemlje, ujedinile su svoje snage, i ovim načinom rada, postižu a i zarađuju mnogo više.
Od 16. decembra uvodi se nova autobuska linija koja će saobraćati na relaciji Čukarička padina - Savski venac - Voždovac - IKEA / TC "Ava šoping park".
Državljanin Sudana W.Y.H. (37) pretučen je u nedelju u ranim jutarnjim časovima u Nemanjinoj ulici, nakon što ga je napala grupa od tri nepoznata lica.
Beogradska policija u saradnji sa kolegama iz inđije uhapsila trojicu muškaraca koji su osumnjičeni za izvršenje krivičnih dela prinuda i ugrožavanje sigusnosti.
Slađan J. (37) iz Zaječara brutalno je ubijen, kako se sumnja, tokom pljačke sefa na stovarištu na kom je radio, a osmnjičeni za težak zločin su M. K. (18), M. Đ. (23) i L. L. (28)!
L. Lađevac (28) jedan od trojice osumnjičenih za ubistvo Slađana J. dobro je poznat policiji po nasilničkom ponašanju, a i njegov otac je u mladosti ubio čoveka.
Energetski sistem Ukrajine nalazi se na ivici kolapsa, a nastala oštećenja prete da u potpunosti izbace iz funkcije sisteme prenosa električne energije sa zapada na istok zemlje.
U Rumuniji su potvrđena dva slučaja lepre, dok su još dve osobe hitno hospitalizovane zbog bliskog kontakta sa obolelima, saopštile su zdravstvene vlasti.
Razgovori ukrajinske delegacije koju je predvodio predsednik te zemlje Volodimir Zelenski i američke delegacije na čelu sa američkim specijalnim izaslanikom Stivom Vitkofom i zetom američkog predsednika Donalda Trampa Džaredom Kušnerom, a povodom plana za okončanje rata u Ukrajini okončani su danas, preneo je Gardijan.
Nemački proizvođač automobila Folksvagen će sutra prestati sa proizvodnjom u fabrici u Drezdenu, što predstavlja prvi slučaj u istoriji kompanije dugoj 88 godina da zatvara pogon u Nemačkoj.
Beograd je zvanično ušao među pet najboljih filmskih lokacija Evrope zato što se na ulicama srpske prestonice snimala američka serija "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter").
Iako je dugo bio izvan glavnih trendova, tamno ljubičasti karmin vratio se na velika vrata, a ove zime i za Novu godinu postao je apsolutni favorit na usnama.
Pevač Željko Joksimović i njegova supruga, voditeljka Jovana Joksimović, pojavili su se na sahrani Jovana Terzića, oca funkcionera Crvene zvezde Zvezdana Terzića.
Ana Sević objavila je prošle noći fotografiju iz porodičnog doma na kojoj se vidi čak pet toplomera kojima je pevačica i voditeljka merila temperaturu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar