Voleo bih da svi shvatimo u kakvoj je situaciji Partizan. Ovo govorim, ne iz želje da kukam ili stvaram alibi, već iz razloga da svi spoznamo da situacija u kojoj se nalazimo nije jednostavna, rekao je trener Partizana Srđan Blagojević (51) po okončanju zimskih priprema u turskom Beleku.
Fudbaleri Partizana odradili su zimske pripreme i spremno gledaju na nastavak domaćeg šampionata i prvog narednog protivnika, Spartak iz Subotice (1. februara).
Trener crno-belih Srđan Blagojević, međutim, nije želeo da daje nikakve pompezne najave i obećava brda i doline, već je navijačima ponovo saopštio istinu, ma koliko ona gorka bila.
- Voleo bih da svi shvatimo u kakvoj je situaciji Partizan. Ovo govorim, ne iz želje da kukam, da se žalim ili stvaram alibi, već iz razloga da svi spoznamo da situacija u kojoj se trenutno nalazimo nije jednostavna. Trebalo bi da se ujedinimo i zajedno donesemo novu energiju, kako bismo izašli iz ovoga gde se trenutno nalazimo, a onda nastavimo napred. Rekao sam i na predstavljanju čak i ako ostanemo na trenutnom igračkom kadru, bez pojačanja, daćemo sve od sebe da to bude bolje i kvalitetnije nego što je bilo jesenas. Takođe, Partizan nije šesti, nego drugi i naš zadatak je da se u ovom trenutku kroz rad zadržimo na tom nivou - jasan je beogradski stručnjak.
Svestan je da nije samo njemu i stručnom štabu teško, već da veliki teret u čitavoj tranziciji snosne upravo igrači. Ipak, podvlači da je zadovoljan do sada urađenim i da je pravac kojim ekipa u ovom trenutku ide dobar. Sastav "parnog valjka" pod njegovim vođstvom je odigrao samo pripremne utakmice: Debrecin 1:1, Prag 2:2, Hebar 1:0 i Jagjelonija 1:1.
- Nije igračima lako, mi u stručnom štabu smo svesni da ih guramo iz zone komfora, tražimo od njih neke stvari na koje nisu navikli u prethodnom periodu, ali to je deo procesa. Pokušavamo da napredujemo. Došli smo do nečega što bih ja voleo da bude, međutim, uvek ima prostora za napredak. Imamo jasnu sliku dokle smo stigli, igrači su se maksimalno potrudili, uložili veliki napor da se koncentrišu, prihvate nove zadatke i na tom planu nemamo zamerke. Utakmice protiv Jagjelonije, protivnika evropskog kalibra, pokazala nam je da možda nismo na tom nivou trenutno, ali je potrebno da u perspektivi ne samo pariramo ovakvom protivniku, već i dominiramo i pobedimo.
Foto: FK Partizan
Crno-beli na pripremama u Turskoj
Partizanovi fudbaleri su se u subotu veče vratili u Beograd. Trenera i stručni štab očekuju teške odluke, jer je predviđen rez igrača koji neće nastaviti sezonu sa timom. Blagojević je put Turske krenuo sa 30 fudbalera i četvoricom golmana, a taj broj mora da se koriguje.
- U Tursku smo vodili 30 fudbalera i četvoricu golmana. Definitivno moramo da smanjimo taj broj, a u isto vreme da konkretnije razgovaramo sa upravom kluba što se tiče prelaznog roka i neophodnih korekcija. Ne volim veliki broj fudbalera u trenažnom procesu, želim da broj bude sveden na 23 igrača i trojicu golmana maksimum. Nemam ništa protiv i ako je manje. Naravno, da to budu igrači koji mogu da odgovore nekim zahtevima. Mnogo igrača na treningu dovodi do rasipanja pažnje, organizacija je složenija i fudbaleri koji su van takmičarskog pogona mogu da prouzrokuju nezadovoljstvo.
Više puta se iz Humske jesenas moglo čuti obećanje da će klub nastojati ojačanju omladinskog pogona i škole, a to još jednom ponavlja i glavni trener.
- Poveli smo veliki broj fudbalera jer to je politika kluba, ali i da bismo dali značaj tim igračima. U duelu sa Hebarom, ako ne računamo Natana de Medinu, naši fudbaleri su u proseku imali 19 i po godina. Partizan je trenutno u takvoj situaciji da mora da se osloni na mlade, ali i da se vrati korenima kad je funkcionisanje kluba bila zasnovano na omladinskoj školi. U narednom periodu ćemo odlučiti ko će da bude u konkurenciji za duel sa Spartakom, ali i ko će da ostane u prvom timu.
Foto: FK Partizan
Podmlađeni "parni valjak"
Sredinom decembra crno-beli su neočekivano poraženi u Subotici (2:1), pa sa mnogo motiva očekuju revanš pred svojim navijačima.
- Nisam pristalica krupnih reči i obećanja, zanima me samo prva sledeća utakmica, a to je u ovom trenutku Spartak. Ako svakog dana uradimo nešto što će nam pomoći da napredujemo, mi ćemo ti da uradimo. Videćemo dokle ćemo dogurati. Sve što je isplanirano je i urađeno, što je veoma važno u ovom periodu. Deluje nam kao da radimo dosta dugo, ali zajedno smo malo više od dve nedelje. Za to vreme smo pokušali da spakujemo upoznavanje i privikavanje jedne na druge, uspostavljanje pravila, kao i upoznaje sa novim modelom igre. Pripreme su donele određeni pomak i za početak sam zadovoljan.
Za kraj, Blagojević se osvrnuo i na probleme sa povređenim igračima. Usled velikog broja fudbalera van stroja, ne isključuje mogućnost dovođenja pojačanja uz prvobitni razgovor sa Prinudnom upravom.
- Najviše nas brinu povrede mišića Nihada Mujakića i Milana Roganovića. Takođe, imamo kontaktne povrede Ibrahima Zubairua, Mihajla Ilića, Vukašina Đurđevića. Očekujem da one budu brzo sanirane. Ostali smo bez dva desna beka, Nihada Mujakića koji nam mnogo znači. Sve će to da utiče na razgovor sa Dankom Lazovićem i Predragom Mijatovićem i eventualne poteze - zaključuje Blagojević.
Mladi fudbaler Milan Roganović (19) ubeđen je da će prolećni deo sezone pod vođstvom novog trenera crno-belih Srđana Blagojevića biti znatno uspešniji od jeseni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mladi fudbaler Milan Roganović (19) ubeđen je da će prolećni deo sezone pod vođstvom novog trenera crno-belih Srđana Blagojevića biti znatno uspešniji od jeseni.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
U Frankfurtu je danas održan skup ProGlasa, tokom kojeg je došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Zoran Vicelarević. U publici je bila i Ana Drakulović, koja je nakon incidenta napustila skup.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno su izlazili na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedočili su o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić bez dlake na jeziku komentarisao je predsednika Crne Gore Jakova Milatovića, iznoseći niz oštrih kritika na njegov račun i dovodeći u pitanje doslednost njegovih političkih stavova.
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić, jedan od vođa antisrpskog Proglasa, zaputio se juče u Frankfurt. On je otišao u Nemačku gde je održana tribina Proglasa.
Organizator ProGlasovskih aktivnosti Dragan Vasiljević snimljen je pijan u Frankfurtu nakon što je u tom gradu na tribini ProGlasa napadnut novinar Zoran Vicelarević, kada je pokušao da postavi pitanje predstavnicima ProGlasa.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je večeras da je američka vojska u pripravnosti, nakon što je Iran lansirao rakete na Izrael i pozvao Iran da obustavi napade i da se vrati za pregovarački sto.
Operativni štab iranskih oružanih snaga Hatam al Anbija saopštio je danas, nakon lansiranja raketa na Izrael, da Izrael mora da zaustavi napade na Liban ili će se suočiti sa "daljim razornim udarcima".
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar