• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Đ. M.

14.02.2025

19:19

Oglasio se Iliev zbog tužbe Partizanu: Ponizili su me, ja sam bio jedini...

Starsportphoto

Partizan

Oglasio se Iliev zbog tužbe Partizanu: Ponizili su me, ja sam bio jedini...

Nekadašnji fudbaler i sportski direktor Partizana, Ivica Iliev, rekao je da iz kluba nisu želeli nikakav kontakt sa njime, te da mu ništa drugo nije preostalo nego da ga tuži.

Po ko zna koji put u poslednje vreme, digla se velika prašina u Humskoj ulici. Ovoga puta zbog tužbe Ivice Ilieva fudbaslkom klubu Partizan!

Foto: Inofrmer/Pedja Milosavljević

 

U momentima kada se klub finansijski oporavlja, sigurno da mu spomenuta situacija nije potrebna, ali, dogodila se i sada nema nazad.

Na tu temu se u međuvremenu oglasio i Ivica Iliev, koji je u razgovoru za portal "Telegraf" priznao da je podneo tužbu.

- Činjenica je da sam podneo tužbu, ne bežim od toga, niti imam šta da krijem. Ali, želim da postavim pitanje svakom čoveku, svakom navijaču Partizana, pa i laicima koji nisu u temi, ali zdravorazumski mogu da rasuđuju: Šta sam drugo mogao da uradim u situaciji kada je klub sa svakim kome se duguje novac stupio u kontakt, napravio dogovor, izvršio i neka plaćanja, a obaveze prema meni, kako iz prethodnog mandata, tako i sada nisu ispoštovane? - rekao je Iliev, pa u istom dahu nastavio:

- Bio sam spreman na dogovor, ali me niko nije ni pozvao, pa sam preko advokata, preko drugih posrednika, pokušao da stupim u kontakt sa ljudima iz kluba, da napravimo dogovor, nađemo rešenje. Međutim, niti je ko želeo da priča sa mnom, niti su zaostala dugovanja isplaćena. I, ponavljam, jedino sa mnom nisu želeli da pričaju i ne znam, ne razumem o čemu se tu radi. Šta mi je onda preostalo nego da novac koji mi je po ugovorima pripadao, koji pripada mojoj porodici, deci, potražujem na sudu.

Foto: FK Partizan

 

Iliev je potom istakao nezadovoljstvo načinom na koji je došlo do prekida saradnje sa Partizanom.

- Uručen mi je otkaz pod ponižavajućim okolnostima, pokušali su da me diskredituju na sve moguće načine i ništa drugo mi nije preostalo. Bez obzira na sve, tražio sam razgovore i dogovor preko posrednika – nije urodilo plodom. Potom sam pokušao i preko mog pravnog zastupnika Vlade Bojovića, nije ni to donelo pomaka. Bio sam fudbaler Partizana u dva mandata, zatim sportski direktor punih sedam godina i kao neko ko je toliko dugo prisutan u klubu, očekivao sam makar razgovor, čak i preko advokata, pa da vidimo da li cela priča može da se reši, da se nađe kompromis - poručio je Iliev, pa nastavio:

- Nisu želeli ni kontakt ni razgovor i šta mi je onda preostalo u situaciji kada imam validne ugovore i novac koji je njima garantovan, a neko drugi odbija pruženu ruku za dogovor. Eto, pitam svakog čoveka, navijača, vas medije, šta biste uradili na mom mestu? Doveden sam u poziciju da slučaj usmerim na advokate i sud, praktično sam bio prinuđen, shodno postupcima druge strane, da to učinim. Sada je sve u rukama mog advokata Bojovića i nemam više šta da dodam.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!
Live TV

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!

U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.

11.07.2026

10:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set