• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: O. B.

24.02.2025

06:20

Na današnji dan: Dve decenije od istorijskog uspeha Partizana! (VIDEO)

Starsportphoto©

Partizan

Na današnji dan: Dve decenije od istorijskog uspeha Partizana! (VIDEO)

Podeli vest

Na današnji dan - 24. februara, crno-beli izborili mesto u osmini finala Kupa UEFA.

Neodgovorno vođenje pretodne uprave potpuno je urušilo i destabilizovalo Partizan. U prilog tome ide činjenica da se u Humskoj osvojen bod na 175. večitom derbiju kao što su se nekada slavile titule, a njih već dugo nema u rukama crno-belih. Već godinama je Partizan daleko od šampionske trke, dok loši rezultati u Superligi kao posledicu imaju sve manje mečeva u međunarodnom fudbalu. 

Nije uvek bilo tako, naprotiv... Partizan je početkom veka, kada se mučila Crvena zvezda, bio jedini klub sposoban da Srbiji donese bodove na UEFA listi. Crno-beli igrali su redovno grupne faze evropskih takmičenja, a jedan od najvećih uspeha na međunarodnoj sceni ostvarili su baš danas - 24. februara 2005. godine u Dnjepropetrovsku. 

Pre dvomeča Partizana i Dnjepra, Srbija je punih 14 godina čekala da ima učesnika u nokaut fazi nekog evropskog takmičenja. Crno-beli su prekinuli post, a iste sezone otišli su i korak dalje budući da su nakon beogradskih 2:2 u Ukrajini došli do minimalne pobede - 1:0, i plasirali se u osminu finala Kupa UEFA. 

Budući da je Partizanu u Dnjepropetrovsku za prolazak dalje bila potrebna pobeda, trener Vladimir Vermezović odlučio se za ofanzivu od prvog minuta. Istina, plan je ostao samo na papiru budući da su crno-beli bili u podređenom položaju tokom više od 70 minuta. Dobra vest je da je odbrana vođena sjajnim Ivicom Kraljem uspela da odbije sve pokušaje domaćih da povedu pred svojim navijačima. 

Najbolje šanse imali su Nazarenko, Kotenko i Mihailenko, a u finišu prvog poluvremena posao je postao teži za Partizan kada je kapiten - Saša Ilić, dobio crveni karton nakon sukoba sa Nazarenkom. Delovalo je da crno-beli nemaju nikakve šanse za prolazak dalje, ali imali su šta da ponude Vermezovićevi izabranici. 

Ispostavilo se da je strateg Partizana baš na poluvremenu napravio ključnu odluku kada je Pjera Boju ostavio u svlačionici, a na teren poslao Miroslava Radovića. Sjajni ofanzivac postao je "match winner" pošto je u 87. minutu postigao jedini gol na meču vredan plasmana u osminu finala Kupa UEFA. 

Partizan je, nažalost, zaustavljen već na narednom stepeniku u Kupu UEFA budući da je nakon dvomeča pobeda zasluženo pripala moskovskom CSKA. 

Dnjepar: Kernozenko - Jezerski, Ševčuk, Radčenko, Rusol - Mihailenko, Rikun (od 88. Gricaj), Karnilenko (od 58. Venlinski), Nazarenko - Rotan, Bidnjenko (od 61. Kostišin)

Partizan: Kralj - Rnić (od 63. Ćirković), Đorđević, Mirković, Emeghara - Nađ, Tomić (od 72. Grubješić), Vukčević, Ilić - Odita, Boja (od 46. Radović)

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set