• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: A.K.

28.04.2025

06:40

Stanje na ATP listi posle senzacija u Madridu

reuters

Tenis

Stanje na ATP listi posle senzacija u Madridu

Podeli vest

Masters u Madridu je u toku, bilo je nekih šokantnih rezultata, ali ne i mnogo promena na ATP listi.

Italijanski teniser Janik Siner je i dalje prvi teniser sveta iako zbog suspenzije ne može da igra do 4. maja. Na tronu je sa 9,730 bodova. Već je počeo da trenira, a na terenu će opet biti za samo nekoliko dana.

Španski teniser Karlos Alkaraz je posle poraza u finalu Barselone odustao od takmičenja u Madridu. Izgubio je 200 bodova, a treći je na svetu sa 7,850 bodova, dok je i dalje drugi Nemac Aleksandar Zverev koji ima 8,085 bodova. 

Tejlor Fric je ostao na četvrtoj poziciji sa  4,815 poena, dok je pet i dalje Novak Đoković sa 4,130. Džek Drejper je on ove nedelje šesti sa 3,840 poena, dok je Aleks de Minor sedmi - 3,585. Holger Rune je napredovao jedno mesto i sad je osmi sa 3.440, Lorenco Muzeti je iza njega sa 3.200 bodova, dok je Danil Medvedev  deseti na svetu ove nedelje sa 3,190 poena. Rus Andrej Rubljov je branio titulu u Madridu, poražen je na startu i izgubio je 950 bodova, pa ove nedelje ima 2,580, što je bilo dovoljno za 17. poziciju. 

Što se tiče naši tenisera, Miomir Kecmanović, brzo je završio takmičenje na mastersu u Madridu. je  47. na ATP listi sa 1,146 bodova, Laslo Đere je zbog povrede odustao od drugog kola, a napredovao osam mesta i na 63. mestu je sa 902 boda, dok je Hamad Međedović, takođe je odmah poražen u Madridu, 71, 10 pozicija lošije plasiran nego pre sedam dana i ima 871 bod. Dušan Lajović je 128, napredovao je deset mesta ulaskom u glavni žreb Madrida iako je odmah poražen, a ima 446 bodova.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Udarno: Šta mediji u Kazahstanu pišu o poseti Vučića?
Politika

Udarno: Šta mediji u Kazahstanu pišu o poseti Vučića?

Novinska agencija Kazahstana "Kazinform" objavila je vest da predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u dvodnevnoj poseti toj zemlji na poziv šefa države Kasima-Žomarta Tokajeva, uz ocenu da se višedecenijska saradnja dve države vremenom podigla na nivo pragmatičnog partnerstva sa stabilnim političkim poverenjem i rastućom ekonomskom dinamikom.

26.02.2026

13:19

Exatlon

TV

Ameriku čekaju crni dani
Live TV

Ameriku čekaju crni dani

Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.

26.02.2026

12:00

Ko to želi smrt Dačiću?
Live TV

Ko to želi smrt Dačiću?

Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.

26.02.2026

10:53

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set