Krunić "samlela" protivnice: Još jedna Srpkinja u osmini finala Rolan Garosa
Podeli vest
Srpska teniserka Aleksandra Krunić i Kazahstanka Ana Danilina plasirale su se u osminu finala Rolan Garosa u dublu, pošto su eliminisale Kineskinju Hinju Jiang i Tajvanku Vu Fang Šien 2:0 (6:4, 6:3).
Naša teniserka Krunić i Ruskinja koja nastupa pod zastavom Kazahstana slavile su u dva seta, i to nakon što su u oba dela igre stizale zaostatak.
Ono što mi smeta je potpuni nedostatak poštovanja. Konstantno su pevali, uzvikivali besmislice i stalno prekidali meč i tako sprečavali da se on odvija normalno, rekao je Đaume Munar.
Elena Ribakina je pobedila Jelenu Ostapenko u trećem kolu Rolan Garosa 2:0 (6:2, 6:2) a Kazahstanka i Letonka iznenadile su publiku.
30.05.2025
20:10
Iako su u prvom setu dvaput bile u minusu, Krunićeva i Danilina su preokretom stigle do vođstva. U drugom su rivalke imale brejk prednosti, ali je tandem Krunić - Danilina dodao gas i u osmom gemu stavio tačku na meč.
Ovim trijumfom, Krunićeva je izjednačila svoj najbolji rezultat u Parizu, dok njeni najveći grend slem uspesi ostaju četvrtfinala Australijan opena i Vimbldona iz 2021. godine.
U borbi za četvrtfinale čeka ih bolji par iz duela između petih nositeljki, Amerikanke Muhamad i Poljakinje Skurs, i rusko-kazahstanskog tandema Pavljučenkova-Pridankina.
Srpska teniserka Olga Danilović i Ruskinja Anastasija Potapova plasirale su se u osminu finala Rolan Garosa u dublu, savladavši lako par Filipinku Aleksandru Ealu i MeksikankaRenata Zarazua sa 2:0 u setovima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ono što mi smeta je potpuni nedostatak poštovanja. Konstantno su pevali, uzvikivali besmislice i stalno prekidali meč i tako sprečavali da se on odvija normalno, rekao je Đaume Munar.
Izborni panel za žalbe i predstavke usvojio je danas žalbu Srpske liste (SL), poništio nezakonitu odluku Centralne izborne komisije u Prištini da ne sertifiluje kandidate SL za učešće na vanrednim parlamentarnim izborima 28. decembra 2025. godine i potvrdio sertifikaciju 33 kandidata SL, saopšteno je iz te stranke.
Kancelarija za Kosovo i Metohiju saopštila je danas da su na pravoslavnom groblju u Plemetini kod Obilića porušena dva nadgrobna spomenika porodice Jakovljević.
Pilot nevidljivog aviona F-117 koji je srpska PVO oborila četvrtog dana NATO bombardovanja 1999, ispričao je kako je preživeo obaranje i kako je kasnije izvučen u najvećoj akciji spasavanja još od Vijetnamskog rata.
Dragan Čavić (58) nestao je 2. decembra u Zemunu, gde je poslednji put viđen u Prvomajskoj ulici. Njegova supruga Suzana navodi da je njegov nestanak praćen neuobičajenim i zabrinjavajućim okolnostima.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija neobičnog, zastrašujućeg insekta. Dok su mnogi bili zbunjeni o čemu se radi, drugi su otkrili da je u pitanju strižibuba koja je ušla u dom jednog Srbina.
Snimak iz Obrenovca od pre dva dana, objasnio je kako je tekla cela drama od svađe, pucnjave, pa fizičkog obračuna između druga upucanog i pucača i njegovog sina.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko upozorio je američku stranu da bi moguće uvlačenje Sjedinjenih Američkih Država u rat protiv Venecuele moglo da postane ponavljanje Vijetnamskog rata za Ameriku, izjavio je stalni predstavnik Belorusije pri Ujedinjenim nacijama Valentin Ribakov.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izrazio je žaljenje zbog ubistva dva američka vojnika i jednog civila, prevodioca koji je radio sa američkim snagama, u napadu Islamske države (ISIS) u Siriji, najavivši „ozbiljnu odmazdu“.
Rakun koji se prošle nedelje onesvestio nakon što je napravio nered u prodavnici alkoholnih pića u Ašlandu u Virdžiniji osumnjičen je i za još najmanje dve ranije "provale", saopštili su lokalni zvaničnici za zaštitu životinja.
Glumica Nikolina Friganović kaže da su njeni roditelji bili mladi tokom ratova devedesetih i pogroma Srba iz Hrvatske za vreme ustaške akcije "Oluja" i da je u svoj lik Nade u "Tvrđavi" utkala mnogo ličnih emocija i sećanja na taj nemili period.
Glumica Žilijet Binoš (61) razdrmala je ceo svet ulogom u erotskoj drami "Kobna veza" ("Damage") iz 1992. godine u kojem je snimala eksplicitne scene seksa.
Snimak koji se munjevito proširio društvenim mrežama prikazuje zgodnu plavokosu devojku kako mirno i fokusirano trenira, potpuno nesvesna pogleda oko sebe, jer su joj helanke toliko uske da izgleda kao da je gola.
Za Jarčeve, Device i Bikove Nova godina znači mnogo više promena nego za ostale znakove. Dok će mnogi rasipati i trošiti bez plana oni neće znati šta će sa parama.
Starleta Stanija Dobrojević oglasila se prvi put nakon što je njen bivši verenik Asmin Durdžić otvorio dušu o problemima koje su njih dvoje imali u vezi.
Borivoje Jovanović, poznatiji kao Bora Mercedes, kojeg je publika upoznala u takmičenju "Nikad nije kasno", preminuo je juče nakon duge borbe sa teškom bolešću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar