Zverev bez borbe do četvrtfinala: Holanđanin morao da preda meč
Podeli vest
Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto mu je danas Holanđanin Talon Grikspor zbog povrede predao meč osmine finala pri rezultatu 6:4, 3:0.
Godinama je Aleksander Zverev u samom vrhu svetskog tenisa, ali svoje dobre igre nikako ne uspeva da naplati. Nemački teniser još uvek je bez grend slem titule, a novu šansu da dođe do najvažnijeg trofeja u "belom sportu" ima na Rolan Garosu. Treći reket sveta danas se plasirao u četvrtfinale pošto mu je meč nakon jednog odigranog seta predao Talon Grikspor.
Francuska teniserka Lois Buason (22) koja je zauzimala 361. mesto na svetu, izbacila je treću igračicu planete, Džesiku Pegulu, i plasirala se u četvrtfinale velikog turnira, ostavljajući publiku u potpunom šoku.
Španski teniser Karlos Alkaraz krupnim koracima korača ka odbrani titule na Rolan Garosu, pošto je danas izborio četvrtfinale takmičenja.
01.06.2025
20:20
Prošlogodišnji finalista Rolan Garosa je imao prednost od 1:0 u setovima, dok je u drugom vodio sa 3:0 kada je Holanđanin odlučio da se preda zbog povrede. Zverev će sedmi put u poslednjih osam godina igrati četvrtfinale u Parizu, a potencijalni rival mu je Novak Đoković.
Srpska teniserka nije uspela da se domogne četvrtfinala Rolan Garosa u singlu, ali jeste u dublu. Ona je u paru sa ruskinjom Aleksandrom Potapovom savladala Terezu Mihalikovu i Oliviju Nikols - 2:1 (6:7, 7:6, 6:0).
01.06.2025
17:19
Zverev je uoči meča sa Griksporom bio apsolutni favorit, ali meč nije dobro počeo za njega. Nemac se mučio u uvodnim gemovima, delovalo je da nije dovoljno dobro zagrejan, ali je posle prvog brejka sve došlo na svoje mesto.
Budući da se tokom priprema za Rolan Garos nije naigrao na šljaci, Aleksander Zverev nije bio oduševljen što je meč prekinut nakon nešto više od sat vremena. Ipak, mora da bude zadovoljan budući da će imati više vremena za odmor i pripremu narednog meča.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Francuska teniserka Lois Buason (22) koja je zauzimala 361. mesto na svetu, izbacila je treću igračicu planete, Džesiku Pegulu, i plasirala se u četvrtfinale velikog turnira, ostavljajući publiku u potpunom šoku.
U Predsedništvu Srbije danas su održane konsultacije predsednika Aleksandra Vučića sa predstavnicima Pokreta socijalista, Saveza vojvođanskih Mađara i Stranke pravde i pomirenja, a nakon toga građanima se obratio predsednik Vučić.
Haški tribunal ponovo se oglasio povodom slučaja koji se vodi protiv jednog od bivših komandanata zločinačke Oslobodilačke vojske Kosova (OVK) Hašima Tačija.
Ovih dana je jedna od glavnih vesti u svim medijima blokaderska lista za predstojeće izbore na kojoj su sve "biser do bisera", pa je tako slučaj i sa 28. mestom na kom se, verovali ili ne, našao pisac, kolumnista "Peščanika" i blokader sa dna kace, Dejan Ilić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je uskršnju čestitku nadbiskupu beogradskom i mitropolitu, kardinalu Ladislavu Nemetu, kao i svim hrišćanskim vernicima koji najveći praznik slave po gregorijanskom kalendaru, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Direktor dokumentaciono-informacionog centra "Veritas" Savo Štrbac govorio je za RT Balkan o odnosima Srbije i Hrvatske i istakao da su odnosi dve zemlje bili bolji čak i u ratu 90-tih.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra od 8.30 do 18 časova izvoditi radove na vodovodnoj mreži u opštini Voždovac, zbog čega će deo potrošača ostati bez snabdevanja vodom.
Policija je uhapsila mladića (19) zbog sumnje da je da јe 23. marta ove godine, oko 3.30 časova, aktivirao i bacio ručnu bombu na obјekat јedne teretane u Zemunu.
Rade Rakonjac, bivši telohranitelj i gardista Željka Ražnatovića Arkana, ali i blizak prijatelj Luke Bojovića, ubijen je pre 12 godina, 2. aprila 2014. godine, u kafiću "Mariki" u Zvečanskoj ulici u Beogradu.
Zemlje Evropske unije prave novi centar odlučivanja u kojem SAD ne učestvuju, a inicijator je Velika Britanija, rekao je predsednik Odbora Saveta Federacije Rusije za međunarodna pitanja Grigorij Karasin.
U zemljotresu magnitude 5,8 stepeni po Rihterovoj skali, koji je danas pogodio delove Avganistana i zapadnog Pakistana, poginulo je najmanje osam ljudi u Avganistanu, saopštile su vlasti te zemlje.
Predsednik SAD Donald Tramp ponovo je zaoštrio trgovinsku politiku, uvodi carine do 100 odsto na uvozne lekove i menja režim oporezivanja metala, u pokušaju da sanira posledice prošlogodišnjeg tarifnog eksperimenta koji je oboren na sudu.
Pripadnici plemena Bahtijari u iranskoj pokrajini Huzestan naoružani su se uputili u planine u potragu za nestalim pilotom američkog borbenog aviona F-15.
Glumica Zendaja ponovo je privukla ogromnu pažnju javnosti kada se pojavila na premijeri u upečatljivoj plavoj haljini, koja je odmah postala glavna tema u svetu mode i na društvenim mrežama.
Drveni podovi zahtevaju pažljivo održavanje, a skupa sredstva često ne daju željene rezultate. Rešenje može biti jednostavna prirodna mešavina koja čisti, neguje i vraća sjaj bez štetnih hemikalija.
Možete kupiti televizor vrhunskih specifikacija, ali ako mu nedostaje određena funkcija, iskustvo gledanja neće biti potpuno. Reč je o VRR tehnologiji, koja je danas sve važnija za kvalitetan prikaz slike.
Influenserka Nikolina Kovačević rođena je kao Njegoš, a nedavno je otkrila kroz šta je sve prošla tokom procesa promene pola pre nešto više od dve godine.
Trudna pevačica Edita Aradinović otvorila je dušu o drugom stanju i čoveku sa kojim čeka dete, te je priznala da trudnoću nije zamišljala bez partnera.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar