• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

02.02.2021

07:02

NOVAK JE HEROJ SRBIJE! Vratio nas je u život, a onda sa Filipom zgromio Kanadu na startu ATP kupa! /VIDEO/FOTO/

Tenis

NOVAK JE HEROJ SRBIJE! Vratio nas je u život, a onda sa Filipom zgromio Kanadu na startu ATP kupa! /VIDEO/FOTO/

Podeli vest

Najbolji teniseri Srbije pobedili su Kanadu sa 2:1 na startu ATP kupa i to nakon preokreta

Odlučujući meč dobili su u dublu Novak Đoković i Filip Krajinović, koji su savladali posle velike Šapovalova i Raonića sa 7:5, 7:6 (4).

Prvi na teren izašao je Dušan Lajović, 26. teniser sveta je izgubio od Miloša Raonića 6:3, 6:4 i Kanada je tako osvojila prvi poen.

Foto: tanjug/ap

 

Potom je Novak Đoković morao da pobedi Denisa Šapovalova da bi Srbija ostala u igri. Nole je odradio posao 7:5, 7:5 i tako Srbiji doneo izjednačenje u meču, a potom i pobedu u dublu.

Dušan Lajović u prvom meču na ATP kupu protiv Kanade nije uspeo da ukroti neverovatno servise Miloša Raonića. Napravio je Kanađanin u oba seta po jedan brejk što mu je bilo dovoljno za pobedu bez iozgubljenog seta pa je tako doneo prvi bod Kanadi. 

 

Ispostaviće se i jedini, kada je Novak Đoković izašao na teren sve se promenilo. Prvi teniser sveta dobio je Šapovalova posle dva sata igre. Nije doduše bilo lako. Dobro se održao Šapovalov, spasio je dve brejk šanse u četvrtom gemu, ali ga je Novak slomio u 12. i dobio set sa 7:5.

Potom je u drugom selu igre Đoković ispustio priliku za brejk u drugom gemu, ali je ponovo u finišu meča profitirao na račun rivala i na kraju dobio  meč 7:5, 7:5 i doneo Srbiji 1:1 u duelu sa Kanadom. 

Foto: tanjug/ap

Filip Krajinović i Novak Đoković

Usledio je odlučujući dubl meč.  Srbija je na startu bila sigurna na svom servisu, a potom su slomili otpor rivala u 11. gemu. Došli su posle odlične igre do dve set lopte, prvu nisu iskoristili, ali zato jesu drugu i dobili su tako set sa 7:5.

U nastavku su naši igrači nastavili da vrše pritisak na servis protivnika.  Ali, izdržali su Kanađani nekako na servisu, došli do taj-brejka, ali dalje nisu mogli.  Krajinović i Đoković su poveli sa 3:0, ta prednost je na kraju bila presudna i na kraju je bilo 7:4.

Foto: tanjug/ap

 

Tako je Srbija stigla do 2:1 i trijumfa, a naredni meč igraju 4. februara, takođe od ponoći protiv tima Nemačke.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Spasić: Lažni sudija Majić poziva na prolivanje srpske krvi
Politika

Spasić: Lažni sudija Majić poziva na prolivanje srpske krvi

Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost najoštrije osuđuje beskrupulozno i ogoljeno pozivanje na brutalno nasilje od strane Miodraga Majića, lažnog sudije i političkog komesara nasilnih odreda koji su pucali na ljude, dolazili na kućne pragove, koji su gađali ljude kamenicama i topovskim udarima i koji su rušili zgrade državnih institucija.

08.04.2026

16:55

Maričić: Prikupljanje potpisa pokazalo da opozicija nema podršku građana
Politika

Maričić: Prikupljanje potpisa pokazalo da opozicija nema podršku građana

Na konferenciji u Gradskom odboru SNS Niš, Vladica Maričić, zamenik predsednika Skupštine grada i član Gradskog odbora, rekao je da akcija prikupljanja potpisa građana za raspisivanje vanrednih lokalnih izbora koju sprovodi deo opozicionih stranaka koje imaju odbornike u aktuelnom sazivu gradskog parlamenta, predstavlja još jedan dokaz tvrdnje Srpske napredne stranke da oni nemaju realan program koji bi ponudili biračima.

08.04.2026

15:35

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set