19.02.2021

11:57

MEDVEDEV POČISTIO CICIPASA i zakazao finale Australijan opena sa Novakom!

Tenis

Prvi teniser sveta Novak Đoković će u finalu Australijan opena igrati sa Danilom Medvedevom

Ruski teniser je u polufinalu rutinski pobedio Grka Stefanosa Cicipasa sa 6:4, 6:2, 7:5 i izborio duel sa prvim teniserom sveta

Medvedevu će ovo biti tek drugo finale nekog grend sslem takmičenja. Pre dve godine igrao je u finalu Ju Es opena i poražen je od Rafaela Nadala sa 3:2.

Đoković protiv Medvedeva vodi 4:3. Srbin i Rus su 2019. godine igrali na Australijan openu, a Novak je slavio 6:4, 6:7, 6:2, 6:3.

Rus je sjajno ušao u polufinalni meč i posle 75 minuta igre imao dva seta prednosti a onda rutinski dotukao Grka bez izgubljenog seta.

U prvom setu Medvedevu je bio dovoljan jedan brejk. Oduzeo je servis Cicipasu u petom gemu a onda rutinski priveo set kraju.

Drugi set dobio je sa pola snage. Brejk je napravio već u trećem gemu, potom duplirao prednost u sedmom bez izgubljenog poena a na isti način je iskoristio set loptu i poveo 2:0 u meču.

Probudio se Cicipas u nastavku, napravio brejk, zapretio, uveo set u dramatičan finiš, ali bilo je kasno, više od toga nije mogao, Danil je ostao fokusiran i rešio meč u tri seta.

MEDVEDEV - CICIPAS 6:4, 6:2, 7:5

Treći set

7:5 - Kraj, pobeda Danila Medvedeva 3:0 i igraće finale wsa Novakom Đokovićem.

6:5 - Medvedev se vratio, pravi brejk i sada servira za meč.

5:5- Novi egal u trećem setu.

4:4 - Preživeo je ovaj gem Rus, nije dozvolio zahuktalom Cicipasu da napravi brejk pa je poravnao rezultat.

3:4 - Gem za Grka, potvrdio je Cicipas brejk i vodi u trećem  setu.

3:3 - Cicipas je došao do dve brejk prilike. Medvedev je spasio prvu, a potom greši i Grk dolazi do brejka.

3:2 - Cicipas se malo probudio, uspeo je sa sačuva dve brejk lopte!

2:1 - Rus pravi brejk na startu trećeg seta! Cicipas kao da je već odustao i pomirio se sa porazom.

Drugi set

6:2 - Stavlja Medvedev tačku na drugi set, samo jedan setz ga deli od meča sa Novakom Đokovićem

5:2 - Kakav gem Medvedeva. Pravi brejk bez izgubljenog poena i servira za drugi set.

3:2 - Rus je potvrdio brejk i sada po receptu iz prvog seta čuva servis gem.

2:1 - Medvedev nastavlja u istom ritmu, u šestoj brzini lomi Cicipasa, opet prvi pravi brejk ua prednost u drugom setu. Grk za sada nema odgovor.

0:1 - Cicipas otvara drugi set, igralo se na razliku, ali Grk nije dozvolio brejk odmah na startu.

Prvi set

6:4 - Borio se Cicipas, spasio je tri set lopte, ali Rus na kraju posle 40 minuta igre opak osvaja prvi set.

5:3 - Medvedev bez problema čuva prednost i juri ka osvajanju prvog seta.

4:2 - Potvrđena prednost, Medvedev imali lepu prednost u prvom setu.

3:2 - Brejk! Ruskio teniser  je prvi napao i oduzeo servi gem Grku.

2:2 - Novi egal, a Medvedev osvaja servis gem bez izgubljenog poena.

1:1 - Siguran početak za Cicipasa i Medvedeva, bez problama osvaja servis gemove.

09.25 - Dobrodošli! Pratite užuvo uz Informer.rs meč između Stefanisa Cicipasa i Danila Medvedeva. Pobednik će u finalu igrati sa Novakom Đokovićem.

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.