28.05.2021

16:01 >> 16:19

ĐOKOVIĆU 119. TENISER SVETA UZEO SET, Novak pobesneo, razbio reket, pa isprašio Martina!

Tenis

Novak Đoković je pobedio u polufinalu Beograd opena Slovaka 31-godišnjeg Andreja Martina 6:1, 4:6, 6:0, posle sat i 56 minuta igre

Delovalo je da će prvi teniser sveta ekspresno u dva seta pobedi Slovaka, ali ga je 119. teniser sveta ipak natreoa da odigra tri seta. Nole je lagano dobio prvi set, usledio je mali pad u igru u drugom, ali je zašto Đoković u odlučujućem setu isprašio rivala.

Đoković je prvi set u polufinalu dobio lagano, nije se ni oznojio bio je to imao malo jači trening. Ali, probudio je Slovak u drugom, uzeo set Novaku i izjednačio na 1:1. Bolje da nije, jer je naljutio Novaka, koji je treći set dobio bez izgubjenog gema.

Slovak nije imao igru kojom može da parira Đokoviću. Prvi set rešio je za samo sat vremena. Napravio je dva brejak i poveo 5:1. Slovak je u finišu seta ipak došao do čak pet brejk lopti. Ali, odbranio se prvi teniser sveta i posle 38 minuta igre dobio prvi set ubedljivo sa 6:1.

Martin je nešto jači otpor pružio u drugom setu. Iznenadio je Novaka, napravio brejk i poveo 2:0. Međutim, prvi teniser sveta je ekspresno vezana dva gema i lagano se vratio u set. Srbin je potom u sedmom gemu još jednom slomio otpor rivala i poveo 4:3. Delovalo je da će lagano priveo meč kraju.  Međutim, pao je nivo igre prvog tenisera sveta, s druge strane Martin je sve pogađao, napravio još jedan brejk i dobio set sa 6:4 za 1:1 u meču.

Gubitak seta naljutio je prvog tenisera sveta, koji je razbio Martina u odlučujućem setu i plasirao se u finale turnira u rodnom gradu!

U drugom polufinalnom meču sastaće se Federiko Delbonis i Aleks Molčan.

ĐOKOVIĆ - MARTIN 6:1, 4:6, 6:0

Treći set

6:0 - KRAJ! Đoković je posle tri seta pobedio Slovaka i plasirao se u finale!

5:0 - Ovo je zaista brutalno, surovi Nole pravi još jedan brejk posle duple servis greške Slovaka.

4:0 - Gem za Đokovića bez izguljenog poena, baš se naljutio posle izgubljenog seta.

3:0 - Još jedan brejk našeg asa, koji bi sada trebalo bez drame da privede meč kraju!

2:0 - Potvrđen brejk Đokovića koji povećava prednost u odlučujućem setu.

1:0 - Brejk prvog tenisera sveta na otvaranju odlučujućeg seta

Drugi set

4:6 - Sve je Martin pogađao u ovom gemu i došao do tri brejk i set lopte, Nole je jednu spasio, ali već drugu Slovak koristi i osvaja set za 1:1 z meču.

4:5 - Nije Martin imao mnogo problema da potvrdi brejk i sada vodi u drugim setu, Novak servira.

4:4 - Imao je sada Martin brejk šansu, međutim, prokockao je prvu priliku, ali ne i drugu. Novak je baš ljut zbog brejka, pa je stradao reket.

4:3 - Konačno! Opet je Novak slomio otpor rivala, napravio brejk i preokrenuo rezultat u drugom setu.

3:3 - Bez uzbuđenje na Dorćolu, novo iznenađenje!

2:2 - Uspeo je Novak da potvrdi ribrejk bez većih problema.

1:2 - Kratko je trajala radost Martina, nije izdržao pritisak, Đoković odmah uzvraća ribrejkom i smanjuje minus u drugom setu.

0:2 - Iznenadio je prvog tenisera sveta. Pravi Slovak brejk u drugom setu.

Prvi set

6:1 - Tri brejk lopte imao je Slovak na servis Đokovića, koji je osvojio tri vezana poena i izjednačio. Potom je Martin imao još dve šanse za brejk, ali nije to dozvolio Novak i posle 38 minuta igre osvaja set.

5:1 - Drugi brejk pravi Đoković, koji gazi a nije se ni oznojio. Martin nema igru kojom bi mogao da uzvrati Srbinu.

4:1 - Martin osvaja prvi gem u setu, ali Đoković brutalno uzvraća, gemom bez izgubljenog poena.

3:0 - Lagano je Nole potvrdio brejk i povećao prednost u prvom setu.

2:0 - Đoković pravi brejk na startu meča, nije moglo bolje da počne. Slovak je duplom servis greškom poklonio gem prvom teniseru sveta.

1:0 - Rutinski gem prvog tenisera sveta na startu polufinala.

Novak će prvi servirati!

Đoković i Martin su na terenu, zagrevaju se.

13.08 - Biće ovo prvi međusobni meč Srbina i Slovaka.

13.07 - Dobrodošli! Pratićemo polufinalni meč Serbia opena između najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića i 119. reketa na planeti Andreja Martina.

Bonus video

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.