02.06.2021

14:43 >> 14:09

LASLU POSLE DRAME I MARATONA SRPSKI DERBI U PARIZU! Đere od 0:2 do 3:2 protiv Kecmanovića na Rolan Garosu!

Starsportphoto/ap photo

Tenis

Laslo Đere je u trećem kolu Rolan Garosa pošto je posle velikog preokreta pobedio Miomira Kecmanovića sa 3:2 - 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 6:3, posle tri sata i 33 minuta igre

Naš teniser će  u narednim kolu igrati protiv Aleksandra Zvereva koji je pobedio Rusa Romana Safulina 7:6, 6:3, 7:6.

Laslo je propuštao prilike, Kecmanović to kažnjavao i stigao do dva seta prednosti. Činilo se da je Đere na kolenima, da će Miomir do trijumfa bez drame, ali će Laslo probudio. Prekinuo je seriju rivala, osvojio treću set, a potom posle velike borbe i četvrti, pa je odluka pala u petom. Đere je imao više živaca i snage kada je bilo najpotrebnije i u petom setu je zadao konačan udarac zemljaku za veliku pobedu.

Neverovatan prvi set odigrali su naši treniseri. Đere je prokockao dve brejk šanse, pa ostao bez servis gema. Ali, već u narednom je Miomiru uzeo servis i izjednačio rezultat na 3:3.
Onda je krenuo po starom, popustio je novu šansu za brejk, i ovog puta ga je Miomir kaznio, a potom na svoj servis iskoristio drugu set loptu i dobio prvi set sa 6:4.

Kecmanović je nastavio u drugom setu gde je stao u prvom i ekspresno poveo sa 3:1. Đere je imao šansu da se vrati, čak tri, ali kao i u prvom setu, nije koristio prilike, pa je Miomir dobio set sa 6:4 i poveo sa 2:0 u meču.

Uspeo je Đere da se vrati u meč nakon što je izgubio dva seta, pa je u trećem napravio brejk u šestom gemu za 4:2, osvojio set i smanjio prednost u meču sa 2:1.

Nastavio je da lomi otpor zemljaka. Laslo je prvi u četvrtom setu prvi napravii brejk prednosti, ali je uzvratio 48. teniser sveta i izjednačio na 2:2. Međutim, Lasla to nije poremetilo, uzvratio je sa dva brejka, dobio set sa 6:2 i uveo meč u peti set.

Laslo je u odlučujućem setu prvi profitirao na servis rivala, ali se Miomir odmah vratio gem (2:2). Međutim, opet je prvi poklekao, Đere je došao do 4:3, potvrdio brejk i na servis zemljaka realizovao meč loptu za veliku pobedu posle tri sata i 33 minuta igre.

LASLO ĐERE - MIOMIR KECMANOVIĆ - 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 6:3

Peti set

6:3 - Neverovatna pobeda Lasla koji je gubio 2:0, a na kraju trijumfovao sa 3:2.

4:3 - Laslo opet prvi pravi brejk i vodi! Blizu je pobede Đere.

3:3 - Novo izjednačenje u petom setu.

2:2 - Ne predaje se Kecman. Ništa od prednosti za Lasla, Miomir vraća brejk i poravnava rezultat.

2:1 - Brejk! Neverovatno, Đere prvi dolazi do prednosti u odlučujućem setu.

Četvrti set

6:2 - Laslo opet oduzima seris Kecmanu, povećeva prednost koju je potvrdio na svoj servis. Osvaja četvrti set, pa će odluka o pobedniku pasti u petom setu.

4:2 - Potvrđen brejk, Laslo povećava prednost i blizu je osvajanja seta.

3:2 - Đere uzvraća ribrejkom u petom gemu! Velika borba se vodi u Parizu.

2:2 - Vraća Kecmanović izgubljeni gem. Borio se Laslo, spasio jednu brejk loptu, ali drugi nije uspeo. Vratio je Miomir četvrti set na početak.

2:1 - Sigurna igra Lasla u četvrtom setu, čuva prednost.

1:0 - Brejk! Kecmanović je imao 40:0 na svoj servis, ali je dozvolio Laslu da mu uzme servis gem i stekne prednost.

Treći set

6:3 - Đere osvaja set i smanjuje prednost u meču an 2:1.

5:3 - Đere čuva prednost brejka i sada servira za osvajanje trećeg seta.

4:2 - Brejk! Đere je ovog puta uspeo da slomi otpor Kecmanovića i napravi prednsot u gemu.

2:2 - Opet izjednačenje u trećem setu, nema prilika za brejk ni na jednoj strani.

1:1 - Bio je na mukama sada Miomir, ali nije dozvolio brejk šansu zemljaju u ovom gemu.

1:0 - Đere otvara treći set i dolazi do gema sa samo jednim izgubljenim poenom.

Drugi set

2:6 - Miomir dolazi do drugog seta i posle sat i 35 minuta igre vodi sa 2:0 u meču.

2:5 - Šteta! Mogao je ovaj set da bude dramatičniji, ali opet je prokockao šansu da napravi brejk.

4:2 - Čuva Kecmanović brejk prednosti u drugom setu! Mada, sada je Đere imao brejk priliku da se vrati u set, ali ništa od toga.

1:3 - Opet lak gem za Kecmanovića, Đere kao da je odustao od ovog seta.

1:2 - Đere osvaja prvi gem u drugom setu.

0:2 - Morao je malo da se pomuči u drugim set Miomir, ali potvrđuje prednost.

0:1 - Nastavlja Kecmnaović gde je stao u prvom setu. Odmah pravi brejk na startu drugog seta.

Prvi set

4:6 - Potvrdio je brejk Kecmanović i osvaja prvi set posle 47 minuta igre.

4:5 - Opet Kecmanović kažnjava Lasla, pravi brejk i sada servira za prvi set.

4:4- Laslo je potvrdio brejk bez izgubljenog poena, pa već u narednom dobio novu šasnu da oduzme servis rivalu. Nije mu to dozvolio Miomir, pa je opet egal.

3:3 - Ludnica! Opet brejk, ali Đere konačano koristi priliku i odmah vraća izgubkjeni servis gem. Sa nulom je Miomiru uzeo gem.

2:3 - Brejk! Dok je Laslo svoje šanse propuštao, Kecmanović je prvu priliku pretvorio u brejk i vođstvo u prvom setu.

2:2 -  Đere opet bez mnogo drame osvaja svoj servis, pa je dolazi do 40:30 i brejk šanse.I ovog puta je Kecmanović bio nabolji kada je bilo najpotrebnije i poravnao rezultat.

1:1 - Bio je Kecmanović na testu. Imao je Laslo brejk loptu, ali je Miomir uspeo da pronađe rešeenje, spasi servis gem i izjednači rezultat.

1:0 - Đere bez problema dolazi do prvog gema na startu meča.

Laslo Đere

Meč je počeo!

10.50 - Dobrodošli! Pratite uz Informer.rs duel dva srpska tenisera na Rolan Garosu, U drugom kolu grend slema u Parizu igraju Laso Đere i Miomir Kecmanović.

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.