• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

15.06.2021

08:12

NOVAK ĐOKOVIĆ OPČINIO NEMCE! Kralj, nemilosrdni čovek od gume, u crvenoj majici jurišao ka pobedi...

Reuters

Tenis

NOVAK ĐOKOVIĆ OPČINIO NEMCE! Kralj, nemilosrdni čovek od gume, u crvenoj majici jurišao ka pobedi...

Podeli vest

Nemački mediji oduševljeni su Novakom Đoković nakon što je osvojio 19. grend slem u karijeri

Prvi teniser sveta je pobedom nad Stefanosom Cicipasom posle preokreta nakon što je gubio 0:2, došao do drugog grend slema u Parizu i sada ima samo jedan slem manje od Rafaela Nadala i Rodžera Federera. 

Novak u crvenoj majici jurišao na pobedu

Nemci dižu Đokvića u nebesa, a ne rade to ako neko zaista ne zaslužuje. Nole ih je opet opčinio onim što je uradio u Parizu.

Možda je crvena majica u kojoj je naš as igrao bila talična, smatra "Frankfurter algemajne cajtung", koji zaključuje da Pariz ima novog kralja. 

- U Engleskoj je 2008. godine objavljena jedna pomalo čudna studija, prema kojoj fudbalske ekipe u crvenim dresovima češće pobeđuju. Novak Đoković je u finalu Otvorenog prvenstva Francuske dokazao da tako nešto možda važi i u tenisu. On je prva dva seta, koja je igrao u beloj majici, delovao kao sigurni gubitnik protiv Grka Stefanosa Cicipasa. A onda se presvukao i krenuo u juriš ka pobedi: u crvenoj majici - piše Frankfurter algemajne cajtung.

Foto: Tanjug/AP Photo

Novak Đoković, čovek od gume

"Kralj se zateturao, ali nije pao“, piše Bild.

Srbin je tako, nakon 2016, drugi put trijumfovao na najvažnijem turniru na šljaci na svetu. To je 19. grend slem titula za svetskog broja jedan. 

Đoković je prvi teniser u Open eri koji je osvojio svaki grend slem najmanje dva puta, nije propustio to da pomene Zidojče cajtung u tekstu pod naslovom "Nemilosrdni čovek od gume ispisuje istoriju tenisa“.

- Sa 19 titula, on je sada u neposrednoj blizini Rodžera Federera i Rafaela Nadala koji imaju po 20. Nakon trijumfa u Melburnu, na Otvorenom prvenstvu Australije, a sada i u Parizu, on čak ima šanse za godišnji slem, ako pobedi na sva četiri glavna teniska događaja u jednoj sezoni -  piše Zidojče cajtung.

Foto: Tanjug/AP Photo

 

Velt piše da je Nobvak samo 48 sati nakon što je demonstrirao snagu u meču protiv Rafaela Nadala, opet pokazao  neverovatne sposobnosti.

- Za Srbina to znači 19. grend slem trijumf, dok njegova dva dugogodišnja konkurenta imaju po dvadeset. Deluje da je samo pitanje vremena kada će ih Novak Đoković sustići.

 

Bonus video



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Roditelji dečaka ubice i dalje ćute: Detalji suđenja za ubistvo Andreja Simića
Hronika

Roditelji dečaka ubice i dalje ćute: Detalji suđenja za ubistvo Andreja Simića

Nišlija M.M. i njegova supruga M.M.M. roditelji trinaestogodišnjaka koji je 5. oktobra 2023. godine u svojoj kući u Niškoj Banji ubio školskog drug Andreja Simića ni danas nisu izneli odbranu. Tokom današnjeg glavnog pretresa, koji je zatvoren za javnost, saslušano je osoblje škole "Ivan Goran Kovačić koju su pohađali i žrtva i njegov ubica.

07.04.2026

14:02

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Aleksandra Kovač pozvana u Kan: Veliki uspeh za našu kompozitoriku
Kultura

Aleksandra Kovač pozvana u Kan: Veliki uspeh za našu kompozitoriku

Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.

07.04.2026

13:44

Magazin

Džet set