AMERIKANCI SASULI SVE U LICE NOVAKOVIM MRZITELJIMA! Ne prevrćite očima, gutaćete pilule! Đoković je možda najveći od svih!
Podeli vest
Novak Đoković posle osvajanja Australijan opena i Rolan Garosa će imati šansu ove sezone da se domogne kalendarskog grend slema
Pred prvim teniserom sveta prvo je Vimbldon, koji počinje u ponedeljak, a potom sledi Ju Es open. Novak Đoković sada ima 19 grend slem titula, a već u Londonu će imati šansu da se izjednači sa najvećim rivalima, Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom, koji imaju po dvadeset trofeja.
Teniski savez SAD (USTA) i čelnici WTA i ATP saopštili su da na ovogodišnjem Ju Es openu i na sedam od devet turnira u SAD neće biti linijskih sudija, već će taj posao obavljati video tehnologija
25.05.2021
09:16
Nismo navikli da Amerikanci hvale Đokovića, ali posle dominacije u Parizu i oni su promenili ploču. "Ovo je Vimbldon Novaka Đokovića. Ne prevrćite očima" - ovim rečima Njujork Tajms započinje priču o najboljem teniseru sveta.
U Londonu neće igrati Rafael Nadal, ali se očekuje veliki povratak Rodžera Federera posle operacije kolena. Đoković će imati šansu da uđe u istoriju.
Foto: ap photo
- Sada sedi na provaliji istorije koja stvara obavezu za mnoge njegove tvrdoglave mrzitelje: ignorišite ili ismevajte njegov marš, ali najzad, vatrenom i efikasnom Srbinu ukažite čast - navodi se u tekstu u Njujork Tajmsu .
Novinar napominje da bi mrzitelji Đokovića trebalo da preispitaju svoja razmišljanje.
- Njegov minimalistički pristup redefiniše tenisko majstorstvo. U sportu koji odiše estetikom, Đokovićev suženi pristup jednako je podeljiv kao Rotkovi blokovi u boji - navodi autor.
Porede Novaka sa čuvenim slikarom Markom Rotkom, poznatom po svojim minimalističkim umetničkim delima, prenosi Telegraf. Ističu da je Novak u tenisu jednu stvar doveo do savršenstva - kretanje. Usavršio je pripremu, ravnotežu, pomeranje težine i rad nogama, više nego bilo ko u istoriji tenisa. Dok Federer ima Rembrantov njuh i graciozni barokni umetnički prustup, a Nadalove fizikalije i tenis podsećaju na udarce levicom teškaša u boksu, ali i Đokovićeva igra ima svoju lepotu. Nijedan vrhunski igrač nikada nije bio tako fleksibilan, da na svakoj površini može da se izvije i savije i da pretvori ludi odbrambeni sprint u iznenadni napad.
Foto: ap photo
- On nije robot. On je Hudini - navodi autor, a priznaje da Novak ima i mane.
- Da, može da pukne, razbijajući rekete, urlajući kao uznemireno dete na sebe, svoje trenere, sudije... tokom svog temperametnog naleta emocija na US openu je u ljutnji udario lopticu koja je pogodila linijsku sudiju i to je dovelo do njegovog izbacivanja sa turnira...
- Godinama se činilo da je muški tenis definisan jednim rivalstvom, Federer protiv Nadala. Dva velika šampiona i dva kontrastna stila. Njihova trajna veza definisala je doba ovog sporta. Tada je Đoković upao i maltretirao ga. On je treći točak, različit od Federera i Nadala u svakom pogledu, uključujući i činjenicu da ne potiče iz dobrostojećih zemalja kao što su Švajcarska i Španija, već iz istočnoevropske zemlje koju navijači ne mogu da pronađu na mapi.
Foto: reuters
Za njegove mrzitelje sve je ovo gorka tableta, koju moraju sve češće da gutaju. Novak sada ima prednost u međusobnim duelima u odnosu na oba najveća rivala. Od 2011. godine osvojio je 18 Grend slemova, sedam više od Nadala i 14 više od Federera. Posle Australijan opena ove godine, naslovi u novinama remizirali su neprijatnu tenisku istinu: Đoković je možda najveći od svih.
Zato autor teksta iz Njujork Tajmsa poručuje da samo ako Federer pokrene staru čaroliju možda izazove Novaka na Vimbldonu i tako hejteri dobiju naslov koji žele, ali...
- Novak će se naći na poznatom mestu, suočivši se sa bučnom publikom koja želi pobedu Federera i da Srbina vidi zgužvanog u porazu. Ako se nastavi nedavna istorija, Đoković će ponovo podići šampionski pehar, to je još jedan ukor za one koji odbojaju da prihvate jednog od najuzbudljivijih šampiona u celom sportu.Vimbldon se smanjio? Ne baš - zaključuje autor ovog teksta o Novaku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Teniski savez SAD (USTA) i čelnici WTA i ATP saopštili su da na ovogodišnjem Ju Es openu i na sedam od devet turnira u SAD neće biti linijskih sudija, već će taj posao obavljati video tehnologija
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Evropska komisija kaznila je platformu Iks novčanom kaznom od 120 miliona evra zbog kršenja Zakona o digitalnim uslugama, saopštio je na brifingu u Briselu zvanični predstavnik Evropske komisije Toma Renje, prenosi TASS.
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful oštro je reagovao na nedavno objavljeni dokument administracije Donalda Trampa, u kojem se tvrdi da Evropa u naredne dve decenije rizikuje „civilizacijsko brisanje“ zbog migracija i integracije u EU.
Snažan zemljotres jačine 7,3 stepena Rihterove skale koji bi pogodio metropolitansko područje Tokija i okolinu mogao bi da usmrti oko 18.000 ljudskih života i izazove ekonomsku štetu od 535 milijardi dolara, pokazao je nacrt nove vladine procene.
Bivši lekar Natanijel Spenser (38) optužen je za jezive seksualne napade nad čak 38 pacijenata u periodu od 2017. do 2021. godine u bolnicama Roјal Stouk u Stouk-on-Trentu i Rasels Hol u Dadliju, prenosi Skaj Njuz.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokrenula je novu stranicu na zvaničnom sajtu Bele kuće pod nazivom „Medijski prestupnik nedelje“, sa ciljem da istakne primere za koje smatra da predstavljaju netačno ili pristrasno izveštavanje.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar