28.06.2021

16:33 >> 16:46

MUK U LONDONU, NOVAK JE KRIV! Britanac dobio prvi set, naljutio Đokovića, pa "počišćen" sa terena!

Tenis

Prvi teniser sveta Novak Đoković se plasirao u drugo kolo Vimbldona pobedivši Džejka Drejpera 3:1 - 4:6, 6:1, 6:2, 6:2 na startu takmičenja

Dao je Novak mladom Britancu set fore, on se ponadao, a onda ga prvi teniser sveta upalio mašinu i brzo postavio stvari na svoje mesto.

Britanac je neverovatno ušao u prvi set, u uvodnim gemovima ukrao servis, i na krilima publike došao do seta.

Na vreme se probudio Đoković i krenuo da igra svoj najbolji tenis. Šetao je Drejpera po terenu, padao je i on sam, ali ustajao i osvajao poene. Po klizavoj londonskoj travi Novak je u drugom setu dopustio samo jedan gem protivniku.

Nemilosrdan je bio i u trećem setu srpski as. Bilo je jasno da je Đokoviću trebalo samo da uđe u pravi ritam, a onda je samleo mladog rivala.

Drejper je u četvrtom setu srljao iz greške u grešku i olakšao posao Novaku. Britanac je promašivao nemoguće, a Nole do kraja odigrao koliko je bilo potrebno za prvu pobedu na Vimbldomnu - 4:6, 6:1, 6:2, 6:2.

NOVAK ĐOKOVIĆ - DŽEK DREJPER  4:6, 6:1, 6:2, 6:2

TOK MEČA:

KRAJ! Đoković je dobio 3:1. Sjajna igra srpskog tenisera.

Četvrti set:

6:2 - KRAJ! Novak je meč završio as udarcem!

5:2 - Drejper je osvojio gem bez izgubljenog seta. Đoković u narednom gemu servira za pobedu.

5:1 - Drejper je imao brejk loptu, ali je Novak uspeo da preokrene i osvoji svoj servis gem

4:1 - Novi brejk Noleta, dva puta u nizu je oduzeo servis Britancu! Bekhend paralelom završava ovaj gem. Juriša ka pobedi prvi teniser sveta.

2:1 - BREJK! Nole je gem završio greškom Drejpera. Nole je na korak od drugog kola.

1:1 - Novak je rutinski osvojio gem.

0:1 - Drejper odlično počinje četvrti set dobija prvi gem.

Treći set:

Đoković je osvojio treći set rezultatom 6:2

6:2 - Đokoivć je forhend vinerima završio treći set.

5:2 - Novak je sjajnim lobom završio gem oduzevši servis rivalu. Ima dupli brejk i servira za osvajanje trećeg seta.

4:2 - Đoković uzima gem bez izgubljenog poena.

3:2 - Novi gem za Drejpera ali Nole i dalje vodi.

2:1 - Promašaj Britanca i Novak koristi prvu šansu u trećem setu i pravi brejk.

1:1 - Opet brzinski gem Noleta, osvaja gem bez izgubljenog poena i egal je na startu trećeg seta.

0:1 - Prvi gem u trećem setu pripao je Drejperu.

Drugi set

6:1 - Novi lak gem i ubedljivo Nole dobija drugi set protiv Britanca. Sada je sve na svom mestu, idemo ispočetka.

5:1 - Novi brejk Srbina koji će posle 25 minuta igre u drugom setu servirati za set.

4:1 - Opet gem prvog tenisera sveta sa "nulom". Ulazi polako u ritam Novak, ne piše se dobro Džeku u nastavku meča.

3:1 - Drejper osvaja prvi gem u drugom setu i smanjuje prednost prvog tenisera sveta. Imao seriju dobrih servisa, neće tako lako odustati od borbe u ovom meču.

3:0 - Strašan gem Novaka sada, bez izgubljenog poena je potvrdio brejk i prednost u drugom setu!

2:0 - Konačno! Brejk Đokovića u drugom setu

Đoković ima 12 grešaka od početak meča.

1:0 - Siguran početak prvog tenisera sveta u drugom setu nakon što je izgbio prvi deo igre.

Prvi set

4:6 - Britanac dobija prvi set!  Drejper je odlično servirao, a sa druge strane odbranio čak sedam brejk lopti.

3:5 - Novak nije uspeo da iskoristi četiri brek lopte u ovom gemu. Drejper se odbranio odličnim servisom i vodi sa 5:3.

3:4 - Opet lak gem za našeg tenisera. Izgubio je samo jedan poen.

2:4 - Nastavlja Đoković u istom ritmu i sada vodi 40:15 na servis mladog izazivača. Ali, uspeo je Britanac opet da se vrati u gem i izjednači na 40:40. Pogodio je prvi seris i a kraju uzeo gem i sačuvao prednost.

2:3 - Sada rutinski gem za prvog tenisera sveta. Malo je sporio ušao u meč naš teniser koji prvi put igra protiv Britanca, ali nema sumnje da će uskoro postaviti stvari na mesto.

1:3 - Drejper je nastavio u istom ritmu, potvrdio brejk i prednost u prvom setu.

1:2 - Sada je Nole bio u velikom problemu, Drejper je poveo 40:15 na servis Srbina. Prvu brejk loptu je Srbin spasio, ali Britanac ipak pravi brejk na oduševljenje domaćih navijača. Kažnjen je Nole pošto u prethodnom gemu nije iskoristio šansu da povede.

1:1 - Na startu meča dolazi prvi teniser sveta do brejk prilike. Uspeo je Drejper nekako da se odbrani, a Novak je završio na travi. Nije to bio prijatan pad, na sreću sve je dobro prošlo.

1:0 - Ekspresan početak Novaka koji bez izgubljenog poena dobija prvi gem.

Na servisu je prvi Novak Đoković.

Igra se pod krovom, jer pada kiša!

14.33 - Novak i Džek izlaze na teren, navijači su ih dočekali ovacijama!

14.27 - Novakov meč na Cerntralnom terenu trebalo bi da počne za desetak minuta.

14.08 - Mere u Londonu su rigorozne, sveden je broj gledalaca na minimum, vrši se dezinfekcija svih mesta na stadionima.

14.02 - Planirano je da program počne u 12.00 po našem vremenu, ali je ipak došlo do odlaganja zbog kiše. To je uticalo i na našeg Miomira Kecmanovića, koji je u 12.00 trebalo da zaigra protiv Fakunda Bagnisa.

14.01 - Džek Drejpera je trenutno 253. igrača na ATP listi. Drejper je visok 192cm, ima razoran servis i levoruk je

14.30 - Pratite iz Informer.rs meč prvog kola Novaka Đokovića protiv Džeja Drepjera