• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

28.10.2021

08:27

NOVAK IZAZVAO KRIZU U AUSTRALIJI! Ministar napao premijera zbog Srbina! Koristite zdrav razum!

ap photo

Tenis

NOVAK IZAZVAO KRIZU U AUSTRALIJI! Ministar napao premijera zbog Srbina! Koristite zdrav razum!

Podeli vest

Rat među australijskim političarima zbog Novaka Đokovića, prvog tenisera sveta

Federalni ministar trgovine i turizma u Australiji, Den Tihan, smatra da bi Novaku Đokoviću trebalo dozvoliti da se takmiči na Australijan openu ako je nevakcinisan i spreman za dve nedelje karantina.

Premijer australijske države Viktorija Danijel Endjuz, ne odustaje. I pored pritiska sa svih strana ostaje pri stavu da nevakcinisanim teniserima i teniserkama zabrani dolazak u Melburn. 

Australijanci su već ozbiljno zabrinutu da će zbog takve politike ostati bez organizacije brojnih događaja, a ministar Tihan je premijeru poručio da treba primeniti "zdrav razum“ i svakom nevakcinisanom igraču dozvoliti da se takmiči, ako pristane na karantin od 14 dana.

- Treba da koristimo zdrav razum. Ako možemo da dovedemo igrače, a posebno najbolje igrače na svetu i oni mogu da izdrže dvonedeljni karantin, čini mi se da je to predlog zdravog razuma - rekao je Tihan, prenose mediji u Australiji.

Foto: reuters

 

Najbolji teniser sveta mogao bi da ispiše istoriju u Melburnu, pošto juri rkeordni 21. grend slem u karijeri.

- Novak Đoković je temelj Australijan opena i jedan od najboljih igrača koji je ikada igrao na ovom turniru. Bila bi šteta da ne nađemo način, posebno ako je bio spreman da odradi dve nedelje karantina, da dođe i odbrani izvanredan rekord koji ima na Australijan openu. Neverovatno je važno da se vakcinišete, ali ono što treba da uradimo je da koristimo zdrav razum. Ako postoji dvonedeljni karantin i igrači su bezbedni, to znači da možemo da održimo turnir kako dolikuje.

Ovo je definitivno nezapamćena situacije. Australijske vlasti i političari su u sukobu zbog Novaka Đokovića i tenisera.

Foto: ap photo

 

Srbin čeka rasplet, u Kanu se sprema se za turnir u Parizu, a nakon što Australijanci donesu konačnu odluku i on će.

 

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Tramp stigao u Republiku Srpsku: Posetio Dodikovo imanje (VIDEO)
Politika

Tramp stigao u Republiku Srpsku: Posetio Dodikovo imanje (VIDEO)

Sin američkog predsednika Donalda Trampa, Donald Tramp Mlađi, doputovao je u Banjaluku. Tramp Mlađi se sastao sa domaćim privrednicima kako bi razgovarao o potencijalnim ulaganjima u Republiku Srpsku. Tramp Mlađi je takođe posetio Palatu Republike, kao i porodično imanje Milorada Dodika u Bakincima.

07.04.2026

20:48

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Aleksandra Kovač pozvana u Kan: Veliki uspeh za našu kompozitoriku
Kultura

Aleksandra Kovač pozvana u Kan: Veliki uspeh za našu kompozitoriku

Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.

07.04.2026

13:44

Magazin

Džet set