03.01.2022

10:01

DRAMA PRIPALA SRBINU! Krajinović doneo vođstvo našem timu protiv Čilea!

Tenis

Filip Krajinović je pobedio Alehandra Tabila sa 2:1 - 6:4, 3:6, 7:6 u prvom meču drugog kola ATP kupa posle dva sata i 28 minuta igre

Doneo je Krajinović tako prednost Srbiji u meču sa Čilenacima u drugom kolu ATP kupa.

Filip je posle 40 minuta igre dobio prvi set protiv Čileanca sa 6:4. Držao se Tabilo do sedmog gema kada je Krajinović uspeo da slomi otpor rivala koji je do tada bio siguran na svojim servis gemovima.

Ali, Filip je pronašao način, napravio brejk, koji je potom sa nulom potvrdio, poveo sa 5:3, a onda bez drame priveo set kraju - 6:4.

Drugi set je sjajno počeo Filip, brejkom, pa je poveo sa 2:0. Ali, onda je stao, Čileanac je vezao dva brejka i stigao do prednsoti od 4:2, pa je drugu set loptu iskoristio, došao do seta (6:4) i izjednačenja u meču.

Posle katastrofalnog početka trećeg seta, pošto je ostao bez servis gema, Krajinović je ubacio u šestu brzinu, napravio dva brejka i poveo sa 3:1.
Nažalost, Čilenac se nije odustajao, pronašao je način i uzeo servis gem Filipu i izjednačio na 3:3 u trećem setu.

Srbin je u nastavku u dva navrata spasio brejk loptu, pa je odluka  pala u taj-brejku. Filip je sjajno odigrao odlučujući deo seta, doio je taj-brejk set i meč sa 2:1

FILIP KRAJINOVIĆ - ALEHANDRO TABILO 6:4, 3:6, 7:6

Treći set

7:6 - Bravo Filipe, pobedio je i doneo vođstvo Srbiji - 6:4, 3:6, 7:6

6:6 - Novi egal, gledaćemo taj-brejk!

6:5 - Bio je na ozbiljnom testu Filip u ovom gemu, ali spasio je brejk loptu i na kraju dobio gem posle drame.

5:4 - Lak gem za Filipa, Čileanac servira za ostanak u  meču.

4:4 -  Kakva šteta! Krajinović je imao brejk loptu, ali je Tabilo preživeo.

3:3 - Gem sa nulom za Tabila koji dolazi do izjednačenja, a gubio je 1:3

3:2 - Četvrti brehk u trećem setu. Sada ČIlenac oduzima servis Srbinu i vraća se u treći set.

3:1 - Sjajnoooo! Filip konačno igrao kao u prvom setu, novi brejk i ako ne bude iznenađenja Filip bi trebalo da dobije ovaj set i meč.

2:1 - Siguran gem, potvrđen je brejk i Filip sada vodi u trećem setu!

1:1 - Dobro je! Nije bilo lako, ali Krajinović ekspresno vraća brejk i idemo ispočetka.

0:1 - Ne posustaje Tabilo, Krajonović na startu seta ostao bez servis gema. Nastavlja da greši naš teniser.

Drugi set

3:6 - Drugi set osvaja Tabilo, koji dolazi do izjednačenja u meču.

3:5 - Konačno, Krajinović je zaustavio niz Čilenaca od pet vezanih gemova, ali je i dalje u minusu jedan brejk.

2:4 - Šteta! Totalni preokret, stao je Srbin, a Tabilo pravi novi brejk i sada on ima prendost u drugom setu.

2:3 - Počeo je Filip da greši, a Tabilo to kažnjava i sada vodi prvi put u setu!

2:2 - Šteta, dva vezana gema od toga jedan brejk Čileanca, koji vraća servis gem, pa je izborio egal u drugom setu.

2:0 - Odlično, potvrđen brejk sada se lakše diše!

1:0 - Čileanac je potonuo posle izgubkjenog prvog seta, a Krajinović to koristi i bez izgubljenog poena pravi brejk već u prvom gemu drugog seta.

Prvi set

6:4 - Filip stavlja tačku na prvi set, bio mu je dovoljan jedan brejk i donosi prvi set Srbiji protiv Čileanca.

5:4 - Prekinuo je Čileanac seriju srpskog tenisera i ostao još malo u prvom setu.

5:3 - Novi odličan gem Filipa, sa nulom uzima gem i potvrđuje brejk prednosti.

4:3 - Konačno! Uspeo je Krajinović da slomi otpor Tabila odigrao je četiri izvanredna poena, oduzeo mu servis gem i poveo u setu.

3:3 - Novo izjednačenje u prvom setu! Ne uspeva prvi teniser sveta da uzme servis gem Čileancu.

2:2 - Nije bilo lako Filipu u ovom gemu. Mučio se Filip u ovom gemu, iskoristio je tek šestu gem loptu da izjednači.

1:2 - I Čileanac je siguran na svom servis gemu, čekamo brejk i dalje u prvom setu.

1:1 - Uzvraća Filip istom merom, odlično je odigrao ovaj gem koji uzima sa nulom.

0:1 - Tabilo bez mnogo problama dolazi do prvog gema u setu!

07.30 - U drugom meču je Španija sa 3:0 pobedila Norvešku, pa Srbija mora da doje Čile!

07.11 - U polufinale takmičenja plasiraće se samo prvoplasirane ekipe iz četiri grupe.

07.09 - Prvo će na teren izaći Filip Krajović koji igra sa Alehandrom Tabiljom.

07.00 Dobro došli , pratite uz Informer.rs duel Srbije i Čilea u drugom kolu ATP kupa.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.